Kako ? se brani KOSMET!?

kalama

Aktivan član
Poruka
1.558
Ne znam sta vise reci sto se tice odbrane bilo cega ali u ovom momentu tj. temi KOSMETA.
Jer nekima kako god da radite nevalja!
Ako kazete da biste branili VOJNO oni vas nazivaju svim imenima bla bla bla i kao "Ne nikako Vojno" samo MIRNO
a kad hocete Protestima onda ni to nije dobro "Kosovo se ne brani mitinzima u Beogradu..." itd.
Pa ljudi jer zna neko od VAS kako da se nesto u ovom slucaju KOSMET brani kad ti neko nesto oduzme NASILNO!
Odes u MILICIJU tj. POLICIJU niko nista,Drzava-nista,Vlada pa ona i nepostoji hm,da se obratis nekom hm, KOME?
UN- pa i oni cute i izmisljaju,kako rece ovaj kosooki "ja nisam tu da bih rekao dali je nesto "Legalno tj. Ilegalno" pa ja se onda pitam za koji moj je tu onda i postavljen" Mozda kao STRASILO" ja stvarno vise neznam.
Ali hajde ti stranci ali sta da radimo saovim NASIMA to izgleda dobro zavrsise KURSEVE /koje im placasmo da bi ucili navodno za bolje nse al ono koliko vidim ...
Ovi UBIJAJU nas narod a nase "PERJANICE"-predsednik itd. pisu pisma i daju intervjue na RTS-u ali sta ce i to je naucio odnosno naucili! Kad te neko Ubije a ti napises PISMO
E moji Srbi malo nas je ostalo zahvaljujuci tim PISMIMA i skoli tj. ideologiji "BRATSTVA i JEDINSTVA"! ZIVEO TITO
 
Pa ljudi jer zna neko od VAS kako da se nesto u ovom slucaju KOSMET brani kad ti neko nesto oduzme NASILNO!

Nije Kosovo nasilno uzeto . Nego smo ga mi nasilno dali . Oces da se boris sad za Kosmet . Pa ti si boodala . Gde si bio pre 40 godina , kada je Cika Tito albancima dao autonomiju ( tj. Kosovu ) , kada im je taj isti cika dao Univerzitet na Albanskom , kada je taj cika omogucio bezuslovan dolazak i naseljavanje 300 000 Albanaca ( a toliko je i Srba bilo ) , gde si bio kad je cela ta igra pocinjala ? Nisi bio rodjen ? Sad je kasno ... ne goji se prase uoci bozica .

Sad je isuvise kasno , cak i glupo i nepotrebno razmishljati o Kosovu ! Time se samo sluze propali politicari . Mnogo zrelije bi bilo razmishljati kako da sacuvamo Srbiju ovaku kakva jeste i bez Kosova , jer kako stvari idu nece nas ni biti za 100 gopdina ...
 
Sad je isuvise kasno , cak i glupo i nepotrebno razmishljati o Kosovu ! Time se samo sluze propali politicari . Mnogo zrelije bi bilo razmishljati kako da sacuvamo Srbiju ovaku kakva jeste i bez Kosova , jer kako stvari idu nece nas ni biti za 100 gopdina ...

A da mi odemo i koji korak unapred pa da sprečimo sranja u budućnosti tako što ćemo odmah sada da im (Šiptarima) damo i preševsku dolinu sa sve Bujanovcem, Medveđom i Preševom... pa onda onim Vehabijama u Sandžaku da damo Sandžak, Mađarima Suboticu i ostalo što traže, Bugarima Dimitrovgrad i Bosilegrad... i kažemo...
Pa koliko nas ima hajdemo svi napred i prosperitetno u Evropu kao Beogradski pašaluk?

Hmmm, šta misliš, da li bi to ubrzalo naš put u Evropu?
 
A da mi odemo i koji korak unapred pa da sprečimo sranja u budućnosti tako što ćemo odmah sada da im (Šiptarima) damo i preševsku dolinu sa sve Bujanovcem, Medveđom i Preševom... pa onda onim Vehabijama u Sandžaku da damo Sandžak, Mađarima Suboticu i ostalo što traže, Bugarima Dimitrovgrad i Bosilegrad... i kažemo...
Pa koliko nas ima hajdemo svi napred i prosperitetno u Evropu kao Beogradski pašaluk?

Hmmm, šta misliš, da li bi to ubrzalo naš put u Evropu?

Dopada mi se tvoje razmisljanje, nego si mi nesto sumnjiv.... Jel ti to mislis ozbiljno ili...:confused:
 
Nije Kosovo nasilno uzeto . Nego smo ga mi nasilno dali . Oces da se boris sad za Kosmet . Pa ti si boodala . Gde si bio pre 40 godina , kada je Cika Tito albancima dao autonomiju ( tj. Kosovu ) , kada im je taj isti cika dao Univerzitet na Albanskom , kada je taj cika omogucio bezuslovan dolazak i naseljavanje 300 000 Albanaca ( a toliko je i Srba bilo ) , gde si bio kad je cela ta igra pocinjala ? Nisi bio rodjen ? Sad je kasno ... ne goji se prase uoci bozica .

Sad je isuvise kasno , cak i glupo i nepotrebno razmishljati o Kosovu ! Time se samo sluze propali politicari . Mnogo zrelije bi bilo razmishljati kako da sacuvamo Srbiju ovaku kakva jeste i bez Kosova , jer kako stvari idu nece nas ni biti za 100 gopdina ...

kada govorimo o titu, strasno je i to sto smo dopustili i omogucili da donese zakon o zabrani povratka srba i crnogoraca na kosmet. mi smo sebi najvise krivi
 
Ne zelim da pricam o Kosovu. Ta prica je dugacka i komplikovana. Samo cu konstatovati da je Kosovo proslost. Moramo konacno gledati u buducnost. To nismo radili decenijama. Zato smo ovoliko napaceni, najnapaceniji narod u Evropi.
 
Ne zelim da pricam o Kosovu. Ta prica je dugacka i komplikovana. Samo cu konstatovati da je Kosovo proslost. Moramo konacno gledati u buducnost. To nismo radili decenijama. Zato smo ovoliko napaceni, najnapaceniji narod u Evropi.

Još jednom isti tekst (citiram samog sebe) :)

A da mi odemo i koji korak unapred pa da sprečimo sranja u budućnosti tako što ćemo odmah sada da im (Šiptarima) damo i preševsku dolinu sa sve Bujanovcem, Medveđom i Preševom... pa onda onim Vehabijama u Sandžaku da damo Sandžak, Mađarima Suboticu i ostalo što traže, Bugarima Dimitrovgrad i Bosilegrad... i kažemo...
Pa koliko nas ima hajdemo svi napred i prosperitetno u Evropu kao Beogradski pašaluk?

Hmmm, šta misliš, da li bi to ubrzalo naš put u Evropu?
 
za lenjive:

Domovina se brani rekom
I ribom u vodi
I visokom tankom smrekom
Što raste u slobodi

Domovina se brani cvetom
I pčelom na svetu
Makom i suncokretom
I pticom u letu

Domovina se brani knjigom
I pesmom o nebu
Sestrinom suzom majčinom brigom
I onim brašnom u hlebu

Domovina se brani lepotom
I čašću i znanjem
Domovina se brani životom
I lepim vaspitanjem


za mnoge ovo je prva pesmica koju su ucili u skoli. prva stranica u bukvaru, na slici bio golub, ako se dobro secam.

ja sam za recitovanje ovoga prve nedelje dobio peticu sa masnim plusom. a vi? niste bili na casu...?
 
kada govorimo o titu, strasno je i to sto smo dopustili i omogucili da donese zakon o zabrani povratka srba i crnogoraca na kosmet. mi smo sebi najvise krivi

Narvano . Niko nam drugi nije kriv . Mi smo krivi ! A najvise se jezim politike Kostunice , Nikolica , Slobe , Velimira i slicnih da su to sve strani placenici , izdajnici , i slicno ...

Dobro nih ( nekako ) i mogu da razumem , oni su se borili za sigurnu i punu guzicu . preko noci 1993 su pokrali iz stare deviznje stednje 20 milijardi nemackih maraka i verovatno vecina politicara i drzavnog aparata je taj novac medjusobno podelila ... zive ljudi ko carevi negde po svetu .

Ali (ne)mogu da razumem ljudi koji stavarno misle da su to sve strani placenici i koji sa mo na te dve reci veruju politicarima koji ih izgovaraju . i da cak nista drugo ne kazu ... Niko nam nije kriv sto smo generalno kao narod ( vecina ) mnogo glup i naivan !
 

Back
Top