Bogdanović i 20 MILIONA EVRA?!

DragonR

Primećen član
Poruka
683
BEOGRAD - Povodom tvrdnji da je pokojni gradonačelnik Beograda Nenad Bogdanović iza sebe ostavio bogatstvo od oko 20 miliona evra, Glas je istraživao da li je to moguće i u kolikoj meri to baca senku na karijeru gradonačelnika za vreme čijeg mandata je Beograd dobio titulu „grada budućnosti“. Informacije o pokretnoj i nepokretnoj imovini koju je nasledila porodica pokojnog gradonačelnika navodno potiču iz rešenja Prvog opštinskog suda u Beogradu u kome je vođen ostavinski postupak.

- Ako zaista postoji to ostavinsko rešenje trebalo bi istraživački pristupiti celoj priči i to tako što bi se najpre trebalo obratiti Odboru za procenu sukoba interesa. Odbor bi morao javnosti da da godišnje izveštaje pokojnog gradonačelnika, koji bi se potom uporedili sa ostavinskim rešenjem, i tako bismo na jednostavan način utvrdili istinu. Međutim, pri svemu tome trebalo bi voditi računa o činjenici da je Bogdanović preminuo, te da ne može da štiti svoja prava. I, naravno, mora se imati obzira prema porodici koja je ostala iza njega - izjavio je u vezi sa ovim slučajem Nebojša Bakarec iz DSS-a.

Komentarišući pomenuto ostavinsko rešenje, Dragan Todorović iz SRS-a nam je rekao:

- Dok je pokojni Nenad Bogdanović bio na mestu gradonačelnika mi smo postavljali pitanja u vezi sa njegovim bogatstvom i trudili se da dobijemo odgovore na mnoga pitanja u vezi sa kojima su se svi pravili „nevešti“. Nažalost, desilo se to da se Bogdanović teško razboleo i jednostavno više nismo želeli da napadamo bolesnog čoveka. Korupciju je jako teško dokazati, ali trebalo bi postaviti jednostavno pitanje „Zašto je bilo kome potrebno 16 bankovnih računa“. Zanima nas i to da li je pomenuti iznos Bogdanović stekao, kako se tvrdi, baš u periodu dok je bio na funkciji gradonačelnika Beograda, kao što se većina sadašnjih funkcionera obogatila posle 5. oktobra. To posebno važi za Dinkića, Đelića i Đilasa. Sad se ispostavlja da je po količini na brzinu zarađenog novca Dinkić i premašio Đelića, tvrdi Todorović.
Nažalost, nismo uspeli da dobijemo nikog iz Demokratske stranke tokom celog jučerašnjeg dana kako bi nam prokomentarisali navode jednog dnevnog lista koji je naveo da je Bogdanović za sobom ostavio 20 miliona evra. Smatramo da bi zarad dobrog imena pokojnog gradonačelnika, kao i zbog njegove porodice bilo neophodno da se cela priča razjasni i da se DS, čiji je on bio član, oglasi kako bi javnost bila upoznata sa istinom.


IMOVINSKA KARTA

Prema navodima ostavinskog rešenja, Nenad Bogdanović je imao šest računa u „Delta“ banci A. D, četiri računa u „Rajfajzen“ banci, kao i šest računa u „Sosiete ženeral“ banci. Takođe je posedovao i dva sefa u „Vojvođanskoj“ i „Delta“ banci.


http://www.glas-javnosti.co.yu/clanak/glas-javnosti-24-03-2008/sta-je-s-imovinom-dilasa-bogdanovica
 
bogme ako je ovaj ostavio 20m evra, mladja i boza su teski bar 50 milionchica :mad:
ostaje pitanje da l taj mukom stecen novac drze u srbiji, svajcarskoj, sad, bahamima ili albaniji......ako je barem deo u srbiji onda cemo valjda makar na ovakav nacin saznati koliko sleduje njihovoj dechici, gospojama, svalerkama (i svalerima), blizoj i daljoj rodbini, partijskim kolegama, soferima i batlerima.............

a ko zna mozda neki od njih ostavi nesto i ovcama, tj gradjanima srbije.
 
A odakle Pop Lazićki, Mirčiću, staklorezcu iz Valjeva za vreme nepravednih sankcija i ostatku "Družine od Vješala"?

Shvatite više da se ovde raspravlja o aktuelnim političkim dešavanjima a ne čiji je veći račun.
Niko da pokrene temu - NAJBOLJI ŠVALER U SKUPŠTINI (imaće problema sa ženom posle i tu treba udarati)
 
A jel uzeo iz tvog džepa? Šta kažeš za marifetluke u opštinama "Zenum" i "Novi Sad"
Koliko tu miliončića palo? Opa bato...
Čekaj samo...
Došlo slonče na bombonče..
nije uzeo od mene jer ja nazalost nemam 20 miliona evra u dzepu (ni trezorima) - nisam mafijas a ni gradonacelnik.
mada moguce da je od tih 20 milona bar 100 evra trebalo da pripadne meni, tebi i ostalim ne-gradonacelnicima; a opet priznajem moguce i da mu je neko poklonio te pare zbog lepote i pameti ili da je dobio na lutriji?
 
nije uzeo od mene jer ja nazalost nemam 20 miliona evra - nisam mafijas a ni gradonacelnik.
mada moguce da je od tih 20 milona bar 100 evra trebalo da pripadne meni, tebi i ostalim ne-gradonacelnicima

Izgledaš kao kad dodješ ispred najnovijeg BMW-a pa pitaš vlasnika popreko - "a odakle tebe sa funkciju ova imovina kad ja fizikalac nemam ni za paštetu, mora di su uz'o od mene koji nemam"?
 
Na tebe na tebe..
Ne uzurpiram ja firmin komp da objasnim "svetu" šta se to dramatično dešava pa ne mogu da ...
Nama kompjuteri služe za projektovanje a ne za forume i golotinju.
ne znam koji ste to "vi" al ja uzurpiram samo moj licni komp, za novac koji sam posteno zaradio - doduse to je nesto manje od 20 milona evra, ipak nisam gradonacelnik, cak ni clan ds-a :roll:

ps ako "vama" kompjuteri ne sluze za forume onda mora da ste jutros ovde nekompjuterski -telepatija mozda?
 
ne znam koji ste to "vi" al ja uzurpiram samo moj licni komp, za novac koji sam posteno zaradio - doduse to je nesto manje od 20 milona evra, ipak nisam gradonacelnik, cak ni clan ds-a :roll:

ps ako "vama" kompjuteri ne sluze za forume onda mora da ste jutros ovde nekompjuterski -telepatija mozda?


A pa prosto - još nisam u firmi. :mrgreen:

Nego šta velite za zaradu od autobuske u Novom Sadu, u Novom Sadu, eeeeeej?

A u tem Zemunu? :mrgreen:
 
ne znam koji ste to "vi" al ja uzurpiram samo moj licni komp, za novac koji sam posteno zaradio - doduse to je nesto manje od 20 milona evra, ipak nisam gradonacelnik, cak ni clan ds-a :roll:

ps ako "vama" kompjuteri ne sluze za forume onda mora da ste jutros ovde nekompjuterski -telepatija mozda?

Ali si član SRS. Jednom kažeš da ne napadate bolesnog čoveka, a sada napadate i mrtvog čoveka. I to bez dokaza, samo rekla, kazala. A rekli Radikali. Baš jak izvor.
 
Izgledaš kao kad dodješ ispred najnovijeg BMW-a pa pitaš vlasnika popreko - "a odakle tebe sa funkciju ova imovina kad ja fizikalac nemam ni za paštetu, mora di su uz'o od mene koji nemam"?
srecom imam za pastetu i za licni a ne firmin komp, cak mozda jednom zaradim i za bmw, ali sigurno nikada necu zaraditi 20 milona evra (sem ako se ne uclanim u ds i ne postanem gradonacelnik)

ja razumem da fizikalac pita odakle lopovu na funkciji bmw, ali ne razumem da fizikalac koji nema za pastetu kaze: "auuu dobar ovaj nas disa, juce stigo u firmu ko obican gologuzan, svi u ovu nasu propalu firmu gladuju a on tako uspesan, svaka mu cast, ziv nam bio jos sto godina".
e takve fizikalce ne razumem :?:
 
Ali si član SRS. Jednom kažeš da ne napadate bolesnog čoveka, a sada napadate i mrtvog čoveka. I to bez dokaza, samo rekla, kazala. A rekli Radikali. Baš jak izvor.
kako bez dokaza?
ostavinski postupak sproveden u sudu je valjda najbolji moguci dokaz, a to sto b52 , glas amerike, glas albanije ili neki drugi "objektivan" izvor informacija kome clanovi ds/ldp/hdz/uck slepo veruju nije nista javio o tome ne znaci da nije tacno.
 
odakle gradonacelniku beograda 20 miliona evra?
da li treba da cekamo da riknu i dinkic, djelic i ostali lopovi da bi saznali koliko su pokrali za zivota?

Za siromašne je pitanje odakle mu toliko para mada nije u tome poenta..
Čovek je bio sposoban i umeo da se izbori .....
Verovatno je buio dobar posrednik....
Mada i pare nisu bile dovoljne da se izleči...
 

Back
Top