Glasanje ZA ili PROTIV prociscavanja foruma od krivolovaca-spamera?

ZA ili PROTIV ostrijeg kaznjavanja spamera koji se javno isticu krivolovom i alatima?

  • ZA

  • PROTIV


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Lomnica_city

Domaćin
Poruka
4.559
Svedoci smo da se poslednjih meseci svakodnevno javljaju neki iskompleksirani likovi koji nas,normalne i sportske ribolovce,prave na budale hvaleci se svojim krivolovackim sposobnostima,ili bar zamisljuju da to rade kad bi imali mu... da izadju na vodu pored postenih ribolovaca,pa posto takvi imaju samo jedan cilj,da nerviraju one sa tanjim zivcima,a odskora pocese i da prikupljaju nove sledbenike jer se neretko javljaju ljudi sa molbama za recepte za te njihove bombe i hemikalije!? :-x
Smatram da je potrebno malo srediti ovaj podforum tako da,po pravilima foruma,cisti spameri i krivolovci (ili oba) koji samo o tome pisu budu ostrije kaznjeni umesto sto ih ponekad opomenu a oni teraju po starom,sto znaci da su retardirani i da ne shvataju gde grese ili vide da su blago kaznjeni pa ih bas briga,ovo je RIBOLOVACKI deo foruma i nema smisla da nam se takvi non-stop mesaju u teme,koje vrlo brzo posle toga zamru jer nece niko da se nadglasava sa takvima!?
Pozdrav 8)
 
Ja sam za... Zbog takve stoke nema ni sta da se lovi na vecini voda. Sankcionisati i po dzepu i u zatvor. Na forumu pogotovo. Cast svakome, ali zato sto je Avetinja-moderator podrzavao olos sa bombama i krecom, ja sam smanjio dolazak na ovaj forum na 2% od nekadasnjeg. Svaka cast Lomnice za inicijativu. Raduje me da ima normalnog moderatora ovde, jer je ono ranije je bilo katastrofa. Odmah ban idiotima! Hvala...
 
Ajde mitrebg objasni ti nama ZASTO mislis da je u redu da o cemu god da pocnemo pricu dodju ti"likovi",zagade temu i onda normalan narod ode a tema,a i ceo ovaj deo foruma zamre,i tebi je to OK,sloboda govora,zasto onda postoje pravila foruma,pod VREDJANJE na forumu i ja smatram kad neko vredja moja osecanja kao sportskog ribolovca i coveka sa dusom koga je zao i da cuje da neko otruje tonu ribe da bi skupio za jedan dzak za svinje ili sebe (to mu dodje isto),a kamoli da me jos pride pravi budalom sto kupujem dozvolu,skupe strane hrane,pribor koji nije nekog znj kvaliteta pa ispada da bacam velike pare... jel moze tek kad mi opsuje mater da bude kaznjen za vredjanje?
Mislim da ovo mora da prekine i zbog jos jednog bitnog razloga,em lupaju svasta o nacinima ubijanja ogromne kolicine ribe zarad sice koje ponesu,em nas podjebavaju sto kupujemo dozvole,hrane,pribor... a njih niko i ne pita sta to rade,em sad cesto posle njihovog postovanja dodje neki"buduci ribolovac"i javno na forumu trazi RECEPT za taj i taj nacin"ribolova na tonu",jel ovo deo foruma za ribolovce gde treba da se uci o ribolovu ili da ucimo buduce narastaje o KRIVOLOVU!? :mad:
Slazem se isto da Avetinja apsolutno nije brinuo za ovo sto se desava,tvrdio je da ne moze da brise nedelju i vise dana stare postove (jer ih kao nije odmah video,a ne vidim zasto ne moze da brise postove nekoliko dana stare),i da ga ne zanima jer nit je njegov forum nit je on moderator zaduzen za ovaj podforum,nit mu smeta sto se ovo desava,iznose ljudi svoja"ribolovacka iskustva"pa ih ne treba dirati,mislim stvarno... dosta vise pobogu!?
Pozdrav 8)
 
Pa ne izbacujte ljude koji ne misle kao i vi.
Da se ja pitam izbacio bih tebe na primer Lomnice..vredjas coveka koji tebe nije uvredio.
Poredis ga sa svinjom.....mislim sta reci.
Je li to sloboda izrazavanja?

Bravo, svako ima slobodu izbora da radi i prica sta god mu volja, to je moglo nekad kada nije smelo a ti bi da zabranis sad Lomnice. Podigni svoj forum pa tamo gazduj, a u medjuvremenu proveri da i sam nisi nosilac kakvog kompleksa
 
Lomnice bas me cudi da jos uvek imas stav karakteristican za okorelog udbasa.
To vreme je definitivno proslo.
Ne smatram da treba da kaznjavamo bilo koga za to sto je rekao, ili izneo svoje misljenje.
Postujem to sto ti se ne svidja sta je covek rekao, ali moraces da naucis da to
ne znaci da ga odmah mozes automatski uza zid.

Pa gde to ima?
Vidim da i bas ostrascen.
Iskreno da ti kazem nisi cak ni u pravu.
Eto na primer ova tvoja akcija bi se prvo tebi olupala o glavu.
Ti si taj koji vredja, coveka koji te nije nazvao nijednim pogrdnim imenom, dakle ti bi leteo sa foruma po tom tvom zakonu.
 
@ bobanms & mitarbg:
Zasto udbaski sistem,zar ovo nije deo foruma o R I B O L O V U,ako mi dodjemo ovde i pisemo kako uhvatiti odredjenu ribu,ili kapitalnu ribu,i kako i zasto pustiti ili nedorasle primerke ili prekomernu kolicinu a onda dodje"lik"i kaze da smo mi BUDALE sto pecamo na udicu i sto kupujemo dozvole jer on krecom nahvata pun dzak ribe (a ko zna koliko ih ubije jos preko toga),znaci on time ne vredja nas ali mi vredjamo time sto sam ja rekao da je isto a pecao za svinje a za sebe krecom,dinamitom... jer on tako UBIJE MNOGO VISE nego sto bi u tom trenutku trebalo i njemu i svinjama i... Ali jok,vi ste iz toga izvukli neko poredjenje njega sa svinjom pa kako zato treba JA da budem banovan,ajde,a sto neko od vas ne bude banovan sto izmisljate,ja nisam rekao da je on svinja nego da isto dodje a pecao za sebe za jelo a za stoku ako on baci otrov i ubije TONU ribe da bi skupio mozda 10-ak kile!!
@mladidemokrata:
TEBE bi prijatelju medju prvima trebalo potkaciti,za pocetak opomena na 7 dana pa ako treba i ban da vise ne podjebavas,ne pravis na budale i ne vredjas osecanja 99% ljudi koji dolaze ovde i pricaju o sportskom RIBOLOVU,a ti onda dodjes i hvalis se kako na ovo ili ono ubijes vise ribe nego sto mozes da pokupis i vise nego sto ti treba a mi smo budale jer tebi niko nista nesme i boli te dupe i za buduce narastaje i za dozvolu od kojih para bi trebalo da se kupi mladj da se poribi...
Sad branis sebe ovim postom,ali brale pricas zidu sto se mene tice,mozes da glasas slobodno da izbace mene ako ti ja pravim problem,ali ljudima je dosta da vide tvoje postove i da uvide kakva si ti osoba,i nemoj da se plasis i ako moje metode jesu staljinisticke,ne mogu ti nista preko neta,ali trebao si biti budan na casu,da jesi znao bi kakve su bile staljinove metode i da se upozorenje na 7 dana pa onda trajni ban ne mogu ni truncicu porediti sa njegovim metodama,ali od tebe nista pametno nisam ni ocekivao!!
Ja sam svoj argument dao,vi ste svi svesni da je ovo poprilicno liberalan forum,moze,ili se bar doskora moglo,pisati sve i svasta gde god se stigne i to bez posledica,a probajte recimo na nekom drugom forumu da pisete ovako nesto,odite na neki strani ribolovacki forum da kazete ovako nesto pa da vidimo kako bi reagovali njihovi korisnici,previse ste se opustili jer nam je takva drzava,ali nama svima treba disciplina,misli globalno a deluj lokalno je pametno smisljeno,moja ideja je da krenemo lokalno od ovog foruma,hocemo u EU pa onda moramo i da se opametimo i postanemo CIVILIZOVANI!!
Znaci kome se ne svidja predlog da se ljudi koji konstantno spamuju opominju i banuju (kao i na ostalim normalnim forumima) nek glasaju protiv a mene zaobidjite,jer na primer u temama Gde pecate,Najveci ulov,Pecanje na plovak... su se pored ribolovaca javljali krivolovci i javno hvalili svojim nedelima,moje misljenje je da time vredjaju nas kao osobe koje svojevoljno kupuju dozvole da bi nam vode bile cuvane zbog nas a pogotovo zbog nase dece,i vredjaju nasa osecanja time sto moramo da citamo njihove gadosti o tome kako MUCE,MASAKRIRAJU I TRUJU tone i tone riba i na koje sve nacine unistavaju ne samo tu ribu koju ulove vec i mladj,i ekosisteme (niko ne pomislja kako hlor i ogroman strujni napon deluju na sitne zivotinje i alge kojima prezivele ribe treba ubuduce da se hrane,da li to i na njih utice) i sve to samo da bi zadovoljili neke svoje sitne potrebe a da ih ne kosta nista,e pa to je za mene,i vecinu vas,VELIKA UVREDA!!
Pozdrav 8)
 
Slusajte ja kao moderator nemogu da izbacujem nikoga ko ne narusi neka pravila koja su zapisan u statutu foruma, znaci, ako neko bude pominjao krivolov u smislu nekog objasnjenja to nije opasno, ali ako bude pominjao RECEPTE ZA KRIVOLOV, SISTEM I OSTALO tipa, DINAMIT, KREC, STRUJA (pogotovu) I OSTALA HEMIJA naravno da ce biti upozoren i verovatno i iskljucen sve zavisi kakav prestup napravi, takodje ce biti opomenuti i svi oni kji se BUDU SVADJALI, koji budu SPAMOVALI, MALTRETIRALI DRUGE KORISNIKE I OTEZAVALI RAD FORUMA i naravno uz odgovarajuce negativne poene i biti izbaceni na odredjeno vreme odavde pa cak i na trajno.

Toliko od mene, a vi sad kako vam volja !!!
 
@ mladi demokrata

Jeli, jel tebe aktuelna vlast ucila demokratiji? Lomnica je odreagovao zato sto ga nervira tamanjenje ribe i krivolov. Mozda su njegove metode ili razmisljanja radikalni, ali ja po sebi znam kako je to. Ja pet godina vodim decu na reku i raduju se kad izvuku bandara, jer RIBE NEMA - POBIO I POTROVAO OLOS SVE! Tukli su ljude koji reku cuvaju na moje oci, jer su se pobunili za trovanje plinom. I ja sad kad cujem K od krivolova, ja popizdim i verovatno ostrasceno govorim o toj temi. Hocu reci, slazem se sa Lomnicom i smatram njegov stav prigodnim za ovako slobodan forum, jer mi kao narod i ljudi imamo problem da cuvamo ono sto imamo.

I onda dodjes ti pa se tako zustro zalazes da se zastiti olos i zlikovci, da bi jadni mogli da razmenjuju recepte za krec ili bombe. E to kod tebe ne razumem. E pa zajebi brale te price, ovom forumu i treba diktatura. Idi ti napravi krivolovacki forum pa gazduj tamo koliko hoces. Da li si video ranije kad je Avetinja nama slao smajlice dok se pricalo o krecu i dinamitu, forum se pretvorio u gomilu svinjarija. Ja se ovom prilikom zahvaljujem Nitru, jer je uspeo da vrati korektne sportiste i ribolovce na ovaj dobar forum.
 
1. Ne cini mi se da je neko govorio govorio jezikom mrznje. Prezir nije mrznja. Ne politizuj stvar.
2. Teranje maka na konac vodi u Offtopic-ovanje (to je tako 'radikalski')
3. Ako hoces da dajes legitimitet ovakvoj anketi, upisi pravni fax ili ajd na temu 'politika'
4. Odgovori sa da ili ne na temu, pa idemo dalje. Poenta je da se resi, a ne da se smaramo.
5. Shvati da je ovo VAZNA tema, takoreci civilizacijski ili istorijski bitna i ljudima znaci. Nepravda sve boli.
 
Krivolovce uopste ne podnosim, svoje redove moramo da cistimo sami i odrzavamo lovna i ribolovna podrucja, mesta gde volimo da idemo a neka su nam se vec smucila zbog aktivnosti krivolovaca.

Tacno je da upropaste neku temu i odbiju dalju diskusiju a kako jos ljudi ovo cita, postovi koji velicaju krivolov nisu ni brisani, deljeni recepti za hemijske "bombe", ljudi s pravom kazu: svi ste vi isti banditi, idete u unistavate zivi svet u rekama, ubijate prekomerno divljac u sumi i kad je lovostaj itd...

Pa ako cemo od neceg da pocnemo mozemo poceti od foruma, bar....

Na stranim forumima gde se okupljaju lovci i ribolovci toga nema, cak sam citao da ispljuju lovce zbog prekomernog odstrela u jednom danu na jednom terenu...

Tema jeste vazna i lomnica je u pravu, ne mislim da je pisao govorom mrznje, pre da je pisao iskreno.
U pravu je delom i mladidemokrata jer takvima je zaista mesto u zatvoru....
i takvi ne drve na forumima, da bi imali u cemu da delimo isto misljenje. Krivolov je krivicno ili prekrsajno delo a ljudi koji su protiv krivolova i dalje nisu ucinili nista lose, ma kako formulisali svoj stav prema tome..

I DIVLJACI NEMA - POBIO I POTROVAO OLOS SVE....
 
Dr. Nitro, ako nekog banujes zbog stvari koje pominje Lomnica_city ili neki slican kompleksas bez imalo sirine, molim te banuj i mene.
lamborgini u pravu si, mitarbg takodje

Slobodu i pravo ima svako da pise sta god pozeli, i to pisano moze da koristi ili steti zavisi kako ko kapira. Ljudi koji krivolove imaju pravo to da rade sve dok ne naidju na probleme u vidu cuvara pa zakona i tu nema filozofije. Sad ste vi pametni pa cete da ih isterate sa foruma. Realno je da se to desava kod nas, pa narod nema pare za lebac.

Opasni su krivolovci ali su jos opasniji nabedjeni cistunci prepuni morala i volje da secu prste ljudima koji ne misle isto

I na kraju PROTIV prociscavanja na vas nacin
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top