Zakucava racunar

vladimir77

Obećava
Poruka
52
Pre tri nedelje sam kupio sledecu kofiguraciju:
Core 2 Duo 2,2 E4500
Ploca Gigabyte GA-P31-DS3L
RAM 2x1 GB 667mhz Kingston
ASUS 8600GT 256MB
Napajanje 450w Codegen.

Racunar je radio odlicno do pre nedelju dana kada se poceo zakucavati na svakih sat dva vremena. Pokusao sam razne testove, 3dmark, everest, burn in test, riva tuner itd i nista nisam nasao, sve ih prosao i nije zakucavao a kada gledam film redovno zakuca. Reinstalirao windows, ubacio nove drajvere za graficku, iskljucio firewall, promenio uticnicu i opet isto.
Molim za savet!
 
Napajanje najverovatnije, to Codegen mi je skroz sumnivo za tu konfiguraciju. Nabavi neki program za snimanje napona pa posmatraj kako se ponašaju kad se komp optereti (pokreni neku igru ili sl.).
 
Vidi na instalacionom cd-u za matičnu da nisi dobio neki program, ako ne onda imaš na netu veliki broj freeware programa pa skini neki. Pogledaj i cd od grafičke, Asus je imao neki program ASUS Probe za napone i temp. kompa.
 
Vidi na instalacionom cd-u za matičnu da nisi dobio neki program, ako ne onda imaš na netu veliki broj freeware programa pa skini neki. Pogledaj i cd od grafičke, Asus je imao neki program ASUS Probe za napone i temp. kompa.

Kupio sam juce novo napajanje Chiftec 450w i racunar mi opet zakucava....znaci nije napajanje!
Dali je moguce da je neka periferna jedinica uzrok zakucavanja, tastatura, ADSL?
 
Vrednosti napona na speed fanu-u i everestu su sledece:
Vcore1 1,28V
Vcore2 1,82V
+3,3V 3,38V
+5V 5,00V
+12V 1,92V
-12V -16,97V
-5V -8.63V
+5V 5,05V
Vbat 3,18V
Dali su vrednosti regularne i dali se na njima moze videti uzrok zakucavanja racunara?
 

Back
Top