Pitanje za DR i sve koji znaju

Gost
Ne razumem u cemu jer problem kad se decku "spusti" nakon dve tri minute nakon sto pocne voditi ljubav? A on je taj koji pocinje predigru! Da li to moze znaciti da uzima neku drogu ili posedica da je nesto uzimao?
I kad muskarac svrsi da li mu se onda odma "spusti"?
 
Zavisi od vise faktora,ako je u pitanju mladja osoba a pretpostavljam da jeste onda mu samo treba malo vremena,znas dok udje u stos sa seksom...kad decko svrsi vrlo brzo se spusta polni organ...
Polako,ako ste oboje tek usli u takav tip odnosa treba malo vremena i da se snadjete i da se usaglasite.
 
Anonymous:
Da nisi ti ista ona koja je postavila pitanje o vodjenju ljubavi prvi put? Samo se ti zahvaljujes, vecina nema taj manir... :wink:
Nego... Zasto kažes 'da li to znači da uzima drogu'?. Pa, devojko, morala bi da dobro poznaješ tu osobu... I da znaš dosta o njemu pre nekih stvari. Ako je narkoman - bolje se ne petljaj sa njim!
Inace - to sto mu 'spada' ne znaci nista - mozda je decko previse uzbudjen, mozda se previse boji ako je u pitanju prvi put...
I ja mislim da spada vrlo brzo posle ejakulacije.
Srecno! :wink:
 
Nisam i nije nam prvi put, (on je jako iskusan, imao je jako puno devojaka sa kojima je spavao)...
Jako smo dugo zajedno( zato mi je to cudno jer se pre to nije desavalo ), odnosno muz mi je, pitam jer je nekada koristio drogu...
 
Anonymous:
Nisam i nije nam prvi put, (on je jako iskusan, imao je jako puno devojaka sa kojima je spavao)...
Jako smo dugo zajedno( zato mi je to cudno jer se pre to nije desavalo ), odnosno muz mi je, pitam jer je nekada koristio drogu...
Izvini, stvarno mi se ucinilo... :?
A, joj, pa ne znam... Pitaj ga. Medju vama ne bi trebalo da bude tajni.
Takodje, to 'spadanje' je mozda posledica stresa na poslu i briga, dakle - trenutnih prilika u njegovom zivotu. To se ponekad desava, i ne bi trebalo da traje duze vremena.
 
Anonymous:
Nisam i nije nam prvi put, (on je jako iskusan, imao je jako puno devojaka sa kojima je spavao)...
Jako smo dugo zajedno( zato mi je to cudno jer se pre to nije desavalo ), odnosno muz mi je, pitam jer je nekada koristio drogu...

Ovo sto si napisala menja stvar. Problemi sa potencijom, odnosno sa postizanjem i, u slucaju tvoj supruga, rekla bih prvenstveno sa ODRZAVANJEM erekcije (ukoliko ne dolazi do ejakulacije pre pada erekcije), odnosno PREURANJENOM EJAKULACIJOM (ukoliko do pada erekcije dolazi nakon ejakulacije koja nastupa posle kratkog vremena), mogu imati uzrocnike kako psiholoske, tako i fizioloske prirode. Ukoliko mlad muskarac ne moze da odrzi erekciju duze od par minuta, problem definitivno postoji, narocito ako je ovakvo stanje novo, odnosno ukoliko je ranije funkcionisao drugacije u seksualnom kontaktu. Moguce je da je ovakvo stanje posledica nekadasnjeg (ukoliko se radi o ne tako davnom korisniku opijata - bilo narkotika ili alkohola)uzimanja droge ili, sto se zaist nadam da nije slucaj, aktuelnog uzimanja istih. To bi trebalo da proveris - ponasanje narkomana karakterise veoma tipicna simptomatika, koju je lako prepoznati. Ukoli se ne radi o povratniku kada je droga u pitanju, onda je uzrocnik ili psiholoski ili fizioloski. Jedini nacin da se utvrdi pravi razlog je lekarska kosultacija, prov urolog/seksolog, a ako oni procene da je potrebno - psiholog. Bitno je da znas, da je ta vrsta seksualnog disfunkcionalnog ponasanja veoma cesta usled stresnog nacina zivota i drugih cinilaca - i sve cesca kod veoma mladih ljudi. Budi nezna i obzirna u pristupu suprugu, vazno je da razgovarate na ovu temu i da pokusas da ga 'otvoris', jer jedino tako mozes da mu pomognes, narocito ako odbija da potrazi pomoc lekara. To je takodje veoma uobicajena reakcija, narocito na Balkanu. Mnogi muskarci i nisu svesni da imaju problem, misle da je to sto ejakuliraju za 20 sekundi normalno. Srecno!
 
Anonymous:
Mlad je! A nije se to desavalo!!! Pokusacu da pricam sa njim, ali se bojim da ga to ne povredi ili uvredi jer jer stvarno imamo puno problema u posednje vreme!
Ma, zbog toga se i desava. Mozda je bolje da mu ne stajes na muku, nego da ga razumes, muskarci su mnogo osetljivi na erekciju, tj. njeno odsustvo.
Ako potraje os neko vreme - popricaj sa njim, ali pazljivo, ali nemoj dolivati ulje na vatru. :wink:
 
Moze li neko reci kakvi su to problemi fizicke ili psihicke pririode koje navodite kao moguci uzrok - ako se radi recimo o nekom ko ne uzima drogu, ima sredjen zivot, i nije ni mnogo mlad ali ni star, 35-40 godina i ima taj `fenomen` stalno, da li mu je takva `fiziologija` ili ima neki uzrok, tj, da li je to poremecaj...?
 
Snezna_kraljica:
Anonymous:
Mlad je! A nije se to desavalo!!! Pokusacu da pricam sa njim, ali se bojim da ga to ne povredi ili uvredi jer jer stvarno imamo puno problema u posednje vreme!
Ma, zbog toga se i desava. Mozda je bolje da mu ne stajes na muku, nego da ga razumes, muskarci su mnogo osetljivi na erekciju, tj. njeno odsustvo.
Ako potraje os neko vreme - popricaj sa njim, ali pazljivo, ali nemoj dolivati ulje na vatru. :wink:

A ti si zaista prava osoba koja moze iskusno da govori o svemu tome 8) Mala, savete deli tamo gde ti to iskustvo dozvoljava.

Da se vratimo na temu, posle ejakulacije organ ne spadne odmah istog trenutka...dakle jos neko vreme ostaje dignut, koliko to zavisi od toga koliko je bio nadrazen, sto je u ovom slucaju mozda problem. Neznam sta da ti kazem sto se potencije tice, ako se nastavlja taj problem mozda treba da poseti nekog strucnjaka i sl. Pre svega toga ti sama porazgovaraj sa njim...ili sama analiziraj malo od kada se to pojavilo, kakve su okolnosti i mozda dodjes do zakljucka i samim tim resenja!
Srecno.
 
Solution:
A ti si zaista prava osoba koja moze iskusno da govori o svemu tome 8) Mala, savete deli tamo gde ti to iskustvo dozvoljava.
Dobr, veliki, kad ti kazes...
Znam da nemam ja veze sa tim, ali ipak znam poneke stvari, ne zivim pod staklenim zvonom.
A ako bih odgovarala samo tamo gde su moji saveti merodavni… :oops: E, verovatno bih se ogranicila na romantiku, mada ni to nije sigurno… :roll:
Zelis li da me oteras sa ovog foruma?
:cry:
 
Anonymous:
Moze li neko reci kakvi su to problemi fizicke ili psihicke pririode koje navodite kao moguci uzrok - ako se radi recimo o nekom ko ne uzima drogu, ima sredjen zivot, i nije ni mnogo mlad ali ni star, 35-40 godina i ima taj `fenomen` stalno, da li mu je takva `fiziologija` ili ima neki uzrok, tj, da li je to poremecaj...?
Jedini pravi odgovor na tu temu mozete dobiti samo i jedino u lekarskoj ordinaciji.Potrebno je iskljuciti neke infekcije a zatim uraditi ulrazvuk pa kad se uklone svi moguci organski uzroci onda se pozabaviti stresom...
Znam da nasi muskarci su jako osetljivi po pitanju svojih genitalija ali otvorenim razgovorom se ipak moraju bar poceti resavati problemi.Cutanjem i ignorisanjem problema oni nece sami od sebe nestati,pogotovo ako je u pitanju nesto sto vec traje duze vreme.
 
Sigurna sam da njega to muci jos i vise nego tebe. Muskarcima se tako poljulja samopouzdanje, pa se lako nadju u zacaranom krugu. Moras mu pomoci, pricom, to da, ali najvise paznjom, ljubavlju. Pokazi mu da ga volis i nikako nemoj da izbegavas sex. Srecno.
 
dr:
Anonymous:
Moze li neko reci kakvi su to problemi fizicke ili psihicke pririode koje navodite kao moguci uzrok - ako se radi recimo o nekom ko ne uzima drogu, ima sredjen zivot, i nije ni mnogo mlad ali ni star, 35-40 godina i ima taj `fenomen` stalno, da li mu je takva `fiziologija` ili ima neki uzrok, tj, da li je to poremecaj...?
Jedini pravi odgovor na tu temu mozete dobiti samo i jedino u lekarskoj ordinaciji.Potrebno je iskljuciti neke infekcije a zatim uraditi ulrazvuk pa kad se uklone svi moguci organski uzroci onda se pozabaviti stresom...
Znam da nasi muskarci su jako osetljivi po pitanju svojih genitalija ali otvorenim razgovorom se ipak moraju bar poceti resavati problemi.Cutanjem i ignorisanjem problema oni nece sami od sebe nestati,pogotovo ako je u pitanju nesto sto vec traje duze vreme.
Evo da malo pojasnim, mi bas nismo stalni par...da bih mogla da ga pitam ili vodim kod lekara. Imali smo vezu pre 6-7 godina i tada je on bio oko 38-9, sa tim problemom.Sada posle 7 godina smo se opet nasli, i ja se taman ponadala da obnovimo vezu, kad ono ista stvar.E to mi za duze vezivanje stvarno ne odgovara.Radi se o osobi situiranoj, bez egzistencijalnih problema, zivi u malom primorskom mestu, lagano i smireno i uziva u zivotu. Ako to sve saberemo i nema nekih velikih razloga za stres do te mere da se poremeti. Koji bi to organski uzroci onda mogli da budu?
 
Fizioloskih uzroka za seksualnu disfunkciju ovog ili nekog drugog tipa ima razlicitih, bas kao i onih psiholoskih. Pocev od, kako je 'dr' navela, infekcija (urinarnog trakta, primarno), preko odredjenih stanja/oboljenja prostate (ucestlije kod muskaraca u srednjem i starijem zivotnom dobu, dakle posle 50 godine zivota), do malformacija u gradji polnih organa (vec daleko redji slucaj) ili endokrinoloskog (hormonalnog) poremecaja/disbalansa. Dakle, zaista je potreban lekarski pregled i laboratorijske analize radi tacne dijagnoze.
Medjutim, uprkos onome sto navodite kao okolnoti za odsustvo razloga psiholoske prirode, moguce je da oni ipak postoje i da su duboko ukorenjeni u podsvest vaseg partnera, moguce cak da datiraju od detinjstva ili rane mladosti. Uzroci mogu biti suvise razliciti da bi se upustali u spekulisanje - to je posao za seksologa/psihologa/neuropsihijatra.
Cinjenica da vas partner funkcionise tako u smislu 'modela',odnosno, kazete da je potpuno isto funkcionisao i pre gotovo jedne decenije ukazuje upravo ili na ukorenjene psiholoske uzroke, ili je, sto bih najpre rekla - on jednostavno receno - 'takav u krevetu'. Ukoliko je muskarac svestan problema (u smislu da preuranjena ejakulacija ili nemogucnost da odrzi erekciju dovoljno dugo da bi i partnerka dozivela orgazam - realno jesu problem u odnosima), tada je mougce raditi na njegovom resavanju. Moguce je 'vezbati' odrzavanje erekcije (tehnika 'preusmeravanja' paznje/koncentracije na nesto drugo u toku odnosa ne bi li se sprecilo prebrzo ejakuliranje). U krajnjem slucaju, postoji termin 'seksualna kompatibilnost' i nasuprot 'seksualna nekompatibilnost' - dakle, kao sto znate, nije lako uvek pronaci partnera koji vam seksualno odgovara. Ono sto vama prija u smislu nacina i duzine odnosa, nekoj drugoj zeni je neodgovarajuce i obrnuto. Ukoliko se ovaj problem ne moze resiti, a vama je seksualan aspekt (sto je logicno) vazan i to u meri da ne mozete da predjete preko ovog problema, jedino resenje je da potrazite partnera koji vam odgovara. Nadam se da cete pronaci resenje. Srecno!
 
Da ok slazem se, mozda postoje dublji psiholoski problemi vezani za njegovu seksualnost.Mislila sam da napomenem da nije rec o osobi egzistencijalno opterecenoj previse,i zivi u mirnoj sredini, tako da je izbegnuto ono sto zovemo svakodnevnim stresom i nerviranjem. I ostali deo licnosti nikako se ne uklapa u pricu o problematicnoj osobi jer je vrlo komunikativan, rado prilazi, voli zenski rod, da uziva u zivotu, ima mogucnosti i uslova za to, sarmantan je, i celokupna veza sa njim je potpuno ok i kako treba sve do tog dela price.Problem nije ni samo u preterano brzoj ejakulaciji vec i u erekciji koja nije potpuna, ili ako jeste onda kratko traje.E i kad se to sve desi, onda `brzo svrsi`. Bas sam razocarana, jer mi je drag...
 
ugadnubaburastem:
Fizioloskih uzroka za seksualnu disfunkciju ovog ili nekog drugog tipa ima razlicitih, bas kao i onih psiholoskih. Pocev od, kako je 'dr' navela, infekcija (urinarnog trakta, primarno), preko odredjenih stanja/oboljenja prostate (ucestlije kod muskaraca u srednjem i starijem zivotnom dobu, dakle posle 50 godine zivota), do malformacija u gradji polnih organa (vec daleko redji slucaj) ili endokrinoloskog (hormonalnog) poremecaja/disbalansa. Dakle, zaista je potreban lekarski pregled i laboratorijske analize radi tacne dijagnoze.
Medjutim, uprkos onome sto navodite kao okolnoti za odsustvo razloga psiholoske prirode, moguce je da oni ipak postoje i da su duboko ukorenjeni u podsvest vaseg partnera, moguce cak da datiraju od detinjstva ili rane mladosti. Uzroci mogu biti suvise razliciti da bi se upustali u spekulisanje - to je posao za seksologa/psihologa/neuropsihijatra.
Cinjenica da vas partner funkcionise tako u smislu 'modela',odnosno, kazete da je potpuno isto funkcionisao i pre gotovo jedne decenije ukazuje upravo ili na ukorenjene psiholoske uzroke, ili je, sto bih najpre rekla - on jednostavno receno - 'takav u krevetu'. Ukoliko je muskarac svestan problema (u smislu da preuranjena ejakulacija ili nemogucnost da odrzi erekciju dovoljno dugo da bi i partnerka dozivela orgazam - realno jesu problem u odnosima), tada je mougce raditi na njegovom resavanju. Moguce je 'vezbati' odrzavanje erekcije (tehnika 'preusmeravanja' paznje/koncentracije na nesto drugo u toku odnosa ne bi li se sprecilo prebrzo ejakuliranje). U krajnjem slucaju, postoji termin 'seksualna kompatibilnost' i nasuprot 'seksualna nekompatibilnost' - dakle, kao sto znate, nije lako uvek pronaci partnera koji vam seksualno odgovara. Ono sto vama prija u smislu nacina i duzine odnosa, nekoj drugoj zeni je neodgovarajuce i obrnuto. Ukoliko se ovaj problem ne moze resiti, a vama je seksualan aspekt (sto je logicno) vazan i to u meri da ne mozete da predjete preko ovog problema, jedino resenje je da potrazite partnera koji vam odgovara. Nadam se da cete pronaci resenje. Srecno!
Ja nemam sta da dodam na tu temu,sve je vec receno a forum i prica na njemu o mogucim uzrocima tog problema vama nece dati resenje,jedino sedite sami sa sobom(sto kaze nas narod) pa razmislite koliko vam je stalo do njega,koliko vama smeta cela ta situacija i koliko zelite da mu pomognete pa onda razgovor sa njim i kod lekara.
Pozdrav!
 
pa ljudi vi ne pomazete uposte!svako ko ima iole siru informisanost zna da su to posledice ili psiholoske ili fizioloske prirode!Pa ne mogu frajera pobogu posto se nismo videli 6 godina da pitam - a sto tebi pada tako brzo, pa za ruku i kod lekara! Pitamo vas strucnije -koji to konkretno problemi mogu da budu da znam o cemu uopste da razmisljam! Ako nije 1. onda je 2. ili 3. ili neki drugi uzrok, navedite recimo najcesce, izuzev infekcije i stresa, jer to otpada sigurno, rekla sam vam.A normalno da mi smeta, pa kome ne bi???
 
Evo ovako, najkonkretnije i krajnje plasticno:

1. Fizioloske uzroke bih eliminisala, jer je 6-8 godina previse dug period da bi se mogli uzeti u obzir ka ralog za probleme o kojima govorite, a da je pritom osoba i dalje medju nama i u zadovoljavajucem opstem zdravstvenom stanju.
2. To nas dovodi do:
a)Psiholoskih uzroka
b)Njegovog 'manira' u seksualnom ponasanju, tj. 'takav je u krevetu' uzroka

Ukoliko se radi o:
a) Psiholoskim uzrocima, njih zaista moze biti toliko da je jedini nacin da se dodje do pravog odgovora strucni rad sa osobom - sve ostalo je u domenu 'javlja mi se', 'a, mozda je', 'a, sta ako je' - jednom recju - neozbiljno. A verujem da Vama nije do sprdanja sa ovim problemom. Moze da bude sve - od traume u detinjstvu vezane za nesto vidjeno,dozivljeno sto je odredilo podsvesnu averziju prema seksu ili predisponiralo blokadu u toku odnosa, do latentnog homoseksualizma. To sto ne mozete da ga 'uhvatite za ruku i odvedete kod lekara', je razumljivo - i vec pominjano gotovo od svakoga ko je pokusao da doprinese savetom resenju Vaseg problema. Niko nije i ne kaze da ce suocavanje sa problem biti lako. Introspekcija, iliti 'cackanje' po sopstvenoj psihi je najtezi najbolniji 'poduhvat' u psihologiji, mozda i u zivotu. Medjutim, sta ukoliko
b)Vas partner funkcionise 'normanlo' sa drugim partnerkama? To ne mozete ili mozda i mozete saznati? To bi vec menjalo postavku problema - naravno, ne u smislu da ste Vi 'krivi' za bilo sta, vec bi se problem mogao locirati, suziti na odnos izmedju vas dvoje, ne na njegovo seksualno funkcionisanje uopste.
Ako zelite moje misljenje, cinjenica da se radi o inace zdravoj i psihicki stabilnoj osobi, u zrelim godinama, sa dovoljno zivotnog i seksualnog iskustva, sa pozitivnim odnosom prema zivotu i seksualnosti i svim atributima koje ste naveli - meni licno ukazuje na to da problem postoji za Vas, a ne i za njega. On, prema onome sto ste naveli, ocigledno smatra da je sve u redu, jer iz Vaseg ponasanje ne dobija drugaciju informaciju, Vi (kao i vecina zena u slicnoj situaciji) fingirate, glumite zadovoljstvo odnosom, dakle niti gestovima niti verbalno ne reagujete na situaciju kojom ste nezadovojni. Ukoliko je to tako, odnosno, ukoliko Vas partner deluje licno zadovoljan svojim ucinkom u odnosima - jedino objasnjenje je da je on inace 'takav u krevetu'. I to je jednostavno tako. I nije retkost. Mada nije za utehu.
Vi mozete:
1. Da se pomirite sa situacijom i da 'trpite' zbog drugih motiva koji Vas vezuju za njega a koji su Vam primarniji
2. Da pokusate da 'govorom tela' posaljete poruku partneru da niste zadovoljni (suptilno)
3. Da otvoreno razgovarate (nista manje suptilno), u potrazi za resenjem, njegovim vidjenjem situacije, bilo kakvom informacijom koja bi Vam bila putokaz u daljem resavanju problema.
4. Da potrazite drugog
Srecno.
 
ugadnubaburastem:
Evo ovako, najkonkretnije i krajnje plasticno:

1. Fizioloske uzroke bih eliminisala, jer je 6-8 godina previse dug period da bi se mogli uzeti u obzir ka ralog za probleme o kojima govorite, a da je pritom osoba i dalje medju nama i u zadovoljavajucem opstem zdravstvenom stanju.
2. To nas dovodi do:
a)Psiholoskih uzroka
b)Njegovog 'manira' u seksualnom ponasanju, tj. 'takav je u krevetu' uzroka

Ukoliko se radi o:
a) Psiholoskim uzrocima, njih zaista moze biti toliko da je jedini nacin da se dodje do pravog odgovora strucni rad sa osobom - sve ostalo je u domenu 'javlja mi se', 'a, mozda je', 'a, sta ako je' - jednom recju - neozbiljno. A verujem da Vama nije do sprdanja sa ovim problemom. Moze da bude sve - od traume u detinjstvu vezane za nesto vidjeno,dozivljeno sto je odredilo podsvesnu averziju prema seksu ili predisponiralo blokadu u toku odnosa, do latentnog homoseksualizma. To sto ne mozete da ga 'uhvatite za ruku i odvedete kod lekara', je razumljivo - i vec pominjano gotovo od svakoga ko je pokusao da doprinese savetom resenju Vaseg problema. Niko nije i ne kaze da ce suocavanje sa problem biti lako. Introspekcija, iliti 'cackanje' po sopstvenoj psihi je najtezi najbolniji 'poduhvat' u psihologiji, mozda i u zivotu. Medjutim, sta ukoliko
b)Vas partner funkcionise 'normanlo' sa drugim partnerkama? To ne mozete ili mozda i mozete saznati? To bi vec menjalo postavku problema - naravno, ne u smislu da ste Vi 'krivi' za bilo sta, vec bi se problem mogao locirati, suziti na odnos izmedju vas dvoje, ne na njegovo seksualno funkcionisanje uopste.
Ako zelite moje misljenje, cinjenica da se radi o inace zdravoj i psihicki stabilnoj osobi, u zrelim godinama, sa dovoljno zivotnog i seksualnog iskustva, sa pozitivnim odnosom prema zivotu i seksualnosti i svim atributima koje ste naveli - meni licno ukazuje na to da problem postoji za Vas, a ne i za njega. On, prema onome sto ste naveli, ocigledno smatra da je sve u redu, jer iz Vaseg ponasanje ne dobija drugaciju informaciju, Vi (kao i vecina zena u slicnoj situaciji) fingirate, glumite zadovoljstvo odnosom, dakle niti gestovima niti verbalno ne reagujete na situaciju kojom ste nezadovojni. Ukoliko je to tako, odnosno, ukoliko Vas partner deluje licno zadovoljan svojim ucinkom u odnosima - jedino objasnjenje je da je on inace 'takav u krevetu'. I to je jednostavno tako. I nije retkost. Mada nije za utehu.
Vi mozete:
1. Da se pomirite sa situacijom i da 'trpite' zbog drugih motiva koji Vas vezuju za njega a koji su Vam primarniji
2. Da pokusate da 'govorom tela' posaljete poruku partneru da niste zadovoljni (suptilno)
3. Da otvoreno razgovarate (nista manje suptilno), u potrazi za resenjem, njegovim vidjenjem situacije, bilo kakvom informacijom koja bi Vam bila putokaz u daljem resavanju problema.
4. Da potrazite drugog
Srecno.
Joj nemoj da mi persirate, imam 27, osecam se nekako matoro a on je `malo` stariji.Evo ovako - to da je takav u krevetu- takav je i to je cinjenica, tj. posledica, a ne uzrok, koji navodis pod 2. Pod jedan, slazem se da je moguce i tu treba pomoc strucnjaka, sto je u mom tj. nasem slucaju nemogude ni pomenuti, a kamoli izvesti.Posle 6 god. smo se nasli, oboje bez stalne veze, a on sada pominje i neko trajnije vezivanje, mozda brak i decu, onako u nagovestajima.E tu se ja porazmislim i shvatim da onaj `problemcic` bas i nije -ic, te zato prvo pokusavam sama da saznam sta to sve, bar ugrubo moze da bude.
Provereno o iz price jedne njegove bivse cure sa kojom je bio pre mene, a to sam saznala preko njene i moje zajednicke drugarice, taj problem je postojao i kod nje.
Da li bi ste mi zato, osim psiholoskih razloga, koje treba da ustanovi neko drugi osim mene, mogli navesti neke druge `organske` razloge, bar one koji su najcesci.Ajde, pomazite, budite drugarice, sa onom `psihologijom` mi se `svasta` mota po glavi, pa bi mi ovo drugo bar malo smirilo savest...
 
Eh, dakle, ipak si se odlucila za 'uradi sama' varijantu. O.K., za pocetak je sasvim u redu, ali budi spreman i na to da ce mozda biti nedovoljno jednom kada lociras bar okvirno problem.
Fizioloski uzroci bi do sada dali nekakvu klinicku sliku koja bi u mnogim slucajevima (zapaljenje/infekcija urogenitalnog trakta, hronicno/akutna stanja ili tumori prostate i sl.) bila progresivna i tesko da bi on i posle svih ovih godina mogao da se kvalifikuje kao zdrava osoba da je nesto od gore navedenog u pitanju. Moguce je da se radi o hormonalnom poremecaju, ali tada je najcesce erekcija potpuno onemogucena.
Da skratim, sve sto si navela meni licno deluje kao, izvini zbog krajnjeg banalizovanja - slucaj loseg ljubavnika. Jednostavno, covek nije dobar u krevetu i to je to. Ukoliko sam dobro shvatila, ti njega nikada nisi upoznala u drugom izdanju, pa onda ne znam na cemu uopste temeljimo pretpostavku o psiho-fizioloskim uzrocima? Ako ga i ti i devojka koja je takodje bila sa njim opisujete isto - najverovatnije je da je on oduvek bio takav bez nekog posebnog razloga. Ili razlog i postoji, ali ga on nije svestan, njemu ne predstavlja problem, a zene sa kojima je bio su 'krive' sto mu nisu stavile do znanja da im ne pruza dovoljno. Sto znaci da je bio ili sa veoma uvidjajnim damama ili sa onima kojima on kao 'brz' odgovara jer su i same takve. Ponovo se vracamo na pricu o kompatibilnosti/slaganju u seksu. To sto neko ima sve preduslove da bude nesto sto ocekujemo, ne znaci da ce i ispuniti nasa ocekivanja. Na zalost. Bez nekog posebnog razloga. Tako cesto srecemo mlade, zgodne, uspesne, negovane, inteligentne muskarce, situirane i sa svim preduslovima da budu i dobri ljubavnici, a oni to jednostavno nisu ili jesu, ali ih zene ne interesuju preterano.
Ono sto je izvesno, to je da ces morati da doneses neke bitne odluke pre ili kasnije. Mislim da je bolje da razgovaras sa strucnjakom o ovome (da, ti sama za pocetak). To moze biti odlicna osnova za dalje. Terapeut ti moze pomoci u tome kako da se postavis prema njemu, kako da ga 'otvoris', kako da razgovaras, kako da izneses svoje stavove a da ga ne povredis...Svakako si na dobitku ukoliko se obratis strucnom licu.
U krajnjoj liniji, postoji nacin da ga privolis eksperimentisanju - nije klasican odnos jedini nacin za postizanje zadovoljstva. Usput mozda otkrijete i druge stranje sostvene seksualnosti, upoznate bolje jedno drugo, pronadjete modus vivendi za problem...
Sve je bolje od pretvaranja da problem ne postoji.
Dakle, obrati se lekaru.
 

Back
Top