Mamci, Prehrane i Sistemi ...

Mrenu love na sve i svasta,najcesce sam vidjao mesni narezak,valjke sa sirom i nekakve crve,mozda onog debelog iz trulog drveca koga takodje klen obozava,pa probaj i ti na to isto,ili obican snop crvica ako nemas nigde ovo da nadjes!
Sto se bojli tice mislim da je prevelika lepljivost posledica prevelike kolicine belog brasna ako si ih pravio po nekim uputstvima slicnim onim koje sam ja nalazio,kad bih dodao manje brasna i malo ulja dobijao sam bolje rezultate,na tvoju zalost to me drzalo samo par sezona pa sam od tad dosta pozaboravljao o pravljenju!
Pozdrav :cool:
 
Dobar dan.danas sam usao ovde. Prvi put i citam o ribolovu sve je to ok .Ali samo da znate da najvecih primeraka somova i tolstolobika ima kod Djerdapa.mozete doci na bucku u tekiji i isprobati srecu .Som se lovi na rovca tj. na bucku na durdubak ili glistu a primerci su veliki .
 
Da li je neko pecao na Staroj Planini. Prelepa reka Visocica koja se uliva u Zavojsko jezero bogata je skoro svom vrstom potocnih riba. Problem je u izboru pribora jer je za musicarenje veoma nezgodno. Da li je dozvoljeno klasicno varalicarenje, kako i sa kojim varalicama
 
Pomoz Bog braco. Zovem se Dejan i imam nekoliko pitanja.

5 - og avgusta idem u Gucu, ostacu do 9 - og a mozda i kasnije. Zanima me gde ima u okolini mesto za pecanje jer ja gde i da idem samnom nosim i moj stap. Gledam na kartu Srbije u okolini Guce ima dve jezera i to Medjuvrsje i Gruzansko jezero. Gruzansko mi je daleko ali ovo kod Cacka mislim da je idealno. Ujutru na pecanje pa ondak na trube i prasetinu. Molim vas za savet na koje mesto riba najbolje grize i koji mamci poneti. Ja sam iz Skoplja.
 
Ma za mrenu i vecinu belih riba kod nas najbolji mamac veca ruza ili korica hleba , to ti u leto a u prolece snop glistica ( ruza od manjih glista) ...
Bar znam za Veliku Moravu kod Velike Plane ja sam odatle btw...
E sad za prihranu, to dugacka prica.... ja najvise uspeha imam sa Milo hranom ali ne znam ime , samo znam da sadrzi sir u njoj... i kuglama hleba koje oblozim aromom lesnika (ima u svakoj prodavnici) ili aromom ruma....
ako pecas na hranilicu, najbolje kacamak i dodaj onaj saft iz sardine ili mesni narezak a mamac korica hleba ili kackavalj....
 
Moze li ko da mi kaze dobru prihranu koja tera ova g..na od cverglana a dovlaci belu ribu?
Imam problem sa njima na svakom jezeru...
Bacam zito i kukuruz za sarana a ova krvopija dolazi na udicu... ne moze druga riba od njega da stigne na red... MRZIM GAAAAAAAA!!!!! xD
 
Problem je sta stavljas na udicu a ne u prehrani.
Ne znam da li si svestan uopšte koliko si u pravu !
Cverglan zaista neke mamce neće ni da omiriše, a na druge kidiše ko blesav. Problem je jedino što su ovi prvi jako retki, tj. udara na sve i svašta. Evo skoro smo pecali šarana na nekom jezercetu u Sisevcu na meč i par njih koji su praćkali stari kuvani kukuruz i isti mamčili na udicu nisu imali problem sa cverglanom ! Na ostale mamce je kidisao ko lud, uključujući i kukuruz šećerac.
 
Pozdrav narode,bio sam ovih dana na Tamisu tacnije kod Mackovog vira i na dubince sa hranilicom dobijao sam za ceo dan po 5-6 kg bele ribe (uglavnom babuske od 300-400 gr. ,deverike,bodarke a javio se i smudj). Ako ima neko ko ide na Tamis cesto da kaze kako je prolazio i na koje mamce i primamu. Ja sam od mamaca koristio crve,gliste i secerac a od primame kugle za hranilice koje pravi majstor Blagoje u Padinjaku kod PKB-a.

Pozdrav i BISTRO!
 
Ne znam da li si svestan uopšte koliko si u pravu !
Cverglan zaista neke mamce neće ni da omiriše, a na druge kidiše ko blesav. Problem je jedino što su ovi prvi jako retki, tj. udara na sve i svašta. Evo skoro smo pecali šarana na nekom jezercetu u Sisevcu na meč i par njih koji su praćkali stari kuvani kukuruz i isti mamčili na udicu nisu imali problem sa cverglanom ! Na ostale mamce je kidisao ko lud, uključujući i kukuruz šećerac.

e i ja bio pre neki dan u sisevcu na jezercetu i bas sam imao problem sa seceercem i cverglancicima zanimljivo crva nisu jeli!!
Da nisi probao onaj lekin kukuruz za rab mozda 150 din kesa? Na sta ste jurili sarane ja uhvatio par komada ali sve 400-500 grama nista ozbiljnije? Mada dan pre mog odlaska je bilo neko takmicenje pa mozda zbog toga! Pozz
 
ama bre na sve mi udara cverglan... provao sam i stari kuvani kukuruz i secerac .... jedino mi slabije udarao na crvica... znam da je cudno ali kako to da crvica nije hteo, ne znam... cudna riba...
i imao sam prihranu jednom prilikom milo: exelenca, za beovicu, ali divnim cudom privukla je krupnu deveriku i babusku a oterala cvergla... i svom cudi nije kraj... na stapce petljasa od 3m!!!
ako zna ko gde ima te hrane kupio bih...kod nas je nema vise
 
Uostalom, ako nema te prihrane po prodavnicama, preporucite mi neku, koja na nasim vodama, privlaci deveriku (krupnu)...
Pecan na jednom jezercetu gde ima deverike, i to vrlo krupne, ali se slabo peca...
Ima primerka i preko 3kg!!!!!!!!!!!!
Ali nikako da je prihranim... desavalo mi se i po 2-3 od preko 2kg da upecam dnevno, bez prihrane, ali zato celi dan presedim...
Udarale su na ''koktel'' glistica i crvica, ili ''kokte'' glistica i zito....
 
e i ja bio pre neki dan u sisevcu na jezercetu i bas sam imao problem sa seceercem i cverglancicima zanimljivo crva nisu jeli!!
Da nisi probao onaj lekin kukuruz za rab mozda 150 din kesa? Na sta ste jurili sarane ja uhvatio par komada ali sve 400-500 grama nista ozbiljnije? Mada dan pre mog odlaska je bilo neko takmicenje pa mozda zbog toga! Pozz

On je bas na tom takmicenju i bio... ;)
Pozdrav :cool:
 
Uostalom, ako nema te prihrane po prodavnicama, preporucite mi neku, koja na nasim vodama, privlaci deveriku (krupnu)...
Pecan na jednom jezercetu gde ima deverike, i to vrlo krupne, ali se slabo peca...
Ima primerka i preko 3kg!!!!!!!!!!!!
Ali nikako da je prihranim... desavalo mi se i po 2-3 od preko 2kg da upecam dnevno, bez prihrane, ali zato celi dan presedim...
Udarale su na ''koktel'' glistica i crvica, ili ''kokte'' glistica i zito....
Po meni najbolja hrana za deveriku na našim vodama je Van den Eynde "Gold Pro Bream" !
 
Za izbegavanje cverglana pokusaj sa armomom ananasa ,iz nekog razloga je ne voli.

Pitanje za kolege : sta mislite o duplim hranilistim,na jednu stranu se bacaju ostaci hrane,stari hleb,kukuruz u velikim kolicinama sto dalje od udice,a oko udice male koicine kvalitetne hrane. Sta mislite jel probao neko?
To je zato što aromu ananasa ne voli ni jedna riba :lol: Šalu na stranu cverglan je pošast na sve više voda, a problem je i što kod nas ne raste mnogo pa je baš riblji korov.
Što se tiče hranjenja na dva različita mesta to je stari takmičarski štos koji mnogi primenjuju i danas. Bitno je samo ne predvojiti ribu tj. baciti suviše blizu obe hrane, a takođe neće biti ni nekog željenog efekta ako bacamo predaleko. Evo konkretnog primera na ovogodišnjem evropskom prvenstvu u Sloveniji, Englezi su bacali hranu na dve dužine šteka-na 7 m i na 11 m.
 
To je zato što aromu ananasa ne voli ni jedna riba :lol: Šalu na stranu cverglan je pošast na sve više voda, a problem je i što kod nas ne raste mnogo pa je baš riblji korov.
Što se tiče hranjenja na dva različita mesta to je stari takmičarski štos koji mnogi primenjuju i danas. Bitno je samo ne predvojiti ribu tj. baciti suviše blizu obe hrane, a takođe neće biti ni nekog željenog efekta ako bacamo predaleko. Evo konkretnog primera na ovogodišnjem evropskom prvenstvu u Sloveniji, Englezi su bacali hranu na dve dužine šteka-na 7 m i na 11 m.

Воли шаран ананас..

А да није то малко преблизу,4 м?
 
И шта све стављаш у њу?
2 kg Gold Pro Bream + 1 kesa teške Čigrine zemlje (oko 2,5 kg). Zemlja ovde ima dvojaku ulogu: I Da umanji hranljivu vrednost osnovne primame, jer suviše koncentrovana hrana hoće da navuče sitnu ribu i keder; II Da lengeriše hranu na dno, ako pecamo na dubokom jezeru sa jakim podvodnim strujama ili na reci.
 
2 kg Gold Pro Bream + 1 kesa teške Čigrine zemlje (oko 2,5 kg). Zemlja ovde ima dvojaku ulogu: I Da umanji hranljivu vrednost osnovne primame, jer suviše koncentrovana hrana hoće da navuče sitnu ribu i keder; II Da lengeriše hranu na dno, ako pecamo na dubokom jezeru sa jakim podvodnim strujama ili na reci.

A брате јел могу презле? не знам за земљу ипак пецам на фидер?
 

Back
Top