Trojan problem bez resenja...

d&d

Zainteresovan član
Poruka
188
Imam ogroman problem. Naime, rec je o trojancu kojeg nijednom mogucom merom zastite ne mogu da uklonim. Da krenemo redom. Windows mi je lose radio, nakon nekog vremena muke odlucio sam da predjem na Ubuntu. Ubuntu kao Ubuntu je radio besprekorno, medjutim spletom nekih okolnosti (dobijanje nove graficke) morao sam da se vratim na win. Sistemska particija je bila formatirana 2 puta (po instalaciji ubuntua i windowsa). I sad, po instalaciji windowsa instaliram kaspersky sa novim definicijama koji nadje virus na formatiranoj particiji!!! I to isti onaj zbog kojeg sam presao na ubuntu. Nisam mogao da verujem pa sam brze bolje probao da ga neutralisem .... bezuspesno. Instalacijom AVG-a sam mislio da sam sredio stvari posto ga je on prilikom skeniranja pronasao i "ocistio". Nakon toga sam instalirao norton koji se takodje nije proslavio i jednsostavno mi napisao cannot fix. Potom sam instalirao program pod nazivom Trojan Hunter koji sam nasao kao dobro resenje. On je pronasao gomilu stvari, pocistio ih ali naravno tog jednog trojanca nije.

Red bi bio da kazem nesto vise i o samom trojancu. Nalazi se u documents and settings folder/Ime Kompjutera/Local settings.... E sad, svi znate da je local settings skriven folder, problem je u tome sto ja njemu ne mogu da pristupim zbog toga sto mi glupava stvar ne dozvoljava da prikazem skrivene fajlove na hard disku. Pored toga sto trojanac ne dopusta bilo kakvo cackanje po folder options-u radi i to da kad god hocu da udjem na neku od particija iz mycomputer-a on otvara zaseban prozor i norton javi da je blokiran.

Zaista vise ne znam sta da radim niti znam da li ova gadna stvar radi jos nesto osim ove dve navedene stvari. Zaista postaje frustrirajuce to da ne mogu da izadjem na kraj sa jednom takvom balanom stvarju. Jos je gore to sto nisam siguran da li mi se desava jos neka veca steta u pozadini dok ja lupam glavu kako da popravim ovo ...

Nadam se da cete mi pomoci u resavanju ovog problema/davanju nekog saveta/linka

Unapred zahvalan
 
Ma daj molim te, 2 puta formatirana particija i on ostao u documents and settings folder/Ime Kompjutera/Local settings...

Uradi low level format i nema nista da ostane...
Ili skini hard pa ga nakaci na drugi komp i onda skeniraj...
 
Aaaaaaaaa..pomagajte!!!!!:cry:
Dakle problem je sledeci.
Dobila sam trojanca preko msn-a, pokushala sam da ga uklonim sa spybot-om, medjutim poduhvat je bio naravno neuspeshan. Pa sam videla ove likove koji su ostavljeni, i pokushala sam po uputstvu sa teme " Problemi sa Vundo trojanom" da uklonim trojanca i naravno zakucala sam se na sred posla....i nastao je haos.Link za temu je sledeci: http://www.ourlevel.org/showthread.php?tid=255&page=2

Koraci koje sam uradila i gde sam tala:
1)skinula sam program Vundofix, i skenirala komp. NAkon skeniranja malware je nadjen i stavila sam Remove Vundo.. Nakon toga kao shto je i napisano, komp se sam restartovao. I poshto trojanac i dalje nije skinut (nalazi se u my documents, shared files), ishla sam dalje po tekstu koji je napisan. Setila sam se da iskljuchim AVG, ali na zalost zaboravila sam da iskljuchim spyboot.
Zatim sam skinula ComboFix i tu je nastao problem. Kad sam krenula da ga instaliram spybot ga je prepoznao kao virus, ja sam se prepala i poshto mi je ponudio opciju da li da pristanem da izmenim neki fajl u system 32, kliknula sam deny. Od tad spybot je odlepio..i shalje mi neprekidno iste poruke.
Pokushala sam da se registrujem na taj sajt, da se obratim za pomoc, ali nisu mi poslali mail za registraciju josh uvek.
Please help!!!!
 
Ma daj molim te, 2 puta formatirana particija i on ostao u documents and settings folder/Ime Kompjutera/Local settings...

Uradi low level format i nema nista da ostane...
Ili skini hard pa ga nakaci na drugi komp i onda skeniraj...

Dzabe trud, lici da je trojanac na nekom od instalacionih diskova , sistemskih ili nekih programa. Cesto se desava da instalacija antivirusa sadrzi i trojance, narocito ako je u pitanju "free" verzija ;)
Preporuka: pozajmi drugi disk sa OS koji zelis (ili ga kupi, svejedno) i onda odradi format i novu instalaciju. Isto vazi i za instalacije antivirusa. Ja bih instalirao sigurnu instalaciju OS, siguran AV a zatim skenirao posle svake nove instalacije ostalih programa. Velika je verovatnoca da je u nekom od njih trojanac.:cool:
 

Back
Top