Ja,premijer...pošteno!

Karlito Brigante

Poznat
Banovan
Poruka
9.306
Beograd -- Božidar Đelić je izjavio da je u grupi ljudi o kojima se u DS-u razmišlja kao o mogućim kandidatima za premijera Srbije.

Potpredsednik Vlade Božidar Đelić je sinoć, gostujući u emisiji "Halo, predsedniče" TV Panonija, rekao da je rano govoriti o tome šta će biti posle izbora, ali je ukazao da Demokratska stranka želi skupštinsku većinu, jer je to garancija da će Srbija imati stabilnu vladu. Govoreći o postizbornim koalicijama, Đelić je objasnio da je apsolutno isključena saradnja sa Srpskom radikalnom strankom.

On je dodao da je sa Socijalističkom partijom Srbije ta saradnja moguća, ali malo verovatna.

"DS u budućoj vladi neće nikome prepustiti premijersku funkciju. Demokratska stranka Srbije je dobrodošla u novoj vladi samo ako promeni sadašnji kurs i ukoliko se jasno izjasni za put u Evropu", poručio je Đelić.

Potpredsednik srpske vlade je ponovio da će posle 11. maja sigurno biti potpisan Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju sa EU, ukoliko nam bude ponuđen, kao i da će srpski parlament takav dokument brzo ratifikovati.
B92
 
Ако ови буду опет истрчале пред руду и објаве да ће Мики Маус бити кандидат за премијера ДС неће правити нову Владу....
 
Đelić predstavio imovinsku kartu
24. mart 2008. | 07:08 -> 16:57 | Izvor: B92, FoNet, Tanjug
Beograd -- Potpredsednik Vlade Srbije Bozidar Đelic vlasnik je kuće i stana u Beogradu, ali i dalje živi kao podstanar.


Božidar Đelić (FoNet, arhiv)
Sve što sam stekao, stekao sam van politike, kaže Božidar Đelić. On je najavio da će, kada za to dođe vreme, od dela svoje imovine formirati zadužbinu. Želim da pokažem građanima da je moguće biti uspešan, a ne biti lopov, kaže Božidar Đelić. Pre dolaska u Srbiji imovinu je stekao radeći u konsalting firmi "Mek Kinzi" gde je primao godišnju platu od 150.000 evra.

"Nisam spavao na kauču zato što nisam imao para, već zato što sam radio po 20 sati dnevno u vladi Zorana Đinđića i nisam imao vremena da razmišljam o svom stambenom pitanju", rekao je Đelić.

Tokom pauze u bavljenu politikom radi u "Kredi agrikolu" za 250.000 evra godišnje. A trenutno poseduje:

- stan u Beogradu ( Zvezdara ) 66 kvadrata i jedan ar šume u Baru, nasleđeni od majke

- kuća 425 kvadrata i deset ari placa na Senjaku u Beogradu, kupljena na kredit 2005 godine. Kredit vraćen 2007 godine od otpremnine koju mu je dodelila grupa Kredi Agrikol. Kuća je koštala 685.000 evra, a opremina je bila 999.000 evra

- ušteđevina 73.000 evra i 3.250 dolara

- Vlasnik je 3.000 akcija (gotovo 100 odsto udela) u investicionom preduzeću House of Europe Invest registrovanom u Holandiji. Preduzece nema aktivnosti u Srbiji

- automobil "Jugo kabrio"

Živi kao podstanar. U njegovom stanu žive nećaci, a kuću izdaje. U Vladi ne prima platu. Jednu polovinu daje u Fond "Dr Zoran Đinđić", a drugu nezbrinutoj deci sa Kosova. Živi od ušteđevine i kirije, a koja po odbijanju svih dažbina, iznosi oko 3.000 evra.

Đelić traži promenu Zakona o sprečavanju sukoba interesa, tako da imovina svih političara postane javna.

"Neka i ja, ali i oni koji me napadaju objasne kako su bez ijednog dana radnog staža izvan politike stekli velike stanove i imovinu", rekao je Đelić.

Za sve što sam naveo svi državni organi imaju papire. "Spreman sam uvek za bilo kakvu proveru jer nemam šta da krijem", kaže Đelic
 

Back
Top