knjizevnost u ns

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

milivojeva

Početnik
Poruka
1
Ima li neko ko studira,ili upisuje knjizevnost u ns? hitno mi je potrebno par reci o tom smeru...znate vec sta bi svakog studenta zanimalo. Da li je tesko,knjige,profesori,predavanja obavezna ili ne,ispiti,drustvo,i pre svega prijemni sta,kako,gde?
Znam ono osnovno sto pise na sajtu,ali treba mi nesto vise.

hvala,unapred
 
hehehe, znam u kakvim si mukama
prvo - koji smer knjizevnosti zelis da upises? Znas koji smerovi imaju - meni je srpski jezik i knjizevnost kao smer smaranjeee - takvi su i profe... Tu se vise radi gramatika, jezik i istorija jezika...Srpska knjizevnost i jezik - smer na koji sam ja isao - ima svakakvih profa, ali ima i likova od kojih se ima sta cuti :) to je dobar smer mada se na komparativnoj knjizevnosti jos vise radi svetska, jer je smer takav. Nije toliko tesko koliko je obimno :) Ima dosta da se cita - tako ako te ne drzi mesto nemoj ni da kreces. Moras se odreci mnogih stvari ali se trud isplati - naravno ne materijalno :) sto ti i nije cilj- jer da ti je cilj samo novac upisao bi ekonomiju. Ovo sad po bolonji sto se ide je ...koliko sam ja video lakse - imas vise kolokvijuma i mogucnost da ispit polazes parcijalno.Zamisli samo da si ko ja slusao narodnu knjizevnost DVE godine tj. 4 SEMESTRA i onda sve gradivo odjednom polagao - uzas. Pa to samo kod nas ima. Ali ima jedna prednost - sad imam jake zivce, utrenirao se da podnosim velike stresovee uh. Sad koliko sam cuo ne smeju da pitaju ono sto nisu predavali. A pre .....joj... isredaje ti desetak dela iz svetske i nesto vise pesnika doduse, a na ispitu te pita 66 dela ravno.UH uh. Ali sve to prodje... najbitnije je da upises...a kako sam vidi :) trebalo bi da imas dobro znanje iz srednje..nece te pitati nista sto nije u programu za srenju skolu, ako je to olaksanje hehe- ali budi spreman na takve stvari - za ispite ces morati uciti i vise. Pozdravvvvv
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top