Razvod braka

Pozdrav svima na forumu

U braku sam 12 godina, imamo 2 dece. Bio je to brak iz ljubavi, pun razumevanja, bez svadja i trzavica. Ziveli smo lepo, bili uzor svojim prijateljima koji su nam zavideli na harmoniji koju smo imali.
Onda se jednog dana sve okrenulo. Moj muz je nasao ljubavnicu. Bila sam sokirana, nije mi bilo jasno zasto se to desilo kada nismo imali probleme, On mi je objasnio da je vremenom osetio neku prazninu u nasem odnosu i to mu se jednostavno desilo...Oprostila sam. Ali on je nakon izvesnog vremena vezu nastavio. Saznala sam i odlucila da se razidjemo. Mojoj odluci o razilazenju prethodili su dani i dani pricanja, dogovora, obecanja, suza i ubedjivanja...Shvatih da je jako, jaaako zaljubljen. Patila sam. Sada vec neko vreme ne zivimo zajedno. Vezu je nastavljao i prekidao nekoliko puta. On ne zeli da zivi sa njom, niti da se opet zeni...kaze da nije srecan u toj vezi Ali to je jednostavno jace od nega. Kada je ne vidi nekoliko dana pocinje da drhti. Jako pati za decom i svakodnevno ih vidja, sto ja dopustam...zbog dece.
Fora u svemu ovome je sto ga jos volim, a ne znam kako i zasto...I sto osecam da i on voli mene, zaista..i da pati. Ali se ponasa kao da je drogiran
Sta da radim?

Pa ne mozes mnogo toga...razumem da ga volis, ili da mislis da ga volis (mozda je to i navika?), ali to sto je kao 'jace od njega'...ma hajde molim te; ide da 'popunjava prazninu'.
 
Pozdrav svima na forumu

U braku sam 12 godina, imamo 2 dece. Bio je to brak iz ljubavi, pun razumevanja, bez svadja i trzavica. Ziveli smo lepo, bili uzor svojim prijateljima koji su nam zavideli na harmoniji koju smo imali.
Onda se jednog dana sve okrenulo. Moj muz je nasao ljubavnicu. Bila sam sokirana, nije mi bilo jasno zasto se to desilo kada nismo imali probleme, On mi je objasnio da je vremenom osetio neku prazninu u nasem odnosu i to mu se jednostavno desilo...Oprostila sam. Ali on je nakon izvesnog vremena vezu nastavio. Saznala sam i odlucila da se razidjemo. Mojoj odluci o razilazenju prethodili su dani i dani pricanja, dogovora, obecanja, suza i ubedjivanja...Shvatih da je jako, jaaako zaljubljen. Patila sam. Sada vec neko vreme ne zivimo zajedno. Vezu je nastavljao i prekidao nekoliko puta. On ne zeli da zivi sa njom, niti da se opet zeni...kaze da nije srecan u toj vezi Ali to je jednostavno jace od nega. Kada je ne vidi nekoliko dana pocinje da drhti. Jako pati za decom i svakodnevno ih vidja, sto ja dopustam...zbog dece.
Fora u svemu ovome je sto ga jos volim, a ne znam kako i zasto...I sto osecam da i on voli mene, zaista..i da pati. Ali se ponasa kao da je drogiran
Sta da radim?

Ono što meni para oči kad čitam ovaj tvoj post .. jeste da ga ti pravdaš, i da zapravo tražiš razlog da ostaneš sa njim - i to je OK - ako ga voliš, nisi spremna da živiš bez njega i imaš želudac da prolaziš kroz njegova zaljubljivanja, drhtavice i patnje ... Ali onda jeidno ne vidim razlog za pitanje ''šta da radim''
 
Pozdrav svima na forumu

U braku sam 12 godina, imamo 2 dece. Bio je to brak iz ljubavi, pun razumevanja, bez svadja i trzavica. Ziveli smo lepo, bili uzor svojim prijateljima koji su nam zavideli na harmoniji koju smo imali.
Onda se jednog dana sve okrenulo. Moj muz je nasao ljubavnicu. Bila sam sokirana, nije mi bilo jasno zasto se to desilo kada nismo imali probleme, On mi je objasnio da je vremenom osetio neku prazninu u nasem odnosu i to mu se jednostavno desilo...Oprostila sam. Ali on je nakon izvesnog vremena vezu nastavio. Saznala sam i odlucila da se razidjemo. Mojoj odluci o razilazenju prethodili su dani i dani pricanja, dogovora, obecanja, suza i ubedjivanja...Shvatih da je jako, jaaako zaljubljen. Patila sam. Sada vec neko vreme ne zivimo zajedno. Vezu je nastavljao i prekidao nekoliko puta. On ne zeli da zivi sa njom, niti da se opet zeni...kaze da nije srecan u toj vezi Ali to je jednostavno jace od nega. Kada je ne vidi nekoliko dana pocinje da drhti. Jako pati za decom i svakodnevno ih vidja, sto ja dopustam...zbog dece.
Fora u svemu ovome je sto ga jos volim, a ne znam kako i zasto...I sto osecam da i on voli mene, zaista..i da pati. Ali se ponasa kao da je drogiran
Sta da radim?
e sad kad ne zivite zajedno maximalno se posveti sebi i deci. Radi stvari koje volis. Tetosi i ugadjaj samo samo samo sebi. I sebi i deci. Voli sebe. Provodi maximalno vremena sa decom.Kad prodje neko vreme videces mozda ces bole odluciti, pametnije....
 
Nazalost, nista Mala Mico.
Muskarac koji dopusti da ga takve stvari ponesu ili nije stabilan ili nije odziveo svoje kad je bilo vreme.
To sto je nasao ljubavnicu, donekle mogu i da razumem.
To sto ga je ponelo i odnelo kao poplava, sto mu je neka, bilo koja osoba vaznija od svega, to sto mu zena sa kojom je ziveo 12 godina, sa kojom ima decu, odjednom totalni stranac, odjednom nepotrebna....to stvarno ne mogu
Za mene je to vec "patologija" ili izvini na izrazu....pichkopacenishtvo
Sve je rekao ..
Mnogo mi je zao :cry:
 
Najlakse bi se sve obasnilo crnom magjom...ali kako verovati u takve stvari?
Istina da je nestabilan, nepromisljen i neko drugi...ali sta uraditi a ne pogresiti?
Cesto je upadao u razlicte lazi da bi prikrio sve to...sto je pogorsalo situaciju. Istovremeno mi je govorio da me voli, da hoce da se sredi, da mu pomognem nekako....ali cim prodje nekoliko dana on krene po starom.
Ne mogu da verujem da mi je tako bliska osoba odjednom postala stranac.
Razmisljam da presecem sve i kazem dosta, krenem svojim putem, tezim, ali logicnim...i postujem samu sebe. Samo da se emotivno oporavim i na konju sam.
:-(
 
Ма јесам ли макар за бабу погодила?

Јавља ми се још што шта, ал ако ми не верујеш нећу да причам даље...
 
Najlakse bi se sve obasnilo crnom magjom...ali kako verovati u takve stvari?
Istina da je nestabilan, nepromisljen i neko drugi...ali sta uraditi a ne pogresiti?
Cesto je upadao u razlicte lazi da bi prikrio sve to...sto je pogorsalo situaciju. Istovremeno mi je govorio da me voli, da hoce da se sredi, da mu pomognem nekako....ali cim prodje nekoliko dana on krene po starom.
Ne mogu da verujem da mi je tako bliska osoba odjednom postala stranac.
Razmisljam da presecem sve i kazem dosta, krenem svojim putem, tezim, ali logicnim...i postujem samu sebe. Samo da se emotivno oporavim i na konju sam.
:-(

Nažalost, izgleda da je on labilna ličnost, a što ti to do sada nisi primetila, nije tvoja krivica, ti si bila njegova stabilnost - sada je ona ta koja ima nejveći uticaj na njega, a on nije (još) spreman da se prepusti njoj u potpunosti, jer ipak ima i savesti (ma kako to čudno zvučalo u ovom trenutku).
Pošto on "nije sav svoj" ovog trenutka, ti si ta koja mora odlučiti šta ćeš sa svojim životom. Ja lično ne verujem da tu ima budućnosti i sreće, mađu vama mislim, ali ti sve pročitaj i svakog saslušaj, pa na kraju ipak odluči sama.
To što patiš, normalno je, ma kako bilo teško, inače ili ga nisi ni volela, ili nisi normalna! Ne može se toliko godina života tak tako izbrisati gumicom! Patnja je nešto što se mora pregrmeti, i ona je prolazna.
Ništa mu nemoj verovati u tolikoj meri da utiče na tvoje odluke, on ne može da se drži svojih odluka, pa kako bi se ti mogla osloniti na takvog čoveka?
Jako mi je žao što ti se to dogodilo, ali znaj da nisi jedina, i da ima mnogo gorih raspada brakova - znam da to sada nije nikakva uteha.:(
Samo mi veruj da će sve to proći, i da ima još mnogo lepih i srećnih dana pred tobom. :heart::bye:
 
Nažalost, izgleda da je on labilna ličnost, a što ti to do sada nisi primetila, nije tvoja krivica, ti si bila njegova stabilnost - sada je ona ta koja ima nejveći uticaj na njega, a on nije (još) spreman da se prepusti njoj u potpunosti, jer ipak ima i savesti (ma kako to čudno zvučalo u ovom trenutku).
Pošto on "nije sav svoj" ovog trenutka, ti si ta koja mora odlučiti šta ćeš sa svojim životom. Ja lično ne verujem da tu ima budućnosti i sreće, mađu vama mislim, ali ti sve pročitaj i svakog saslušaj, pa na kraju ipak odluči sama.
To što patiš, normalno je, ma kako bilo teško, inače ili ga nisi ni volela, ili nisi normalna! Ne može se toliko godina života tak tako izbrisati gumicom! Patnja je nešto što se mora pregrmeti, i ona je prolazna.
Ništa mu nemoj verovati u tolikoj meri da utiče na tvoje odluke, on ne može da se drži svojih odluka, pa kako bi se ti mogla osloniti na takvog čoveka?
Jako mi je žao što ti se to dogodilo, ali znaj da nisi jedina, i da ima mnogo gorih raspada brakova - znam da to sada nije nikakva uteha.:(
Samo mi veruj da će sve to proći, i da ima još mnogo lepih i srećnih dana pred tobom. :heart::bye:

krenuh da kuckam kad vidim stigla jos jedna poruka
e da ne ponavljam, sve je receno....
 
Pozdrav svima na forumu

U braku sam 12 godina, imamo 2 dece. Bio je to brak iz ljubavi, pun razumevanja, bez svadja i trzavica. Ziveli smo lepo, bili uzor svojim prijateljima koji su nam zavideli na harmoniji koju smo imali.
Onda se jednog dana sve okrenulo. Moj muz je nasao ljubavnicu. Bila sam sokirana, nije mi bilo jasno zasto se to desilo kada nismo imali probleme, On mi je objasnio da je vremenom osetio neku prazninu u nasem odnosu i to mu se jednostavno desilo...

Dovde je skoro sve isto, osim što smo u braku 15 godina i imamo sina od 14, i što nisam ja našao ljubavnicu, već ona ljubavnika. No, ono što sledi u tvom postu je bajka naspram onoga što je ona učinila nakon moje spoznaje kako stvari stoje.

Objavila je rat, koji vodi prostaklukom i provokacijama svojstvenim malograđanskim sredinama... Ne libi se ničega, da bi opravdala svoju odluku koju je donela, iako niko to od nje i ne traži... Najgore je to, što se ona ponosi svojim ulovom, iako se radi o osobi koja je psihički bolesna, čija je porodica psihički bolesna (ovo nije moje subjektivno mišljenje izazvano pravednim gnevom, već potvrđena stvar, i to znaju svi lekari u lokalnom domu zdravlja), osobi sa zatvorskom prošlošću, koji usput maltretira i svoju porodicu, i kome je to prva žena koju je uspeo da "osvoji" za svojih 35 godina života... Sprdnja... U maloj sredini u kojoj živim, i u kojoj svi sve i svakog znaju, ovo je nešto što zauvek obeleži čoveka...

Pokupila je našu ušteđevinu, sa kojom planira da sebi i svom novom ... hmmm .. dečku ... kupi stan u kome smo živeli kao podstanari, pošto nas je prethodno iz njega (mene i maloga) izbacila uz pomoć oca, tog novog kakogod, i policije, i to na osnovu ugovora o zakupu kojeg je ona sklopila (pošto sam ja tog dana bio na poslu, a ona slobodna) sa stanodavcem... Od tada, niti se nešto interesuje za dete, niti je pitala da li mali treba da se opremi za školu, nije došla da ga isprati na ekskurziju, niti je barem pokušala da mu pošalje koju kintu... Šalje random poruke tipa "Sine, majka te voli najviše na svetu" i slične budalaštine...zove ga da je poseti u "njenom" stanu, iz koga nas je uz pozorišnu predstavu izbacila koji dan ranije...mali mi je pod konstantnim stresom, i naježi se kada vidi da ga ona zove na mob... Tražio je da mu promenim broj, da ga više ne bi cimala...

E, OVO bih ja nazvao vračanjem ili magijom, jer sve to nisam ni u ludilu mogao da očekujem od nje. Jednostavno, toliko je sve nadrealno da ni posle dva meseca ja nisam ni na jedno od miliona pitanja koja me muče mogao da dam smislen odgovor... Jer: Ja ne pijem, nisam je udario za tih 15 godina, ne jurim tuđe žene, ne ostavljam pola plate u kafanama, nisam nasilničke prirode, ne švrljam pod parolom "idem na pecanje" ili slično...

Izvinjavam se na podužem postu, znam da Maloj Milici neće biti lakše posle ovoga što sam napisao, ali, napisao sam ga da bi znala da ima i onih kojima je gore nego što je njoj (iako je svakome svoja muka najveća)

Glavu gore Milice, ti si bar dobila odgovore na pitanje "Zašto?" ... A skotu daj ono što je zaslužio... Ne popuštaj "zbog dece", jer je njima bolje i bez njega, nego sa njim takvim... Naša deca su čvršća od nas, nemoj to zaboraviti, iako izgledaju krhko ...

Na ovaj topic naleteh tražeći neke informacije o proceduri razvoda, pošto podnesoh tužbu, pa ako neko ima takvih iskustava, rado bi ih čuo ... A, ponešto bih i pitao... Na pp, naravno...
 
Poslednja izmena:
Jer: Ja ne pijem, nisam je udario za tih 15 godina, ne jurim tuđe žene, ne ostavljam pola plate u kafanama, nisam nasilničke prirode, ne švrljam pod parolom "idem na pecanje" ili slično...

To ti je i bila najveca greska....Ne vole one "dobrice"....:besan2:
 
Kasno naučih...

I na teži način...

Nemoj zbog necijih gluposti misliti da je greska u tebi ili tvom ponasanju.Nisu sve zene iste..Kao sto nisu ni svi muskarci isti.Ta tvoja nema ni trunke razuma u sebi,jer to sto je ucinila svom detetu i tebi posle toliko zajednickih godina oslikava jednu veoma samozivu i tupu osobu..Naucice ona vec vremenom da je trazila preko 'leba pogace,kad je taj psiho malo prevaspita.Nemoj se kajati jer si bio normalan.Treba da budes ponosan na sebe i jak ,zbog deteta,i sebe.idi dalje i ne osvrci se.
 
Nemoj zbog necijih gluposti misliti da je greska u tebi ili tvom ponasanju.Nisu sve zene iste..Kao sto nisu ni svi muskarci isti.Ta tvoja nema ni trunke razuma u sebi,jer to sto je ucinila svom detetu i tebi posle toliko zajednickih godina oslikava jednu veoma samozivu i tupu osobu..Naucice ona vec vremenom da je trazila preko 'leba pogace,kad je taj psiho malo prevaspita.Nemoj se kajati jer si bio normalan.Treba da budes ponosan na sebe i jak ,zbog deteta,i sebe.idi dalje i ne osvrci se.

Znam zvezdo da nisu sve iste, i da nisu svi isti. Inače život ne bi imao nikakvog smisla, zar ne?

Kako god, nije lako...jer, čovek je društveno biće, teško je živeti sam, a nakon ovakvog iskustva, kome verovati? Previše bi, zaista, bilo da mi/nam se desi još jedna ovakva stvar... Možda ću imati više sreće u nekom narednom životu, pošto me je ovaj gadno zavrnuo...
 
Znam zvezdo da nisu sve iste, i da nisu svi isti. Inače život ne bi imao nikakvog smisla, zar ne?

Kako god, nije lako...jer, čovek je društveno biće, teško je živeti sam, a nakon ovakvog iskustva, kome verovati? Previše bi, zaista, bilo da mi/nam se desi još jedna ovakva stvar... Možda ću imati više sreće u nekom narednom životu, pošto me je ovaj gadno zavrnuo...

Наредни живот ти почиње!
И гледај да га са својим дететом искористиш најбоље што можеш!
 
Zanima me da li neko ima svezeg iskustva sa razvodom. Naime koliko para treba da se sve zavrsi, sa sve taksama, advokatima i sl. i jos bitnije koliko vremena???
Razvod je sporazuman, dece nema, zajednicke imovine nema. Jedina specificnost je sto je jedan od supruznika strani drzavljanin, mada to ne komplikuje nista. Brak je zakljucen kod nas. Hvala!

I za sporazumni razvod vam treba advokat.On će vam sastaviti tužbu na osnovu vaših dogovora,podneti sudu,Naravno platićete neke takse koje nisu jako velike,advokata(to je veruj mi individualno,mi smo uzeli prijatelja pa nije ništa naplatio)...I u vrlo kratkom roku bićete pozvani u sud i još taj dan možete dobiti rešenje i gotovo!!!:ok:
 
Razvod.
Advokati koje su odabrali neobično su se razlikovali. Njegov je imao očinski stomak koji je zatezao košulju, burmu što se usecala u poput viršle nabubreli prst. Njen je farbao kosu u crno i šuškao dok govori, istežući prema njoj donju usnu, kao Bušman koji želi da se uveri da li pada kiša.

Sve se brzo završilo. Dao joj je slobodu, oslobodio je krivice. Neće više biti optuživana za gužvu u gradskom prevozu, kaznu za nepropisno parkiranje, ključ koji je zaglavio, smetnje pri tv prenosu utakmice, salamu s ukusom kuvanih krastavaca, pantalone ispeglane bez šava, tvrde knedle i trule jagode, cipele koje prave kurije oko, kišno leto, rat u Iraku... Sedela je na ivici njegovog pogleda, laka kao perce. Glas joj je doduše imao prizvuk pobune, koja ga se više nije ticala, odsečno ha-ha rok muzičara na praznoj sceni, koja mu zadaje isto toliko muke kao i sala krcata publikom.

Bila mu je ono što je Marica bila Ivici, sestrica koja je pored njega skakutala niz puteljak, dok su za njima ptice zobale mrvice hleba. Sada će postati neko stvorenje što nestaje u ulici prepunoj ljudi, odnoseći poznati miris kože koja se pretvara u bolničku belinu.

Pogledao je još jednom njeno lice, kojeg se za koju godinu više neće sećati.
 
A da sacekas malo sa razvodom? Sto je zaljubljenost veca znaci da je akutna i da ce proci. Ne mislim da je los covek, lepo ste ziveli, sve ti je priznao, imate mnogo zajednickog iza sebe...Znam da zvuci nekako podanicki ali ja bih sacekala malo jos.
I nije magija, ne opterecuj se dodatno, zaljubio se i to je to. Proci ce a ti skupi snage i sacekaj da se to desi. Ne kazem da treba da cekas u suzama i sama , nadji zanimanje, izlazi, druzi se i posle ces znati da si dala sve od sebe ma kako se zavrsilo.
 
A da sacekas malo sa razvodom? Sto je zaljubljenost veca znaci da je akutna i da ce proci. Ne mislim da je los covek, lepo ste ziveli, sve ti je priznao, imate mnogo zajednickog iza sebe...Znam da zvuci nekako podanicki ali ja bih sacekala malo jos.
I nije magija, ne opterecuj se dodatno, zaljubio se i to je to. Proci ce a ti skupi snage i sacekaj da se to desi. Ne kazem da treba da cekas u suzama i sama , nadji zanimanje, izlazi, druzi se i posle ces znati da si dala sve od sebe ma kako se zavrsilo.

И ја се слажем са овим, нисам од оних које мисле да све треба одмах срушити.
Људи могу пронаћи многе излазе из кризе ако се воле и ако реше да наставе даље.
Наставити даље не значи враћати се уназад стално, него, ако успете да превлдате кризу, онда оставити иза себе оно што је прошло.
 
И ја се слажем са овим, нисам од оних које мисле да све треба одмах срушити.
Људи могу пронаћи многе излазе из кризе ако се воле и ако реше да наставе даље.
Наставити даље не значи враћати се уназад стално, него, ако успете да превлдате кризу, онда оставити иза себе оно што је прошло.

Slazem se.De si W?:bye:
 
Ja se trenutno razvodim i dok sam se tako neckala da bilo kako reagujem, gospodin bivsi koji nas je prethodno napustio , udari mucki tuzbom i trazenjem starateljstva.Oko dece to odlucuje centar , ma ja se ubih od sekiracije sto je on nastupio nevidjen neistinama i neznam kako nisam izludela dokazujuci suprotno , ali sad oni decu poverise meni .I svi mi se cude sto ga nisam ja prva tuzila jer je tretman drugaciji...e sad, ja sam zaposlena a on je imucan pa ne mora da radi , naravno za limentaciju rece da ne nudi NISTA. To je sad ono sto me ceka , dokazivanje da ima vise od mene , ali ja bogami platih tuzbu 8.500 din. i jos 2000. savet advokata, pa izlazak na rociste koji ce me kostati 8.000, a za sudske troskove neznam , valjda ce mi naknadno stici postom jer na salteru nisu trazili...i tako
a verujem da se nece sve zavrsiti na jednom rocistu i umirem od straha koliko novca cu morati jos da izdvojim dok ne dodjem do kraja .
Ima li ko meni sta da posavetuje ?
Da li u sudske troskove spada i ovo angazovanje advokata ???
 
Ja se trenutno razvodim i dok sam se tako neckala da bilo kako reagujem, gospodin bivsi koji nas je prethodno napustio , udari mucki tuzbom i trazenjem starateljstva.Oko dece to odlucuje centar , ma ja se ubih od sekiracije sto je on nastupio nevidjen neistinama i neznam kako nisam izludela dokazujuci suprotno , ali sad oni decu poverise meni .I svi mi se cude sto ga nisam ja prva tuzila jer je tretman drugaciji...e sad, ja sam zaposlena a on je imucan pa ne mora da radi , naravno za limentaciju rece da ne nudi NISTA. To je sad ono sto me ceka , dokazivanje da ima vise od mene , ali ja bogami platih tuzbu 8.500 din. i jos 2000. savet advokata, pa izlazak na rociste koji ce me kostati 8.000, a za sudske troskove neznam , valjda ce mi naknadno stici postom jer na salteru nisu trazili...i tako
a verujem da se nece sve zavrsiti na jednom rocistu i umirem od straha koliko novca cu morati jos da izdvojim dok ne dodjem do kraja .
Ima li ko meni sta da posavetuje ?
Da li u sudske troskove spada i ovo angazovanje advokata ???
 

Back
Top