Dominantna planeta

:think: po upustvima sa pochetka teme kako se gleda dominatna planeta - meni ispade dominantan Mesec :confused: astrocom kazhe venera ,astrowin pluton a moj izrachun kazhe mesec....
 
Poslednja izmena:
Mklj....brother...manimo se mi toga:lol:..a sto ne das da ti neko lepo pogleda kartu na forumu....lakse ce ti biti 100% to sve izbaci automatski, ovako je bolje, jer je stvarno sve individualno,a i mislim da je orbis aspekta jako bitan:)

dogovoreno,jer ovo nema vishe smisla svaki put drugachije:lol:

evo karte pa ko ima malkice vremena neka zaviri i kazhe mi svoje mishljenje :

natal_wheel_2.php
 
Mklj, sto bas Mesec? Kad je on sam u Raku?

Mislim ja bi kod tebe ovako napravio redosled. Najaci Jupiter, pa posle Sunce, Venera.

isao sam po onim tackama - koji pravi najvise aspekata,koji je u sedistu itd. ,pa sam izgleda malo pomeshao stvari....ne malo nego puno:D

Jedno pitanje :D: sto sunce na 2 mestu? Jupiter razumem jer je i meni bijo u mrtvi trci sa mesecom:D neznam pa pitam.... da se ne lomim sa racunanjem jer vise rachunam gore je:D,

ako mi mozhe ko malo objasniti kako se to gleda - bez racunanja? bilo bi mi puno upomoc:mrgreen:
 
Pa proizvoljno onako. Koje energije su dominantne i ko njima vlada.

Evo zasto mislim bas za Jupitera. :)

U sedistu je.
Jos su i Uran i Neptun u Strelcu.
Neptun je u centru galaxije, mnogo energije svesti, apstrakcije.

Jupiter trigon Mesec.

Mesec je jak, ali je sam. Jupiter voli saradnju sa Mesecom. Posto Mesec ne moze da uzme
vodjstvo, daje energiju Jupiteru.

Podznak Vage, ravnoteza, i pre ide na profinjenost i eleganciju- objektivnost, Jupiter.

Nedavno sam nesto razmisljao i palo mi na pameta da bi Vaga mogla pomalo predstavljati
trece oko, tu je ravnoteza izmedju mozdanih hemisfera, objektivnost- bas ko i Jupiter.
Sto ne znaci da ce Mklj imati razvijeno trece oko, vec neki balans izmedju mozdanih hemisfera.

Znaci Sunce nece ici, jer slabije je pored podznaka Vage.

Jupiter i jos pokupi onu vatru iz Lava. I to je to. Po mom misljenju, ne tvrdim da sam u pravu,
eto to je moje vidjenje.
__________________________________________________________

A zbog Sunca sam mislio jer je ono obicno najaci objekat u astrologiji. A uz to vlada Venerom
i Marsom. Pored toga imas jos vatrene energije u Strelcu.
 
U konjukciji sa Uranom sumnjam da to moze da bude neko bas bogatsvo, vise iznenadno dobijanje velikih kolicina novca i brzo i naglo trosenje istog, ali nikada mirnu finansijsku situaciju :) Takodje mozda neke igra na srecu :) ...

Ja mislim da je Venera bolje postavljena od Jupitera :) tj jace :) vladar ASC-a, a takodje i dispozitor Merkura, Plutona (to manje vise, ipak je to transcedent, nije to svima najbitnije), nalazi se na Regulu sa egzaktnim aspektima sa Plutonom i Neptunom :) Ovo je jako lepa Venera, iznavredna za umetnost, a verovatno i privlacna :) koja sanja o idealnoj ljubavi i slobodi :) a zbog pozicije u jedanestom polju, predpostavljam da ima i dosta prijatelja koji su joj bitni i jednog najbitnijeg ;) xD, to je ovo Sunce :) ...
 
U konjukciji sa Uranom sumnjam da to moze da bude neko bas bogatsvo, vise iznenadno dobijanje velikih kolicina novca i brzo i naglo trosenje istog, ali nikada mirnu finansijsku situaciju :) Takodje mozda neke igra na srecu :) ...
Ovo moram da potvrdim jer je tachno 110%:D,pare kako dodju josh brzhe odu,uopshte ako dobijem pare na igrama na srechu,ako dobijem od neke treche osobe- te pare su kod mene osudjene na brzi odlazak iz moga dzepa i to vrlo munjevito,ne malo po malo nego od jednom ode sve:evil::D
Fin. situacija - Imam-nemam pa tako uvek u krug:mrgreen:
Ja mislim da je Venera bolje postavljena od Jupitera :) tj jace :) vladar ASC-a, a takodje i dispozitor Merkura, Plutona (to manje vise, ipak je to transcedent, nije to svima najbitnije), nalazi se na Regulu sa egzaktnim aspektima sa Plutonom i Neptunom :) Ovo je jako lepa Venera, iznavredna za umetnost, a verovatno i privlacna :) koja sanja o idealnoj ljubavi i slobodi :) a zbog pozicije u jedanestom polju, predpostavljam da ima i dosta prijatelja koji su joj bitni i jednog najbitnijeg ;) xD, to je ovo Sunce :) ...

:worth: 110% tachno:D yako lepo si me opisao,ko da se znamo od rodjenja:D:hvala:

Immph i Almsivi hvala na pomochi:hvala:
 
Poslednja izmena:
moze li mi ko odrediti dominantnu planetu i reci nesto pametno ?
unapred hvala

Pogledajte prilog 161676
Ovako 'napamet' sam mislila da bi najistaknutije planete bile Mesec (kao vladar Asc-a) i Jupiter (kao njegov dispozitor a uz to je i vladar nekoliko planeta) međutim računala sam pomoću one tabele sa 2. strane i ispalo je da Mars ima najviše poena (Uran, Neptun i Pluton sam isključila iz računanja).
Sve u svemu tvoja karta baš i nije neki jasan primer za ovu temu, dosta toga je izmešano.
 

Back
Top