Dominantna planeta

extended chart selection----pullen /astrolog-----simple chart by pullen i pri kraju imaš


sad vidi kod sebe dominantne znake :
strelac 17,8%
vaga 11,4%
lav 10,2%
Škorpija 8,9%

a moj znak VIRGO sa 5% na zadnjoj poziciji - zato imam vrlo malo osobina device ....sada znam:mrgreen::hahaha::klap::lol:

Capricorn: 95.0 ( 1) / 14.7%
Aquarius: 84.3 ( 2) / 13.0%
Aries: 70.3 ( 3) / 10.8%

Evo po ovome ja sam, zemlja pa vazduh pa vatra negde oko 160 sve priblizno
Ali nikako ne razumem kako je VAGA dominantnija on BIKA kad sam znak bik a u vagi nemam nista:roll: Ovo mi nesto bas i ne izgleda da je tacno:confused:
A jesam malo lud zbog ove vodolije:D a i ovna :lol:
 
Hehe ,meni Merkur,Saturn,Jupiter .....opet tu negde priblizno.....a prvi Kripton:lol:
Me i Ju u vatri,Sa u vazduhu:think:

:D

:neutral:
Ja ovde nista ne kapiram, na kraju pise da su mi Sunce i Merkur u Skorpiji, Mesec i Venera u Devici. :lol:

A ja najmanje imam u Ovnu (4,2%), u Biku i Blizancima (po 3.7%). To mi je i logicno jer se u njima najmanje i prepoznajem... Nego nije mi jasno otkud da u Ribama imam 7% a nijednu planetu tu nemam. :confused:

Voda je ubedljivo prva. Rak vodi, odmah posle njega Skorpija (ali pored pise da je fixni kvalitet najzastupljeniji :confused:), a posle toga Devica, Strelac i Jarac sa po 10%. U ovim znacima se najvise i prepoznajem... :klap:

A znate li neki sajt gde pogadjaju TACNO i dominantnu planetu?
 
Poslednja izmena:
:D

:neutral:
Ja ovde nista ne kapiram, na kraju pise da su mi Sunce i Merkur u Skorpiji, Mesec i Venera u Devici. :lol:

A ja najmanje imam u Ovnu (4,2%), u Biku i Blizancima (po 3.7%). To mi je i logicno jer se u njima najmanje i prepoznajem... Nego nije mi jasno otkud da u Ribama imam 7% a nijednu planetu tu nemam. :confused:

Voda je ubedljivo prva. Rak vodi, odmah posle njega Skorpija (ali pored pise da je fixni kvalitet najzastupljeniji :confused:), a posle toga Devica, Strelac i Jarac sa po 10%. U ovim znacima se najvise i prepoznajem... :klap:

A znate li neki sajt gde pogadaju TACNO i dominantnu planetu?

Ima tu neceg...ali ja ipak mislim da je to cist sablon, jer za svaku kartu ponaosob je malo teze odrediti dominantnu,ali od prilike,sto da ne...a i znacenje tog dominantnog se posmatra po kucama,jer ne mogu ja imati osobine Saturna koji je u 8. kuci....pre mogu Jupitera u 1.

I ja imam posle lava,devicu pa raka...ali koji smajli :kafa: :lol:
 
Ima tu neceg...ali ja ipak mislim da je to cist sablon, jer za svaku kartu ponaosob je malo teze odrediti dominantnu,ali od prilike,sto da ne...a i znacenje tog dominantnog se posmatra po kucama,jer ne mogu ja imati osobine Saturna koji je u 8. kuci....pre mogu Jupitera u 1.

I ja imam posle lava,devicu pa raka...ali koji smajli :kafa: :lol:

:lol: Ja ga obozavam.

Mozda ima logike da kod mene dominiraju one 3 planete, nego mi je cudno da kod mklj dominira Pluton... to je planeta koja je u jednom znaku i po 15 godina... a i njemu je ispalo drugacije na astrocom i astrowin.

A sta ti je Kripton? :dontunderstand:
 
:lol: Ja ga obozavam.

Mozda ima logike da kod mene dominiraju one 3 planete, nego mi je cudno da kod mklj dominira Pluton... to je planeta koja je u jednom znaku i po 15 godina... a i njemu je ispalo drugacije na astrocom i astrowin.

A sta ti je Kripton? :dontunderstand:

Pa zavisi kako,ako je u bliskoj konj. ili egz.aspektu sa nekim od uglova,onda je ugradjen u licnost...tako sam ja bar skonto!

:lol: ma to jedan drug voli da gleda smolvil,pa svaki pot kad dodje zeza da mu gledam horoskop...da vidim gde mu je Kripton:lol:......zato sto je onaj lik pao sa Kriptona...
 
Pa zavisi kako,ako je u bliskoj konj. ili egz.aspektu sa nekim od uglova,onda je ugradjen u licnost...tako sam ja bar skonto!

Na astrocom mu ispali Venera i Jupiter. :hahaha:
Ali ovamo na prvim stranama, astrocom nije bio u pravu.

:lol: ma to jedan drug voli da gleda smolvil,pa svaki pot kad dodje zeza da mu gledam horoskop...da vidim gde mu je Kripton:lol:......zato sto je onaj lik pao sa Kriptona...

24509190oi7.gif


Ma samo kad sam ja Skorpija...
29912j.gif
 
a yarac ti je tu gazda on ti kontrolishe i smiruje ona dva looda znaka:super:

Od prilike...e kako se nasmejah..... ovog ovna ne moz iskontrolisati ni 3 yarca...jos ima 3 t- kvadrata:lol: ali sve sto je meni on dao,su dobri zubi nigger,i koscine:super: valjda:think:...ali kad na 5 razlicitih programa dobijem 6 razlicitih tumacenja....nesto nesto mi to nepouzdano:confused:
 
Evo,uzmi olofka i rachunaj,onaj koji che ti imati najvise bodova onaj ti je dominantan........ya nikako provaliti to,svaki put drugchiye :
tabela.jpg


Kod mene je pitanje ili je dominantan pluto ili venera:dontunderstand:

Jaoj, nemam ja vremena za ovo sad... Ali hvala ti punoooo! :D

ali kad na 5 razlicitih programa dobijem 6 razlicitih tumacenja....nesto nesto mi to nepouzdano:confused:

Pa da, to... :roll:
 
Kod mene je po ovoj Shishmishragicevoj tabeli najjaci moj mesec u raku, koji je na IC-u.
I mislim da je to ok.
A oni sa astro coma rekli da je vaga... i videla sam da su mi dodali jedno 5 aspekata kojih nema -xaxa na stelijum u vazi. Oni su super sajt, samo su im orbisi presiroki.

Evo i karte:

 
U vezi sa ovom tablicom, zanima me kako se boduje kada gledam za sunce, kolona za vladara meseca. Meni je vladar meseca sunce, pa da li to racunam kao konjukciju sa samim sobom ili ne stavljam nikakve bodove? Znam da zvuci malo glupo, ali nije mi jasno.
 
Tablice tu bas i ne vrede. Pravila stroga ne postoje. Kod svakog je to individualno.

Dispozitori stelijuma mogu biti vazni. Jer oni vode one planete nad kojima vladaju.

Prvo jos dok nisam imao ni svoju kartu, razbacao sam se na ovoj temi kako mi je Jupiter dominantan
planeta, hah :D , to sam mislio zbog opisa planeta. Sada vidim da nije Jupi, vec Mesec na prvom
mestu, pa onda Jupiter. To su mi dve dominantne planete.

I ne znaci da planeta koja je losa ne moze biti isto dominantna. Moze biti i lose postavljena
planeta dominantna i davati neke blokade/kocnice.

U Raku su mi Sunce, Mekrur, Venera i ASC. Znaci Mesec dobija vladarstvo. Al on je u izgonu u 7 kuci,
pa to nije dobro, znaci da daje vise losih Mesecevuh/Rakovskuh karakterisitka, koje su dominantne.
bezim od sveta, totalno se povlacim u kucicu. Jer kad god se Mesec nadje u simbolici 7 kuce, tu nema
snage, jer je u Jarcu.

Ali fala Bogu, Jupiter je dobro postavljen. A zna se da je Jupiter obicno egzaltiran u Raku, tako da
iako moj Jupi nije u Raku, vec u Ovnu ipak preuzima vodjstvo, kada sam izvan simbolike 7 kuce. :D
 
Khamul, tesko je reci, al ja bih predpostavio legura Marsa i Neptuna. Znas li sta znaci ovakva kombinacija?

Imsiragic kaze u Carobnici da je Mars Neptun kombinacija- magija koja pomera cak i fizicke
predmente, levitacije, carobni stapici, i slicne gluposti.. :D

UpintheSKY, gde je uopste tvoja katra?
 
Khamul, tesko je reci, al ja bih predpostavio legura Marsa i Neptuna. Znas li sta znaci ovakva kombinacija?

Imsiragic kaze u Carobnici da je Mars Neptun kombinacija- magija koja pomera cak i fizicke
predmente, levitacije, carobni stapici, i slicne gluposti.. :D

UpintheSKY, gde je uopste tvoja katra?

Zasto?! postavio sam negde cini mi se...ali sad ne mogu jer nece sa dial up-om!
 
Almsivi, hvala puno. Bilo mi je jako bitno jer da mi saturn boji stelijum, dobio bi jos 35 bodova i bio dominantna planeta, a ovako je jupiter (za koji definitivno navijam). A sto se tice levitacije, pomeranja predmeta i sl. nadam se, jedino sto me zanima u zivotu je magija, okultizam i spiritualnost...MIslim da je dosta razvijeno kroz jako 8 i 12 polje. A pokusavam da savladam i astrologiju, jednostavno ne mogu da se bavim ovim 7-15h poslovima.
 
Pa vidi, ne vredi ti racunati one bodove. Imas puno planeta u okultnim kucama. Bodovi za Neptun i Mesec.
Sunce ti je u Ribama. Bodovi za Neptuna.

Planete u vatrenim znacima. Bodovi za Marsa. Mars egzaltiran.
Planete u zemljanim znacima (Jarca). Bodovi za Saturna. Saturn u sedistu.

Neptun i jedna izmedju ovih. Tako ja mislim.

Cudno li karta, video sam karte nekih okultista koji znaju dosta, ali niko nema tako lepo
uskladjeni veliki trigon okultin kuca, kao u tvom slucaju. :)

Jupiter je dobar, ali nije glavni. :)
 
Ipak mi je nekako previse da jupiter dobije 60 bodova samo za konjukciju sa vladarem ascedenta. Ima planeta koje su vise izrazene. I saturn je bas dosta aspektovan, i to u jarcu...A kad nemam bas planetu na asc ili neku bas istaknutu, pa da je lako za odrediti.
A bas su povezane 8 i 12. Vladar 8 je u 12, 12 u 8, vladar sunca u 8, vladar asc u 12...bice tu nesto.
Hvala jos jednom, valjda cu postici nesto na tom planu :)
 

Back
Top