JEREMIĆ: U ČEMU JE RAZLIKA IZMEĐU ALBANACA I KURDA

zvezdarac81

Aktivan član
Poruka
1.559
'Rečeno nam je da je Srbija počinila grozne stvari nad kosovskim Albancima, da je pomirenje nemoguće, da kosovski Albanci mogu dobiti zadovoljenje jedino ispunjavanjem njihovih maksimalističkih zahteva, da je vreme za pregovore prošli, da nemamo izbora, osim da prihvatimo ovaj rezultat', rekao je Jeremić u predavanju na vijetnamskoj Diplomatskoj akademiji.

'Svoje sagovornike suočio sam sa zločinima koji su se dogodili u Ruandi, onima koji se dešavaju u Sudanu, i pitao ih zbog čega se ne zalažu za podelu tih zemalja. Koju je to liniju prešao Milošević, a nisu lideri tih država', naglasio je Jeremić.

On je studentima ukazao i na slučaj iračkih Kurda, koje je svrgnuti irački lider Sadam Husein čak ubijao bojnim otrovima i koji su uživali praktično nezavisnost od prvog zalivskog rata, početkom devedesetih godina.

'Pitao sam zbog čega nije nametnuta podela Iraka. Obično ne dobijam odgovore. Ponekad mi kažu da nasilna podela Iraka nije u interesu stabilnosti regiona i da zbog toga nikome nije u interesu da je podrži', rekao je šef srpske diplomatije.

Link
 
Razlika je, izmedju ostalog, u tome sto su se Albanci mnogo vise ogresili o nas nego obrnuto, sto nije slucaj sa Kurdima i Turcima. Drugo, Albanci su vekovima bili miljenici Osmanlija, tako da su bili lagodno ususkani dok je Otomanska imperija pichila po Balkanu, dok Kurde vekovima nije maltretirao samo onaj koga je mrzelo. Turci, Arapi, Persijanci...
 
Nista, eto vam tu svim neznalicama dokaz da je Sadam ubijao Kurde bojnim otrovom da kasnije ne lupate kako je on bio svetac i kako je to samo americka propaganda.

Inace, oko teme, svi narodi po meni imaju pravo na nezavisnost posle takvih zlocina koje su pretrpeli Kurdi recimo i Albanci.

Albanci pretrpeli zlocin?????
O cemu ti pises,glavonjo?
Svi narodi imaju pravo na odcepljenje osim tzv.vojvodine!!! :mrgreen:
Koje idiotske ideje se motaju po tvojoj glavi.
Idi kod psihijatra dok je vreme.
 
Jedina je razlika sto je Turska velika i ozbiljna zemlja na jednom od najvaznijih strateskih mesta u svetu , na dva kontinenta , ima ih oko 70 miliona , imaju solidnu privredu i jaku vojsku i nikako se ne mogu porediti sa razvaljenim balkanskim banana pricijama koje su globalno znacajne taman kao i Madagaskar ,e tu ti je Jeremicu razlika izmedju Tuske i ove smejurije ciji si ti kao ministar
 
Glavonja? Konju jedan, bombadovali su nas zbog zlocina na Kosovu.
Narod u Vojvodini je vecinom Srbi da te obavestim.

Ух...:mrgreen:

Не могах да издржим иако сам сама себи рекла да нећу :

Слажем се да је већински народ у Војводини српски, ал' како то да ти и теби слични, никако и да научите тај српски језик, ааа?:mrgreen:
 
Ух...:mrgreen:

Не могах да издржим иако сам сама себи рекла да нећу :

Слажем се да је већински народ у Војводини српски, ал' како то да ти и теби слични, никако и да научите тај српски језик, ааа?:mrgreen:

Haha... pa bolje da se nisi javila. Rekao sam Srbi da bi vam bilo jasnije posto covek mora da vam crta. Zalutali u srednji vek :roll:
 
Nista, eto vam tu svim neznalicama dokaz da je Sadam ubijao Kurde bojnim otrovom da kasnije ne lupate kako je on bio svetac i kako je to samo americka propaganda.

Inace, oko teme, svi narodi po meni imaju pravo na nezavisnost posle takvih zlocina koje su pretrpeli Kurdi recimo i Albanci.
Sto volim takve k'o sto si ti koji su "politicki korektni" na silu. Al', 'ajd', prosao sam i ja tu fazu, nekako mi koincidiralo sa pubertetom, pa razumem.
 
PatriJote mislio sam. I bajke o narodu s'neba, a i igre bez hleba :mrgreen:
Aha, pa dooobro. Nego, da te pita patriJota nesto: kad na postavljeno pitanje odgovoris jednim kliseom i jednim stihom, predpostavljam nekog X "urbanog" repera, jesi li ti:

a) Funkcionalno nepismen.

b) Covek koji nista komplikovanije od "Mikijevog Zabavnika" nije procitao, a i to u klonji.

c) Usiljeni liberal.

d) Sve od navedenog.
 
Aha, pa dooobro. Nego, da te pita patriJota nesto: kad na postavljeno pitanje odgovoris jednim kliseom i jednim stihom, predpostavljam nekog X "urbanog" repera, jesi li ti:

a) Funkcionalno nepismen.

b) Covek koji nista komplikovanije od "Mikijevog Zabavnika" nije procitao, a i to u klonji.

c) Usiljeni liberal.

d) Sve od navedenog.

Taj "urbani" hip-hoper je Marcelo, i mogao bi da ga poslusas, mogao bi nesto i da naucis.

a) ne znas ni sta znaci funkcionalno nepismen verovatno

b) umm... ne znam sta reci na ovo. Recimo da nemam nameru da se pravdam nekome koga ne postujem

c) nikako usiljen, sto vec i objasnih. Postoje i ljudi stvarno liberalni u nekim stvarima znas. Ako ne znas saznaj.
 

Back
Top