Whitesnake

  • Začetnik teme extremist
  • Datum pokretanja
E

extremist

Gost
Shta mislite o ovoj grupi i muzicarima koji su prosli kroz nju? Mnogi tvrde da je David Coverdale bio najbolji vokal na planeti, sta vi mislite? Ako je tema bila...pa shta da se radi ;)
 
meni pretraga ponovo ne radi :(
nego,mislim da je tema vec postojala (sumljam da nije), ali sam u nemogucnosti da je nadjem, stogA:
Gotivim ih.. nisu losi.. sto se tice DC, pa lepo peva (i lepo je izgledao :oops: ), ali da je bas najbolji..... hm..... :roll: ne 8)
 
nisam im nesto pratio muzicku postavu, tako da nisam kompetentam da o muzicarima diskutujem, ali njihovu muziku sam itekako pratio i moram da kazem da su odlicni...
meni licno najomiljenije- Is This Love i Here I Go Again 8)
 
Meni licno je "Slip of the tongue" jedan od najboljih albuma uopste! Pa Vai je svirao gitaru, a i ostali clanovi su za 10! Ipak su Whitesnake po meni jedan od najboljih rock bendova ikad!
 
Veoma volim "Whitesnake". Naravno, Vai je sjajan, ali moj omiljeni clan je David Coverdale. Volim i njegove pesme iz "Deep Purple" faze. Super izgleda (tj. izgledao je kad je bio mladji) :D :D :D , a jos bolje peva. :D :D :D :D :D Obozavam njihove balade, imaju najbolje tekstove (ubedljivo). Omiljene pesme su mi "Ain't No Love In The Heart Of The City", "Love Ain't No Stranger", "Is This Love", "Still Of The Night", "Slow An' Easy", "Here I Go Again".
 
Whitesnake,napokon.Jedna informacija,47 clanova ne racunajuci Davida je bilo u bandu,a zna se ko je najpoznatiji:Ian Pace,Jon Lord,John Sykes,Mickey Moody,Neil Murray,Cozy Powell,Adrian Vandenberg....
Istina je da je David Coverdale uneo novi cuveni stil pevanja jos i pre dolaska u Deep Purple,i svidja mi se sto je posle napustanja Purple osnovao jedan zaista tako mocan Hard Rock band,a poseban utisak na mene je ostavio album "Lovehunter",a posle njega "Slide It In".Cenim i ostale albume,sve osim onog nazvanog "Restless Heart",to mu bas i nije trebalo,previse monotono i dosadno.A cuveni "1987" je svakako za legednu,najmetalskiji njihov album,pogotovo gitara Vandenberga,dok je "Slip Of The Tounge" po meni cist promasaj zbog dovodjenja Steve Vai u band.Previse ga je bilo,previse gitarskih eksperimentisanja.
Ali sada,evo nadam se da ce David Coverdale sa Adrian Vandenbergom zaista napraviti jedan klasicni Whitesnake album.
 
jaooooo... kako je to slatko :oops: tema Whitesnake... 8) bas mi je drago... ;)
meni se oni mnoooogo svidjaju ;)
i jako mi se svidja pesma ~Crying In The Rain~... :oops: uz nju mogu da placem, da cutim, da se derem, da skacem od srece... ma sve 8)
 
A zasto samo pricate o baladama Whitesnake?????
Kao da je to jedino sto oni prave.Danas sam slusao ona dva cuvena solo albuma David Coverdala kada je osnivao Whitesnake.Zaista mocno zvuce,steta sto ih je i sam Coverdale zaboravio.
Ma nema sumnje u njegov vokal,zaista ima malo pevaca koji mogu da se takmice sa njim,ali mi je jako drago sto je uvek imao prave muzicare oko sebe,naravno,Steve Vai ne spada u tu grupu.Ljigavac.
Mada po glasinama koliko ja znam Whitesnake treba na velika vrata da se vrate zajedno sa Adrian Vandenbergom i John Sykesom na gitarama.Znaci mozemo ocekivati zaista zestok R'N'R album.
 
clanovi,,,,,,pa John Sykes neprikosnoveni,onda Adrian Vandenberg.
Secate li se vremena kada je pokojni i legendarni bubnjar Cozy Powell (ex-Rainbow,MSG,Black Sabbath) svirao u bandu,a pored njega fenomenalni bassista Neil Murray.
E to je bila postava za pamtiti i onaj cuveni "Slide It In" album.
 
ne kazem da je Pink Floyd jedini.

ali jezim se od tih foliranata kao sto su Van Halen i ta ekipa. kovrdzave kosice, lakirani noktitji, spotovi na MTV-u, utegnute pantalonice u drechavim bojama...

bljuv na kub
 
Joj Arnolde,kako mozes da poredis Van Halen koji su namerno furali taj imidz da bi sto pre uspeli i prosto stali sa razvitkom svoje muzike 1984,dok je Whitesnake zaista bio rock band od samog pocetka,i naravno da je imao svoje evolutivne faze,pa i te koje si ti naveo.
Ali izvini,u vreme nastajanja Whitesnake i dva solo albuma David Coverdale posle rasturanja Deep Purple,takav glam imidz nije ni postojao.
Od samog starta Whitesnake je isao na muzicki kvalitet,sto prvi albumi i pokazuju,a ne na imidz koji se oformio bas kada je John Sykes dosao u band.A opste je poznat njegov uticaj ne samo na muziku nego i na njegov ego da nekako mora da bude originalan.
Mada,,,,ni kod Cozy Powella,Neil Murraya (obadvojca su svirali u Black Sabbath,a tamo nema natapiranih likova),pa ni Bernie Mardsen nisu bas nesto za utegnute pantalonice i slicne stvari.
Sykes je odgovoran za takav imidz,koji je davna proslost Whitesnake.
 
Mislim da je u svemu presudan kvalitet, a Whitesnake ga je sigurno u svakom trenutku posedovao! Pa preslusajte (ili pogledajte video snimak) album Starkers in Tokyo! Imate li nesto da dodate? Da li nesto fali? Mislim da ne. Tu su "samo" dva coveka (BOGOVI!!! DC i AV) koji rade nesto sto vole i veruju u to, koji sviraju u ucionici pred nekolicinom Japanaca. I to pritom zvuci savrseno! A tek vec pomenuti Slide it in, pa Ready an' willing, Slip of the tongue, 1987, i nepravedno ispljuvani Restless Heart.... A te fore glam look... Ma hajde, zar nije muzika ono zbog cega smo ovde?
 

Back
Top