Rotvajler ili labrador??

ZZLZ

Obećava
Poruka
53
Imam dilemu, ne znam koji je prikladniji za kucnu negu i za mog prvog psa! Predpostavljam da ce svi napomenuti da je lab laksi za prvog ljubimca. Ali cenim da bih mogao da odogovorim na pitanje dominantnosti nad pomenutim rotom.
Ako neko moze da poredi(bio bih zahvalan) njihovo odrzavanje i gabarit(dimenzije). Znam da nije zahvalno porediti rase i samim tim njihov odabir, na kraju cu ja ipak odluciti, ali cisto mi trebaju neke smernice.Thanks!
 
bolje uzmi labradora ne mozes pogresiti sa njima.
a sa rotom moras mnogo vise da radis da bi ispao kako valja jer ipak su to opasniji psi.
imao sam rota pa znam da mora malo da se usmerava da bi ispao dobar i bezazlen za tebe i okolinu dok labrador je uvek dobar [99.999999%]
gabariti apetit i ostalo, tu su ja bih rekao razlike male ne poredis pudlu i dogu pa da bude znacajno.
u tezini su razlike verovatno vece nekih 10-15 kg moj je bio ogroman a zenka je bila inace, pritom rot moze a i ne mora da bude opasan pa zamisli da ti se zaleti 10-15 kila vise:D
ni u igri nije svejedno...
 
Imam dilemu, ne znam koji je prikladniji za kucnu negu i za mog prvog psa! Predpostavljam da ce svi napomenuti da je lab laksi za prvog ljubimca. Ali cenim da bih mogao da odogovorim na pitanje dominantnosti nad pomenutim rotom.
Ako neko moze da poredi(bio bih zahvalan) njihovo odrzavanje i gabarit(dimenzije). Znam da nije zahvalno porediti rase i samim tim njihov odabir, na kraju cu ja ipak odluciti, ali cisto mi trebaju neke smernice.Thanks!

ja obje rase obozavam, ali posto ce ti to biti prvi ljubimac ja bih ti preporucio laba
 
Brisanje posle setnje zavisi od toga koliko se pas isprljao. Ako je napolju padala kisa racunaj na to da ces morati i stomak da mu brises. Ja sam mog psa naucila od malih nogu da se celo pranje obavlja u kadi, naravno samo sa vodom, tako da ga posle setnje samo ubacim u kadu cak i ako su mu samo sapice (jastucici) prljavi. Tako uspem mnogo temeljnije da ga operem nego krpom.
 
I dalje sam u dilemi! : ((( Zanima me kako da odrzavam cistocu psa, posle neke malo prljavije setnje? DA mu brisem samo sape, i zanima me kakav odnos i koliko cesto se upotrebljava kupanje, i u kom dobu?

Kupanje ne pre punih 6 meseci, moze vlazna krpica ili, sto kaze Mackic, samo brzo tusiranje sapa. Posle toga i dalje sto redje, nikako samponom za ljude. Pogledaj na temi Bebe i psi, dohvatili smo se cistoce ozbiljno. :lol:
 
A sto se tice ove teme, ja bi da sam na tvom mestu izabrala labradora. Ali da sam na svom mestu( :D:D:D)ja bi uzela rota,jer sam u pocetku njega htela,ali posto zivim u stanu,spao je izbor na mog tasmanijskog djavola!:)
 
hmmmm. ako se isprlja poprilicno, da li ga onda kupas, i ako se to ponavlja cesce, nekoliko dana za redom, da li to na neki nacin smeta psu??,,, koliko cesto ga kupas?

U principu svako blato sa njega sidje zajedno sa vodom. Tako da i ako ublatnjavi ceo stomak sa sapama opet se sve to skine vodom. A to se cesto desava kad kisa pada danima, to njemu ne smeta, samo ga posle obrisem peskirom da mu stomak ne bi bio mokar stalno.
Kupanje sa samponom primenjujem obicno jednom u mesec i po dana. Sad trenutno ima problema sa malo masnijom kozom zbog infekcije, ali obicno nema potrebe da se kupa cesce od tri meseca.
 
A da li neko ima iskustvo drzanja psa u stanu? Zanima me koliko dnevno vremena provodite sa njim, moram da izracunam da vidim da li ja to mogu.? Imam vremena da ga setam ujutru i uvece(verovatno ce sestra u razmaku). Zanima me kakav je vas ritam...
 
Pa evo, moj pas je u stanu.
Sto se tice setnje ako ce da ima samo dve (mada je pozeljno vise) onda ce morati da budu duge barem sat vremena. Obe ove rase su vrlo aktivne, i ako su napolju dovoljno dugo u stanu ce biti sasvim mirni.
 
za dve moje setnje mogu reci da ce biti duze od 1h. verovatno ce i sestra da odvoji pristojno vreme. Verovatno ce i matorci kad ga zavole! : )) a gde je njegovo mesto u stanu? nadam se da ne zadirem previse u privatnost ;)
 
proslo leto mi izadjem na bukvalno 15 minuta da obavi svpje potrebe,i on to jedva uizdrzi,jezik do poda,bezi od sunca,vuce da se zavuce ispod kola...ma katastrofa ziva!!!!!! jos on onako crn...jadnicak....
a ni tediju nije nista bolje,s obzirom na duzinu dlake...
 
Ma super ako mozete da stignete do Ade, Tediju bi jedino pomoglo ako bi iz zgrade izasao odmah na obalu. U takvim vremenskim uslovima nema nista od kola u kojima tek moze da ih strefi toplotni udar.
Vidis ja sam mislila da je kratkodlakim psima kao sto je Dzipsi mnogo lakse leti kad tako krenu vrucine. Doduse u centru je stvarno bio horor. Mada kada je ono bilo bukvalno 50 u hladu, ja odem sa Tedijem do prodavnice koja je 20m od zgrade, i privezak za kljuceve koji je metalan mi se toliko zagreje da ne mogu da ga uhvatim. Uzas od leta, neponovilo se. A Tedija sam posle svake setnje stavljala u kadu i tusirala od glave do pete.
 
MOja soba je super hladna leti, tako da ce da bleji kod mene! : )
Znaci po tim vrucinama njemu nije mesto napolju... Da li mu smeta kupanje na Adi? Tu se prirodno susi.
I da li samo vi(ti) (Mackic), cuvas i negujes sama tvog psa, i koliko ga ostavljas da bleji po stanu(sam), ako to i radis>?
 
Leti mu sigurno nece smetati kupanje na Adi, samo ako su velike temperature a nemas klimu u kolima obavezno ga prethodno skvasi da ne bi dobio toplotni udar dok stigne do Ade.
Ja obavljam najveci deo posla, a svi ukucani mi pomazu po malo oko Tedjia. A sam moze da ostane i po nekoliko sati, tada obicno spava. Mada nikad nije ostao sam duze od 6 sati, jer mislim da bi to bilo previse za njega.
 

Back
Top