Mamci, Prehrane i Sistemi ...

Ma tu ranu mozete naci i po prehrambenim prodavnicama, i nije tacno da se vise ne pravi. Dokle god bude Bambi plazma keksa, bice i te hrane, jer se ona pravi od otpadaka raznoraznih kekseva, plazme, cajnih kolutica, napolitanki peciva ..

licno sam bio u Fabrici na jednoj exkurziji i gledao .. tako da cisto sumnjam da ce to da prestane da se pravi .. jer ce imati veliki gupitak u proizvodnji .. :)
 
E ja sam je nasao ovde kod mene u jednoj prodavnici ali ljudi navale na nju ko nezdravi jer je mnogo dobra,ja kupio tri kila 360 din.Mnogo dobra hrana.Proizvodi se jos uvek ta hrana tako da bi trebalo da se pojavi u nekim prehrambenim prodavnicama kao sto se pojavila kod mene,mada kod mene svaki mesec dolazi,i odmah se sve rasproda tako da moras biti brz i da kupis.pozzz
 
Ma tu ranu mozete naci i po prehrambenim prodavnicama, i nije tacno da se vise ne pravi. Dokle god bude Bambi plazma keksa, bice i te hrane, jer se ona pravi od otpadaka raznoraznih kekseva, plazme, cajnih kolutica, napolitanki peciva ..

licno sam bio u Fabrici na jednoj exkurziji i gledao .. tako da cisto sumnjam da ce to da prestane da se pravi .. jer ce imati veliki gupitak u proizvodnji .. :)

Sefe,da li imaš neki savjet za pecanje šarana,neki poseban sistem ili mamac,hranu
 
Pozdrav starosedeocima na ovom forumu imam nekoliko pitanja i unapred se izvinjavam ako smaram ali sam potpuni pocetnik pa ne zamerite
interesuje me pecanje bele ribe i pecanje soma na dubinku
1. Potrebna mi je pomoc ko izbora najlona i udica nesto srednjeg kvaliteta ne bas preskupo dajte neku preporuku
2 .Kolika duzina podveza treba da bude i da li je potrebno stavljati manje ovlo blize udici ?
3.Interesuje me prihrana oprobao bih se na nekom jezeru(pecanje babuske ,deverike i sl ) sta moze da se koristi iz domace kuhinje
4 . Da li se mogu prezli ili hlebu dodavati tecne arome za kolace (vanila, malina )
5.Cuo sam da se koristi seme konoplje za prihranu i kao mamac koliko je efikasno i kako se prihranjuje ?
Ako sam nesto propustio ... ni jedan savet nije suvisan
unapred hvala
 
pozdrav za sve kolege ribolovce,bistro.posto sam za nove tehnoplogije totalni duduk nezamerite ako bude nekighm gresaka u tekstu.posle porodice najvaznije od svega mi je ribolov.odrekao bih se svega za dan pored reke,a ovih dana sam svakog dana na ibru ali nista,katastrofa.sedam dna za redom jurim skobalja kojeg samo da objasdnim i9ma ko pleve ali nista,to mi se nikadanije desilo u zivotu.samo da se pozalim jos i to potrosio sam raznih gotovih prihrana pa sigurno za 5000 dinara.pomazite . unapred zahvalan sekula n.pazar.bistro
 
Pozdrav starosedeocima na ovom forumu imam nekoliko pitanja i unapred se izvinjavam ako smaram ali sam potpuni pocetnik pa ne zamerite
interesuje me pecanje bele ribe i pecanje soma na dubinku
1. Potrebna mi je pomoc ko izbora najlona i udica nesto srednjeg kvaliteta ne bas preskupo dajte neku preporuku
2 .Kolika duzina podveza treba da bude i da li je potrebno stavljati manje ovlo blize udici ?
3.Interesuje me prihrana oprobao bih se na nekom jezeru(pecanje babuske ,deverike i sl ) sta moze da se koristi iz domace kuhinje
4 . Da li se mogu prezli ili hlebu dodavati tecne arome za kolace (vanila, malina )
5.Cuo sam da se koristi seme konoplje za prihranu i kao mamac koliko je efikasno i kako se prihranjuje ?
Ako sam nesto propustio ... ni jedan savet nije suvisan
unapred hvala

Sto ljudi tako radite nesto naopako,ako ste resili onda nema"da nije skupo to i to,ovo i ono",kod ribolova MOZE da ne bude skup stap,ne treba da bude neko djubre kinesko od 'iljadarku naravno ali ima Robinson,Formax pa i Shimano stapova od 3-4000,masinice jos manje bitne,samo da mota i da lepo radi kocica,Shimano Alivio (ako nisam pogresio model) mom komsiji vrsio posao sasvim lepo a kosta 2000 dinkica,smesno,Katana isto tako,za 3000 sasvim ali sasvim dobra masina,znaci to je ono sto je manje bitno (po vaznosti mesto 5 - masinica,4 - stap)!
Sledece je bas ono sto ti neces nesto skupo,kako mislis da zadrzis i privuces ribu uz obalu nekim najlonom od 100 ili manje dinkica,kad on nit je debeo koliko pise,nit nosi koliko pise,nit vredi za nesto cim ga malo sunce ogreje,sumnjam da ce neko od nas da osiromasi za 200 dinkica za jedan prosecno kvalitetan najlon kad se to koristi posle celu godinu (neki i vise),nek proba da kao ja placa pletenicu 50 eura 250 metara (znaci broj 3 - najlon)!!
Udice,opet nesto na cemu se NE SME stedeti,znaci opet ne razumem ljude koji odu u prodavnicu,pitaju za savet,prodavac im ponudi neke recimo Owner-ke za 200 dinara 25 komada,i oni traze nesto jeftinije,mnogo im to,prisustvovao sam tome,a to je najvaznije parce pribora,bez nje vam dzabe sve,a posle kad dodje kapitalac i ispravi/slomi udicu bude kuku lele,ako vam je to skupo probajte da dajete kao ja po 200-300 dinara za 10 komada (broj 2 - udica)!
Dodjosmo i do prvog mesta po vaznosti,nije deo pribora ali mamac i prihrana su ono od cega sve zavisi,ne moze se nadati ulovu bez mamca,bez primame se mozete nadati samo sporadicnim ulovima,jedino ako ste penzos pa vas bas briga dal ste ce te ceo dan presedeti pored vode!
Ti si postavio par pitanja u vezi toga i odgovor bi otprilike bio da moze sve to da se aromatizuje,ali lakse je da das par stoja za neku solidnu hranu (ima jeftinih a odlicnih Van Den Eynde),pa ako neces ceo dan da pecas onda dosta da odvojis pola kese,dodas pola kile prezli,moze i hleba ali korelog pa da se istrova,dodas malo arome i crvica!
Nemoj isto kao penzosi da kupujes kasiku crva kad ides na vodu,bez 5 kasika ne kreci od kuce,posle saspi veci deo crva u prihranu ili prackaj u vodu,a konoplja kao mamac je odlicna,ja sam leti lepo prolazio na nju,nisam se cimao da je spremam nego sam kupovao Maros Mix konoplju i jedna kesa mi je trajala vise pecanja!
Pozdrav :cool:
 
Poslednja izmena:
Ćao društvo. Ovaj forum posećujem već šest godina, a tek sam sad provalio da postoji ovakva tema. Vidim da ima eksperata za mamce. Nekad sam bio opredeljen za ulov smuđa na živ keder ili parče. Išlo mi iako sam pecao sa obale. Danas vidim hvataju na "muvanje", efikasnije nego na klasičan način. Pokušao sam, nije mi uspelo. Nisam upecao ništa, ni sa varalicom, a isprobavao sam još u mladosti na stotine puta. U čemu je problem. Šta je to što nisam savladao?:think:
 
Kako si pecao prvo napisi pa da ti kazemo gde gresis,mozda nije lose i sliku da postavis sa zakacenim kederom,mada odmah da kazem da nisam neki strucnjak jer ne muvam vec cisto varalicarenje praktikujem ali sam gledao komsiju kako to radi i znam kako se radi i kako kaci mamac.
Pozdrav :cool:
 
Smuđ se peca na sitan keder. Ako je mutna voda, bolje je staviti parče kedera. On se češće nalazi na tridesetak metara od obale, na mestima sa potopljenim panjevima. Što je veća opasnost od kačenja udica, to je veća šansa za ulov. Međutim, danas je znatno ređi od onih godina kada sam provodio dane pored vode. Vidim da ga pecaju na muvanje. Pribor nije problem, dobar štap, mašinica... Probao sam udicu sa većim olovom, sa manjim, vukao sam sporo, brzo, sa naglim promenama pravca, ali ni jednom da makar pipne. Sam način pecanja sigurno ima neki štos.:dash:
 
pozdrav svima.nov sam na forumu ,pa me dosta zacudilo da niko ne pominje feeder pecanje.Pecanje feeder tehnikom sa stapovima sa izmenjivim vrhovima je toliko uspesno da sam zaboravo na bolonjes.Molim vas javite se feederasi.

JA SAM SAMO GLEDAO DVD JOS NISAM PROBAVAO A I DOBIO SAM JEDAN DVD OD JEDNOG MADJARA , I MOGU TI RECI DA SAM ODUSEVLJEN.ALI MISLIM BRATE DA TU TREBA DOBRA KINTA ZA PRIMAMU U HRANILICI I ZA BACANJE,AMI SADA NE MOZEMO BAS DA SE RAZBACUJEMO NEMA SE . AKO ZNAS NEKU FEEDER TEHNIKU JEFTINIJU KAZI . BISTRO.
 
Smuđ se peca na sitan keder. Ako je mutna voda, bolje je staviti parče kedera. On se češće nalazi na tridesetak metara od obale, na mestima sa potopljenim panjevima. Što je veća opasnost od kačenja udica, to je veća šansa za ulov. Međutim, danas je znatno ređi od onih godina kada sam provodio dane pored vode. Vidim da ga pecaju na muvanje. Pribor nije problem, dobar štap, mašinica... Probao sam udicu sa većim olovom, sa manjim, vukao sam sporo, brzo, sa naglim promenama pravca, ali ni jednom da makar pipne. Sam način pecanja sigurno ima neki štos.:dash:
Pitao sam te da opises konkretno kako pecas a ne o ribolovu smudja da pises,mada ni to nije lose jer vidim da imas neke predrasude...
On je retko tako daleko od obale,bar na rekama dok je na jezerima tamo gde i krs ili neko uzvisenje na dnu u ostatku jezera,recimo ja sam na silikonce imao udarce i po 2-3 metra od obale,nikad u jakoj struji,na jezeru ih je moj komsija klepao u granju nedaleko od obale,znaci trazi ih tamo gde su bilo kakve prepreke a ne samo panjevi!
Sto se samog sistema tice ti pises da si probao na celog kedera i na parce,a da koristis samo sitnog kedera,to cesto moze biti greska jer on jede onog cega ima najvise,sad je skoro prolece pa ce biti sitnog kedera u izobilju,ali ga je jesenas moj komsa klepio jednog dobrog na klena od 15-ak cm,imao je sigurno 100gr!
Udica je bila sakrivena u telu tako sto je provucena kroz usta i skrge,proboden ispod ledja i skoro probijen sa druge strane ali da ne strci udica ni malo jer bi onda lako kacio,olovo treba da bude minimalno jer ribica treba da se ponasa kao da je ranjena,ne da pada ko sekira na dno,a moze da se ucini plutajucom tako sto uzmes parce stiropora od 1cm,iscepkas listice duzine nekoliko cm i uguras par u usta kedera,tako dobijes neki suspending keder ili blago isplivavajuci,onda samo vuci po granju sa zastajkivanjem,vodi keder na sec,da izgleda bas kao ranjena ribica i kad osetis da je zastala NEMOJ da bijes kontru,sacekaj malo da vidis da li je zakacila u granu ili ce poceti smudj da je zvace i osetices da je riba pa tek onda posle nekoliko sekundi udari kontru,i tvoj je! :)
JA SAM SAMO GLEDAO DVD JOS NISAM PROBAVAO A I DOBIO SAM JEDAN DVD OD JEDNOG MADJARA , I MOGU TI RECI DA SAM ODUSEVLJEN.ALI MISLIM BRATE DA TU TREBA DOBRA KINTA ZA PRIMAMU U HRANILICI I ZA BACANJE,AMI SADA NE MOZEMO BAS DA SE RAZBACUJEMO NEMA SE . AKO ZNAS NEKU FEEDER TEHNIKU JEFTINIJU KAZI . BISTRO.
Iskljuci CAPS Gogi,a sto se cene hrana tice nisi bas u pravu,jer racunaj da si recimo varalicar,bilo da pecas silikoncima ili voblerima ili metalnim varalicama... i da gubis po nekoliko silikonaca ili po vobler ili kasiku-dve po izlasku (zna biti i gore) a retko imas bogat ulov,dok feeder omogucava da za 200-tinak kinti kupis kvalitetnu hranu,razblazis je sa recimo pola kile prezli koje kostaju nesto smesno,dodas jos nekoliko kasika crvica,i za 300-400 dinara mozes da nalovis vise kilograma,pa i vise desetina kilograma ribe,i onda naravno odaberes 5 kila onih koji ti najvise odgovaraju a ostale pustis! :)
Ako ti je to i dalje skupo,mozes da pravis i sam hranu,jednom sam cuo jedan recept,a ima ih mnogo,otprilike ide da stavis solju mlevenog keksa,solju brasna,par solja mekinja,malo przenog susama i konoplje koje nije lose samleti pre mesanja sa ostalim i eto ti pravljene hrane za male pare (imas keksa za 100 dindzi kilo,brasno svaka kuca ima,mekinje su isto dzaba,konoplja i susam takodje dostupni i jeftini,mozes napraviti 5 kila hrane a da te kosta kao kilo kupovne) a za crvice uzmi malo mesa znj klase ili nekoliko ribica donetih sa pecanja (nalovi suncica i cverglana,ionako su velike stetocine i lako se love),onda ostavi na toplo i musicama dostupno mesto i za nekoliko dana imaces crva za bar jedno-dva pecanja! ;)
Pozdrav :cool:
 
Pitao sam te da opises konkretno kako pecas a ne o ribolovu smudja da pises,mada ni to nije lose jer vidim da imas neke predrasude...
On je retko tako daleko od obale,bar na rekama dok je na jezerima tamo gde i krs ili neko uzvisenje na dnu u ostatku jezera,recimo ja sam na silikonce imao udarce i po 2-3 metra od obale,nikad u jakoj struji,na jezeru ih je moj komsija klepao u granju nedaleko od obale,znaci trazi ih tamo gde su bilo kakve prepreke a ne samo panjevi!
Sto se samog sistema tice ti pises da si probao na celog kedera i na parce,a da koristis samo sitnog kedera,to cesto moze biti greska jer on jede onog cega ima najvise,sad je skoro prolece pa ce biti sitnog kedera u izobilju,ali ga je jesenas moj komsa klepio jednog dobrog na klena od 15-ak cm,imao je sigurno 100gr!
Udica je bila sakrivena u telu tako sto je provucena kroz usta i skrge,proboden ispod ledja i skoro probijen sa druge strane ali da ne strci udica ni malo jer bi onda lako kacio,olovo treba da bude minimalno jer ribica treba da se ponasa kao da je ranjena,ne da pada ko sekira na dno,a moze da se ucini plutajucom tako sto uzmes parce stiropora od 1cm,iscepkas listice duzine nekoliko cm i uguras par u usta kedera,tako dobijes neki suspending keder ili blago isplivavajuci,onda samo vuci po granju sa zastajkivanjem,vodi keder na sec,da izgleda bas kao ranjena ribica i kad osetis da je zastala NEMOJ da bijes kontru,sacekaj malo da vidis da li je zakacila u granu ili ce poceti smudj da je zvace i osetices da je riba pa tek onda posle nekoliko sekundi udari kontru,i tvoj je! :)

Hvala ti na savetima. Malo sam zarđao. Pecao sam pre tridesetak godina i zadržavao se na Dunavu i kanalima po celo leto. Bio mi je dovoljan i jedan štap, skromna oprema, a danas možeš da zabaciš više perfektnih štapova i da od ulova ne bude ništa. Kao u bunar. Ubili su i potrovali rubu. Početkom sedamdesetih, imao sam tek osam devet godina i pecao sa bambusom bez vrha. Udice nismo imali. To je bila prava retkost. Vežeš savijenu špenadlu, a sa nje se otkači svaka druga riba. Plovak nam je bio običan pampur posečen na pola i proboden ptičijim perom. Struna debela, za slona... Ali sam ipak i tad donosio po kilo dva kući. Ribu sam nizao na cvet zove. Kakva čuvarka i bakrači. To je bio pojam. Oprema je tek počela da stiže pred kraj sedamdesetih. Kvikove mašine, Šekspir i teleskopi. Ali je sa tim počelo i veliko zagađenje, pa mreže, bubnjevi, dinamit, struja, otrovi. Da te bog sačuva. Sad provedem dan da nijednom ne udari.:confused::dosadno:
 
Nije ni u mom kraju bolja situacija,a i ja sam poceo sa bednom opremom jer su tad bile vec i sankcije uvedene,4-rka fiberas od jedno cetvrt kile (za klinca od 11-12 godina tezak),struna neka kupljena sa pijace solidno debela,i udice koje mi je dao komsijski klinac koji me je i odveo na prvo pecanje,i opet se fino pecalo,bilo je zlatnog karasa,babuske,bodorke,sarana...
Sad je vec losije,cak i kod mene u relativno zabaceno selo su dolazili krivolovci sa mrezama na jezero da povade i ovo malo sto ima u jezercu,a kad bi odlazio negde dalje i sad kad dosta vremena provodim u Jagodini vidim da nije nista bolje,ovde se prilicno javno grabulja,postavljaju krivolovacki alati,ne gleda se minimalna mera ni broj komada,iskvario se narod a mi posteni ispastamo jer nemamo sta da pecamo,cak i na jednom izletu na Dunav za par sati nista izvarali nista,makar glavoca ili bandara da smo,jok...
Pozdrav :cool:
 
Ja sam je pecao na psenicu,samo na mom jezercu je jos dominantna bodorka tako da je ona bila glavni ulov i to KRUPNE a cesto su navracali i sarancici oko kile a zaobilazi je amurski cebacok i suncica (cverglana hvala bogu nema)!
A inace sam je kuvao dok ne pocnu da se otvaraju zrna,onda bih dodao par kasika praskaste arome anisa i zavrnuo to u kesu pa malo muckao i ostavio da upija,kad se posle sat-dva kesa otvori ono miriseeeee,i normalno riba je voli,a voli i obicnu"nezacinjenu"!
Pozdrav :cool:
 

Back
Top