Mamci, Prehrane i Sistemi ...

A Žuta X-erica od La Sirene j*** kevu-X 21 Jaune za toplo vreme možda i najbolja površinska hrana za kedera, jako je koncentrovana pa je treba razbiti sa prezlom i/ili površinskom zemljom (Terre de Surface).Za ekstra oblak dodati Sensasov Tracix-žuti. Siva X-erica takođe daje odlične rezultate-Champion du Mond. E i cena j*** kevu skoro 400 din. po kesi od svega 850 g.
 
Nitro, ako hoćeš oblak da praviš za glavonju, možeš bilo koju hranu za kedera. Najjači ti je Sensas 3000 ABLETTES formule souppe-varijanta (još sitnija i pogodnija za ''paštetu''. Meni su na takmičenju na Grliškom jezeru jednom bikovi rasterali svu ribu kad su ušli na hranu koju sam bacao, a nije bila površinska. Si čuo za engleski fazon za šarana ''baggin' waggler''? To ti je plovak sa hranilicom u donjem delu. Pecaju šarana površinski na koru hleba i plivajući pellet sa ovim. Siguran sam da bi mogao sa hranom za kedera da privučeš bikove!
 
Nitro, ako hoćeš oblak da praviš za glavonju, možeš bilo koju hranu za kedera. Najjači ti je Sensas 3000 ABLETTES formule souppe-varijanta (još sitnija i pogodnija za ''paštetu''. Meni su na takmičenju na Grliškom jezeru jednom bikovi rasterali svu ribu kad su ušli na hranu koju sam bacao, a nije bila površinska. Si čuo za engleski fazon za šarana ''baggin' waggler''? To ti je plovak sa hranilicom u donjem delu. Pecaju šarana površinski na koru hleba i plivajući pellet sa ovim. Siguran sam da bi mogao sa hranom za kedera da privučeš bikove!

Voodo .. probacu za sada imam uvozna hrana iz Italije specijalno za Bika .. kupuje se na kilo, a mozes i na dzak, meni doneo drug za 30 e pola dzaka i jace, on se mesa sa bilo kojom povrsinskom, ja sam je iskreno mesao sa mlekom u prahu i onda pravi oblak koji kako mi se cini ne nestaje samo pluta po vodi ...
 
Mora da si stavio mnogo mleka, jer i ono ima malo masti, pa ako preteraš ono pliva. Nemoj više od 10% da stavljaš ni u kakvu hranu! Oblak može da ti napravi i kafa, ali najekonomičnija varijanta ti je da nađeš laku ilovaču i dodaš u tu tvoju hranu. Glinu obavezno prosej sitno. Ako je nemaš negde na dohvat ruke, onda kad ideš da kopaš, navadi veću količinu, pa možeš i da je osušiš i istucaš u prašinu, ako imaš dvorište. Ako ti oblak treba da samo vizuelno primami Bikove (pretpostavljam da je tako, kad već imaš neku hranu koju on jede i koja ga mami) onda ne traži dalje od lake zemlje. Sa njom ne možeš da preteraš u količini, a ako ti treba da je maksimalno olakšaš za površinu, dodaj najsitniju piljevinu!
 
Na Ćelijama kako ko. Ako predvojiš krupniju ribu možeš da hvataš i preko 4 kg. Ja sam se ubio terajući kupicu, jer sam prošle nedelje bacio hranu rukom 45 min. pred kraj takmičenja i uhvatio jednog bandara.Imao sam 84 ribice za 2.250 g-i uopšte nisam zadovoljan. Stavio sam 1 Turbo, 1/2 Secret i 1/2 Gold Pro Bream.Iduće nedelje menjam hranu i taktiku. Bagrdanska liga počinje za vikend 13.04. Prva nagrada 20.000 din., druga 15.000, a treća 8.000 din. Vidimo se nadam se.
 
Vidimo se sigurno! A što se taktike tiče, ako si seo u plitkom, džabe ti sve, i hrana i kupica i... Posle 30 takmičenja na tom glupom jezeru sam shvatio da ako ti je mesto loše, možeš mečku da rodiš, nema šanse da se iščupaš! Joca mi kaže da si bio sa njim ispod Zapisa... Pa taj sektor je najneravnopravniji! Koja je dubina na početku, a koja na kraju sektora? Nemoj da se tripuješ da ti hrana ne valja. Ja sam se jednom tamo iznervirao i uzeo čistu jarmu i hranu u odnosu 2:1 za jarmu i bio prvi, ali je i mesto bilo dobro, a dan pre toga sam pecao 3 puta bolje i bio među zadnjima!
 
Slušaj imao sam oko 2,5 m, ali nikad se nisam vadio na mesto.Računam da A1 ne može da bude loše, mada ipak smatram da sam pecao deveriku umesto bodorke uz puno manje fuja bilo bi bolje. Vesa uhvatio štuku od 2,4 kg na udicu 20-cu i najlon 0,08 mm zamarao je 35 min.!!! Znači em zna em ga oće. Ukupno na kraju imao 5,8 kg.Ja da sam pao na njegovo mesto bio bi zadnji jer bi mi ta štuka oterala svu ribu ha, ha, ha...
Rezime:Vrhunski takmičar u top formi ne poznaje loše mesto-može da bude samo malo lošiji ili bolji. Ja sebi ne mogu da priuštim stalne treninge jer radim od 7 do 15, a kako drugi opstaju u tome ja zaista ne znam.
 
posto pecam na tamisu cesto na valjak koji se po meni pokazao kao ubedljivo najbolji mamac za babusku i sarana ali nemam previse vremena da ga spremam zbog posla,interesuje me da li valjak moze da se zamrzne i kakve su mu osobine posle odledjivanja i da li postoji neki nacin da bude kao sto je bio posle kuvanja<neki dodatak ili neki novi dobar recept recimo?
 
O tim hranama smo već sto puta pričali. Za babuške (za šnajdere nisam čuo) se koristi generalno vrlo slična hrana kao za šarana, samo manje koncentrovana. Ja stavljam dosta rendanog hleba na krupnom situ i prezlu. Omiljena hrana mi je Catch od V.D.Eyndea sa dodatkom jednog Maisa (TTX) na 3 kg suve hrane. U gotovu primamu dodajem kukuruz šećerac (provereno najbolji je Frikomov), kuvanu konoplju i parene crve.
 

Back
Top