sta vam NAJVISE odgovara u vasem gradu Požarevcu?sta je to sto cenite u njemu?

JA CENIM SAMO LEPE ZENE ...koje Pozarevac stvarno ima ...i u predhodnim temama sam puno puta napomenuo da u nasem grad radjaju se najlepse devojke srbije ....to je defakto istina i smatram da je to najvrednije sto postoji i dodjemu ko prirodni dar....ostale stvari nisu za pominjanje jer nezsluzuju da se o njima govori pun toga je i ruzno ,nepristojno i jednostavno nije cak ni za forum.....
 
mali udoban grad za 40 minuta (peske)moze da se dodje s jednog kraja na drugi kraj grada bre sve je to nase rodjeno i psovke i svadje,tuce ma nase je to. ta provincija babe sa maramama,dede sa sesirima ma lepo je to samo ne na dugo i ne u nasim godinama. kad odemo u penziju bice lepo a sad ne E a Stefa vec preteruje u vezi lepih devojaka. kolko puta vec ponavlja mora da mu je stara ljubav ovde ostala...e ajd pa zivi bili..
 
E BAS TAKO kako je Savic naveo gore jeste ostale su one zbog kojih i danas nemem mira nakoje me podsecaju pesme ,a emocije paraju me iznutra na samo taj odsjaj u oku koji nikada necu zaboraviti taj nevini pogled ...i ulice po kojima smo se setali beskonacno dugu pa u poslasticarnicu "LONDON''dali neko zna gde je to .....u Pozarevcu ....ehhhhhhh ostaje mi da samo uzdahnem.....i kazem tu mladost koju sam proveo 80...tih godina u mom gradu nikada necu izbrisati iz misli ...jer tada je bilo ama bas sve lepo u njemu i vazduh i voda i i ljudi iiiinarocito zene ...pa diskoteka na terasi "DUNAVA '''..I TADA JE MUZIKA BILA KRALJICA 80...tih i da ne evociram previse uspomena jer mi moze biti samo lose na za necim cega vise nema ......
 
Eh "London"!!! Za neobavestene nalazila se gde se sada nalazi Direkcija za izgradnju" kod centralnog semafora!!! Al' si ti Stefke udario u nostalgiju, bilo nekad "dani mog detinjstva", sada su tu "neki novi klinci"!
@tema
Sta je to sto mi se svidja: setaliste (tabacka, stari korzo), koje takodje pripada proslosti jer su gradske vlasti dozvolile da se na setalista izbace baste od kojih ne moze da se prodje, tako da sada mozemo da setamo kao ovcice u krug oko kruznog toka! Ako se ne varam "Sarena kosice" ti bese iz KV-a, i vi tamo imate prelepo setaliste i koliko se secam kod vas su taj problem pre par godina gradske vlasti resile tako sto su dozvolili baste samo sa jedne strane setalista, da li je jos uvek tako? Zatim Cacalica ja veoma veliko bogatstvo jednog grada na koje treba da budemo ponosni. Ono na sta se najvise zalim vec duze vreme je kao sto sam i otvorio temu, nocni zivot nase nam carsije, nema vise kvalitetnih boemskih restorana, svuda gde god se pojavis monotonija (ista muzika, isti ljudi, ista s.anja), mada prilicno sam ubedjen da to ima veze sa mentalitetom ljudi ovde!
 
Bravo 10....cista za pronalazenje starih nekadasnjih mesta za izlaske ......da '''stigli su neki novi klinci ''''i furaju nesto svoje i mene i ne razumeju ali grad je izgubio ono ////dusu///koju je imao i koja se moze vratiti samo ako se svi pomalo okrenemo sebi jer je grad samo nas ...uredu lepo je imati caffe/bar na prometnom mest ali je lepo i imati strogu urbanisticku direkcijukoja nece dozvoliti da se setalista blokiraju stolicama i svi sede i svi zure i svi nesto ...smo muckaju i nista i nista i nista ....
 
Sta je to sto mi se svidja: setaliste (tabacka, stari korzo), koje takodje pripada proslosti jer su gradske vlasti dozvolile da se na setalista izbace baste od kojih ne moze da se prodje, tako da sada mozemo da setamo kao ovcice u krug oko kruznog toka! Ako se ne varam "Sarena kosice" ti bese iz KV-a, i vi tamo imate prelepo setaliste i koliko se secam kod vas su taj problem pre par godina gradske vlasti resile tako sto su dozvolili baste samo sa jedne strane setalista, da li je jos uvek tako? Zatim Cacalica ja veoma veliko bogatstvo jednog grada na koje treba da budemo ponosni. Ono na sta se najvise zalim vec duze vreme je kao sto sam i otvorio temu, nocni zivot nase nam carsije, nema vise kvalitetnih boemskih restorana, svuda gde god se pojavis monotonija (ista muzika, isti ljudi, ista s.anja), mada prilicno sam ubedjen da to ima veze sa mentalitetom ljudi ovde!

da iz kv-a sam...i ono...previse je lokala...ma neki su na jednom a neki na obe strane tako da ides cik-cak...a Cacalica mi je bas zanimljiva stalno sam sa sestricem tamo/kad se pojavim u po-u/....setaliste mi je bilo ok dok je valjda bilo zatvoreno jesenas...ako se nisam zeznula...sta da ti kazem...volim vas grad zato sto mi je tu cela familija i eto...zanimljiv mi je zatvor...a i groblje/mozda to nije normalno ali imate jedno od najlepsih groblja/:)
 
da iz kv-a sam...i ono...previse je lokala...ma neki su na jednom a neki na obe strane tako da ides cik-cak...a Cacalica mi je bas zanimljiva stalno sam sa sestricem tamo/kad se pojavim u po-u/....setaliste mi je bilo ok dok je valjda bilo zatvoreno jesenas...ako se nisam zeznula...sta da ti kazem...volim vas grad zato sto mi je tu cela familija i eto...zanimljiv mi je zatvor...a i groblje/mozda to nije normalno ali imate jedno od najlepsih groblja/:)

Preciziraj, ima dva zatvora (zenski i Zabela) i dva groblja (staro i novo)!!!
P.S. Novo groblje ima lepsi pogled, vidis citav Stig ako tamo legnes! :lol:
 
I ja sam primetila da je i staro i novo groblje vrlo uredno i lepo se odrzava sto je za svaku pohvalu,ipaki takva mesta treba da lice na nesto,a retko gde se i trude da to izgleda kako treba. Sto se tice zatvora,o tome bas i nemam lepo misljenje,kreni levo - zatvor, kreni desno - zatvor!!! I nije neki epitet za grad!
Ne racunajuci sentimentalnu vezanost za pojedine delove grada i za grad uopste, sa objektivne tacke gledista grad nije nista posebno,cacalica je prijatno mesto,setnja,uzivanje,opustanje... Setacka zona je vise kao pista po kojoj setas a ljudi iz kafica samo bulje u prolaznike i komentarisu....jer zato su se i sastali zar ne,a ne da se opuste i da popricaju?! Nocni zivot nikakav,a ako neko slucajno pozeli da se pohvali da grad ima hipodrom,ja mu to i ne bi preporucila,jer vise lici na smetiliste nego na hipodrom. Nijednom jos nisam prosetala ka tamo a da nisam naletela na nesto mrtvo,kuce,mace,pacov itd. Bambi park zapusten i nikakav,Ljubicevo takodje propalo! ALI STA DA SE RADI,TU SMO GDE SMO!
 
Interesantna tema... Slazem se sa schuhart-om da je u pitanju mentalitet (u velikoj meri) jer danasnja omladina ne ume da se zabavi - vec samo bleje, sede ili setaju u krug i to nazivaju izlaskom... To je razlog sto sam prestao da izlazim, jer se jednostavno ne uklapam u tu monotoniju (ako hocu da se dosadjujem - mogu to mnogo bolje kod kuce)....
A, sto se tice uredjenja, cistoce i slicnih stvari - smatram da o tome moze da se teoretise do prekosutra i nista da se ne postigne... Upala mi je u oko reklama koja se vrti na TV-u (vise varijanti iste) koja ima poruku "Beograd, moj grad" - iznerviralo me je to sto sve ide u tu prestonicu (i ljudi i novac)... BG sve ima i sve mu nesto fali - kao da je taj grad Srbija, a svi ostali su mnogo manje od toga... A kada sam pogledao s druge strane - sami smo krivi - jer niko nista ne preduzima i svima je lakse da kazu "Pozarevac je dosadan grad" ili "Mrtav grad"...
U poslednje vreme sam samo jednog lika cuo (procitao) da se raduje k'o dete novim kontejnerima - wow progres... valjda je to jedan veoma mali korak... koliko decenija bi trebali da cekamo na sledeci, a da nista ne preduzmemo?
 

Back
Top