Razvod braka

E, sada ja upadam ko sa Marsa :). Jedno tehničko pitanje, ako može - neposredno po razvodu nisam vratila svoje devojačko prezime, preciznije nisam se rešila onog - + muževljevo... Da li iko zna gde to, i kako mogu da uradim sada, posle nešto više od dve godine :)?
Sa potvrdom o razvodu braka (sa suda) ides kod maticara.
 
Razvod.
Advokati koje su odabrali neobično su se razlikovali. Njegov je imao očinski stomak koji je zatezao košulju, burmu što se usecala u poput viršle nabubreli prst. Njen je farbao kosu u crno i šuškao dok govori, istežući prema njoj donju usnu, kao Bušman koji želi da se uveri da li pada kiša.

Sve se brzo završilo. Dao joj je slobodu, oslobodio je krivice. Neće više biti optuživana za gužvu u gradskom prevozu, kaznu za nepropisno parkiranje, ključ koji je zaglavio, smetnje pri tv prenosu utakmice, salamu s ukusom kuvanih krastavaca, pantalone ispeglane bez šava, tvrde knedle i trule jagode, cipele koje prave kurije oko, kišno leto, rat u Iraku... Sedela je na ivici njegovog pogleda, laka kao perce. Glas joj je doduše imao prizvuk pobune, koja ga se više nije ticala, odsečno ha-ha rok muzičara na praznoj sceni, koja mu zadaje isto toliko muke kao i sala krcata publikom.

Bila mu je ono što je Marica bila Ivici, sestrica koja je pored njega skakutala niz puteljak, dok su za njima ptice zobale mrvice hleba. Sada će postati neko stvorenje što nestaje u ulici prepunoj ljudi, odnoseći poznati miris kože koja se pretvara u bolničku belinu.

Pogledao je još jednom njeno lice, kojeg se za koju godinu više neće sećati.
Staklo u grlu...:(
 
Mene zanima jel se i kad se razvede sporazumno placa alimentacija...? Ja sam sigurna da ce dete ostati kod mene, ai se ipak bojim da ne isprica ko zna kakve lazi o meni... Ma, njegova rec protiv moje.. :D
 
Mene zanima jel se i kad se razvede sporazumno placa alimentacija...? Ja sam sigurna da ce dete ostati kod mene, ai se ipak bojim da ne isprica ko zna kakve lazi o meni... Ma, njegova rec protiv moje.. :D

naravno..alimentacija se odredjuje da bi se pokrili truskovi podizanja deteta..visinu mozete sami da odredite ili ce vam sudija odrediti zakonski minimum u odnosu na oceva mesecna primanja.
 
Zdravo svima,nadam se da će mi neko pomoći da dođem do odgovora,a situacija je sledeća.Pred razvodom sam (što je i očigledno iz temezz:)),suprug i ja smo kupili stan od novca koji su nam dali njegovi,moj suprug je vlasnik (njegovo ime je u ugovoru),ja sam student,on je zaposlen.Da li i kakva prava imam ja na taj stan i uopšte?Nemamo dece. Hvala na odgovorima!!z:poz:
 
Mene zanima jel se i kad se razvede sporazumno placa alimentacija...? Ja sam sigurna da ce dete ostati kod mene, ai se ipak bojim da ne isprica ko zna kakve lazi o meni... Ma, njegova rec protiv moje.. :D

Odavno se pri brakorazvodnim parnicama ne utvrđuje krivica, više te niko i ne pita zašto se razvodiš.
Sad mi nije jasno da li se brineš da će pričati laži, ili da neće plaćati alimentaciju...
 
Zdravo svima,nadam se da će mi neko pomoći da dođem do odgovora,a situacija je sledeća.Pred razvodom sam (što je i očigledno iz temezz:)),suprug i ja smo kupili stan od novca koji su nam dali njegovi,moj suprug je vlasnik (njegovo ime je u ugovoru),ja sam student,on je zaposlen.Da li i kakva prava imam ja na taj stan i uopšte?Nemamo dece. Hvala na odgovorima!!z:poz:

Nemaš nikakva prava, osim ako ne dokažeš da je bilo nekih zajedničkih ulaganja, kasnije... ali više će te koštati parnica, nego to što možda možeš da izvučeš.
 
Zdravo svima,nadam se da će mi neko pomoći da dođem do odgovora,a situacija je sledeća.Pred razvodom sam (što je i očigledno iz temezz:)),suprug i ja smo kupili stan od novca koji su nam dali njegovi,moj suprug je vlasnik (njegovo ime je u ugovoru),ja sam student,on je zaposlen.Da li i kakva prava imam ja na taj stan i uopšte?Nemamo dece. Hvala na odgovorima!!z:poz:

Ne znam kakva prava imas, mogu samo da pretpostavim da ako je stan kupljen kad ste vec bili u braku i ako je na njegovo ime, a ne na ime roditelja, da imas i ti neka prava. Meni samo nije jasno kakva moralna prava imas da trazis dio stana a znas da nije kupljen zaradom tebe i muza vec njegovih roditelja, drugacije bi bilo da je on zaradio za taj stan, bez obzira sto ti nisi radila ili da imate djecu, pa da ti nemas gdje sa djecom. A ovako, bez djece, mlada (pretpostavljam da si mlada ako jos studiras) i znas da je stan kupljen parama njegovih roditelja - sto ti to treba? Zamisli da je situacija obrnuta, da su tvoji roditelji kupili stan na tvoje ime, a da on studira, nije ucestvovao u kupovini stana i prilikom razvoda hoce dio, kako bi ti reagovala?
 
Zdravo svima,nadam se da će mi neko pomoći da dođem do odgovora,a situacija je sledeća.Pred razvodom sam (što je i očigledno iz temezz:)),suprug i ja smo kupili stan od novca koji su nam dali njegovi,moj suprug je vlasnik (njegovo ime je u ugovoru),ja sam student,on je zaposlen.Da li i kakva prava imam ja na taj stan i uopšte?Nemamo dece. Hvala na odgovorima!!z:poz:

drugarica je imala sličnu situaciju... nije imala prava na taj stan jer nije stečen u braku, već je muž dobio na poklon/kao nasledstvo
 
Zanima me da li neko ima svezeg iskustva sa razvodom. Naime koliko para treba da se sve zavrsi, sa sve taksama, advokatima i sl. i jos bitnije koliko vremena???
Razvod je sporazuman, dece nema, zajednicke imovine nema. Jedina specificnost je sto je jedan od supruznika strani drzavljanin, mada to ne komplikuje nista. Brak je zakljucen kod nas. Hvala!

Prvo se bespotrebno baci pare na svadbu, pa onda na razvod, koje razmetanje, i onda kukanje da nema novca ... :D
 
Hvala ti na odgovoru.Stan jeste kupljen ´ u braku´.S´pravom si postavila pitanje moralnog prava,ali desile su se neke stvari,vezane za njegovog oca,isuviše je komplikovano da bih mogla objasniti u par rečenica.Novac ionako nisam ni mislila da zadžim za sebe,poklonila bih ga nekom,jednostavno sam bila besna i povređena i htela da tom čoveku vratim za sve što je on meni uradio.To je možda pogrešan način,ali....Nikad nije tako jednostavno,kao što izgleda.Još jednom,hvala na odgovoru!;)
 
2000 sada mozda 3000 din i to je sve. jadino sto treba neko da vam napise predlog o sporazumnom razvodu braka ....i to ako ti treba samo mi reci poslacu ti text mailom

Dal bi ste mogli da mi posaljete taj text za sporazumni razvod braka....ja zivim u USA i imam isti problem...zelimo da se sporazumno razvedemo a ona zivi u Crnoj Gori ....dece nemamo i imovine nemamo....u stvari nismo nikad ni ziveli zajedno...njoj nisu odobrili vizu da dodje u USA i resili smo da se razvedemo...mnogo bi vam bio zahvalan ako bi mogli da mi posaljete taj text....hvala jos jednom ...moj email je hhsaric@yahoo.com
 
Да не тражим сада по форуму, да ли неко може да ми каже шта ми од докумената треба за развод, где се предаје захтев и колико кошта. Хитно је! Хвала унапред.
 
Pozdrav svima na forumu

U braku sam 12 godina, imamo 2 dece. Bio je to brak iz ljubavi, pun razumevanja, bez svadja i trzavica. Ziveli smo lepo, bili uzor svojim prijateljima koji su nam zavideli na harmoniji koju smo imali.
Onda se jednog dana sve okrenulo. Moj muz je nasao ljubavnicu. Bila sam sokirana, nije mi bilo jasno zasto se to desilo kada nismo imali probleme, On mi je objasnio da je vremenom osetio neku prazninu u nasem odnosu i to mu se jednostavno desilo...Oprostila sam. Ali on je nakon izvesnog vremena vezu nastavio. Saznala sam i odlucila da se razidjemo. Mojoj odluci o razilazenju prethodili su dani i dani pricanja, dogovora, obecanja, suza i ubedjivanja...Shvatih da je jako, jaaako zaljubljen. Patila sam. Sada vec neko vreme ne zivimo zajedno. Vezu je nastavljao i prekidao nekoliko puta. On ne zeli da zivi sa njom, niti da se opet zeni...kaze da nije srecan u toj vezi Ali to je jednostavno jace od nega. Kada je ne vidi nekoliko dana pocinje da drhti. Jako pati za decom i svakodnevno ih vidja, sto ja dopustam...zbog dece.
Fora u svemu ovome je sto ga jos volim, a ne znam kako i zasto...I sto osecam da i on voli mene, zaista..i da pati. Ali se ponasa kao da je drogiran
Sta da radim?
Ovde u Kanadi radim na takvim slucajevima, Zeleo bih samo da ukazem kakav je postupak ovde a trebalo bi da slicni mehanizmi i rade u Srbiji.
U zavisnosti sta ti zelis za i oko buducnosti, pokusacu ukratko da ukazem na nekolikostvari koje po mom misljenju ti je potrebno.
Posto si dozivela sok o spoznaju prevare i ako si svesno presla preko njegove nevere, predlazem da ipak imas razgovor sa terapeutom o dozivljenoj traumi.
Ako i dalje mislis da je vredno sacuvatibrak i sve sto ste do sada imali, potrazite mediatora, na srpskom bi to bilo pomiriteljstvo, nekad su bili dobri timovi pri centru za socijalni rad. ako si u Beogradu, jos imam nekakve kontakte gde mozes dobiti i ti i tvoj suprug savete.
Potrebno je raditi odvojeno a posle odredjenih seanse , donosi se odluke za zajednicka vidjenja.
Da se ne zaboravi da su i deca ukljucena u sva ova zbivanja.
Po mom iskustvu u radu ne samo sa nasom populacijo, da ako neko uspe da prevazidje stanje prevare i bude dovoljno strpljiv da " zaljubljenost" ( da li je kriza identiteta - godina u pitanju) kod druge osobe splasne tj " suzenje svesti "zaslepljenosti prodje ili ti vidik sve vise otvara, da se uspeva na duze vreme i razgovore, vrati na takozvano normalno!!!!.
Ako se pocne sa prebacivanjem -kod druge osobe se pojavljuje otpor i inat" da se dokaze drugima, naravno i sebi da je u pravu za svoj postupak.
Potrazi strucne savete od profesionalaca. Bracna Savetovalista etc.
Jos jedno veoma vazno a to je da" nikako se ne pocne razbacivati sa "prljavim vesom" i to nikako ne pricati ni najboljim prijateljima?ca kao i ne blizoj ,ni daljoj rodbini>
Deci treba objasniti da ih TATA voli, da ima se nekih malih problema, i uveriti ih da nije njihova krivica ni malo.Obratiti paznju na promene u ponasanju i ako se primeti nesto sto je odudaralo od ranije-Potrazite Pomoc sto pre.
Da ne objasnjavam zasto ali je izuzetno vazno???
Sretno a ako imas potrebe za vise, Javi se na moj privatni mail tj preko sta ja znam Krstarice
 
Sta da ti kazem i ja sam u slicnoj situaciji.
U braku smo 17. godina i imamo dvoje dece.Sve je pocelo izbegavanjem seksa raznim izgovorima sto me je i navelo da posumnjam da se nesto desava.
Ona jednostavno tvrdi da se promenila i da vise nije ona ista,da je shvatila da su joj vazne pare i da nema drugog p.s. ''Čisto sumnjam al ajde''.
Što se tiče dece, tu je problem pošto ja hocu da deca ostanu kod mene,ceo svoj bračni staž sam posvetio porodici i deci.Suprugu nisam ni jednom prevario,nisam od onih sto idu po kafanama,deca više vole kad ja skuvan rucak,imala je slobodu,poštovanje i svu ljubav koju sam mogao da joj dam i da ne navodim dalje.Po mnogima zivela je kao CARICA.Zbog dece se ponašamo kao da je sve u najboljem redu.Pa jbte,koliko to njoj para treba, imam solidnu platu i još radim tu i tamo privatno a i ona radi i nema tako lošu platu.
E sad, najveći problem je što ja nju još uvek puno volim,ali ono stvarno a ona sve to ignoriše.Čini mi se da ću da umrem,radim stalno III smenu,kući kad dođem ne mogu da spavam,Za dva meseca koliko sve to traje oslabio sam 10-ak kg.A postajem i strašno nervozan i agresivan na okolinu.
Znam, pokušavam sebi da dokažem da tako mora ali jednostavno ne mogu.
Mislim,eto vidiš nisi jedina sa slicnim problemima.
Zeleo bih da imas priliku da procitas moj odgovor maloj Milici.
Nalazis se u beogradu, bilo je dosta dobrih organizacija koje su se bavile razvodima kao i problemima sa razvodom. Pritisak koji osecas a a ko se ne usmeri u pravom pravcu, najcesce dovodi i do psiho-somatskih oboljenja, depresije,
Potrazipomoc, obrati se nekom centru za socijalni rad. pokusaj zaborava ito radom prekovremenim niti je resenje u duzem vremenskom roku,kao i za tvoj odnos sa detetom.
Sretno
 
Post je napisan 2008-me godine, verujem da je čovek već rešio problem, ovako, ili onako...
Nego, to što se tiče rada... kažu da pomaže, u stvari stvara taj vid agresije. Moraš da gutaš i potiskuješ pred drugima, praviš se da je sve u redu, a u sebi se raspadaš. Ceo život ti se raspada... A u mom braku nije bilo ljubavi više, bar sa moje strane ne. Ne mogu ni da zamislim kako je onima koju su povređeni i gde još uvek postoje osećanja.
 

Back
Top