Razvod braka

Nisam od onih narcisa koji samo na sebe misle.Kad to kazem mislim na to da je nisam nikad sputavao niucemu.Imali smo svoju slobodu i poverenje jedo u drugo,e sad to poverenje je izigrano.I naravno da se osecam povredjeno i razocarano.
A drugo- deca su jos uvek relativno mala 12 i 10 godina.
Zar je njena sreca toliko vaznija od decije srece da rastu u zajednici sa roditeljima,pa one nisu trazile da se rode,to je bila nasa odluka i iskljucivo nasa.
I sta sad?
Sad je neko drugi vazniji od njih.
E. PA NIJE


Šti volim kad počnu da se vade na dečiju sreću! Kao nije važnija njena sreća od dečije (ili njegove?). :whistling:
I šta sad? Sad je neko drugi važniji od njega.:dash:
 
Таоте, знаш да се слажем са тобом, скоро увек! :cmok:
Ја чекала одговоре, а ти одмах идеш директно! А у праву си, не варим те приче, као јааадна деца...
Ма, сви смо себични кад смо ми у питању, то је суштина!
Ако буду живели лоше, свађали се и мрзели, деца нису јаадна?
Па тек онда су!
Ја чекам, можда човек и одговори смислено, кренуло је безазлено, а онда се љути на њу све више.
Ајд, јутро је мудрије од вечери...
 
Ко је то важнији од деце?
Нисам ја баш разумела, или ниси све рекао. Наравно, ни не мораш.Само разговарајте. Не мислим ја да она нема слобду, али ти сад њена слобода смета, а њој смета то што теби смета... и то је зачарани круг. Олади мало, сачекај, полако...
Сањасањалица дала ти лепе идеје, не предај се тако лако.

Meni njena sloboda uopste ne smeta ni sad.
Samo mi smeta odluka koju je donela.
 
Мен, ниси нам баш све рекао, зар не? ;)

Мислим, не мораш да нам кажеш ако ти је ово писање само пука потреба да се негде испуцаш. А ако желиш да чујеш туђе мишљење и савет....онда буди искрен.
Ти си превише бесан а поводи за то су безначајни ''њој треба више пара'' (шта то уопште значи?), и ''проређен секс'' (мош мислит!)...

1-ЧИМЕ је поверење изиграно?
2-Због чега си разочаран?
3-КО други ја важнији од ваше деце?
4-И каве везе деца уопште имају са вашим међусобним односом?

...Или ја, биће, нисам пажљиво читала...:confused:

1- O ovom radije nebi da odgovorim.to znamo ja i ona.
2- Razocaran sam zbog njene odluke i izgleda bacenih 17.god braka. osim naravno dece.
3- Pa izgleda da je novac,izlasci provod[mozda druga osoba ps. za ovo nisam siguran ali sumnjam] [nisam bas u mogucnosti da izlazim cesto gotovo nikako poslednjih godinu dana.Radim stalno III smenu,takav je posao a preko dana malo odspavam i obicno radim privatno].
4- Deca trebaju da odrastaju u porodici sa njihovim bioloskim roditeljima osim naravno ukoliko postoji razlog kao poroci alkohol ,droga,psihicko i fizicko maltretiranje od strane jednog supruznika.


Njen odgovor na moje pitanje ZASTO bio je
<<Promenila sam se,nisam vise ona ista,nisi ti kriv.ja sam,shvatila sam da su pare najvaznije u zivotu>>

4-
 
Njen odgovor na moje pitanje ZASTO bio je
<<Promenila sam se,nisam vise ona ista,nisi ti kriv.ja sam,shvatila sam da su pare najvaznije u zivotu>>
ako ja dobro kapiram, tvoja zena je odlucila da te ostavi, a objasnjenje je "jer su pare najvaznije u zivotu"?
iako mi zvuci skroz SF, da li to znaci da ce ona kada se razvede nekako doci do vise novca ili sta?
 
Šti volim kad počnu da se vade na dečiju sreću! Kao nije važnija njena sreća od dečije (ili njegove?). :whistling:
I šta sad? Sad je neko drugi važniji od njega.:dash:
Nemoj mi uzeti za zlo moj zakljucak o tebi Taote.
Ne znam u kakvoj si ti situaciji.
Da li si bila u braku i da li imas dece?
Zvucis mi kao da si ti ostavila supruga,iz kog razloga to ti znas.
Ali moras da shvatis da nisu samo muskarci krivi za razvod ili los brak.
Meni porodica jeste na prvom mestu, kako god ti to zvucalo ne poznajes me, tako da nemoras bas takvim tonom.Sve bi dao za porodicu i deciju srecu.Moji roditelji su se cesto svadjali i imali los brak ali su ostali zajedno do kraja,iskolovali nas i podigli i ja sam im zato zahvalan.
I pored njihovog odnosa u braku nije nam nedostajalo ni majcine ni oceve ljubavi.Nisu nam ljubav pruzali neki nepoznati ljudi koji su tu zbog majke ili oca i onda glumili kako im je stalo do nas dece.
Na kraju kad mi se otac razboleo i pao u krevet,niko drugi do njegova supruga i nas njegove dece nije mu bio potreban.
3 godine je lezao nepokretan maltene kao biljka.Sta mislis ko je o njemu najvise vodio racuna.
Mozda je tad trebala da ga ostavi?
E pa nije...
Najveci sebicluk je rasturiti porodicu iz razloga kao,monoton je,hteo-la bi da zivim,da se provodim,preljube.
Ne znam.Mozda sam ja tako vaspitan.
 
Poslednja izmena:
Ma to su gluposti...Dati prednost okruzenju u kojem su svadje i psovke i nedostatak ljubavi prema razvodu je glupost. Deca i iz sirotista znaju izaci kao dobre i stabilne licnosti a o njima tamo vode racuna ljudi koji primaju za to platu!!! Necete prestati biti roditelji i voditi o deci racuna onoga dana kad prestanete biti supruznici. Potrudi se vratiti njenu ljubav a posto izgleda nisi na pocetku rekao bas sve mislim da je medju vama malo vise praznine nego sam mislila ali bez obzira ti pokusaj sve.
I nema veze to sto ti je majka negovala oca, nikada nikog ne posmatraj kroz svoju majku ma kako ona pozitivna bila a posebno ne svoju suprugu.
 
Dati prednost okruzenju u kojem su svadje i psovke i nedostatak ljubavi prema razvodu je glupost.
Napisao sam da su kod nas svadje retkost,a i kad smo se svadjali svadjali smo se iz gluposti. Ako je decija sreca vaznija,onda jeste.Po mom misljenju to moze biti i pouka deci da tako ne treba živeti u braku i ne retko upravo deca iz takvih brakova budu dobri supružnici i roditelji.
I nema veze to sto ti je majka negovala oca, nikada nikog ne posmatraj kroz svoju majku ma kako ona pozitivna bila a posebno ne svoju suprugu.
Moju majku sam pomenuo samo kao primer i to iz tog razloga sto smatram da u slucajevima kao sto je bio kod mog oca
pre ce ostati do kraja supružnik koji je u braku od samog pocetka nego oni sto su bili preljubnici,takvi se obicno pokupe i odu pošto su i navikli da odu čim se pojavi problem.Retki pokušavaju da reše problem.
nikada nikog ne posmatraj kroz svoju majku ma kako ona pozitivna bila a posebno ne svoju suprugu.
Bog mi je svedok da nikad nisam na taj način posmatrao svoju suprugu i nikad nisam poredio nju i majku
Možda je razlog ovome što se dešava i to što nisam pomenuo da smo de veoma mladi uzeli,decu nismo odma hteli da imamo već smo se na taj korak rešili nakon 5 godina braka.JBGA ona je izuzetno društven tip i voli da izlazi i da se provodi što joj i ne branim,ja malo manje volim da izlazim u poslednjih godinu dve sve manje zbog posla, znas ono privatizacija i sl. želje da omogućim pristojna novčana sredstva za porodicu,pa sam još i privatno radio od Auto mehanike do građevinskih radova.Pa zar ne moze da shvati da nam se sve ovo desava zbog sveukupne situacije u ovoj jebenoj dr*****avi.Njene su želje izgleda prevelike za moje mogućnosti ''Ti živiš u oblacima mala'',mnogo je zeznuto kad se sa tih oblaka padne,blago onom ko uspe da na njima ostane.
 
Poslednja izmena:
Napisao sam da su kod nas svadje retkost,a i kad smo se svadjali svadjali smo se iz gluposti. Ako je decija sreca vaznija,onda jeste.Po mom misljenju to moze biti i pouka deci da tako ne treba živeti u braku i ne retko upravo deca iz takvih brakova budu dobri supružnici i roditelji.

Moju majku sam pomenuo samo kao primer i to iz tog razloga sto smatram da u slucajevima kao sto je bio kod mog oca
pre ce ostati do kraja supružnik koji je u braku od samog pocetka nego oni sto su bili preljubnici,takvi se obicno pokupe i odu pošto su i navikli da odu čim se pojavi problem.Retki pokušavaju da reše problem.

Bog mi je svedok da nikad nisam na taj način posmatrao svoju suprugu i nikad nisam poredio nju i majku
Možda je razlog ovome što se dešava i to što nisam pomenuo da smo de veoma mladi uzeli,decu nismo odma hteli da imamo već smo se na taj korak rešili nakon 5 godina braka.JBGA ona je izuzetno društven tip i voli da izlazi i da se provodi što joj i ne branim,ja malo manje volim da izlazim u poslednjih godinu dve sve manje zbog posla, znas ono privatizacija i sl. želje da omogućim pristojna novčana sredstva za porodicu,pa sam još i privatno radio od Auto mehanike do građevinskih radova.Pa zar ne moze da shvati da nam se sve ovo desava zbog sveukupne situacije u ovoj jebenoj dr*****avi.Njene su želje izgleda prevelike za moje mogućnosti ''Ti živiš u oblacima mala'',mnogo je zeznuto kad se sa tih oblaka padne,blago onom ko uspe da na njima ostane.

Moram ovo da pitam
Jel tvoja zena zaposlena
(uvek se iznerviram kada prochitam ovako neshto, ne mogu da se kontrolishem pa to ti je)
 
Izvini -just men- ne znam sta da kazem...Svi volimo izlaske i drustvo i lep zivot ali ne ostavljamo muza kad nam zatreba vise novca. Ako stvarno odlazi zbog novca neka ide, sretno joj bilo, i ne zali mnogo za njom a ako je ipak nesto drugo u pitanju...Razmisli jos jednom polako o svemu. Konfuzne su ti misli i pune rupa sto i nije cudno ako ti se desava sve to o cemu pises.
 
Pa od prilike tako koliko ja nju shvatam.
A jedini nacin po meni je da se uda za drugog.
uzas.
ja mislila mozda hoce da ide u inostranstvo da nadje posao ili tako nesto... ali ovo sto pises je uzas... stvarno ne mogu da zamislim da ostavim muza nakon ne 17 godina, nego 17 meseci braka zbog... nedovoljno novca!?
mislim, sta to uopste znaci??
ja ocekujem da imam novca onoliko koliko sam sposobna da zaradim... nije mi muz kriv ako ne mogu bolje... :(

p.s. isto mi je cudno sto ti NAGADJAS njene razloge, a toliko dugo ste zajedno?!
 
uzas.
ja mislila mozda hoce da ide u inostranstvo da nadje posao ili tako nesto... ali ovo sto pises je uzas... stvarno ne mogu da zamislim da ostavim muza nakon ne 17 godina, nego 17 meseci braka zbog... nedovoljno novca!?
mislim, sta to uopste znaci??
ja ocekujem da imam novca onoliko koliko sam sposobna da zaradim... nije mi muz kriv ako ne mogu bolje... :(

p.s. isto mi je cudno sto ti NAGADJAS njene razloge, a toliko dugo ste zajedno?!
Pa imam razloga da nagadjam a nevolim nesto da tvrdim u sta nisam siguran.
Mozda joj je stvarno stalo toliko do para,mozda ima nesto u planu, ne znam.
 
Izvini -just men- ne znam sta da kazem...Svi volimo izlaske i drustvo i lep zivot ali ne ostavljamo muza kad nam zatreba vise novca. Ako stvarno odlazi zbog novca neka ide, sretno joj bilo, i ne zali mnogo za njom a ako je ipak nesto drugo u pitanju...Razmisli jos jednom polako o svemu. Konfuzne su ti misli i pune rupa sto i nije cudno ako ti se desava sve to o cemu pises.
Da znas da si u pravu.Od kako se sve ovo desava i glava mi jeste puna rupa,radim na odgovornom mestu,sta mislis kako mi je raditi a sve ovo mi ne izlazi iz glave,glava mi se pretvorila u kosnicu.
Hteo bi da se ovo sto pre resi ovako ili onako,stvarno ne mogu vise.
O ovome ne zna niko drugi osim nas, ne zelim da pricam ni sa kim o ovome, ne zelim da deca prolaze kroz ovo ako ne moraju,mozda se sve ovo pozitivno resi.Inace deca su jednako vezana za nas oboje.
 
Poslednja izmena:
Znate sta.
Pokusacu da se dovedem malo u red.
Da bistre glave razmotrim situaciju i donesem odluku.Ovakav nacin komuniciranja mi trenutno mnogo ne pomaze, samo me baca jos vise u dubiozu iz koje moram da isplivam.
Hvala vam na sugestijama i savetima najvise onim iskrenim.
 
Prvo treba sve pokusati i pri tom ostati "hladne glave", pa ako ni onda ne ide - ajd' zdravo.
Ali ipak... pare su joj sve u zivotu... Ako je stvarno tako (a verovatno jeste, posto si to nekoliko puta pomenuo) onda stvarno ne vidim poentu ovakvih naglabanja oko toga sta i kako. Ja sam u slicnoj situaciji, jer su i mom muzu pare sve u zivotu, ali ne pare koje ce ulagati u porodicu i dete koje imamo (ima 6 meseci) vec one pare koje ce uloziti u sebe i svoje zajeb..cije. Jos uvek sam u braku, ali sam sigurna da to nece potrajati, iako stvarno pokusavam da ipak nekako to sve prevazidjemo... Vrlo sam skepticna jer ako druga strana ne saradjuje i ne trudi se, onda stvarno nema svrhe, samo izgubis zivce i silno vreme. Dobro promisli, imate decu, izvagaj sta je najbolje za njih, ali imaj u vidu da to sigurno nisu roditelji u fiktivnom braku koji se ne vole, ili jedan voli a drugi ne. To je bas tuzno i jadna ona deca koja tako odrastaju, imaju "divan" model koji ce poneti od kuce, kada oni budu formirali porodicu. Toliko od mene za pocetak.
 
Pošto sam u situaciji iz koje ne vidim izlaz, i mislim da bi suprug pristao na sporazumni razvod, molim osobu koja je započela temu, ako se upustila u ovu proceduru da mi kaže koliko sve zajedno traje vremenski.
 
Pozdrav svima!
U braku smo oko 5 meseci.Zena je u 9-om mesecu trudnoce.Posle 3 meseca zivljenja u mom stanu odlucila je da se vrati kod roditelja,da se tu porodi jer ce joj majka mnogo vise pomoci oko bebe nego ja.Ljudi, ja se ne slazem sa tim.Isao sam u nabavku ,kuvao,prao prostirao i peglao ves,vozio je na posao i dovozio...Potpuno sam zanemario sebe!
Cinjenica je da je moja zena lenja kao buba i da ide kod majke koja ce sve ovo da radi mnogo bolje i vise nego ja i cinjenica je da ja kao nezaposlen ne mogu finansijski da pariram njenim roditeljima doktorima.Elem,ona tamo ima sve!
Njena majka i ja se ne podnosimo.Ona je potpuno dominantna u toj porodici,sama planira, donosi odluke i izdaje naredjenja.Ja u toj kuci nemam slobodu.Smatram da zdrava zajednica muza i zene ne moze da se uspostavi u ovakvoj sredini.Moja zena je pod velikim uticajem svoje majke,tako da je ovu odluku donela u dogovoru sa njom,ne pitajuci mene nista.
Potpuno sam ocajan,ne znam sta da radim,osecam se prevarenim od svoje zene,a opet da tasta nije vrsila toliki pritisak na nju...
Ja svoju zenu volim i nemamo nekih ozbiljnih problema kada smo sami,ja se tom detetu radujem i potpuno sam spreman za roditeljstvo.Nije fer da mi to neko uskracuje.
Molim vas kako da postupim,prvo neka vasa iskustva i misljenja,a takodje ko je upucen zeleo bih da mi napise koje su pravne tj.zakonske mogucnosti da ovo resim.
ZELIM DA GAJIM I PODIZEM SVOJE DETE SA SVOJOM ZENOM OD PRVOG DANA!!!
 
Pozdrav svima!
U braku smo oko 5 meseci.Zena je u 9-om mesecu trudnoce.Posle 3 meseca zivljenja u mom stanu odlucila je da se vrati kod roditelja,da se tu porodi jer ce joj majka mnogo vise pomoci oko bebe nego ja.Ljudi, ja se ne slazem sa tim.Isao sam u nabavku ,kuvao,prao prostirao i peglao ves,vozio je na posao i dovozio...Potpuno sam zanemario sebe!
Cinjenica je da je moja zena lenja kao buba i da ide kod majke koja ce sve ovo da radi mnogo bolje i vise nego ja i cinjenica je da ja kao nezaposlen ne mogu finansijski da pariram njenim roditeljima doktorima.Elem,ona tamo ima sve!Njena majka i ja se ne podnosimo.Ona je potpuno dominantna u toj porodici,sama planira, donosi odluke i izdaje naredjenja.Ja u toj kuci nemam slobodu.Smatram da zdrava zajednica muza i zene ne moze da se uspostavi u ovakvoj sredini.Moja zena je pod velikim uticajem svoje majke,tako da je ovu odluku donela u dogovoru sa njom,ne pitajuci mene nista.
Potpuno sam ocajan,ne znam sta da radim,osecam se prevarenim od svoje zene,a opet da tasta nije vrsila toliki pritisak na nju...
Ja svoju zenu volim i nemamo nekih ozbiljnih problema kada smo sami,ja se tom detetu radujem i potpuno sam spreman za roditeljstvo.Nije fer da mi to neko uskracuje.
Molim vas kako da postupim,prvo neka vasa iskustva i misljenja,a takodje ko je upucen zeleo bih da mi napise koje su pravne tj.zakonske mogucnosti da ovo resim.
ZELIM DA GAJIM I PODIZEM SVOJE DETE SA SVOJOM ZENOM OD PRVOG DANA!!!


AJDE SE TI ZA POCETAK ZAPOSLI MAJSTORE !!!!!
 

Back
Top