Mamci, Prehrane i Sistemi ...

Moguce da se desilo pri izvlacenju mamca pa je izazvalo titranje i boja zrnaca,ili da je neka riba progutala kukuruz a stuka nju,bilo simultano (sa ribom i udicu) ili kad je videla da se koprca na udici pa raskomadavsi ribu zakacila sebe na oslobodjenu udicu,desavaju se takve stvari kod stuke (spinerbait je pravi primer cudne varalice za stuku a lovi,a na youtube ima dosta snimaka na kojima stuka napada ribu koju ribolovac upravo zamara i privlaci obali)!
Pozdrav :cool:
 
Ja sam je pecao na psenicu,samo na mom jezercu je jos dominantna bodorka tako da je ona bila glavni ulov i to KRUPNE a cesto su navracali i sarancici oko kile a zaobilazi je amurski cebacok i suncica (cverglana hvala bogu nema)!
A inace sam je kuvao dok ne pocnu da se otvaraju zrna,onda bih dodao par kasika praskaste arome anisa i zavrnuo to u kesu pa malo muckao i ostavio da upija,kad se posle sat-dva kesa otvori ono miriseeeee,i normalno riba je voli,a voli i obicnu"nezacinjenu"!
Pozdrav :cool:

kažeš da na nju neidu sunčanice. to sam ja isto čuo pa bi zbog toga pokušao na babušku na pšenicu. jer na jednom jezeru gdje znam otić pecat na plovak sunčanice idu ko lude i to sve one sičušne, ak tam uloviš sunčanicu od 200 g onda si pravi sretnik. to mi je jedan čovjek predložio kuhanu pšenicu i rekao mi je da je rjetkost ulovit sunčanicu na nju. :ok:

da li se nekom desilo,ili je mozda cuo da neko uhvati stuku na kukuruz,i to ni manje ni vise nego od 5,5 kg?

to sam i ja čuo da se zna dešavat, i ne samo na kuruz već i na kruh ili pšenicu. to sam čuo da se desi kad se sitnija riba okupi oko mamca a štuka se zaleti, i kako se ribe razbježe a ona otvori usta i proguta sasvim slučajno tvoj mamac.:)
 
Isto tako se lovi i som,stuka napada kao torpedo iz zasede u zaletu,a som se prikrada i pipka brkovima pa kad zine napravim takav vakuum da je ribi (i odrasloj od vise kila) tesko da se izvuce,a kad naleti na tako okupljene ribice onda je logicno da sa njima usisa i udicu,video sam to jednom kod nas na jezercu kad je moj rodjak na teleskop 5m i na crvica kao mamac uhvatio manje somce koje je sigurno pikiralo sitnu ribu oko primame!
Pozdrav :cool:
 
Ti treba onda da budes ekstra srecan sto si ih izvadio bez sajlica,jel bio neki deblji monofil u pitanju pa je mozda to pomoglo,neki stavljaju hard mono kao predvez koji je u sustini debeli i tvrdi monofil,pogotovo mi koji lovimo pletenicom (cesto nema potrebe za kontrom a kontrola varalice je maksimalna a gubitci istih minimalni) mada ja preferiram sajlu zbog kopci koje su vec namestene a i hard mono nije svemocan kao ona!
Pozdrav :cool:
 
Ako je samleveno onda je brasno,ako je otpad od mlevenja onda je mekinje... mislim da mislis na ovo drugo,mada sam ja i brasno koristio za bodorku (veoma uspesno) jer napravi lep oblacic pa se bodorka ne moze zasititi od hrane,a mekinje je dobro i samostalno uz malo keksa i mlevene a prethodno przene konoplje ili kao razbijac kupovnih hrana (isto mozes i sa prezlama)!
Pozdrav :cool:
 
Ako je samleveno onda je brasno,ako je otpad od mlevenja onda je mekinje... mislim da mislis na ovo drugo,mada sam ja i brasno koristio za bodorku (veoma uspesno) jer napravi lep oblacic pa se bodorka ne moze zasititi od hrane,a mekinje je dobro i samostalno uz malo keksa i mlevene a prethodno przene konoplje ili kao razbijac kupovnih hrana (isto mozes i sa prezlama)!
Pozdrav :cool:

Kako si koristio brašno za pravljenje oblačića?
 
Lepo,stavio malu kolicinu brasna u hranu,recimo saku na kilo (mada mi je saka dobrano krupna) onda izmesao na suvo sve pa ukvasio da bude samo vlazno,napravio kuglice i bacao u 1 i po metar dubine (bila je jesen mislim pa malo prohladno) i imao sam nekoliko kila bodorke za par sati pecanja,a pored mene,bukvalno na par metara od mog plovka,su pecala jos dvojica drugara,ukupno su imali SEST ali ne kila nego riba,bacali su cvrstu hranu i pecali na krupniji mamac da kao izdvoje krupnije iz jata (a ja sam imao svakavih velicina na udici) dok su moji oblacici zavrsili stvar i jato se par sati nije pomeralo,sa krupne hrane odu posle maksimum sat vremena!
Pozdrav :cool:
 
Znam kako brasno utice zato sam i napisao malo nakvasiti da bude vlazno,znaci kad stegnes testo rukom da se stvori grudva odmah ali cim je malo pritisnes da pukne da nekoliko dela,a kvasim je 2-3 puta bas da ne bi preterao i naravno sejem par puta na kraju pa i to odmogne brasnu u lepljenju!
Malo me teras sad da pisem iz secanja pa ne mogu da se setim preciznih razmera mesanja i kvasenja pa zato pisem malo neodredjeno (taman sam provalio to sa brasnom i ispade da je bilo na kraju"karijere") jer zadnje 2 godine sam svega par puta isao na belu ribu jer sam postao iskljucivo varalicar!
Pozdrav :cool:
 
Jock,ne umem da pravim te valjke,kuvano zito i crvici (konkretno pinki za mamac) su moj omiljeni mamci za bodorku,mada cesce koristim,tj sam koristio zito jer kod mene na jezercu ima dosta amurcica (ne malih amura) koji imaju ravna usta pa samo isisaju crva a zito ne napadaju!
Pozdrav :cool:
 
Naravno da je oprema vazna,medjutim treba voditi imati ekolosku svest nad jezerima,rekam,morima.
Mislim na OLOVNI teg koji se na desetine tona talozi u samo jednom jezeru od strane reibolovaca,ovo jako utice na zivotnu sredinu. U evropi je olovni teg zabranjen.

Slucajno sam naleteo na ovaj sajt i njegov proizvod (neka vrsta kamenog tega) izuzetno je efektan,50%jeftiniji i ekoloski cist po sredinu. www.eko-vita.webs.com.
Moj komsija je narucio 100 kom (on drzi prodavnicu
ribolovacke opreme) i moram vam reci od kad je narucio ove tegice nije prodao nijedan olovni.
 

Back
Top