Crne rupe

  • Začetnik teme la la la la
  • Datum pokretanja
Crne rupe mogu da budu interesantne ako ih posmatrate kao Penrouz i Hoking. Singularitet crnih rupa je vec stvar. Licno bih volela da upadnem u jednu. Pitam se sta je to privlaci materiju centru!!!
 
Kuliraza, zar i ti sine BRute!! ?????????? Razmisli malo gravitacija ima udela, ali srazmerno "masi" crne rupe nema sanse da je tako jaka!!!!!!!!! Covece neka istrazivanja iniciraju da postoje crne rupe dovoljno velike da progutaju nekoliko sazvezdja????????????
 
Razmisli malo gravitacija ima udela, ali srazmerno "masi" crne rupe nema sanse da je tako jaka!!!!!!!!! Covece neka istrazivanja iniciraju da postoje crne rupe dovoljno velike da progutaju nekoliko sazvezdja????????????[/quote]

ma nego sta je, materija cula da je u crnoj rupi do jaja, pa otisla sva materija u blizini na zurku?
Barem si stavio ono masa crne rupe pod navodnicima;
crna pupa zakrivljuje prostor-vreme i pravi udubljenje ne mogu ovde da nacrtam dijagram ali verovatno si ga video, i sta ocekujes da ce da bude sas suvise sporom materijom a to je ocigledno sva, nego da bude usisana
 
sida26220:
Kuliraza, zar i ti sine BRute!! ?????????? Razmisli malo gravitacija ima udela, ali srazmerno "masi" crne rupe nema sanse da je tako jaka!!!!!!!!! Covece neka istrazivanja iniciraju da postoje crne rupe dovoljno velike da progutaju nekoliko sazvezdja????????????

Pa morao sam, uostalom u crnim rupama ne vaze klasicni zakoni fizike, a ako je velika masa koncentrisana na tako malom prostoru (kako kazu naucnici) onda nije nemoguce ni da je gravitacija :roll: .
Sto ne upadnem u jednu da vidim kako je, pa da vise ne nagadjam :)
 
sida26220:
Kuliraza, zar i ti sine BRute!! ?????????? Razmisli malo gravitacija ima udela, ali srazmerno "masi" crne rupe nema sanse da je tako jaka!!!!!!!!! Covece neka istrazivanja iniciraju da postoje crne rupe dovoljno velike da progutaju nekoliko sazvezdja????????????

A otkud ti znas kolika je masa crne rupe? Kako je moguce da izmeris masu nebeskog tela ako ne preko njegovog gravitacionog uticaja?

I zasto ne bi gravitacija bila dovoljno jaka da proguta nekoliko sazvezdja? Nisam znao da postoji granica gravitacije.

Uostalom, BILO KOJA crna rupa bi MOGLA da proguta citava sazvezdja, ma koliko mala bila, ako bi se nasla u dovoljnoj blizini svakog od njih ponaosob... naravno, to bi morala da bude "lutajuca" crna rupa, i usput bi prestala da bude mala kako usisava materiju...
 
Da mislim da dr.Maju Buric koje je vanredni profesor na fizickom fakultetu. Ona je odrzala niz predavanja na ovu temu, na Fiz.-u, u Petnici, na Institutu za fiziku. I ono sto sam rekla o centru crnih rupa je odgovor koji sam dobila od nje kada sam postavila isto pitanje!!!!!!!!!!!
 
Hmm postoje dava objasnjena da ona nije htela da zalazi u detalje ili verovatnije da ti nisi bas najbolje razumela njeno objasnjenje po uslovom da je imala vremena da malo dublje zadje u stvari, BTW ja sam Kulirazi dao jedan jako interesantan link jeste da je materijal tamo namenjen malko starijima ali mislim da bi bilo ko ko se malo vise znaima prirodnim naukama lako mogao da se snadje u tome (btw materijal je nastao kao deo predavanja koje je tip drzao studentima umetnosti) preporucujem ti da ga pregledas pre nego sto sledeci put odes u Petnicu :wink:
 
Naravno da su tvoje pretpostavke moguce! Moja je greska sto sam vecinu stvari koje znam o crnim rupama uzela zdravo za gotovo! :roll: Ne mogu da se sad posvetim tome :wink: jer radim na nekim drugim stvarim.
 
Naravno da su tvoje pretpostavke moguce! Moja je greska sto sam vecinu stvari koje znam o crnim rupama uzela zdravo za gotovo! :roll: Ne mogu da se sad posvetim tome :wink: :( jer radim na nekim drugim stvarim.
 
sida26220:
Naravno da su tvoje pretpostavke moguce! Moja je greska sto sam vecinu stvari koje znam o crnim rupama uzela zdravo za gotovo! :roll: Ne mogu da se sad posvetim tome :wink: :( jer radim na nekim drugim stvarim.
Pa dobro, kada nadjes vremena, samo ces morati malo preciznije da se izrazis pa moze i da se prodiskutuje... crne rupe su poprilicno zanimljiva tema...

Mene bi interesovao taj link koji je "Gost" poslao Кулиражи.
 
*Darkster*:
sida26220:
Naravno da su tvoje pretpostavke moguce! Moja je greska sto sam vecinu stvari koje znam o crnim rupama uzela zdravo za gotovo! :roll: Ne mogu da se sad posvetim tome :wink: :( jer radim na nekim drugim stvarim.
Pa dobro, kada nadjes vremena, samo ces morati malo preciznije da se izrazis pa moze i da se prodiskutuje... crne rupe su poprilicno zanimljiva tema...

Mene bi interesovao taj link koji je "Gost" poslao Кулиражи.

Iskreno receno i mene bi interesovao taj isti Link koji mi je poslat, jer koliko znam ja nista ne dobih.
 

Back
Top