PUTOVANJE KROZ VREME

Bravo Jeronimo,nadovezujes se na moju temu.
Ja verujem,ne znam dal ce to biti bas masina za putovanje u proslost,ali ako i kad spoznamo proslost lako cemo znati buducnost.Proslost nas zemljana je veoma misticna.Treba to otkrivati....
 
DON:
Bravo Jeronimo,nadovezujes se na moju temu.
Ja verujem,ne znam dal ce to biti bas masina za putovanje u proslost,ali ako i kad spoznamo proslost lako cemo znati buducnost.Proslost nas zemljana je veoma misticna.Treba to otkrivati....

E jel hocesh da znash zashto je putovanje kroz vreme nemoguce????? ..................... Xexexe znam da neznash!!! Pazi, ako bi se cak i u mnogo daljoj buducnosti moglo naraviti takva sprava koja bi vracala u proshlost ili obratno, pa mi bi de danas druzili sa onima iz buducnosti, koji bi iz ciste znatizelje doshli da vide kako je u "proshlosti", shto znaci da to moguce!!! PA 'ajde kazite mi da se druzite sa ljudima iz buducnosti??? ....... Ne? Znao sam !!!! Dakle to je fizicki nemoguce!!!! :))
Aj p0z!!!
 

Prosto je nemoguće napraviti takvu mašinu jer se tako nešto kosi sa svim zakonima fizike. Da bi se napravilo tako nešto moralo bi se napraviti nešto što će prekršiti zakone fizike
 
"Prosto je nemogu?e napraviti takvu mašinu jer se tako nešto kosi sa svim zakonima fizike. Da bi se napravilo tako nešto moralo bi se napraviti nešto što ?e prekršiti zakone fizike"

Ne bih se slozio sa tom teorijom. Postoji jos puno pojava koje fizika kao nauka nije uspela da objasni u potpunosti crna rupa recimo, koja i kada se bude u potpunosti objasnila zadrmace dosadasnje poznate teorije o prostoru i vremenu. .

Fizika se iskljucivo bazira na linearnom racunanju vremena i sve svoje zakljucke i otkrica daje sa osvrtom na linearnu pravu vremena. Tako da ako se na putovanje kroz vreme gleda preko te prave vremena logicno je da se ne moze putovati ali ako se na vreme gleda kao na jednu dimenziju u kojoj zivimo onda se i moze razmatrati vremensko putovanje.

Da bih malo bolje objasnio ono sto zelim da kazem pokusacu da nadjem pricu o zemlji Ravaniji, koja objasnjava mnogo toga. Postavicu je na forum cim je budem nasao!!!!
 
Dal vi citate kako sam ja to napisao za famoznu "masinu"?Naravno da ni ja ne verujem u "masinu",ali verujem da spoznaja proslosti nam,daje odgovre nase buducnosti.Prema tome,ajmo se malo pozabaviti i otkriti proslost i nema potrebe ni za kakvom mashinom.
pOz:))))))
 
DON:
Dal vi citate kako sam ja to napisao za famoznu "masinu"?Naravno da ni ja ne verujem u "masinu",ali verujem da spoznaja proslosti nam,daje odgovre nase buducnosti.Prema tome,ajmo se malo pozabaviti i otkriti proslost i nema potrebe ni za kakvom mashinom.
pOz:))))))

Ma, ja sam puuno skeptican shto se tice i buducnosti i proshlosti. Jer, po meni makar, sve shto je bitno to je nasha sadashnjost. Da nije nje ne bi postojale nashe buducnosti, zar ne. A stvarno je glupo da se puno bavimo proshloshcu, jer to je odavno proshlo i nikada se nece vratiti..... Naj bitnije je ono shto prezivljavamo sada, dok ja kucam, dok ti citash ovo shto sam ja iskucao i sve tako. Ako puno vreme budemo utroshili razmishljajuci shta nas ceka u buducnosti izgubicemo svoju sadashnjost, jednostavno cemo se izgubiti u buducnosti i nikada je necemno docekati. Uvek cemo se nadati da ce se neshto lepo dogoditi u "buducnosti" a buducnost nikako da stigne :))) U svakom slucaju, citaoce ovih redova, zivi sada, jer je to ono shto je jedino realno, a shto se tice ovog pitanja!!!!!!!!!
Aj p0z!!!!!!
 
znateli da je jedan naucnik eksperimentisao oko toga putovanja u proslost i buducnost.
kako kaze isprobao je to putovanje sa neutronom i uspjelo mu je te je neutron postala prva cestica koja je posjetila samu sebe.
i kako je rekao potrebne su velike kolicine energije koje jos nisu ni poznate da bise neko bice npr.covjek polsalo u buducnost ili proslost.
ali kako se uvjek desava sa svim otkricima mislili su da laze
da mene pitate neznam jel istina il laz samo je ovako napisano a svasta pisu.
 
Engleski svestenik Edvin Abot napisao je 1884. sjajnu pricu o jednom dvodimenzionom svetu, Ravaniji. Zemlja Ravanija zapravo je jedan dvodimenzioni univerzum, koga mozete da zamislite npr. kao list papira (samo bez debljine i rubova), u kome zive geometrijska bica poput kvadrata, trouglova ili krugova.
Na jednom mestu u prici pripovedac, stari Kvadrat objasnjava svom promucurnom mladom unuku kvadriranje:
Mali Sestogao je razmislio o tome za trenutak, a zatim mi rekao; "Ali ti si me
ucio da dizem brojeve na treci stepen. Pretpostavljam da tri-na-treci mora nesto znac-iti u geometriji; sta znaci?" "Bas nista," odgovorio sam ja, "bar ne u geometriji, jer geometrija ima samo dve dimenzije."
Potom Kvadrat pokusava da ovo malo bolje objasni svom unuku, ali mali Sestougao se ponovo vraca na svoje prethodno pitanje.
"Pa, onda, ako tacka krecuci se tri inca pravi liniju od tri inca predstavljenu tro-jkom a linija od tri inca krecuci se paralelno sebi pravi kvadrat od tri inca u svakom pravcu, predstavljen kao tri-na-drugi, tada mora biti da kvadrat od tri inca u svakom pravcu, krecuci se nekako paralelno sebi (mada ne vidim kako) mora praviti nesto (mada ne vidim sta) od tri inca u svim pravcima i to mora biti predstavljeno kao tri-na-treci."
Ono sto mali Sestougao pokusava da opise svom dedi jeste kocka!


Ono sto imam nameru da kazem je da ljudski um mozda nije u stanju da spozna i razume stvari na koje nije naisao u svom iskustvu kako realnom tako i imaginarnom!!!!
 
e gost (neznance) ima toga dosta kao npr. da ja odem u proslost is susretnem se sa Hitlerom i ubijem ga ko zna sta bi bilo 6.aprila 1941. Samo sigurno nebi bilo razaranja a nase babe i djedovi bi proslavili Vaskras bez ikakvih vecih problema.
 
DON:
Bravo Jeronimo,nadovezujes se na moju temu.
Ja verujem,ne znam dal ce to biti bas masina za putovanje u proslost,ali ako i kad spoznamo proslost lako cemo znati buducnost.Proslost nas zemljana je veoma misticna.Treba to otkrivati....
ako otkrijemo buducnost necemo buducim pokolenjima ostaviti nista za zadovoljavanje njihovih psihicko-egzistencijalnih potreba za otkrivanjem.
 
Ovaj Stoorbak je bas smesan pa i da su ljudi izmislili spravu ili stagod za putovanje kroz vreme, zasto bi bas u nase vreme morali da dodju otkud znas da nisu dosli pola sekunde ispred naseg vremena a otkud znas i da nisi prosao bas pored nekog lika koji je iz buducnosti a nemas pojma...
A jos jedna glupost koju si napisao je da nam je jedino bitna nasa sadasnjost i sta se desava sada pa TO JE NAJVECA GLUPOST koju si mogao da lupish da je to tako mi bismo onda bili na nivou najglupljih zivotinja koje znaju samo za sadasnjost. Od koga bi ti naucio sve sto si naucio onda bi bio ko majmun koji iznova mora sve da otkriva iako njegov cale majmu sve to vec zna al ne moze da mu prenese ljudi uce iz proslosti i sto im cini osnovu za dalje razvijanje znanja
 
A i onaj gost gore sere ko foka pa kako necemo nikada moci da putujemo kroz vreme (mislim mi kao ljudska rasa) pa ****** tako su i srali oni ludaci iz da je zemlja ravna pa Galilea spalise na lomaci jer je covek bio pametniji od tih debila tako i ovaj loopa necemo mi moci NIKADA ma otkud bre znas!!!!
 
niche:
ako otkrijemo buducnost necemo buducim pokolenjima ostaviti nista za zadovoljavanje njihovih psihicko-egzistencijalnih potreba za otkrivanjem.

i ti nekontrolisano loopash prvo to nije tako jer ako bi bilo tako to bi znacilo da ako odes u proslost i ubijes peru on momentalno nestaje u celoj svojoj buducnosti a na to se postavlja pitanje pa kako on vec nije nestao sto znaci da je put u proslost i buducnos razgranat odnosno odes li u proslost i opet ubijes peru on ce u tvojoj sadasnjosti postojati a u toj za nas proslosti gde si ga ubio nece a ako ja nisam upravu sto je vrlo verovatno onda je sve to toliko komplikovano za ljudski um jer tako nesto nije iskusio i nemoguce je da zamisli tako da je sve ovo Suludo raspravljati i NE TREBA NISTA TVRDITI nego samo iznositi licne stavove po pitanju putovanja u prosl. i buduc. a ne tvrditi to je nemoguce to je ovo to je ono !! tako ja barem mislim..
 
Lazenstein:

Prosto je nemoguće napraviti takvu mašinu jer se tako nešto kosi sa svim zakonima fizike. Da bi se napravilo tako nešto moralo bi se napraviti nešto što će prekršiti zakone fizike

Da ste pre 200 godina nekom normalnom coveku rekli da ce ljudi koracati po mesecu , verovatno bi pomislio da niste bas sasvim u dobrom psihickom stanju ... Buducnost pred nama pruza beskonacne mogucnosti. Uostalom poznato je da zakoni ne vaze isti zakoni fizike ovde kod nas i ,recimo, u crnoj rupi. Vidimo se , i ne verujte nikome :)
 
Mislim da ne treba dirati u proslos ni u buducnos , kada bi putovali u proslost i buducnos ne bi postojala sadasnjos. Pogubili bi se u vremenu i prostoru i svako bi hteo da promeni nesto lose u proslosti i buducnosti.Jedino putovanje bi bilo dobro da nije fizicko i da nemamo nikakav kontakt sa bilo cim tamo...
 
Suvise se osvrcemo na linearno racunanje vremena, jednostavno razmisljamo o juce, danas, sutra..... Slazem se sa tim da je neko nekad rekao "e ajde sad da pocnemo pa kad zavrsimo" pa je ljudska vrsta to prihvatila kao jedino moguce, ali zar ne mislite da ako vreme smatramo dimenzijom mozemo uzeti u obzir i kretanje kroz tu dimenziju.
 
Jeronimo:
Suvise se osvrcemo na linearno racunanje vremena, jednostavno razmisljamo o juce, danas, sutra..... Slazem se sa tim da je neko nekad rekao "e ajde sad da pocnemo pa kad zavrsimo" pa je ljudska vrsta to prihvatila kao jedino moguce, ali zar ne mislite da ako vreme smatramo dimenzijom mozemo uzeti u obzir i kretanje kroz tu dimenziju.
Potpuno se slazem sa tobom s` tim sto treba uzeti u obzir i odnos vreme / prostor. Razlog je taj sto ko zna da li ces pri putavanju kroz vreme (proslost - buducnost) stici na isto mesto sa kog si i krenuo ili ako bi se vratio previse u proslost pre nastanka zemlje gde bi stigao (to isto vazi i za buducnost samo malo izmenjeno)
 
Zasto oni koje smatramo vanzemaljcima ne bi mogli u stvari da budu ljudi iz buducnosti?Fizicki imamo slicnosti,to sto je razlika u izgledu mozemo smatrati da je ipak proslo i previse vremena dok su tim ljudi pronasli tu spravicu.
 
erak:
Zasto oni koje smatramo vanzemaljcima ne bi mogli u stvari da budu ljudi iz buducnosti?Fizicki imamo slicnosti,to sto je razlika u izgledu mozemo smatrati da je ipak proslo i previse vremena dok su tim ljudi pronasli tu spravicu.
A ti si vedeo vanzemaljce kada znas da imamo slicnosti :))) ??
 
die_happy:
erak:
Zasto oni koje smatramo vanzemaljcima ne bi mogli u stvari da budu ljudi iz buducnosti?Fizicki imamo slicnosti,to sto je razlika u izgledu mozemo smatrati da je ipak proslo i previse vremena dok su tim ljudi pronasli tu spravicu.
A ti si vedeo vanzemaljce kada znas da imamo slicnosti :))) ??

E a shto se ti ne potpisujesh sa puuunim nickom??? :PPP
 
Stoorbak:
die_happy:
erak:
Zasto oni koje smatramo vanzemaljcima ne bi mogli u stvari da budu ljudi iz buducnosti?Fizicki imamo slicnosti,to sto je razlika u izgledu mozemo smatrati da je ipak proslo i previse vremena dok su tim ljudi pronasli tu spravicu.
A ti si vedeo vanzemaljce kada znas da imamo slicnosti :))) ??

E a shto se ti ne potpisujesh sa puuunim nickom??? :PPP
Ja se ni na dokumentima ne potpisujem sa punim imenom, cesto cak zaboravim i prezime da napisem :PppPP
Sta ces, volim da krsim pravila :))))))))
A i zaboravnost, eh....
 

Back
Top