Dominantna planeta

Po Imsiragicu mi je
venera, mesec, uran, merkur, pluton, jupiter, saturn, neptun, sunce i mars sa samo 7 poena
Po astrocomu je
mesec, sunce, pluton, venera, merkur, saturn, jupiter, neptun,uran, pa mars
Meni je malo cudno ovo po astrocomu za sunce, meni moje sunce izgleda prilicno oslabljeno
 
Po Imsiragicu mi je
venera, mesec, uran, merkur, pluton, jupiter, saturn, neptun, sunce i mars sa samo 7 poena
Po astrocomu je
mesec, sunce, pluton, venera, merkur, saturn, jupiter, neptun,uran, pa mars
Meni je malo cudno ovo po astrocomu za sunce, meni moje sunce izgleda prilicno oslabljeno

'E... mu misa, pa sta sad da radimo? Pa, pojacaj ga. Suncaj se :hahaha: Vezbaj , glumi karakter, istripovaces se da si to stvarno ti, pa ce postati deo tebe. To predlazu psiholozi kao vezbu za jacanje samopouzdanja. Stvarno! Evo pitaj dr. Dabica ako mi ne verujes.
 
'E... mu misa, pa sta sad da radimo? Pa, pojacaj ga. Suncaj se :hahaha: Vezbaj , glumi karakter, istripovaces se da si to stvarno ti, pa ce postati deo tebe. To predlazu psiholozi kao vezbu za jacanje samopouzdanja. Stvarno! Evo pitaj dr. Dabica ako mi ne verujes.

Ma za moji karakter i samopouzdanje ne brini imam onaj malo plutonovsko- uranski, cini mi se, a bas bi mi prijao onaj vageci, tolerantni, diplomatski, ljubazni:otkacio::cry:
Ne mesaj politiku u astrologiju :nono:
 
'E... mu misa, pa sta sad da radimo? Pa, pojacaj ga. Suncaj se :hahaha: Vezbaj , glumi karakter, istripovaces se da si to stvarno ti, pa ce postati deo tebe. To predlazu psiholozi kao vezbu za jacanje samopouzdanja. Stvarno! Evo pitaj dr. Dabica ako mi ne verujes.

:lol:

A to je zanimljivo,da bildujemo planete xD u natalu, i tako imas odredjeni termin kada ces sta da vezbas, a astrolog ti je kao trener :D ...

8) :-o :o
 
:lol:

A to je zanimljivo,da bildujemo planete xD u natalu, i tako imas odredjeni termin kada ces sta da vezbas, a astrolog ti je kao trener :D ...

8) :-o :o

Pa to vam kazem. Uzmes pare i obecas da ce mu ukoliko slusa tvoje savete zivot ce mu se promeniti iz korena i bice cvece. A ukoliko eksperiment ne uspe, kazes ko svaki (nadri)lekar da se nije pridrzavao propisane terapije. ;)
 
Paziš da te neko ne prevari, ili da ne prevariš samu sebe (neptun = iluzije). Ima još svašta, ovo je onako, na prvi pogled. Po pitanju zanimanja, važnije je u kom se znaku nalazi. Ako je dobro aspektovan, čast i poštovanje kroz profesiju, ako je loše aspektovan, čudna karijera, praćena skandalima i komplikacijama.
Odvajanje od roditelja.:bye:
 
šta da radim sa Neptunom kao dominantnom planetom?
Jesi sigurna da ti je to dominantna planeta?

Paziš da te neko ne prevari, ili da ne prevariš samu sebe (neptun = iluzije). Ima još svašta, ovo je onako, na prvi pogled. Po pitanju zanimanja, važnije je u kom se znaku nalazi.
Neptun je jako spor, generacijama se nalazi u istom znaku tako da ta pozicija ne daje dovoljno informacija. Mnogo je ličniji njegov položaj u kućama, a da bi imao neke veze sa zanimanjem mora biti položen u 6., 10. ili eventualno 2. polju.

Ako je dobro aspektovan, čast i poštovanje kroz profesiju, ako je loše aspektovan, čudna karijera, praćena skandalima i komplikacijama.
Odvajanje od roditelja.:bye:
Neptun sam po sebi više daje harizmu i neku vrstu dara, od časti i poštovanja - tako nešto bi pre opisivalo Sunce, na primer. Neptun najčešće ne govori ni o kakvom materijalnom uspehu (niti o materijalnim stvarima uopšte, čak štaviše), teško da će baš on biti taj koji će osobu da izbaci u prvi plan, generalno gledano naravno.
 
Molim vas samo da ubuduće postavljate slike na forum pomoću uputstva, a NE ostavljati linkove sa astro.coma i sl.

Ne znam odakle to da ti je Neptun dominantna planeta?
Moje mišljenje je da je ovde Sunce najdominantnije, zbog svoje pozicije u 10. kući, egzaltacije, i vladar je Ascendenta. Nisam koristila tablice i sl, ovo je moja procena i ono što mi deluje najlogičnije.
 
Program AstroWin odlično računa snage planeta i pomoću njega se vrlo lako određuje koja planeta je dominantna kao i koliko je jača od ostalih. Primer evo neka bude za sosu valjevo:

Sunce: 31
Mesec: 14
Merkur: 1
Venera: 17
Mars: 16
Jupiter: 10
Saturn: 7
Uran: 4
Neptun: 15
Pluton: 21

Kao što je Elle:77 lepo primetila, Sunce ovde jeste dominantna planeta i 31 je sasvim pristojna snaga.
 
Program AstroWin odlično računa snage planeta i pomoću njega se vrlo lako određuje koja planeta je dominantna kao i koliko je jača od ostalih..

to je onaj deo Volguine Ruler, zar ne?
Onda je, sto se mene tice, stanje sledece...

Merkur 23 (a vladar je podznaka)
Neptun 22
Mars 21
Uran 21
Saturn 20
Sunce 19
Pluton 17
Jupiter 17
Venera 12
Mesec 2

mada mi je na astro.com ispalo za nijansu drugacije, recimo Sunce je bilo najjace, zatim Merkur itd... vidim da je ovih 5 - 6 planeta tu negde po jacini, mrtva trka... :) da li to umanjuje znacaj Merkura? I sta bi uopste znacilo imati ga kao dominantnu planetu?
 
Jeste, to je taj deo. Čim je neka planeta najjača, znači da ćemo se i mi ponašati najsličnije toj planeti. E sad, kod tebe je tu pravi "bućkuriš" od planeta jer se ni jedna ne izdvaja posebno što u neku ruku može biti i dobro jer je to ogromna prilagodljivost (reklo bi se da možeš svima da pariraš). Ali nezgodno bi bilo kad te planete počnu da se "svađaju" pa ispadne mrtva trka...
 
Jeste, to je taj deo. Čim je neka planeta najjača, znači da ćemo se i mi ponašati najsličnije toj planeti. E sad, kod tebe je tu pravi "bućkuriš" od planeta jer se ni jedna ne izdvaja posebno što u neku ruku može biti i dobro jer je to ogromna prilagodljivost (reklo bi se da možeš svima da pariraš). Ali nezgodno bi bilo kad te planete počnu da se "svađaju" pa ispadne mrtva trka...
Merkur je u ukljestenoj Skorpiji (kao i Uran koji je takodje jak), u 6. kuci. Da li ce se uticaj najjace planete smanjiti ako je ona ukljestena (ili kako kazu zakljucana) ili ona jednostavno odredjuje karakter bez obzira na to?
 
Po astro.com :
Venera - 12,8%
Jupiter - 12,3%
Mesec - 11,9%
Saturn - 11,3

a po astrowin programu kada je time zone - 0("pravi" natal)
Pluton 33
Jupiter 31
MO i SA 24

:confused::dontunderstand:
a u programu astrowin kad ukucam grad rodjenja koji je u njihovoj bazi(latituda je drugacija), izbaci mi sasvim drugi natal - timezone mi grad ubaci u - 1 a na netu +2(summer time)::hahaha:
 
Poslednja izmena:
Astrowin radi onako kako mu ukucaš... on nema ugrađene tablice vremenskih zona i sl... Ako si rođen za vreme letnjeg računanja vremena onda moraš da ukucaš -2 utime zone.

hvala na info. :ok:

i kad promenim opet isto
Pluto 33
Jup 31
Mo i SA 24
:dontunderstand:

koji je sada tachan,jer ipak ima razlike velike izmedju astro.com i astrowin:dontunderstand::think:
 
Poslednja izmena:
extended chart selection----pullen /astrolog-----simple chart by pullen i pri kraju imaš


sad vidi kod sebe dominantne znake :
strelac 17,8%
vaga 11,4%
lav 10,2%
Škorpija 8,9%

a moj znak VIRGO sa 5% na zadnjoj poziciji - zato imam vrlo malo osobina device ....sada znam:mrgreen::hahaha::klap::lol:
 
Poslednja izmena:

Back
Top