Mamci, Prehrane i Sistemi ...

DraganJaz:
Cao narode!!!
Ja sam novi clan na ovom forumu i mogu vam reci da je ovo bas super ali...
Detaljno sam pregledao ove stranice i odmah uvideo neke sumnjive stvari!
Sve mogu da prihvatim kao istinu ali ove tostolobike brate ne mogu. Pa gde bre mozes da uhvatis ovolike primerke na pomenute tablete, i zasto su svi oni ovoliko krvavi? Dajte molim vas, pa svi mi znamo da ove ribe hvatate samo na tzv. grabuljanje. Trebate da se stidite toga, a ne da se ovde hvalite i pokazujete ljudima lose primere. Toliko za sada. Pozdrav svim SPORTSKIM ribolovcima a svima ostalima bih preporucio da ne kvare ovako lepe forume.
Vaistinu!Jes ovaj Nitro prevarant nema sta!!Stidi se!
Zezanje na stranu tvoj komentar ima rezona druze ali citao sam njegove postove i gledam ga vec neko vreme ovde.Moguce je to sto ti kazes ali ako prelistas malo teme videces da je Nitrov zargon ne bas grabuljaski.Previse zna o pecanju da bi bio ribokradica veruj mi.Mada je pitanje interesantno,zasto su bikovi ovako krvavi?Ja sam skoro izvadio lepog amura posle jedno 15ak minuta borbe i jadnicak se povredio na neku granu ili ne znam sta vec.Krljust mu je na jednom mestu bila odrama i krvario je.Vratio sam ga i mislim da je preziveo.To je moje misljenje zasto su njegovi bikovi krvavi,Drugo,mozda ih kachi kukom kad ih vadi...?
Stvarno Nitro zasto je riba na slikama krvava?
 
Cao narode!!!
Ja sam novi clan na ovom forumu i mogu vam reci da je ovo bas super ali...
Detaljno sam pregledao ove stranice i odmah uvideo neke sumnjive stvari!
Sve mogu da prihvatim kao istinu ali ove tostolobike brate ne mogu. Pa gde bre mozes da uhvatis ovolike primerke na pomenute tablete, i zasto su svi oni ovoliko krvavi? Dajte molim vas, pa svi mi znamo da ove ribe hvatate samo na tzv. grabuljanje. Trebate da se stidite toga, a ne da se ovde hvalite i pokazujete ljudima lose primere. Toliko za sada. Pozdrav svim SPORTSKIM ribolovcima a svima ostalima bih preporucio da ne kvare ovako lepe forume.

Ja koliko znam tostolobika ne možeš uhvatiti ni na koji mamac da je pri tom uzeo zaista ali se dešava da se pomoću magle iz raznih pomoćnih prihrana ili kako ovde pominju tablete usisa i udicu na kojoj ne mora ništa biti. Koliko je to zaista tačno i koliko uspešno ne mogu reći ali je zaista sumnjivo.
 
Jeste upravu ste, mozda ja i gresim, ali sve ovo je meni opet mnogo sumnjivo!!!:sad:
Moje sumnje nisu bez razloga.
U zadnje vreme na svim vodama na kojima sam bio, sve "ribolovce" koje sam video da jure tostolobika bili su grabuljasi, jos nisam sreo nekog ko peca na te tablete.
Poznajem jednog prijatelja koji cesto izlazi na Brestovackom jezeru i bas sam ga kontaktirao kad sam video sve ovo na forumu i znate sta mi je on reko?! Kaze on meni da tamo postoje jedno desetak "ribolovaca" koji non stob grabuljaju. Verujte mi da bih i ja najvise voleo da Nitro nije jedan od njih, jer on deluje tako ubedljivo, ali . . .???
Ne pisem ovo bez razloga, niti sam ljubomoran na ulove, niti imam nesto protiv nekoga licno, ali drugari MNOGO MRZIM KRIVOLOV!:evil:
 
@Dragan
Po rodjenju i opredeljenju sam zesci skeptik, tako da razumem sto sumnjas u Nitra! Tablete za tolstolobika postoje vec 10ak godina, ali je problem kod nas sto su ljudi neinformisani. Citao sam o tim tabletama jos odavno u nekim ribolovackim casopisima. To sto kod nas skoro niko ili retko ko zna za ove tablete je veliki problem u nasim glavama. Ja licno retko pecam na cekajuce varijante ribolova (plovak i dubinka) ali me je ovo prilicno zainteresovalo. Mozda nabavim negde te tablete pa probam. Ako se kod nas malo poostre kontrole mozda svi lovci na tolstolobike pocnu da mesto klamfi koriste tablete.
Pozdrav svima i verujem da ce Nitro vec naci nacin da dokaze da su mu bikovi uhvaceni udicom za usta.
 
@Dragan
Po rodjenju i opredeljenju sam zesci skeptik, tako da razumem sto sumnjas u Nitra! Tablete za tolstolobika postoje vec 10ak godina, ali je problem kod nas sto su ljudi neinformisani. Citao sam o tim tabletama jos odavno u nekim ribolovackim casopisima. To sto kod nas skoro niko ili retko ko zna za ove tablete je veliki problem u nasim glavama. Ja licno retko pecam na cekajuce varijante ribolova (plovak i dubinka) ali me je ovo prilicno zainteresovalo. Mozda nabavim negde te tablete pa probam. Ako se kod nas malo poostre kontrole mozda svi lovci na tolstolobike pocnu da mesto klamfi koriste tablete.
Pozdrav svima i verujem da ce Nitro vec naci nacin da dokaze da su mu bikovi uhvaceni udicom za usta.

Pazi, tostolobik se hrani isključivo planktonom i ne uzima nikakav mamac. On usisava kao kit i tako se hrani. Postoje tablete koje prave maglu ili se može koristiti i mleko u prahu sa hlebom koji imaju za cilj da stvore maglu i skrenu pažnju tostolobiku . On tad usisava tu maglu misleći na plankton i ako se desi, a pošto ide u velikim jatima to je onda mnogo usta koja usisavaju, dakle desi se da usisa i bilo šta što mu se nađe na putu pa i prazna udica a ako neko postavi na udicu bilo koji lelujavi mamac može se pomisliti da je uzeo mamac mada nije tako.
 
@Miksa
Ma znam da je tolstolobik planktonožderac i da mu udica slucajno zavrsi u ustima. Znam i za varijantu sa hlebom. Gledo sam likove pre nekoliko godina kako grabuljaju bikove od 2-3kg sa plovcicem i bolonjezom na savi kod sajma, sa kofom od polikolora punom hleba i ko zna cega.
 
Ispravka,SAMO SIVI tolstolobik jede plankton,beli je biljozder i u kombinaciji sa amurom (koji ipak jede cvrsce biljke,belisa voli uglavnom alge) moze da odrzava svako jezero i baru cistim od proklete trave koja nam zadaje toliko muka u letnjim mesecima!!A mozda je i obrnuto,ali poprilicno sam siguran da je tako,sivi mesozder a beli biljojed!?
Pozdrav 8)
 
Dobro de nisam bio ovde ali su me iskontaktirali prijatelji jer ste me prozvali ..
Da krenemo redom .. naravno da nije u pitanju nikakvo grabuljanje vec klasicno pecanje u sta mogu da posvedece ne samo oni koji su mi se potpisivali na prijavi za parade ulova kojih je bilo nekoliko, vec i oni koju su u mom ribolovackom drustvu, od kojih su i neki lico videli kako se i postavlja i baca tableta. Ja koristim kupljene tablete trebutno donose mi ih iz madjarske, jer kod nas ih nema a moze da kaze to i Deki75 koji je clan ovde jer mi je i sam poslao 2 pakovanja tj 6 tableta nedavno, na koje sam imao ulova.
To sto na jezeru ima grabuljasa o tome sam pricao, kad ljudi nemaju uslove za nabavku i prjatelje da im posalju ili donesu onda se opredeljuju na lov pa makar i grabuljanjem i o tome necu da diskutujem. Ja imam opremu od par hiljada eura i ne pada mi napamet da se cimam da grebem i tako to, amda niste vi jedini koji su posumnjali jer kao sto kolega ESOX rece NEINFORMISANOST JE KAO I NEZNANJE o od toga je gore samo NEMANJE ... hehe
Cak su mi i kontrole slali i normalno ljudi dodju vide pogledaju sistem pokazem i odu pa se posle pitaju kako ja i dalje pecam .. u par slucajeva su me toliko iznervirali da sam im cak i reko da grabuljam pa sta .. ali to je naravno samo da bi se sve rasprave stisale jer takav nacin pecanja za njih je normalan ..
Drugo, ribe su "krvave" kako kaze kolega JAZZ iz vise razloga, neki od njih su zbog povreda uglavnom. Ne desi se da je svaka krvava, ja nemogu toliku ribu da izvucem ko neko klence na strunu pa na obalu, vec kadkad zagazim i do kolena i to obucen pa je kukom ih nekoliko pokusaja jedva zakacim, jer sam ponekad i sam, mada je to retkost, ali cak i tad nije krvava, nekad pokrvavi otkud znam zasto, jednom mi je pokrvavela dok sam je ubacio u auto, za 15-ak minuta, ja stvarno neznam zasto se to desava ali mozda postoje kompetentniji ljudi koji nam mogu odgovoriti na to pitanje. ja ne koristim upredene strune, vec strune debljine 0.50mm i to visokog kvaliteta nosivosti od 33kg, pa je i moja borba sa njima veoma dugacka, ponekad i celih sat vremena. zamislite samo koliko je opterecenje za mene, a kamo li za njih ...
Uostalom nevidim da neko nemoze da se opredeli da peca ovu vrstu riba kao sto se opredeljuju neki za Somove, Mladice, Smudjeve itd, itd .. ja to volim jer je strahovit borac i mozda i najjaci .. ako neko sumnja u mene ja mu tu nemogu pomoci, neka slobodno dodje samnom na vodi pa neka vidi kako se peca bik. Pozdravljam seve ribolovce i one koje prate moja izlaganja o ribolovu i one koji su samnom podelili vise iskustva i postova nego li neko koliko postova ima do sada .. a pozdravljam i zelim dobrodoslicu i novim clanovima koju su se prkljucili polemici. U svakom slucaju mogu da odgovorim na sva pitanja koja postavite, sem da mogu da svakom nacrtam kao one sisteme ..hehe :D

Puno pozdrava od Nitra ..
 
Ja ne bih sad da ulazim u neku preteranu polemiku oko toga ko je krivolovac a ko ne. Samo hocu da kazem da "volim" bre pametnjakovice koji su u startu puni sumnje. Necu ni da nesto branim Nitra, ali ja sam trazio lepo da mi se objasni kako se bikovi pecaju, i covek mi je lepo sve objasnio. Ja sad pokusavam da uvatim nekog, i znam da to kosta, ali ja se bar trudim. Ja za jedno pecanje potrosim para gomilu, da bih se spremio i eksperimentisao sa tim. I onda dodju oni koji na lebac pecaju i kazu, "nema majstore od toga nista...". Da sam, nedajboze, uvatio nekog bika, rekli bi da grabuljam. E pa gospodo, procitajte postove, uradite sto i Nitro radi, ili nadjite neki svoj sistem, potrosite malo para i vremena, pa onda dajte zakljucke. Ovako nema osnova da se covek optuzuje na osnovu "reko mi jedan covek, da mu reko covek, da svi tamo grabuljaju". To brate ne stoji...

PS. Ja mrzim krivolovce i lopova najvise od svih, verujte, ali mislim da nema smisla ni da se neko optuzuje "na jedan" kao sto je ovaj "expert" sumnjao u Nitra. Ipak je on od svih najvise dao doprinos u znanju i primerima na celom ovom forumu.
 
Prvo da kažem da je moj ribolovački staž oko 25 godina i da od toga na vodi u godinu dana od 365 provedem u proseku oko 300 i nešto što znači gotovo svaki dan.
Drugo postoji crni i beli tostolobik ma kao ih neki zvali. Ovaj crni je stvarno crn kao đavo. Taj crni je izuzetno redak a i na slikama koje su priložene nije ni jedan od tih, svi su beli.
Treće , jeste da ne mora da se uhvati grabuljanjem, grebanjem ili kako to već ko zove ali da ta riba svesno pojede mamac koji je na udici je potpuna neistina. Proguta je nesvesno i ja lično ne smatram ništa protivzakonito u tome jer riba je uzela mamac u usta dali svesno ili ne ali nije ogrebana i to je ono što je istina. A takođe tostolobik uhvaćen za usta nije neki borac i veoma se lako vadi naravno uzimajući u obzir veličinu ne vadi se svaki za pet minuta ali u proseku tostolobik od 10 kg izlazi za 5 minuta.
Prošao sam tu fazu i više mi nije zanimljiv a ta vrsta ribolova. Ima nešto što je mnogo zanimljivije i bolje ali to je već zanat.
 
Evo ovako, konkretno kolega STANOJKO, kako ti imas pravo da verujes NITRU tako mislim da i ja imam pravo da sumnjam u njega. Nitro ako sam te u prethodnim postovima nesto uvredio, izvini, ali nisam imao te namere, jednostavno sam hteo da vidim tvoje reakcije na moje sumnje. Prijatelju ako si ti stvarno na sportski nacin uhvatio sve ove ribe svaka ti cast, jedino ti sam znas sta je prava istina, ali mene su muke naterale da sumnjam u ovakve stvari. Kao sto i svi vi znate krivolova u nasoj zemlji je preko glave, pa sam verovatno zato pun sumnja. Ja i nisam neki skeptik da sumnjam u sve i svasta ali pak nisam bas ni neka naivcina koja veruje u sve i svasta.
 
Kolega Jazz .. nisi me uvredio taman posla, bar sam ja tako protumacio .. mislio sam da me samo pitas, bez cimanja oko svega .. naravno bio sam prozvan pa sam i odreagovao kako jesam:)

Pozdravljam i kolegu MIKSA .. i za tebe kolega da kazem samo jedno, nadam se da ces me shvatiti bas onako kako zelim da kazem a to je: KAD BI RIBA ZNALA STA JE UDICA I MAMAC NA NJOJ, SVETI PETAR JE NEBI NATERAO DA GA JE UZME ... e sad .. dal one to nesvesnop rade ili ne vi zakljucite sami ..

Pozdrav od Nitra
 
Kolega Jazz .. nisi me uvredio taman posla, bar sam ja tako protumacio .. mislio sam da me samo pitas, bez cimanja oko svega .. naravno bio sam prozvan pa sam i odreagovao kako jesam:)

Pozdravljam i kolegu MIKSA .. i za tebe kolega da kazem samo jedno, nadam se da ces me shvatiti bas onako kako zelim da kazem a to je: KAD BI RIBA ZNALA STA JE UDICA I MAMAC NA NJOJ, SVETI PETAR JE NEBI NATERAO DA GA JE UZME ... e sad .. dal one to nesvesnop rade ili ne vi zakljucite sami ..

Pozdrav od Nitra

Ovo je naravno potvrdan odgovor onome što sam ja rekao a nije ni moglo drugačije jer je to naprosto činjenica a to je nepobitno.
Što se tiče ovog drugog (KAD BI RIBA ZNALA STA JE UDICA I MAMAC NA NJOJ, SVETI PETAR JE NEBI NATERAO DA GA JE UZME ) kad sam mislio svesno jasno je da riba uzima svesno hranu ili ako je to mamac na udici i naravno da ne može biti svesna da je to prevara i da udica znači zamka ali sa druge strane kod onoga oko čega polemišemo činjenica je da riba tostolobik nije svesna da mamac postoji i da ne uzima bilo šta što bi moglo biti na udici već ono što je privlači a to je magla koju stvara ovde pominjana tableta. Znači nasumice otvara usta i usisava sve što je u tom području a to znači da udica može biti bez mamca ili prazna .
Ponavljam tostolobik ne jede ništa što je na udici jer misli da je to hrana, kao što rade druge ribe.
Ne želim da umanjim značaj i umešnost kod ove vrste ribolova i ne mislim da je protivzakonit nego jednostavno želim da stvari budu jasne onakve kakve jesu. Smatram da nije lako na ovaj način uloviti ribu.
 
Kolega, naravno da nije lako .. daleko od toga da je lako. Evo ja licno imam 3 dvd diska koja sam porucio preko neta. Radi se o lovu Tolstolobika u Madjarskoj, Ceskoj i Poljskoj. Sistem je samo i iskljucivo technoplanktonska tableta, i to sistem sa 3 udice vezane koncem, na cijim krajevima se postavljaju technopufi. Vrlo rado cu poslati diskove nekom ko zeli da vidi kako se lovi samo da bih dokazao neke stvari.
Ne postoji nijedna riba na svetu niti zivotinja koja se nemoze prevariti nekim laznim mamcem.
Ja se musicarenjem bavim nekih 12-ak godina i imam ogromnog iskustva u toj grani ribolova. Pocevsi od izrade musica pa preko posmatranja na vodi i sistema za lov. Upoznao sam sve vidjenije Musicare Srbije, razmenjivao misljenja itd, tako da znam sta znaci PASTRMKA, sta LIPLJEN, a sta TOLSTOLOBIK. Neka mi neko kaze da je on pametniji od lipljena ili mladice .. o tome moze da sanja samo .. Znam da cete pomisliti: "TO SU RAZLICITE VRSTE" tipa grabljivica i biljojed, ali ako malo bolje razmislite sta sam hteo da vam uporedim zanemaricete cinjenicu o vrsti ribe.
Jednostavno ja na njih gledam kao kraljice vode (mislim na sve ribe) a tako i kao najgluplje jer nasrcu na to sto im ponudimo ..

Veoma smo se upleli u polemiku ko poslanici u skupstini .. i u pravu su ljudi sto kazu: STO JEDAN LUDAK ZAMRSI TO 100 PAMETNIH NEMOGU RASPRAVITI ..

naravno ne MISLIM NA NIKOGA SA OVOM IZREKOM samo pokusavam da docaram zamrsenosti foruma .. a cak smo i na krivo mesto poceli da se objasnjavamo .. u pitanju je samo obicna GALERIJA SLIKA, tj FOTO ALBUM !!!!
 
@ Nitro
Svaka ti je Njegoseva (nisam crnogorac al ovo je bilo jace od mene)!
Da ne offtopicujemo dalje. Predlazem da ako nekog interesuje otvori temu o lovu tolstolobika. Ili jos bolje temu da li je bolje provocirati ili imitirati mamcima, a li je bolje ziv ili vestacki mamac.
Pozdrav svima i bistro!
 
Dugo pratim ovu temu posebno zbog lova tolstolobika i nisam se nesto petljao reko da cujem sta ljudi imaju reci ali nije se nesto narocito naucilo.
Imao sam priliku da dobijem tolstolobika od 26 kilograma na saranski pribor stap od 2.5 libri i najlon 0.31 i sto kolega miksa kaze da tolstolobik nije neki borac ili je upecao nekog na samrti ili je bilo nesto drugo u pitanju on se bori jace nego saran.
Posle te slucajnosti sam se malo vise potrudio da ga pecam i nije bilo nekih rezultata dok nisam jednom prilikom sa drugarom isao na jezero Mirosaljac da pecam sarana i cuo od domacih kako pecaju tolstolobika tj.kako su ga pecali posto su ga izlovili.

Umrve velikekolicine starog hlea i nabacaju na gomilu i on tada ulazi u tu masu i usisava prazne udice koje su na plovku i to na razlicitim dubinama ali ne vecim od pola metra.

Probao sam to na Jarkovcima samo sam umesto hleba koristio u pocetku po kantu jupola prekrupe da bi vremenom povecao na dve isto prazne udice bez ikakvih planktona i dobijalo se ribe ne nesto narocito ali otprilike svako trece pecanje po dva tri komada kad rade rade ali kad nece mozes baciti koliko hoces dzaba.

Trenutno vec tri godine hranim i pecam sarana na jednom jezeru u mojoj blizini i u jednom delu ima dosta tolstolobika koji ulazi u tu zonu pred sumrak jos nisam probao da ga pecam da nebi rasterivao sarana sa gomilom praskaste hrane,ali ako je neko zainteresovan da navrati da probamo svako svoje sisteme rado cu ga ugostiti.
 
Pozdrav za Nitra,imaš razloga za ovo Dr.,pitanjce .ajde daj neki mamac za predstojeću sezonu ali nešto novo,imam neke neraščišćene račune sa ribicama od prošle godine pa bih malo da se uozbiljim.Znam da nije tvoj fah bela riba i šaran ali ovi tvoji imaju neki mamac 100%.Naravno i ako neko zna nešto kvalitetno ali naravno da se ovde kupi ili umesi sa nečim što može ovde da se nabavi.
Poz!
 
Kolega bas mi je zao sto si nedorecen sa ribama ostao ove godine i sto kapitalaca nije bilo, ali ove cemo se potruditi da pomognemo i da nadomestimo i za 2007. Reci mi konkretno koja vrsta je u pitanju pa da vidimo da napravimo neki mix. BTW da znas da za svaki uspesan mix moras da koristis neku brendovanu i zaista kvalitetnu primamu. Moji recimo koriste Vanderende prehranu e sad cime je sve mixuju i kako neznam, ali pitacu kad mi budes rekao koja bela riba je u pitanju.
 
Pa Nitro zanima me uglavnom deverika i ako naleti šaran,za babušku ne treba neki specijalitet pošto ona kad radi ide šta staviš,znači ako može nešto za deveriku,i nije problem mamac i brend samo je pitanje šta i koliko i naravno da ima kod nas da se kupi a pošto sam iz Bg-a znači ima svega.Pominjo si prošle godine ili već neko neki mamac i od semena konoplje pa bi to voleo da probam samo ne znam na koji način se to sprema.
Poz!!!
 
Golume probaj ovo:

Uzmes Bambi prihranu jednu celu, u to dodaj skuvano seme konoplje, jedno dve-tri šake, ono za ptice kupi u prodavnicama za ljubimce. Ja u to dodam i malo sredine od belog hleba. I možeš da dodaš malo onog startera-koncentrata za male prasiće. Zamešaš to sve lepo sa vodom, i na kraju dodaš onaj gumi ili neki sličan lepljivac za prihranu, da to lepo poveže da se ne raspada. Umesto gumija možeš i lepo neko blato da nađeš, pa zamuljaj, mada ja volim taj gumi, lepo možeš da kontrolišeš gustinu. A i gumi tuti-fruti ukus se dobro pokazao. Na kraju napraviš grudve od toga i prihraniš mesto pred pecanje. Po meni to ne može da omaši. Sad vidi, to ti je za malo sporije vode, a za brže vode malo modifikuj - da bude tvrđe i bacaj uzvodno. Probaj pa javi. Neki ne kuvaju konoplju, već je melju u mlinu za kafu. Ali to je po meni bespotrebno, jel i riba voli konkretnije komadiće :D
 
Golume probaj ovo:

Uzmes Bambi prihranu jednu celu, u to dodaj skuvano seme konoplje, jedno dve-tri šake, ono za ptice kupi u prodavnicama za ljubimce. Ja u to dodam i malo sredine od belog hleba. I možeš da dodaš malo onog startera-koncentrata za male prasiće. Zamešaš to sve lepo sa vodom, i na kraju dodaš onaj gumi ili neki sličan lepljivac za prihranu, da to lepo poveže da se ne raspada. Umesto gumija možeš i lepo neko blato da nađeš, pa zamuljaj, mada ja volim taj gumi, lepo možeš da kontrolišeš gustinu. A i gumi tuti-fruti ukus se dobro pokazao. Na kraju napraviš grudve od toga i prihraniš mesto pred pecanje. Po meni to ne može da omaši. Sad vidi, to ti je za malo sporije vode, a za brže vode malo modifikuj - da bude tvrđe i bacaj uzvodno. Probaj pa javi. Neki ne kuvaju konoplju, već je melju u mlinu za kafu. Ali to je po meni bespotrebno, jel i riba voli konkretnije komadiće :D

na ovo bih samo imao da dodam da mesto STARTERA ZA PILICE ubacis RIBLJE BRASNO takodje ima u istim prodavnicama i mislim da je ovo izuzetana kombinacija ..
 

Back
Top