PUTOVANJE KROZ VREME

stanite malo svi znamo da crne rupe usisavaju a sto ako one sve to izbacuju u drugu dimenziju i sto ako u toj drugoj dimenziji imaju rupe koje usisavaju i kod nas izbacaju, samo sto jos nismo provalili te rupe koje izbacuju aj da ih nazovemo bjele rupe. mozda sto se nama u dalekim prostranstvima cini da je sunce mozda su to bas one jer svu svjetlost koju uvlace u drugoj dimenziji ovdje je izbacuje tako da se nama cini da je sunce a ustvari je bjela rupa
1pitanje:
sta bi bilo ako bi kojim slucajem crna rupa exsplodirala :confused:
 
Ko si ti budalo jedna da ovda prozivas ikako.Ovo nije ludara, nego Sf tema.Znaci da si zalutao.

Ja cu pricati sta, kome i kako hocu, isprdku. Sit sam ja takvih provokatora.

I za tvoju informaciju, jako dobro znam sta su crne rupe. A ti nauci da citas.Jer da znas citati, video bi u predhodnim postovima da smo se zezali.

Znaci, kupi bukvar i kreni sa ucenjem,

I nemoj vise dolaziti ovamo, nije ti mesto ovde.
 
@Sal. Pusti te tipove koji se registruju, protrče kroz desetak tema, u svakoj pročitaju par poslednjih postova a ostalo preskoče a onda nešto pametuju. Oni se i onako nikad više neće vratiti u istu temu, ima tema mnogo a oni sve znaju i o svemu imaju svoje i jedino tačno mišljenje.
Zaebancija sve u 16 (i tridesetpet).
 
Budala.Navro da mi uturi u glavu nesto svoje i bog.Eno ga na automobilizmu, kao Mod.Bio tamo i video da je balavac-skolarac.Laze me da je tamo admin, posto sam ga pitao ko mu je admin.Uhvatio sam ga jos u lazima.
Cekam Garwora da ga pitam za admina, onda cu ga prijaviti.Ko ga jbe.Uzeo mi dva sata mog vremena, taman da pocnem guglati za odgovorom u kvizu, posto sam tanak sa ep fantastikom.

Zanimljiva stvar je to sto se svaka shusha i padobranac zakace za mene...Mora da misle da sam paljevina, pa se otrezne kad dobiju po njusci.
Jutros dvojica istovremeno, zamisli.....

Jedva cekam da onaj nas forum proradi, ova krstarica je postala pravo bezveze...
Ako ne pazis sta pricas, ako svoje stavove branis, mogu i da te banuju, imao sam tih upozorenja...
A onaj slinavac charger sa automobilizma mi je obecao da ce mi svaki post tamo brisati....
Moracu da predlozim adminima da uvedu psiho test za moderatore....:)
 
@Predator

Ja sam to lupio onako, iz sale, ali ipak bi moglo biti nesto u tome.U toj crupi je masa jako mnogo zgusnuta (cela jedna zvezda je implodirala sama u sebe), gravitacija joj je abnormalno ogromna.....

To bi sve mogli biti uslovi za neki portal, prolaz u neku drugu dimenziju, pa i u neko drugo vreme....

Steta sto je najbliza crna rupa mnogo udaljena od nas, da nije tako naucnici bi dosad spicili par sondi u istu.Bilo bi zanimljivo videti snimke.....Ovako, jos cemo da sacekamo.....:)
 
watcherrr:
jedino ako nesto nebi ometalo signal, najbolje dea je zakacenu na sajlu posalju pa kad je vrate sve fino pogledaju

Još kad bi i mogli naći dovoljno jaku sajlu za takav posao, sva energija koju je ljudski rod do sada proizveo ne bi bila dovoljna da odatle iščupa i jedan atom a kamo li sondu (sa sve sajlom). Ipak ćemo mi to malo sačekati (a možda se odnekud poajve i Hičiji pa nam objasne kako).
 
valjda su nasli da nekakvo zracenje izlazi iz crne rupe, cini mi se hawkinsovo zracenje pa da one tako gube energiju i kad pojedu svu masu u blizini polako pocnu da chile i slabe.
mada ne bih rekao da je steta sto nemamo jednu u blizini:D
 
Zasto, ja sam mislio na dovoljnoj udaljenosti za bezbednost sistema, a ipak dovoljno blizu za proucavanje.

A za te sonde, sa ili bez kabla, bilo bi onda naj da pridju koliko mogu, a ne da ulaze....:)

Mislim da bi i tako dosta saznali o crnim rupama.
 
Mgordan sta ti pricas, kao pusti likove koji bla bla bla
Svako mora da pocne da pise postove ne moze odjednom da ima 5000 postova

Najpoznatiji fizicari kazu da putovanje kroz vreme nije moguce po danasnjim saznanjima
a i da verovatno nece ni biti izvodljivo!
 
a je li ko gledao onu emisiju o tome kako bi bilo da se digne jedan kabal sa zemlje ka nebu sve do neke svemirske stanice pa bi tuda cirkulisao lift. Na taj nacin bi bilo mnogo ekonomicnije praviti svemirske brodove, koji bi se slali u djelovima i bili mnogo veci pa poceti kolonizovati svemir, ovako kao sto je danas da bi se poslao jedan kilogram u svemir to kosta kao 1 kg zlata. Ogromne mogucnosti bi se otvorile izgradnjom takvog kabla sa liftom. Zamisljeno je bilo da se svemirska stanica na drugom kraju lifta okrece zajedno sa planetom, tako da bi na zemlji kabal bio u jednom mjestu, dok bi se centrifugalna sila nad stanicom i dijelom kabla potirala sa tezinom kabla tako da bi kabal prakticno visio sa neba. Jedini problem je sto jos uvijek ne postoji materijal dovoljne cvrstoce na zatezanje da izdrzi ogromnu silu na zatezanje izazvanu tezinom kabla. Onda bi se morala povecavati debljina kabla, a to bi opet povecavalo tezinu i sve u krug, tako da je ideja bila da je kabal najdeblji na kraju u svemiru, a kako se priblizava povrsini zemlje da bude sve tanji. Sad su neka nova istrazivanja u toku oko nekakvih karbonskih vlakana, mislim da se tako zovu, koja bi teorijski mogla izdrzati tolika naprezanja, medjutim jos tehnologija proizvodnje takvih vlakana nije uznapredovala dovoljno.
 
To je nalepse ( i sa upotrebne strane i sa tehnicke ) opisao Arthur C Clarke u jednom svom delu ( ne mogu se setiti naziva, nka mi neko pomogne)

Ja mislim da je on kao sto je izumeo telekomunikacioni satelit, izumeo i space lift....Matori prdonja je pun ideja, nema sta....Samo, zasto zivi na Sri Lanki umesto u rodnoj britanili? Ima poternicu za pedofiliju, tako da na svako njegovo delo (on mi je najomiljeniji pisac) ili izum, mogu samo da kazem CCCCccc, steta...i prilepim mu epitet "matori prdonja", umesto da mu se divim i aplaudiram mu...:)
 
m.unleashed:
Najpoznatiji fizicari kazu da putovanje kroz vreme nije moguce po danasnjim saznanjima a i da verovatno nece ni biti izvodljivo!
Preporučujem da pročitaš neku knjigu od Hokinga, on kaže da je putovanje kroz vreme možda moguće, ali ne onakvo kakvo mi u SF-u poznajemo.
A Hoking je No1 u svetu danas!
Naveo bih i misao A. Klarka: Ako neki poznati naučnik kaže da nešto nije moguće ostvariti verovatno će kasnije to biti ostvareno. (tačan citat koji je postavio Ender pogledaj na ovoj strani: http://forum.krstarica.com/threads/102393&page=2&pp=15
A spisak nekih od gluposti koje su izrekli uvaženi ljudi od struke, koji je postavio Bionic sleeper pogledaj ovde: http://forum.krstarica.com/threads/103061&page=2&pp=15

Labo o tom liftu pisali smo u ovoj temi: http://forum.krstarica.com/threads/100326
 
@ m.unleashed

Utrcao si ovde naredjujuci mi da ja ucim sta su crne rupe i optuzio me da valjam gluposti.

Sine, ovo je tema sci fi, ili da ti prevedem, naucna fantastika.Znaci, ovde spekulisemo o tim pojavama sa aspekta naucne fantastike.

Ako bas hoces tacnu definiciju crnih rupa, znam je jer se 20 tak godina amaterski bavim astronomijom.
Pogledaj malo na temi prirodnih nauka, tamo ces naci jasno definisane i objasnjene stvari.

Mi ovde valjamo Sci fi, bre...uvidjas razliku?

A to sto ja lupetam gluposti, to se najbolje vidi po br mojih postova kojih sam 90% ovde napravio.Da su to sve gluposti, nebi me oni moji tolerisali ovoliko.

Predlazem ti da odvojis dan - dva i prelistas sve postove.u temama koji te interesuju.Uvideces da ne lupam gluposti.

Dodushe, nekad i to radimo, ali to je samo zato sto smo maltene u datim temama sve rekli sta smo imali, pa se malo i zezamo.

U tom celom nasem druzenju, bilo je upada provokatora mali milion.
Krivo im sto se mi ovako lepo slazemo...
Nadam se da nisi i ti jedan.

Ovde si uvek dobrodosao, ako se ponasas normalno, bez optuzivanja, ruznih reci i nametanja svojih stavova silom i bez obrazlozenja.Trudicemo se da ti bude OK sa nama, dakle lepo, konstruktivno i edukativno...

Mozda sam malo preterao sa onim mojim postom, ali razumi onaj deo sa provokatorima koji nas nazivaju svakakvim imenima, vredjaju i se.ru....

Toliko.


Sto se tice nemogucnosti putovanja kroz vreme, mislim da ce tehnicki biti moguce, ali kako da se izborimo sa tim metafizicki?

Da li bi nasa svest uopste to mogla prihvatiti? Videti samog sebe u trenutku smrti, recimo? Ili sresti samog sebe pa izazvati neko paradox srnje?
Po mom misljenju, tehnicki deo putovanja ce se skontati, ali oni drugi ostaju...

Inace, (opet to napominjem kao primer) kad dignes pogled u zvezdano nebo, vidis proslost....
Smatram da jedino po tom konceptu mozemo putovati kroz vreme...tj otvarati prozore i gledati buducnost, a ne biti u njoj. Time bi se postedeli metafizickih srnja kao vremenski paradoxi i slicne budalascine....
 
Pa da, amaterski.Pa sta.Ako si ti kao strucniji od mene dosao ovde, to nije razlog da me odmah u stertu vredjas, ponizavas i s.eres.
Lepo sam ti napisao da je ovo SF tema, a ne prirodne nauke.Mislim profesore da bi ti bilo bolje u prirodnim naukama, a nas amatere da se ovde i dalje filozofiramo.
 
Ponoviću ono što je Sal rekao, ovo je SF a ne nauka, ovde je mašti dozvoljena sloboda i iznad neba!
Svi mi ovde volimo i pratimo nauku i tehniku, onako amaterski, nije nam zameriti ako negde pogrešimo, samo treba argumentovano na to reagovati i reći šta je ispravno.Takvi postovi VEOMA su dobrodošli.
A što se tiče autoriteta stečenog predavanjem fizike toliko dugo, molim te, pogledaj teme za koje sam dao link u svojoj prethodnoj poruci.
I još nešto, ovo nije škola/univerzitet, dobrodošao si da budeš jedan od nas, ravnopravan a ne da omalovažavaš nečije amatersko interesovanje za nauku.
 

Back
Top