Razvod braka

doolitle

Početnik
Poruka
9
Zanima me da li neko ima svezeg iskustva sa razvodom. Naime koliko para treba da se sve zavrsi, sa sve taksama, advokatima i sl. i jos bitnije koliko vremena???
Razvod je sporazuman, dece nema, zajednicke imovine nema. Jedina specificnost je sto je jedan od supruznika strani drzavljanin, mada to ne komplikuje nista. Brak je zakljucen kod nas. Hvala!
 
Zanima me da li neko ima svezeg iskustva sa razvodom. Naime koliko para treba da se sve zavrsi, sa sve taksama, advokatima i sl. i jos bitnije koliko vremena???
Razvod je sporazuman, dece nema, zajednicke imovine nema. Jedina specificnost je sto je jedan od supruznika strani drzavljanin, mada to ne komplikuje nista. Brak je zakljucen kod nas. Hvala!

Ne znam kolike su takse, ali advokati vam ne trebaju kad je razvod sporazuman, osim da vam sastavi tužbu, zahtev ili kako se već to zove, a to ne može biti neka ozbiljna suma.
Kao kad se sastavlja neki ugovor.Takse se mogu saznati u sudu, a ovo drugo kod advokata.
 
Ovo je prica iz druge ruke pa je prihvati sa rezervom. Komsija mi se razvodi tj. tek ce da podnese zahtev i kaze da sa taksama je cena oko 60000 din. Nema dece ni zajednicke imovine. To meni zvuci mnogo,al ajd, kad kaze. Inace,sporazuman je razvod, pa se jos svadjaju ko ce da podnese zahtev,jer taj i placa.
 
Zanima me da li neko ima svezeg iskustva sa razvodom. Naime koliko para treba da se sve zavrsi, sa sve taksama, advokatima i sl. i jos bitnije koliko vremena???
Razvod je sporazuman, dece nema, zajednicke imovine nema. Jedina specificnost je sto je jedan od supruznika strani drzavljanin, mada to ne komplikuje nista. Brak je zakljucen kod nas. Hvala!


Šta će ti advokat za sporazumni razvod braka?

Sve možete sami da odradite. Treba da potpišete izjavu da hoćete da se sporazumno razvedete, odete to overite i predate u sudu i sačekate sudski poziv. Oni vas jednom pozovu, vi kažete da hoćete razvod, imate pravo 15 dana na žalbu ... i to je to .....
 
Šta će ti advokat za sporazumni razvod braka?

Sve možete sami da odradite. Treba da potpišete izjavu da hoćete da se sporazumno razvedete, odete to overite i predate u sudu i sačekate sudski poziv. Oni vas jednom pozovu, vi kažete da hoćete razvod, imate pravo 15 dana na žalbu ... i to je to .....
A imate i pravo da se odreknete prava na žalbu čime rešenje odmah postaje pravosnažno.
 
Evo saznao sam sve, pa ako nekom zatreba, proces izgleda ovako...
Sastavite jednu izjavu da zelite da se razvedete sporazumno, napisete da nema imovine, dece, da podjednako snosite troskove itd. Tu izjavu, zajedno sa izvodima iz MK rodjenih i vencanih predate u sudsku pisarnicu i cekate poziv. Sve je gotovo prilicno brzo i ukupni troskovi su 3,900 dinara (U Novom Sadu). To je sve...
 
Ja u svakom slucaju mislim da je potreban advokat, naravno, i za sporazumno raskidanje braka.
U svakom slucaju, zelim ti srecu, ona je bitnija i od braka i od razvoda.

_________________________________________________________________________
 
Evo ja sam sveža po tom pitaju.04.06 smo podneli zahtev za sporazumni razvod u Radničkoj ulici u NS.Kod pravnog savetnika sa izvodima koštalo nas je 1000din a pošto smo kao oboje nezaposleni uneo je u zapisnik da nas oslobadja sudskih troškova zbog toga.To smo predali u sud i već 04.07 nas pozvali u sud i samo potvrdili predhodni zapisnik.Očekujem ovih dana da mi stigne rešenje i to je to.
 
Mislim da nije skupo u svakom slucaju, posebno da ide glatko uglavnom ako je sporazumno i ako nemate zajednicke imovine i dece.
Zelim ti sto bez bezbolniji razvod i puno srece dalje u zivotu.


_____________________________________________________



_____________________________________________________
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pozdrav svima na forumu

U braku sam 12 godina, imamo 2 dece. Bio je to brak iz ljubavi, pun razumevanja, bez svadja i trzavica. Ziveli smo lepo, bili uzor svojim prijateljima koji su nam zavideli na harmoniji koju smo imali.
Onda se jednog dana sve okrenulo. Moj muz je nasao ljubavnicu. Bila sam sokirana, nije mi bilo jasno zasto se to desilo kada nismo imali probleme, On mi je objasnio da je vremenom osetio neku prazninu u nasem odnosu i to mu se jednostavno desilo...Oprostila sam. Ali on je nakon izvesnog vremena vezu nastavio. Saznala sam i odlucila da se razidjemo. Mojoj odluci o razilazenju prethodili su dani i dani pricanja, dogovora, obecanja, suza i ubedjivanja...Shvatih da je jako, jaaako zaljubljen. Patila sam. Sada vec neko vreme ne zivimo zajedno. Vezu je nastavljao i prekidao nekoliko puta. On ne zeli da zivi sa njom, niti da se opet zeni...kaze da nije srecan u toj vezi Ali to je jednostavno jace od nega. Kada je ne vidi nekoliko dana pocinje da drhti. Jako pati za decom i svakodnevno ih vidja, sto ja dopustam...zbog dece.
Fora u svemu ovome je sto ga jos volim, a ne znam kako i zasto...I sto osecam da i on voli mene, zaista..i da pati. Ali se ponasa kao da je drogiran
Sta da radim?
 
Nazalost, nista Mala Mico.
Muskarac koji dopusti da ga takve stvari ponesu ili nije stabilan ili nije odziveo svoje kad je bilo vreme.
To sto je nasao ljubavnicu, donekle mogu i da razumem.
To sto ga je ponelo i odnelo kao poplava, sto mu je neka, bilo koja osoba vaznija od svega, to sto mu zena sa kojom je ziveo 12 godina, sa kojom ima decu, odjednom totalni stranac, odjednom nepotrebna....to stvarno ne mogu
Za mene je to vec "patologija" ili izvini na izrazu....pichkopacenishtvo
 
Pozdrav svima na forumu

U braku sam 12 godina, imamo 2 dece. Bio je to brak iz ljubavi, pun razumevanja, bez svadja i trzavica. Ziveli smo lepo, bili uzor svojim prijateljima koji su nam zavideli na harmoniji koju smo imali.
Onda se jednog dana sve okrenulo. Moj muz je nasao ljubavnicu. Bila sam sokirana, nije mi bilo jasno zasto se to desilo kada nismo imali probleme, On mi je objasnio da je vremenom osetio neku prazninu u nasem odnosu i to mu se jednostavno desilo...Oprostila sam. Ali on je nakon izvesnog vremena vezu nastavio. Saznala sam i odlucila da se razidjemo. Mojoj odluci o razilazenju prethodili su dani i dani pricanja, dogovora, obecanja, suza i ubedjivanja...Shvatih da je jako, jaaako zaljubljen. Patila sam. Sada vec neko vreme ne zivimo zajedno. Vezu je nastavljao i prekidao nekoliko puta. On ne zeli da zivi sa njom, niti da se opet zeni...kaze da nije srecan u toj vezi Ali to je jednostavno jace od nega. Kada je ne vidi nekoliko dana pocinje da drhti. Jako pati za decom i svakodnevno ih vidja, sto ja dopustam...zbog dece.
Fora u svemu ovome je sto ga jos volim, a ne znam kako i zasto...I sto osecam da i on voli mene, zaista..i da pati. Ali se ponasa kao da je drogiran
Sta da radim?

:eek:

Ово је црна магија. Гарант.

Хитно се обрати некоме за помоћ. :)
 
Nazalost, nista Mala Mico.
Muskarac koji dopusti da ga takve stvari ponesu ili nije stabilan ili nije odziveo svoje kad je bilo vreme.
To sto je nasao ljubavnicu, donekle mogu i da razumem.
To sto ga je ponelo i odnelo kao poplava, sto mu je neka, bilo koja osoba vaznija od svega, to sto mu zena sa kojom je ziveo 12 godina, sa kojom ima decu, odjednom totalni stranac, odjednom nepotrebna....to stvarno ne mogu
Za mene je to vec "patologija" ili izvini na izrazu....pichkopacenishtvo
Ја нешто поприличан број таквих познајем.:lol:

Има истине у овоме што си написао.
 

Back
Top