Raportirajte-ako zelite

marijana1111

Obećava
Poruka
58
Evo,mozda je ovo nekima nebitno,ali ako imate dete,mozda vam se i dopadne... Dakle, beba se rodila...(nastavite)... kada-datum i vreme; nacin-carski ili prirodno; mesto-bolnica ili samo grad; ocena na rodjenju; i ime-ako zelite. Posebno me iinteresuje kako ste joj odabrali ime. Tezina i duzina se podrazumevaju. ZA DEVOJKE BEZ DECE: koji horoskopski znak ne bi voleli da vam dete bude a za koji navijate. Neka ovo bude razbibriga,mozda smo,eto,lezale zajedno u porodilistu a da ne znamo...:)
 
Ja, devojka bez dece: apsolutno me ne zanima koji ce horoskopski znak da mi bude dete jer u to ne verujem. Ali bih volela da bude devojcica, iako to nije pitanje:-D

Evo,dodajem,mozete se izjasniti i koji pol zelite.A horoskop znam da nije bitan za dete,nego sam ga stavila po inerciji; znas,ono, otprilike,sa kim se najbolje slazete... I ja hocu devojcicu, ili kako mi rekose, vise srece sledeci put posto je (ocigledno) decak. Ipak hvala sto si se javila.
 
Divna tema.....
Porodila sam 7 feruara 1999 godine.U porodilistu "Narodni front",prirodnim putem,imala sam jako tezak porodjaj.
Rodila sam devojcicu dala sam joj ime Irena.Svi su ocekivali da ce biti decak,mada njemu i meni to tada nije bilo bitno,jedino smo zeleli da beba bude zdrava.Kako sam ime odabrala.....Toga jasno i ne mogu da se setim,znam da sam prvo zelela da se zove Kristina,njemu se to ime nije svidjalo,on je zelelo Ana,mada sam ja mislila da je to previse cesto ime...A Irena je bilo jedno od meni najlepsih imena,njemu se svidelo i tako smo je nazvali.
Bila je dobra beba.Naravno nocu je plakala kao i sve bebe,ali sve to cuvam ako najlepsu uspomenu.
 
4. februara 2002. godine u 12.40h rodila sam Jovanu u 8. mesecu, bila je teska 1450g dugacka 48, carskim rezom, nisam je ni videla po rodjenju odmah je prebacena na Institut za neonatologiju. Videla sam je tek posle dve nedelje, nije licila na ljudsko bice, samo neki mali zamotuljak bez trepavica, obrva, sa nekim belicastim paperjem po licu, usiju jos slepljenih za glavicu velicine soljice za kafu. Secam se kako sam mislila da nece preziveti....Prilicno bolesljiva je bila kao mala, njeno odrastanje i naruseno zdravlje mi je poprilicno skratilo zivot. Jutros je gledam i mislim kako sam ponosna sto je izrasla u jednu divnu, lepu i pametnu devojcicu koja ove jeseni krece u skolu. Vodolija u horoskopu. Ime joj je dao kum mada je pitao koja je moja zelja. Predlozio je Jovana, Milica i Nevena i ja sam izabrala Jovana.
10. januara 2007. godine u 07.55h rodila sam Aleksu, trudnoca odrzavana, placenta previa, ali izneta do prve nedelje 9. Bio je tezak 2950g, dugacak 52, u porodilistu izgubio 200g. Takodje carskim rezom, komplikacije teske, posteljica se odlubila, po budjenju iz anestezije obimno krvarenje, hemoragicni sok, revizija tu, odmah na zivo....mislila sam to je to, ode zivot. Sve mi je pred ocima bilo u delicu sekunde dok sam se gubila u soku, dok je lekar pokusavao da me vrati u zivot, pomislila sam kako necu imati prilike ni da vidim svog sina, na cerku koja ce ostati bez mame, muza, roditelje....Srecom povratise me :) Aleksa je bio dobar kao beba dok nisu krenuli da rastu zubici, evo i dan danas se nocu budi, voli da se ljulja, mazi, sav je umiljat i veseo, stalno se smeje. Jarac u horoskopu. Cerka je dok je jos bio u stomaku o bebi govorila kao o bratu Aleksi, tako da je kum ispunio njenu a i moju zelju.
Trece ne planiram, sve i da hocu treca trudnoca bi bila pogubna za mene.
 
evo i ja prilazem: decak.Narodni front,30.08.2006.,devica.Porodjaj na carski a posto sam tokom cele trudnoce bila u tripu da sa bebom nesto nije u redu, umesto totalne anest.trazila sam samo epidural:shock:.I opet bih. Moj Mihajlo je dobio ime po nasoj slavi(zvanicna verzija,posto je prava bas glupava) i bio je 52 cm i 3650gr. Kalirao 200 gr,ali ih je brzo nadoknadio Iskljucivo dojenje do kraja 5og meseca.Ne mogu da verujem koliko ga volim. Hvala vam,svima na raportima.:):):):heart:
 
Evo i mog priloga:31.03.2004 u 12:22 sam rodila Teodoru,prirodnim putem iako je bila bash velika beba(najveca u tom periodu na odeljenju),od 54cm i 4200gr,te su mi radili epiziotomiju,ali sve se da preziveti...Bila je mnogo dobra beba,vrlo brzo se navikla na nocno spavanje(na nashu oooogromnu srecu),vrlo retko plakala,dobrica mala..
Teodora,obzirom da je internacionalna devojchica,je dobila ime koje se na oba jezika pishe na isti nachin(na srpskom i italijanskom),i ja sam ga izabrala izmedju ostalog i shto ima lepo znachenje ''od Boga data''...prosto ne mogu da verujem da ce moja devojchica 4 godine za 5 dana....nije da deluje ''kao juche'',ali mi deluje da je bash brzo porasla,postala ''velika'' nekako...ljubi je mama najvishe :heart::heart::heart:
 
Evo,ja bez dece...ali zelela bih da budem sto pre u prilici da ih imam.:) Otom-potom.
Nije mi horoskopski znak toliko bitan , ali znam da se jako loshe slazem sa bikovima,rakovima i skorpijama...
Mislim da je za dete najbitnija dobra komunikacija,i da sta god horoskop bude rekao,ako se budem detetu posvetila kako treba i nash odnos ce biti dobar.
 
Evo,ja bez dece...ali zelela bih da budem sto pre u prilici da ih imam.:) Otom-potom.
Nije mi horoskopski znak toliko bitan , ali znam da se jako loshe slazem sa bikovima,rakovima i skorpijama...
Mislim da je za dete najbitnija dobra komunikacija,i da sta god horoskop bude rekao,ako se budem detetu posvetila kako treba i nash odnos ce biti dobar.

Lepo receno,hvala na odgovoru.
 
Jos nemam dece ali bih volela prvo dva decaka pa devojcicu... i ako Bog da, da ne budu Blizanci...a ni Ribe... to su znakovi koje ne gotivim bas...
Mislim da bi najbolje bilo prvo decak pa onda blizanci:decak i devojcica... mada ko zna... to ja ovako bez iskustva...
 
Evo i ja da dam svoj doprinos temi:Termin mi je bio 26.04.2007,medjutim,vec oko 05.04 imala sam znake da je porodjaj iza coska,a tako mi je i dr rekla.Medjutim to se oduzilo i taman kada sam mislila da cu preneti,25.04 u pola 9 ujutru dobijem bolove,ali nisam ih odmah prepoznala,mislila sam da su to uobicajene tegobe u 9-om mesecu.I samo sto sam se ovde na forumu pozalila da se jos uvek nisam porodila,osetim kontrakcije koje su se tad vec pocele javljati na 10 minuta.Otisla sam u bolnicu,sat i po su me drzali na prijemu,jer nisu znali gde ce sa mnom,jer je odeljenje puno.Onda su me odveli na deciju hirurgiju (akusersko odeljenje se renoviralo,te je za to vreme bilo prebaceno na jednu polovinu odeljenja decije hirurgije,medjutim kako je ponestalo soba za akuserski deo,mene su smestili u sobu sa decicom) i ja sta cu,da me jadna decica ne gledaju kako se patim,da se ne istravljuju,zatrzim da me vode u salu i tamo ukljuce indukciju,u pola 1 su mi probusili vodenjak i ukljucili indukciju i u 14:55 sam prvi put videla mog deckica od 3900g i 54cm.Nije kalirao u bolnici,jer smo vec sutradan pusteni kuci zbog guzve na odeljenju.Sada ima punih 11 meseci, 12kg i 79cm,i pre par dana je prohodao.Zove se Aleksandar,to ime se oduvek svidjalo i muzu i meni,a tome je doprinela i nasa fasciniranost Aleksandrom Velikim,tako da kad nas neko pita po kome je dobio ime mi kazemo po Aleksandru Velikom.
 
Ja, devojka bez dece: apsolutno me ne zanima koji ce horoskopski znak da mi bude dete jer u to ne verujem. Ali bih volela da bude devojcica, iako to nije pitanje:-D

Ja bi jako volela da imam sina i da bude u znaku Jarca ili Strelca da bude uspean u poslu, recimo neki plastični hirurg pa da operiše mamu i da je zateže :)
Ah da i volela bih da mi se sin zove Milan po mom tati :)
 
Šta bi sa ovom temom, baš je slatka, što ode ovako daleko?
Termin mi je bio 06,03,06 i to je godišnjica mm i meni, baš bi mi bilo super da sam se porodila na taj dan. Ali... umesto toga ja sam otišla na diplomsku žurku i djuskala celo veče. U pon. u bolnici mi rekli idi dete kući nećeš još skoro. U sredu 08,03, pravo sa pijace odem opet na kontrolu i ostave me u bolnici.

Prim. aut. To mi je svekrva izbaksuzirala jer me pitala da li sam ponela stvari, ja kažem šta će mi neću da ostajem idem samo na pregled, a ona kaže ma eto za svaki slučaj. Grrrr

Prvo su mi radili uz, pa se doktor uskomešao i pozvao kolegu da vidi, onda me je odveo u drugu sobu i onom spravicom kao tubom slušao otkucaje bebine par minuta, pa pozvao i sestru da posluša i nešto su se domundjavali. E tu sam ja već krenula da paničim. Dr. mi je rekao da moram da ostanem u bolnici. U liftu sam se sestri na ramenu rasplakala jer vidim da nešto nije kako treba a oni neće da mi kažu šta. Ona me je umirila rekavši da ostajem u bolnici samo zato što mi je prošao termin.

Tu noć sam dobila kontrakcije ali na žalost lažne, iako sam ja mislila da su strašne i da gore ne može. Od 7-14 sam već tri puta bila na ctg-u i ništa. Onda je prošla neka doktorka pa kao usput da me pregleda i ona ruku a ono vodenjak prsss.
Odmah su me prebacili u salu i pošto nisam imala kontrakcije priključili me na induk. u 14:30. U 21:15 se rodio Vanjuška 3050gr, 51cm. Majkin revolucionar, 09. marta.

Bili smo u bolnici 3-4 dana. Na otpusnoj listi sam pročitala da je Vanji pupčana vrpca bila umotana oko noge i oko vrata, i sve ukapirala.
Doca to nije hteo da mi kaže da se ja ne bih uplašila. I već sam jednom rekla HVALA mu na tome jer ne znam kako bih preživela taj dan u bolnici da sam znala.
Uh al sam bila opširna.
 
Kada mi je dr. već u 16oj nedelji rekla da nosim sina, ja sam se sve nadala jadna da je ona pogrešila. Tako sam želela devojčicu da sam nekoliko puta i u poodmakloj trudnoći na pitanje šta nosiš odgovorila žensko. Mislila sam bože što sam grešna prema ovom detetu.
Ribe su mi onako mlak znak, pa mi je bilo baš bezveze da mi dete bude riba, a još kad mi je prošao termin pa došao 08. mart i oni me zadržali u bolnici, pomislila sam muško, riba pa još i na 08. mart, pa što baš meni da se desi. Ali moj dasa je izdržao još jedan dan.
 
ZA DEVOJKE BEZ DECE: koji horoskopski znak ne bi voleli da vam dete bude a za koji navijate
Volela bih da ima neugrozene vladare seste, osme i dvanaeste.
Da je midpoint saturna i marsa netaknut.
Mdp sunca i venere na dc-u u konjunkciji sa fortunom.
Ako opozicije moraju onda samo benefika. Egzaltirane planete i u sedistu, sa sto vise trigona i kvadrata.
Trigon saturna na neku planetu u jarcu bih volela da vidim u njenom/njegovom chartu.
Prvi brak bez upliva urana... veneru u zemljanom biku.

Svejedno mi je za znak!
 
Evo,mozda je ovo nekima nebitno,ali ako imate dete,mozda vam se i dopadne... Dakle, beba se rodila...(nastavite)... kada-datum i vreme; nacin-carski ili prirodno; mesto-bolnica ili samo grad; ocena na rodjenju; i ime-ako zelite. Posebno me iinteresuje kako ste joj odabrali ime. Tezina i duzina se podrazumevaju. ZA DEVOJKE BEZ DECE: koji horoskopski znak ne bi voleli da vam dete bude a za koji navijate. Neka ovo bude razbibriga,mozda smo,eto,lezale zajedno u porodilistu a da ne znamo...:)


DEVOJKA BEZ DECE :mrgreen:
Iz ove perspektive volela bih da imam 4 dece ..... da budu zdrava ....u vatrenim ili vazdušnim znacima .... da budu borbena, svoja i lepa .... šta znam .....
 
DEVOJKA BEZ DECE :mrgreen:
Iz ove perspektive volela bih da imam 4 dece ..... da budu zdrava ....u vatrenim ili vazdušnim znacima .... da budu borbena, svoja i lepa .... šta znam .....

Pa to su ti onda vage! Milja Vujanović je namerno ciljala da joj deca budu vage, kaže da su ta deca najlakša za vaspitavanje.
Inače, vage su pametne, lepe, borbene tačno koliko treba. Jako im je važna lepota , kako spoljna tako i unutrašnja, i jedino su osetljive na grubosti i viku, onda mogu i fizički da se razbole. I čest znak su među pevačima.:)
 
Ja sam zelela devojcicu skorpijicu, a dobila sam deckica vagu. Beskrajno je sarmantan i dobar :D. Sada kada razmisljam o vremenu buducem, htela bih jos jednog sina, a mm naravno zeli devojcicu...videcemo za par godina... A sto se porodjaja tice stvarno mi je bio piece of cake, nisam se porodila u Srbiji...To mi je najsrecniji dan u zivotu, mm je bio pored mene svo vreme i onda smo zajedno bili u tom najlepsem trenutaku_kada prvi put zagrlis svoje dete.
 
ja se porodila 18.12.2007. u 16.31 posle 2 dana mučenja...rodio se prekrasan sin Gabriel sa 2900gr i 48cm...obožavam ga,i bila sam sigurna da ću imati sina,a sad je red za devojčicu,pa opet dečak, pa devojčica itd...mislim stvarno želim barem 4 dece...on je strelac,a ja sam strelcima nisam baš nešto, no odlučila sam da to apsolutno ništa ne znači,i nama je predivno...
 
Rodila sam mog Nikolicu 18.11.2007. u 7,25h u Gradskoj bolnici u znaku skorpija/strelac:D. Te veceri je poceo da pada prvi sneg. Vejao je i vejao i na kraju mi je doneo malisu,najdivnije stvorenje na svetu:klap:.Vodenjak mi je pukao u petak na subotu u 3h.Prvo sam mislila da sam se upiskila,ali sam ubrzo shvatila da moj mali sincic hoce napolje.Zamalo da se rodi na ulasku u 9 mesec,pa mi je doktorka dala da pijem tablete za odrzavanje trudnoce.Bebac koji je svih 8 meseci bio tako nisko da mi je umalo izasao digo se od tih tableta i nije mogao napolje.Poradjala sam se zbog toga 28,5h. Nisu mi ukljucili indukciju,nisu mi dali nista za otvaranje,ostavili su me da se sama porodim:dash:. Zadnjih 7h je bilo neizdrzivo jer sam se otvorila 8 prstiju.Ko je isao u skolicu za trudnice ucio je da se to zove rapidno otvaranje.To strasno boli:cry:.Ali ja sam sve istrpela,bez ijednog krika.Mazila sam moj stomacic,iako od bolova vise nisam znala gde se nalazim, jer sam znala da kontakcije koje su jedna za drugom jako maltretitaju bebu.Disala sam prvi,pa drugi,pa treci tip satima dok mi usta nisu utrnula.Sve vreme trudnoce sam strepela za njega jer sam pila tablete za mrsavljenje skoro 2 meseca ne znajuci da sam trudna. Srce mi se cepalo zbog toga. Kada su ga izvadili i kada sam videla da je sve na svom mestu pao mi je kamen sa srca.Trenutak kada je zaplakao ispunio mi je srce radoscu. Odneli su ga na kupanje pa u box.Od sve one dece koja su plakala ja sam prepoznala mog operskog pevaca koji je bio najglasniji. Ljubi ga majka. I dan danas kad se razdere tresu se prozori:lol:
Posle porodjaja sam dosta iskrvarila jer mi se nije zatvorila materica.BAs je bila panika oko toga. Medjutim, sve se zaboravi kad uzmes u narucje svoj mali zamotuljak i kad te pogleda svojim krupnim okicama punim ljubavi:heart:.Volim ga najvise na svetu i nebih ga dala ni za sto devojcica:heart::heart::heart:.To kazem,jer sam zelela zensko dete,a i rekli su mi da ce biti zensko (Ana).
 
Rodila sam mog Nikolicu 18.11.2007. u 7,25h u Gradskoj bolnici u znaku skorpija/strelac:D. Te veceri je poceo da pada prvi sneg. Vejao je i vejao i na kraju mi je doneo malisu,najdivnije stvorenje na svetu:klap:.Vodenjak mi je pukao u petak na subotu u 3h.Prvo sam mislila da sam se upiskila,ali sam ubrzo shvatila da moj mali sincic hoce napolje.Zamalo da se rodi na ulasku u 9 mesec,pa mi je doktorka dala da pijem tablete za odrzavanje trudnoce.Bebac koji je svih 8 meseci bio tako nisko da mi je umalo izasao digo se od tih tableta i nije mogao napolje.Poradjala sam se zbog toga 28,5h. Nisu mi ukljucili indukciju,nisu mi dali nista za otvaranje,ostavili su me da se sama porodim:dash:. Zadnjih 7h je bilo neizdrzivo jer sam se otvorila 8 prstiju.Ko je isao u skolicu za trudnice ucio je da se to zove rapidno otvaranje.To strasno boli:cry:.Ali ja sam sve istrpela,bez ijednog krika.Mazila sam moj stomacic,iako od bolova vise nisam znala gde se nalazim, jer sam znala da kontakcije koje su jedna za drugom jako maltretitaju bebu.Disala sam prvi,pa drugi,pa treci tip satima dok mi usta nisu utrnula.Sve vreme trudnoce sam strepela za njega jer sam pila tablete za mrsavljenje skoro 2 meseca ne znajuci da sam trudna. Srce mi se cepalo zbog toga. Kada su ga izvadili i kada sam videla da je sve na svom mestu pao mi je kamen sa srca.Trenutak kada je zaplakao ispunio mi je srce radoscu. Odneli su ga na kupanje pa u box.Od sve one dece koja su plakala ja sam prepoznala mog operskog pevaca koji je bio najglasniji. Ljubi ga majka. I dan danas kad se razdere tresu se prozori:lol:
Posle porodjaja sam dosta iskrvarila jer mi se nije zatvorila materica.BAs je bila panika oko toga. Medjutim, sve se zaboravi kad uzmes u narucje svoj mali zamotuljak i kad te pogleda svojim krupnim okicama punim ljubavi:heart:.Volim ga najvise na svetu i nebih ga dala ni za sto devojcica:heart::heart::heart:.To kazem,jer sam zelela zensko dete,a i rekli su mi da ce biti zensko (Ana).

Preslatko :heart:

I ja sam zeljela djevojcicu, a dobila djecaka. Volim ga svakog dana sve vise, kada me posle hranjenja pocne gledati onim slatkim okicama i osmjehne mi se kad mu se ja osmjehnem, sva se rastopim. Stalno ga cmačem, ugnjaviću jadno dijete :rumenko:
 
meni je termin 02.08.2008...
ne bojim se prodjaja...
ebi ga...
kako je ushlo, tako mora i da izadje...
i ja sam volela devojchicu, ali ce biti dechak. :D
trebalo bi da bude lav, ali se meni sve neshto chini da cu ja mozzda ipak u julu...
k`o shto reche neko gore....
ko ce izdrzzati sve ove vrucine. :D
 
Jaoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo :D
I Lena se rodila u Gradskoj bolnici...
Održavala sam trudnoću - serklaž & ginipral i mrzela sam trudnoću - bila sam troma i debela i imala sam visok pritisak hteli su da me smeste u bolnicu... i ako sam više bila za ludnicu.

I skinuli serklaž, ukinuli terapiju - kad je došlo vreme a ono - ništa :shock:
Dvadesetak dana od toga sam, priznajem - sama izazvala porođaj - vodili smo ljuuubav a to nam je bilo zabranjeno i te noći sam dobila kontrakcije.
On je spavao, ja nisam mogla. Par puta sam išla do wc-a, vraćala se u krevet ali jok... nikako da se smiri stomak.

Tu oko 6 ujutru, provalim da je stvarno krenulo i da se neće smiriti, prečeste su postale kontrakcije.. I šta ću, pustim njega još da spava... Otišla sam da se istuširam i obrijem. Spakovala sam torbu, još jednom proverila da li sam sve ponela. Skuvala sam sebi kafu.

Presrećna sam bila zbog toga. NAPOKON da je krenula i neću biti truuudna više i dobiću bebuuuu - e sva sam bila u tom fazonu :lol:

Sviće novi dan, ja sedim na svojoj stolici za ljuljanje sa kafom i cigarom (tu pred kraj sam ponovo počela da pušim), osećam kontrakcije i MNOOOGO SAM SREĆNA što ih osećam.

Oko 7 sati sam probudila Žarka - Micko ajde ustani skuvala sam ti kafu - ja se možda malo porađam pa ono...

Onda sam zvala mog tatu... E njegov glas kad sam čula uhvatila me trema... Tataaa dođiiiii... Uffffff...

Tamo na pregledu su mi rekli da sam otvorena 4 i po prsta i da idem na priripremu odmah.
Počela sam da krvarim posle klistira, na stolu 7 i po otvorena - probušili mi vodenjak i dali indukciju (pošto nisam imala bolne kontrakcije)

Žarko je bio pored mene i posle sat i po vremena porođaja, poljubio u čelo našu tek rođenu ćerku. Pi.čke jedne, prvo su je njemu dali da je coki pa je tek onda meni stavili na grudi ;)

Vrlo lak i lep porođaj - beba bik/lav, 30.04.2007. u 11:22 bebin skor 9/10
 
Poslednja izmena:

Back
Top