Најновији днк, срби су најсроднији са илирима, шипци арапима, хрвати са мароканцима

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Слобода

Primećen član
Banovan
Poruka
733
Најновији ДНК свих Балканских народа:
http://mbe.oxfordjournals.org/cgi/content/full/22/10/1964/TBL1

Интересантна табела. Шиптари су најсроднији са Сомалијцима, Арапима, Турцима и Циганима из Македоније.

Поседују сличне проценте е3б1 и ј2 халогрупу као и поменути народи.

Што је још интересантније днк приказује хрвате сродне са Мароканцима и Палестинцима.

Шиптари са Косова су 47% е3б1, то је типична група Сомалијаца, Арапа, Турака. Илирска је група и1б које поседују Срби 30%, а Шиптари на Косову су 2.7% Илири.

И ово је политика. Многи хрвати а и муслимани кажу како смо ми Срби Турци и њихови политичари не презају да ито лажу о томе.

Кад оно чињеница да смо ми Срби сродни са Илирима.Западна пропаганда меље небулозе да су Шиптари Илири. А многи Хрвати лажу себе како су они Аријевци. Лажи коришћене у политичке сврхе против Срба.
 
Tesko je prihvatiti uobicajenu tezu da je gro ovdasnjeg stanovnistva dosao u 6. veku na prazan prostor. Logicnija je tvrdnja da je ovaj region prvi naseljen i da se odatle stanovnistvo sirilo-objasnjava mr Dusan Keckarevic, sa katedre za biohemiju i molekularnu biologiju Bioloskog fakulteta u Beogradu.
Dr Srboljub Zivanovic je, kao profesor koledza Svetog Bartolomeja u Londonu, ucestvovao u najvecim istrazivanjima druge polovine 20. veka i tvrdi da genetika samo potvrdjuje ono sto je antropolozima vec poznato: Stanovnistvo koje zivi ovde je autohtono i zadrzalo je antropoloske karakteristike svojih predaka. Mi definitivno nismo dosljaci, ovde smo bili od iskona i sirili se do Belgije, Britanije, Skandinavije - kad smo svi bili jedna populacija. Profesor Zivanovic kaze da je posleratna politika proterala ili pobila sve jugoslovenske antropologe koji su se bavili ovom temom, tako da svet o nama vise zna nego mi o sebi! Bez obzira na političke zloupotrebe koje su devalvirale njihova otkrića, genetičari i antropolozi tvrde da se naš narod nalazi u „genetskom korenu Evrope“, i kažu:
SRBI prastanovnici PODUNAVLJA
“POTIČEMO OD KROMANJONACA STARIH 40.000 GODINA”
Sve je pocelo 2000. godine, po objavljivanju senzacionalnih rezultata medjunarodnih genetskih istrazivanja, u kojima su vaznu ulogu imali strucnjaci iz Vince. Tada je utvrdjeno da u srpskom uzorku ima vise najstarijeg evropskog genetskog materijala nego bilo gde na Starom kontinentu. Iako su naucnici smatrali da ispitivanja treba nastaviti, drzava se oglus ila o njihove molbe. Hrvati, s druge strane, nisu gubili vreme, vec su zloupotrebom srpskih podataka “utvrdili” da su “najstariji” evropski narod. Usledila je serija novih medjunarodnih genetskih istrazivanja, u koje se ukljucuju sve balkanske zemlje. Sve osim Srbije, koja, kao i obicno, nema para.
Pitanje je hocemo li uci u EU kao siva masa i sluziti im samo kao raskrsnica i jos jedan deo trzista, ili cemo definisati nase korene na ovom prostoru. Da bismo to postigli, potrebno je genetski obraditi i registrovati sve tto mozemo: od ljudi do sljive pozegace! To nije skupo za drzavu, vec za ogranicene umove - kaze dr Dragan Alavantic, poznati geneticar iz Instituta u Vinci.
 
Ma mi smo sloveni i tacka.mogu sada da nam prikace svasta
bla bla bla (inace u enciklopediji britanika pise da smo turskog porekla sta kazes na to ?)
-Zar nacionalnost odredjuje jezik kojim govoriš ?,boja kože, ili kose?Šta je ustvari odredjuje?Ako neki crnac zivi u srbiji i prica Srpski dali ga ti smatras Srbinom?

Mi Srbi smo SRBI !!!
Vidiš i tu se varaš . Od velikih seoba Srba pod Arsenijem nas narod koji je napustio Kosovo i potrazio utociste u tadasnjoj austrougarskoj, po oslobodjenju Srbije nije se samo on vratio i naselio ovo podrucje , vec su tu bile i druge nacionalnosti priznate i nepriznate tako da su nam narusile DNK pa je spao na 30% po ovom istrazivanju.
Dakle pitanje je koliko je ovaj uzorak reprezentativan.On je donekle reprezentativan za ovaj danasnji narod ovde koji sebe naziva Srbima i ako su mu preci na primer dosli iz Bugarske pre 150 godina ali nije reprezentativan za stare Srpske porodice koje znaju svoje korene od pomenutih seoba ( mada i tada nisu samo srbi krenuli sa Arsenijem vec i tadasnji albanci i narod naseg dragog Toseta Proeskog pa je se vecina njih kasnije izjasnjavala da su Srpskog porekla)-E ja bi voleo taj uzorak da vidim i siguran sam da se ne bi mnogo razlikovao od Hercegovackog.

“POTIČEMO OD KROMANJONACA STARIH 40.000 GODINA”
daj bre ovo je preterivanje ,ne mojte me zasmejavati , od ovoga mi se povraca - znaci mi smo i ledeno doba ovde prespavali hahahahahahahahaaa... :rotf:

Nacionalnost je glupost nastala pre oko 200 godina i donela nam je vise loseg nego dobrog.Mada za mene ona predstavlja tradiciju koja meni licno znaci mnogo.
 
Pa mislim da nisi u pravu...nazvati Albance sa Kosova Siptarima nije uvredljivo.
Vazna je cinjenica da je albanski jezik bio obavezan kao nastavni predmet kako u osnovnim tako i srednijm skolama.Shodno tome, na udzbeniku pomenutog predmeta je pisalo: mesojme shqipe, sto u prevodu ima znacenje- ucimo siptarski
mislim u cemu je problem
 
apsolutno se slažem sa tim da smo najstariji narod na svetu. prvi naš vladar bio je car Nino Belov, što pokazuju i arheološki pronalasci.
inače, sam simbol srpstva: krst i četiri ocila predstavljaju, ne onu klasičnu fabulu "samo sloga srbina spasava", već to su četiri reke (ocilo je alatka koja se koristi u drvenariji za pravljenje kanala u drvetu). A u prirodi kanle prave jedino reke. Tako da ta četiri ocila predstavljaju četiri reke: Dunav, Nil, Eufrat i Tigar. A krst u sredini označava centar civilizacije. A taj prostor jeste Balkan i sve od Jadrana pa do Asirije.
to naša SPC-kva zna. Postoje tajni spisi koje oni ljubomorno čuvaju. Jer tobože, kako bi vladali nad narodom ukoliko bi svo znanje bilo dostupno narodu. Tako se ne razlikuju ni malo od stava Masonerije.
 
apsolutno se slažem sa tim da smo najstariji narod na svetu. prvi naš vladar bio je car Nino Belov, što pokazuju i arheološki pronalasci.
inače, sam simbol srpstva: krst i četiri ocila predstavljaju, ne onu klasičnu fabulu "samo sloga srbina spasava", već to su četiri reke (ocilo je alatka koja se koristi u drvenariji za pravljenje kanala u drvetu). A u prirodi kanle prave jedino reke. Tako da ta četiri ocila predstavljaju četiri reke: Dunav, Nil, Eufrat i Tigar. A krst u sredini označava centar civilizacije. A taj prostor jeste Balkan i sve od Jadrana pa do Asirije.
to naša SPC-kva zna. Postoje tajni spisi koje oni ljubomorno čuvaju. Jer tobože, kako bi vladali nad narodom ukoliko bi svo znanje bilo dostupno narodu. Tako se ne razlikuju ni malo od stava Masonerije.


Zasto sam ja zavrsavao fakultet kada laici poput tebe i postavljaca teme mogu nesmetano da sole pamet?! Sto je najgore, to jos i prolazi. Sto zatucaniji narod, to bajke bolje prolaze. Kako ne shvatate da su te teorije zavere napravljene kako bi se stekla popularnost preko noci? Ja razumem da je nekome zanimljivo, oni su majstori u tome da zaintigriraju mastu, ali budite bre iznad toga!
 
Zasto sam ja zavrsavao fakultet kada laici poput tebe i postavljaca teme mogu nesmetano da sole pamet?! Sto je najgore, to jos i prolazi. Sto zatucaniji narod, to bajke bolje prolaze. Kako ne shvatate da su te teorije zavere napravljene kako bi se stekla popularnost preko noci? Ja razumem da je nekome zanimljivo, oni su majstori u tome da zaintigriraju mastu, ali budite bre iznad toga!

a ti si zavrsavao fakultet po planu i programu njemacke istorijske skole, pa ti se ne moze zamjeriti, tebi je ispran mozak, imam ja takvih kao sto si ti za raspravu i ovamo u svakodnevnom zivotu. Kad se pomene poreklo Srba vi se uhvatite Konstantina Porfirogenita kao davljenik za slamku, a njegovo djelo O narodima uopste nije on napisao i nit je on bio istoricar nit je ista pisao, a u tom djelu su pomijesani ljudi i dogadjaji po 200 godina razlike...
Cinjenice stoje, Vincansko pismo staro 4000 godina, sa 22 slova sitih kao u danasnjoj nasoj cirilici, i pronadjeno ne samo u vinci vec na 72 lokaliteta u srbiji, a i van toga u maloj aziji cak....to su neoborivi dokazi....
 
a ti si zavrsavao fakultet po planu i programu njemacke istorijske skole, pa ti se ne moze zamjeriti, tebi je ispran mozak, imam ja takvih kao sto si ti za raspravu i ovamo u svakodnevnom zivotu. Kad se pomene poreklo Srba vi se uhvatite Konstantina Porfirogenita kao davljenik za slamku, a njegovo djelo O narodima uopste nije on napisao i nit je on bio istoricar nit je ista pisao, a u tom djelu su pomijesani ljudi i dogadjaji po 200 godina razlike...
Cinjenice stoje, Vincansko pismo staro 4000 godina, sa 22 slova sitih kao u danasnjoj nasoj cirilici, i pronadjeno ne samo u vinci vec na 72 lokaliteta u srbiji, a i van toga u maloj aziji cak....to su neoborivi dokazi....

Sta reci. Nama ispran mozak, a nije vama koji slusate jednog coveka laika.
 
Sta reci. Nama ispran mozak, a nije vama koji slusate jednog coveka laika.

bolje je taj jedan nego bezbroj falcifikatora, a ne moze da bude laik onaj koji zavrsio istoriju i diplomirao na pariskom univerzitetu, i ciji su neki od radova (vjerovatno oni koji odgovaraju) prihvaceni na cikaskom univerzitetu, nego ostavi se ti da li je on laik ili ne, ako imas cinjenice i dokaze, ti dokazi da nije u pravu, covek vas javno poziva a vi cutite kao zaliveni....sram vas bilo, e moju djecu necete uciti laznom istorijom...dosta nam je trovanja 200 godina....
 
Mi cutimo? Prvo, ja sam jos mlad, nisam na polozaju da mogu da branim nauku zvanicno, mogu samo ovako neformalno, a drugo, apsolutno nemam vremena za gluposti. Dalje, profesor beogradskog univerziteta, i veliki strucnjak za Vizantiju, Radivoj Radic je napisao knjigu odgovora Dereticu. Smejao sam se dok sam citao. Ovo nije tema o Dereticevim provalama, ali da kazem samo neki primer:

Isus je pricao srpski :dontunderstand::dontunderstand::eek::eek::eek:

Aleksandar Makedonski je, izmedju ostalog, imao i titulu Karana, na osnovu koje zakljucujemo da se prezivao Karanovic, dakle, bio je Srbin. :rotf::rotf::rotf::rotf:

Verovatno je ovo za Isusa najveca provala, ali meni najsmesnije je sledece: Kanada je, logicno, sprska zemlja, kaze Deretic. Kako? Pa lepo. Dok su Srbi plovili u "nepoznato", neko je pitao kuda idemo. Odgovor je bio: Ka nadi. Otud ime Kanada. :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

I sad, realno, iskreno, kako god, kazi, da li smo mi u zabludi, da li nas lazu sve vreme, a ovakve GLUPOSTI su u redu? Svaka ti cast ako ces svoju decu tako uciti.
 
Mi cutimo? Prvo, ja sam jos mlad, nisam na polozaju da mogu da branim nauku zvanicno, mogu samo ovako neformalno, a drugo, apsolutno nemam vremena za gluposti. Dalje, profesor beogradskog univerziteta, i veliki strucnjak za Vizantiju, Radivoj Radic je napisao knjigu odgovora Dereticu. Smejao sam se dok sam citao. Ovo nije tema o Dereticevim provalama, ali da kazem samo neki primer:

Isus je pricao srpski :dontunderstand::dontunderstand::eek::eek::eek:

Aleksandar Makedonski je, izmedju ostalog, imao i titulu Karana, na osnovu koje zakljucujemo da se prezivao Karanovic, dakle, bio je Srbin. :rotf::rotf::rotf::rotf:

Verovatno je ovo za Isusa najveca provala, ali meni najsmesnije je sledece: Kanada je, logicno, sprska zemlja, kaze Deretic. Kako? Pa lepo. Dok su Srbi plovili u "nepoznato", neko je pitao kuda idemo. Odgovor je bio: Ka nadi. Otud ime Kanada. :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

I sad, realno, iskreno, kako god, kazi, da li smo mi u zabludi, da li nas lazu sve vreme, a ovakve GLUPOSTI su u redu? Svaka ti cast ako ces svoju decu tako uciti.

cus knjigu odgovora dereticu, pa sto ne citiras nesto iz te knjige?
sto se tice isusovog jezika, slusao sam dereticevo predavanje o hriscanstvu, i nemoj da izvlacis iz konteksta, isus je govorio Aramejskim jezikom koji je nastao iz arhaicnog srpskog, onog starog srpskog jezika kojim su govorili arijevski osvajaci, imao bi problema danasnji srbin da se sporazumeva sa tim jezikom ali ipak bi koliko toliko razumio, i nemoj da generalizujes stvari...
Aleksandar Makedosnki, pretpostavljam da su te ti tvoji profesorcici naucili da STARI grci, ne ovi sada, nego oni anticki, njega nisu priznavali, ne znam kako se zove onaj govornik iz atine, kad je rekao za aleksandra posto se ovaj proglasio za boga, "od tog bozanstva smrdece sva atina", a drugi citat, "on treba da vlada nad grckom, a nije ni grk a ni dostojan varvarin", PA STA JE ONDA ALEKSANDAR ako nije grk?? vanzemaljac?
za kanadu ne znam, to prvi put sad cujem, ali ne bi me cudilo da je i to izvadjeno iz konteksta....
 
Nemas potrebe da odgovaras pojedinacno na sve provale Deretica, jer sam ja napisao samo 1 posto toga, tj. ono sto sam zapamtio. Postoji knjiga Radivoja Radica Srbi pre Adama i posle njega, gde on odgovara na dosta tih Dereticevih tvrdnji. Evo ti jos samo jedna stvar: ovo je na nivou deteta od 3 godine, bez uvrede:

Opet je posredi priča o jednoj grupi Srba koja je lutala unaokolo i krstarila Afrikom tražeći mesto gde bi mogli da se skrase. Jer, odvajkada je poznato da su seobe - sudbina Srba. Kao i ostali stari narodi, putovali su zajedno kako ratnici i žene, tako i deca i stariji članovi, jednom rečju - svi. Desilo se da su jedne noći zakonačili na nekom mestu gde je temperatura osetno pala - kako inače biva u pojedinim delovima Afrike, poznatim po velikim temperaturnim oscilacijama. Ujutru je jedna baka, koja se u toku noći propisno smrzla, toliko dozlogrdila svima žaleći se kako joj je bilo zima i kako se prehladila da su to mesto odmah nazvali Zimbabve (zima babi, babi je zima). Kud ćete ubedljiviji dokaz od ovoga?!
Gledajući neke atlase na kojima je prikazana Afrika, vidim i sliku nasmejanog crnca. Pomislih u sebi s pomešanim osećanjima: “Možda ćeš umreti, a nećeš saznati da si Srbin i da je srpski ’majka svih jezika’ jer ne kaže se uzalud “Govori srpski da te ceo svet razume
 
Nemas potrebe da odgovaras pojedinacno na sve provale Deretica, jer sam ja napisao samo 1 posto toga, tj. ono sto sam zapamtio. Postoji knjiga Radivoja Radica Srbi pre Adama i posle njega, gde on odgovara na dosta tih Dereticevih tvrdnji. Evo ti jos samo jedna stvar: ovo je na nivou deteta od 3 godine, bez uvrede:

Opet je posredi priča o jednoj grupi Srba koja je lutala unaokolo i krstarila Afrikom tražeći mesto gde bi mogli da se skrase. Jer, odvajkada je poznato da su seobe - sudbina Srba. Kao i ostali stari narodi, putovali su zajedno kako ratnici i žene, tako i deca i stariji članovi, jednom rečju - svi. Desilo se da su jedne noći zakonačili na nekom mestu gde je temperatura osetno pala - kako inače biva u pojedinim delovima Afrike, poznatim po velikim temperaturnim oscilacijama. Ujutru je jedna baka, koja se u toku noći propisno smrzla, toliko dozlogrdila svima žaleći se kako joj je bilo zima i kako se prehladila da su to mesto odmah nazvali Zimbabve (zima babi, babi je zima). Kud ćete ubedljiviji dokaz od ovoga?!
Gledajući neke atlase na kojima je prikazana Afrika, vidim i sliku nasmejanog crnca. Pomislih u sebi s pomešanim osećanjima: “Možda ćeš umreti, a nećeš saznati da si Srbin i da je srpski ’majka svih jezika’ jer ne kaže se uzalud “Govori srpski da te ceo svet razume

to su izmisljene price, ja sam preslusao skoro svako Dereticevo predavanje i nigdje nisam naisao na nesto ovakvo, zimbabve i kanada, zamolio bih te da mi ako je iz knjige citiras taj dio za zimbabve i kanadu, a ako je snimak da mi posaljes link tog video klipa, ako je istina to sto pricas onda je on stvarno budala, ali kazem ti, preslusao sam svako predavanje od 2005. godine do 2008. i nigdje nisam cuo deretica da objasnjava naziv neke drzave po rijecima iz srpskog jezika, a pogotovo ne tako smijesne....ponavljam ti jos jednom, zelim citat.....dozlovno...
btw, sto se tice naziva za srbe i srbiju, to sam cuo i sasvim je razumljivo da npr Sarmati su srbi, jer je u grckom jeziku poslije aleksandrovih osvajanja slovo B - beta zamijenjeno sa srpskim V (sbog uticaja srpskog pisma koje je i aleksandar koristio) a novo slovo B je pisano sa MB, a vremenom se ovo B iz tog para gubilo, to sam se licno uvjerio...
dalje za Sarbei, Surbei, francuski naucnik je ladno napisao da ta imena treba da se pisu bez slova S, jer je kako on kaze po NJEMU tako pravilnije i to je licno potpisao....pa danas imas u tim knjigama Arbeji....i td, medjutim po negdje zaboravili da izbrislu slovo S pa imas i Arbei i Sarbei....
a onda, ako si gledao SP u kosarci mogao si da primijetis da turci za srbiju i dan danas kazu SIRBIstan...
preuvelicavate malo sve ovo sa tim budalastinama kanada i zimbabve, siguran sam da je to napakovano....
 
Poslednja izmena:
Necemo se vise raspravljati oko toga. Trazis dokaze crno na belo. Ja sam ti na pocetku rekao da se ne bavim time, tako da nemam vremena da sad preslusavam sve Dereticeve izjave. Nasao sam negde (to mozda i mogu da nadjem ako ti bas znaci) da je Deretic odgovorio na Radicevu knjigu, i nigde nije demantovao to, vec se uhvatio za neku drugu stvar, i objasnjavao kako je on u pravu, i kako nije istina to sto Radic smatra. To je dovoljan dokaz. Drugo, ne bi Radic valjda izmisljao u knjizi? Da je tako, sigurno da bi Deretic pojedinacno sve demantovao.
 
Necemo se vise raspravljati oko toga. Trazis dokaze crno na belo. Ja sam ti na pocetku rekao da se ne bavim time, tako da nemam vremena da sad preslusavam sve Dereticeve izjave. Nasao sam negde (to mozda i mogu da nadjem ako ti bas znaci) da je Deretic odgovorio na Radicevu knjigu, i nigde nije demantovao to, vec se uhvatio za neku drugu stvar, i objasnjavao kako je on u pravu, i kako nije istina to sto Radic smatra. To je dovoljan dokaz. Drugo, ne bi Radic valjda izmisljao u knjizi? Da je tako, sigurno da bi Deretic pojedinacno sve demantovao.

nista onda, ja ne mogu da se oslanjam na to REKLA KAZALA, a i ti ako sve sto procitas od radica shvatis zdravo za gotovo onda si bas slab istoricar, valjda su te ucili da sve sto procitas treba da shvatis sa rezervom i da ne aminujes svaciju, ja i deretica cak ne uzdizem toliko koliko ti mislis msm da sam ga prije jednom nazvao cak i budalom, ali ono sto on radi i sto kaze je trenutno najblize mojim shvatanjima i mom misljenju, a radic rekao ovo, onaj rekao ono, to nema blage veze, taj radic je cak, vjerovatno po necijem nalogu napisao tu knjigu, od koje sam procitao malo uvod i jos malo dalje, on se ne bavi demanotvanjem dereticevih cinjenica vec gleda kako da od njega napravi budalu posto drugi nacin za osporavanje njegove istorije nema....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top