Chow-chow

Nemam trenutno, zivela je kod mene 11 godina, i umrla za sat vremena, veterinari su rekli...klasican infarkt...slicno skoro isto kao kod coveka.Mislim da je ipak, posle one operacije o kojoj sam ti pisala kod nje doslo do hormonskog poremecaja,vet. je rekao da pazim da se ne ugoji...to je jako bilo tesko...ipak se ugojila, a sto je najgore, nije vise htela da ide u setnju.Posle te operacije, se promenila, jos vise ulenila...nekako samo je dosla do mene, pocela jako tesko da dise,veterinar je dosao kuci, dao joj inekciju, ja pojma nemam sta je dao,,,jer sam se zbunila, posto joj odjednom nije bilo dobro,,,kroz 20 minuta sam ga zvala ponovo, dosao je kolima do mene, da je nosimo u ambulantu, ali ona je legla i kao da je zaspala.Mislim da jos dugo necu uzimati ovu rasu, mnogo sam propatila, mnogo bila vezana za nju, i obrnuto, ni dan danas ne mogu da shvatim da je nema,,,ipak cu jednog dana kupiti novo stene, mozda i najverovatnije par chow-chow.Meni su ipak najlepsi,,,iako sada imam drugu rasu i volim psa, ovo je bila i ostala moja ljubav. Ono na slikama je ona, koje sam stavila, mada je zimi bila duplo krupnija.
Tesko sam podnela gubitak ovog stvorenja, mnogo smo se volele.Veterinar mi je rekao , nakon operacije da ce da zivi jos 2-3 godine, s obzirom na rasu, i tako je i bilo, zivela je jos 3 godine.:sad2:
 
ja imam crnu zenku koja je stara 8 meseci, mnogo je slatka i umiljata.
 

Prilozi

  • DSC00026.jpg
    DSC00026.jpg
    38,9 KB · Pregleda: 65
Pozz pokusao sam preko privatnih poruka da saznam nesto vise o ovom "malom medi" ali dzabe...
pa eto da pocnem...ova rasa mi se jako svidja (da da znam sve nije za pocetnike,ima cudnu narav,ne podnosi bas najbolje niske temperature) ali je presladak morate priznati!!!
Zivim u CG na primorju -vec sam dobio upozorenje da ne podnosi velike teperature (pa samim tim ide prvo pitanje :kako ga rashladiti i sacuvati od viskohit temperatura sto znaju da dostignu i preko 40 stepeni!!!
Planiram da mu napravim BOX ispred kuce...

Sledece pitanje ishrana :ako nije problem u detalje molim...to za sad imate dovoljno da pisete ako ste dobre volje...

P.S. E da ne zaboravim ako ima neka dobra uzgaivacnica u Srbiji ostavite mi broj pa cu da zovem...
inace cijene ove rase u CG se krecu od 350-500 !!! puno je sto jes jes! dao bi maksimalno 250 eura...
 
ja juce video na ceraku jednog napustenog udarena mu zadnja noga , jurio sam za njim al ne **** zivu silu bezi i bezi . nije bio los al dzaba kad nisam mogao da ga namamim na moj pansion :super:
 
Caos :) Evo da vam se i ja javim sa svojom "prichom" :)))
... Dakle, ovako... Vec duze vrijeme zelim nabaviti psa. U pochetku sam tezila ka tome da nabavim zlatnog retrivera ali sam odustala iz vishe razloga... Prvo, moji roditelji su smatrali da je prevelik pas da bi boravio u kuci... Zatim, nisam uspjela naci leglo sa odgovarajucim izgledaom psa... I najvazniji razlog - vidjela sam sliku chow-chow-a :))) Naprosto sam se zaljubila u njega... Vec nekoliko dana tragam netom i trazim uzgajivachnice ali bez i malo srece... Josh uvijek nishta nisam uspjela naci. Ja se javljam iz Crne Gore i nadam se da cete mi vi preko ovog sajta pomoci da ipak uspijem nabaviti ovog psa kao i uputiti me malo vishe u njihovu vrstu, ako je to ikako moguce jer sam sve shto sam nashla o njima vec prochitala po nekoliko puta :) ... Unaprijed hvala svima :***
 
i ja imam cau caua...mnogo je slatka...naravno,ima mana...npr.voli mnogo da spava,ponekad je neposlusna...ali dobro.ima 10 meseci.crveno-krem je boje...istina,izaberu samo jednog gospodara ali vole i porodicu.ako neko ima ,,iskustva"sa ovom rasom,volela bih da mi kaze kako da je pravilno dresiram... :roll: :confused:
 
Čau Čau je pas koji u meni budi ljubav i nežnost. Kad god idemo kod veterinaru dečko i ja sa njegovim (našim) mopsićem, sretnem vlasnicu dva psa ove rase.
Divni su, medonje prave, i mislim da su pravi drugari. Mislim da bih se zbog grive-tj.krzna teško snašla sa brigom o tom psu.:)
 
Samo ga od malena treba navikavati na cetkanje i to raditi redovno, uz dlaku. Godisnje od jednog psa moze da se nacetka podlake za ceo jedan dzemper a kupanje im skoro i ne treba, neko je pricao da je gledao svog caua kako se licka kao macka.
 

Back
Top