Razvod braka

Ja sam ziveo u jednoj EU drzavi 3 godine.
Stvarno nemam nameru dalej da te ubedjujem
veruj ako hoces, nemoj ako neces
Tvrdim da je sve sto sam rekao tacno, tj da po zakonu o jednakosti roditelja od 1 marta 2009 godine otac mzoe sa lakocom da dobije dete 50%
Siguran sam da ce taj zakon veoma brzo doci i u Srbiju

Pa to je odlično, ja to ne osporavam. Odlično je ako će otav imati 50% prava, tako će imati i 50% obaveza. Ti zaboravljaš da mi lako prihvatamo evropske zakone, ali teško možemo da ih sprovodimo. Što zbog toga što su neprilagođeni mentalitetu, što zbog toga što nam je sudstvo katastrofalno.
I ako si laik, nemoj sebi da dozvoljavaš da tako lako ljudima postavljaš dijagnoze, odmah se vidi koliko si stručan.
Skrenuli smo mnogo sa teme, ne pomažemo postavljačici.
 
Hellen

Prema njoj je ucinjena nepravda!
Zivela je 15 godina u toj kuci i gledala je kao svoju/zajednicku
Sada se razvode, a on odigrao pametno, u dogovoru sa roditeljima, jos rpe 15 godina.
Njegovi nisu prepisali njemu kucu, da bi sve njemu ostalo, u slucaju razvoda.
Pa moj otac trazi da sve bude na njemu sto ja imam, uz recenice tipa"Ko zna sta se sutra moze desiti"
A zna se na sta je ciljao prilikom mog stupanja u brak.

Tako se u Srbiji razmislja, cinjenica je da je ona "nasankana"
I ja je razumem
Ali treba da se pomiri sa cinjenicnim stanjem

nasankana, nasankana,,,,da pravi izraz.
valjda kad se zacopas sa 18, drugacije i ne mozes da prodjes.:dash::dash::dash:
 
Pa to je odlično, ja to ne osporavam. Odlično je ako će otav imati 50% prava, tako će imati i 50% obaveza. Ti zaboravljaš da mi lako prihvatamo evropske zakone, ali teško možemo da ih sprovodimo. Što zbog toga što su neprilagođeni mentalitetu, što zbog toga što nam je sudstvo katastrofalno.
I ako si laik, nemoj sebi da dozvoljavaš da tako lako ljudima postavljaš dijagnoze, odmah se vidi koliko si stručan.
Skrenuli smo mnogo sa teme, ne pomažemo postavljačici.

Izvinucu se postavljacici teme, ali moram da ti odgovorim.
Prvo, ja nigde nisam rekao da ne treba i obaveze da se podele.
ja imam svoju decu i ja nikada ne bih uradio jedan potez koji bi njihovu buducnost doveo u pitanje. Ali isto tako, necu nikada prihvatiti da se zbog razvoda odvojim od njih.
Razveden sam ali su deca 3 dana sedmicno kod mene. Sve obaveze oko njih ta 3 dana uzimam.
Ja sam od prvog dana njihovog rodjenja sa njima. kupam ih, perem ih, presvlacim, izvodim u setnju, u igraionice...
Ne vise nego moja tadasnja lepsa polovina, ali ne ni mnogo manje.
Ja sam uzeo odgovornsot za njhi od prvog dana i kada je doslo do rastavljanja nije bila opcija da budem otac 1 dan za vikend u 14 dana.
To je neprihvatljivo.
Mene ne zanima srpski mentalitet, ja gledam sebe.
Mozda neki oac ne zasluzuje dete. mzoda neka majka ne zasluzuje.
Ali moja ex je znala da ce pre neko biti ubijen nego sto ce mene odvojiti od dece.
Racionalno se ponela. Rekla da sma los muz ali divan otac.
I dogovorismo se.
ja samo kazem da se mroa izjednaciti zakon za oba roditelja jer sigurno nisam jedini otac koji svrhu zivota u deci vidi.

I da se jos jednom "opravdam"
ne opravdavam neplacanje alimentacije, ne opravdavam antezanje rpeko dece, ali ne opravdavam zakon koji po defoltu decu dodeljuje majci
 
Hellen

Prema njoj je ucinjena nepravda!
Zivela je 15 godina u toj kuci i gledala je kao svoju/zajednicku
Sada se razvode, a on odigrao pametno, u dogovoru sa roditeljima, jos rpe 15 godina.
Njegovi nisu prepisali njemu kucu, da bi sve njemu ostalo, u slucaju razvoda.
Pa moj otac trazi da sve bude na njemu sto ja imam, uz recenice tipa"Ko zna sta se sutra moze desiti"
A zna se na sta je ciljao prilikom mog stupanja u brak.

Tako se u Srbiji razmislja, cinjenica je da je ona "nasankana"
I ja je razumem
Ali treba da se pomiri sa cinjenicnim stanjem

Ни закон ни ја се не слажемо са тобом!:mrgreen:

Нико ту није насанкан! Она је дошла да живи у стану који је власништво његових родитеља, је ли тако? Да ли то тога била свесна? Јесте. Да ли ју је неко преварио, обећавао да ће она бити власник стана? Није.

Стан су стекли његови родитељи, они нису дужни чак ни сину да га препишу, акамоли снаји!!!! Они могу у било ком тренутку да га продају и оду на Хаваје за те паре... Свекар и свекрва нису дужни (ни законом, ни морално) да материјално обезбеђују снајке... Шта би било да се њихов син женио 3 пута па да су сваки пут преписивали по пола имовине да снаје???:lol:

Е сад, то што је она 15 година улагала у тај стан - колико сам упућена - она зато има право да приликом бракоразводне парнице тражи да се утврди њен удео у реновирању тог стана (пошто је на другој теми поменула да је плаћала неки кредит за реновирање)...и да тражи да јој се тај износ надокнади. Само то. И пола покућства које су заједно стекли.

Јер - шта би било да његови родитељи нису пристали да им дозволе да живе у њиховом стану? Плаћали би кирију 15 година...:rtfm: Људи су им изашли у сусрет, сад још испадоше грбави што неће снаји да поклоне пола стана...:roll:
 
nasankana, nasankana,,,,da pravi izraz.
valjda kad se zacopas sa 18, drugacije i ne mozes da prodjes.:dash::dash::dash:

Vidis, kada sam ja pricao da nikada ne bih ziveo u imovini zene, bio sam proglasen balkanskim sovinistom.
Ne da ne bih ziveo zbog mojih kompleksa, vec zbog toga...sta kada se razvedes?
Da te neko izbaci kao dzak?
To se tebi na zalsot desilo.
Zbog toga razumem tvoju ogorcenost
 
nasankana, nasankana,,,,da pravi izraz.
valjda kad se zacopas sa 18, drugacije i ne mozes da prodjes.:dash::dash::dash:

Насанкао те је МУЖ јер те је преварио и шутнуо као крпу...што је веома ружно с његове стране...:evil: Али, то је ствар ваше интиме, а не имовинска....

Али, што се тиче имовинско-правних односа - ствари тако стоје! Годинама си живела у туђем стану и то ти је пријало...а сада тога више нема...и разумем да си повређена, али ниси у праву.....
 
Насанкао те је МУЖ јер те је преварио и шутнуо као крпу...што је веома ружно с његове стране...:evil: Али, то је ствар ваше интиме, а не имовинска....

Али, што се тиче имовинско-правних односа - ствари тако стоје! Годинама си живела у туђем стану и то ти је пријало...а сада тога више нема...и разумем да си повређена, али ниси у праву.....

Bila naivna
Na zalost to se precesto desava.
Mislim da je nepravda, alis e tu mnogo ne moze uciniti
 
Bila naivna
Na zalost to se precesto desava.
Mislim da je nepravda, alis e tu mnogo ne moze uciniti

У ком смислу ''била наивна''? Мислила је да ће тиме што је 15 година живела у туђем стану - стећи станарско право?
 
Насанкао те је МУЖ јер те је преварио и шутнуо као крпу...што је веома ружно с његове стране...:evil: Али, то је ствар ваше интиме, а не имовинска....

Али, што се тиче имовинско-правних односа - ствари тако стоје! Годинама си живела у туђем стану и то ти је пријало...а сада тога више нема...и разумем да си повређена, али ниси у праву.....

Јер - шта би било да његови родитељи нису пристали да им дозволе да живе у њиховом стану? Плаћали би кирију 15 година...:rtfm: Људи су им изашли у сусрет, сад још испадоше грбави што неће снаји да поклоне пола стана...:roll:[/QUOTE]


12 x 15 x cca 200 eur..... to je oko 36 000 eura. Pa to mu dodje da ja treba da im kupim jos jedan stan. ufffff...... moram pod hitno da prodam i ovaj majcin, da im dam pare.
 
У ком смислу ''била наивна''? Мислила је да ће тиме што је 15 година живела у туђем стану - стећи станарско право?

Ne, vec sto je najbolje godine(godine stvaranje) procerdala u tudjem stanu.
Trebala je odmah da trazi da idu i iznajme stan za sebe, ili da uzme hipoteku, ili..ili...ne znam ni ja
Tesko je u Srbiji sve to, znam..ali ne bih nikada pristao da zivim u tudjem stanu
Radije rentirati
 
nemoralno je da je ostavi bez icega nakon 15 godina zajednickog zivota..pa cak i ljudi kad dobiju otkaz..dobiju otpremninu od poslodavca...a covek kad se razvede... ne dobije nista?!?! ne razumem...
mozda po zakonu nema pravi nista da trazi, ali aj smatram da bi taj mega uspesan muskarac terebalo da zeni sa kojom je delio zivot 15 godina plati stanarinu.ili vec neki deo zivotnih troskova...
 
У ком смислу ''била наивна''? Мислила је да ће тиме што је 15 година живела у туђем стану - стећи станарско право?

a val i to sto kazes. koji sam se moj i zaljubljivala i radjala dete kad nisam imala samo SVOJ stan. tako treba i dete da naucim da razmislja. pa kako joj bog da.:zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
Ne, vec sto je najbolje godine(godine stvaranje) procerdala u tudjem stanu.
Trebala je odmah da trazi da idu i iznajme stan za sebe, ili da uzme hipoteku, ili..ili...ne znam ni ja
Tesko je u Srbiji sve to, znam..ali ne bih nikada pristao da zivim u tudjem stanu
Radije rentirati
А, мислиш - било би им лепше и лакше би живели да су 15 година бацали лову на изнајмљивање стана?
И њој би сад лакше пао развод и то што ју је муж оставио због друге?
И сад она не би живела у маминој собици?
 
А, мислиш - било би им лепше и лакше би живели да су 15 година бацали лову на изнајмљивање стана?
И њој би сад лакше пао развод и то што ју је муж оставио због друге?
И сад она не би живела у маминој собици?

Slazem se i sa tobom.
Ipak, sa moralne strane, NIJE LEPO
Nije posteno
Tacnije, totalno je u qrtzu
 
a val i to sto kazes. koji sam se moj i zaljubljivala i radjala dete kad nisam imala samo SVOJ stan. tako treba i dete da naucim da razmislja. pa kako joj bog da.:zcepanje::zcepanje::zcepanje:

Ти идаље своју љутњу на њега усмераваш у материјалну страну...:think:
Добро, ваљда ти је тако лакше да поднесеш и да не размишљаш о емотивној повређености...:confused:

Многи људи тако реагују.... Емотивну повређеност због неуспеле везе преокрену у сукоб око имовине...па се кољу за сваку кашичицу из есцајга, за сваку подерану завесу и олупану шерпу...:(

Зар ћеш себи то да урадиш? :(
 
a val i to sto kazes. koji sam se moj i zaljubljivala i radjala dete kad nisam imala samo SVOJ stan. tako treba i dete da naucim da razmislja. pa kako joj bog da.:zcepanje::zcepanje::zcepanje:
ili da pametno saceka, pa da se uda oko 40-te. tako nekome ,,upadne,, u zivot, sve gotovo, sredjeno i samo uziva. a ovaj previse mator da bi dalje menjao......

e pusta matematika. gde mi je digitron bio pre tolikih godina.
 
Slazem se i sa tobom.
Ipak, sa moralne strane, NIJE LEPO
Nije posteno
Tacnije, totalno je u qrtzu

Није лепо с моралне стране то што ју је тако ладно откачио због друге....(мада ми не знамо какав су брак имали:roll:)....али што се материјалне стране тиче - све је врло чисто! Његови родитељи немају обавезу (ни законску ни моралну) ни према њему, акамоли према бившој снаји!!!! :rtfm:
 
ili da pametno saceka, pa da se uda oko 40-te. tako nekome ,,upadne,, u zivot, sve gotovo, sredjeno i samo uziva. a ovaj previse mator da bi dalje menjao......

e pusta matematika. gde mi je digitron bio pre tolikih godina.

А ти си удају доживела као доживотну гаранцију на (туђа) материјална добра? :confused:
 
Није лепо с моралне стране то што ју је тако ладно откачио због друге....(мада ми не знамо какав су брак имали:roll:)....али што се материјалне стране тиче - све је врло чисто! Његови родитељи немају обавезу (ни законску ни моралну) ни према њему, акамоли према бившој снаји!!!! :rtfm:

Pricam o jednoj perfidnoj igri, opste zastupljenoj na balkanu.
Dakle ide ovako...

"Sine, slusaj ti sta ce tata da ti kaze. Danas se volite, sutra ko zna. Ako prepisem stan na tebe, a sutra se desi ono sto mi ne bi voleli, ali je moguce, ode pola stana. Dakle, ostaje stan na nama, pa ako se vi poyebete, ona izadje i to je to. Do tada ce ulagati u tvoje, ne vase vec TVOJE. A kada mi odemo na onaj svet, stan naravno ostaje tebi. E tada neka bude prepisan na tvoje ime."
Tako se to radi.
Znam iz licnog primera
 
Ајд да ти одговорим овде, на овој темии, пошто си овде споменула кредит: колико знам - приликом бракоразводне парнице имаш право да тражиш да се утврди твој материјални допринос приликом реновирања мужевљевог стана и да тражиш да ти се тај износ надокнади (кредит и друга улагања која су подигла вредност стану).

taj jedan kredit je minoran, i moja majka otplacuje kredit koji je podigla kao depozit za automobil koji je on u medjuvremenu prodao, a posto je kredit bio kes, nema dokaza da je upotrebljen za to. isto kao i kompletno renoviranje koje sam ja finansirala kada sam primala samo deo zarade na racun, 99-te i 2000 godine, dok je jos bilo onih crnih zarada. a ja sam bogami dobro zaradjivala. sada mogu samo da sanjam da to dokazem.
 
А ти си удају доживела као доживотну гаранцију на (туђа) материјална добра? :confused:

pa valjda vidis iz primera da je tako. ostala sam tamo da mu peglam kosulje i docekujem od ljubavnice, a on da me pljuje pred detetom.......sve za pare i stan i DOZIVOTNU sigurnost.:dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:
 
tuzno je sve to.... mada, mislim da za razvod nikada ne moze biti kriva samo jedna strana... ponekad, zbog previse obaveza ili monotonije ili ko zna cega jos, ne vidimo da se nesto negativno dogadja ili jednostavno ne zelimo da da vidimo ili priznamo...

ne verujem da ima bilo kakvo pravo na stan, meni licno ne bi ni palo na pamet da trazim to, jer kako bi meni bilo da mm nakon razvoda trazi nesto sto su moji roditelji stvorili??? ima pravo da pokupi zavese i stolnjake sto bi moja baba rekla i tako namestaj i to sve u dogovoru sa bivsim muzem...

dete ima pravo na alimentaciju, i to je ok, onoliko koliko sud odredi... a ne koliko trazi staratelj... pa i na zapadu je to veliki problem, jer ima gadova koji napuste posao i odu na socijalu,a kad su na socijali, drzava im plati stan i da neki minimalac i ne moraju da placaju... placa drzava, isto tako nesto malo, ali dovoljno.... mada nikad necu razumeti roditelja koji izbegava tu obavezu placanja...

draga moja, zelim ti puno snage i nerava, verujem da ti je tesko, povredjena si, razcarana, poljuljano ti je samopouzdanje... sve ce to proci, ali moras se i sama potruditi... razgovaraj sa psihologom i sa detetom naravno.... znam da nije lako, a to ste ste u sobicku, znam mnoge koji zive u jadnim uslovima, ali su srecni. nije sramota biti siromasan, sramota je biti necovek....
 
taj jedan kredit je minoran, i moja majka otplacuje kredit koji je podigla kao depozit za automobil koji je on u medjuvremenu prodao, a posto je kredit bio kes, nema dokaza da je upotrebljen za to. isto kao i kompletno renoviranje koje sam ja finansirala kada sam primala samo deo zarade na racun, 99-te i 2000 godine, dok je jos bilo onih crnih zarada. a ja sam bogami dobro zaradjivala. sada mogu samo da sanjam da to dokazem.

Sa dobrim advokatom sve mozete dokazati, ulozen novac!!!
 
tuzno je sve to.... mada, mislim da za razvod nikada ne moze biti kriva samo jedna strana... ponekad, zbog previse obaveza ili monotonije ili ko zna cega jos, ne vidimo da se nesto negativno dogadja ili jednostavno ne zelimo da da vidimo ili priznamo...

ne verujem da ima bilo kakvo pravo na stan, meni licno ne bi ni palo na pamet da trazim to, jer kako bi meni bilo da mm nakon razvoda trazi nesto sto su moji roditelji stvorili??? ima pravo da pokupi zavese i stolnjake sto bi moja baba rekla i tako namestaj i to sve u dogovoru sa bivsim muzem...

dete ima pravo na alimentaciju, i to je ok, onoliko koliko sud odredi... a ne koliko trazi staratelj... pa i na zapadu je to veliki problem, jer ima gadova koji napuste posao i odu na socijalu,a kad su na socijali, drzava im plati stan i da neki minimalac i ne moraju da placaju... placa drzava, isto tako nesto malo, ali dovoljno.... mada nikad necu razumeti roditelja koji izbegava tu obavezu placanja...

draga moja, zelim ti puno snage i nerava, verujem da ti je tesko, povredjena si, razcarana, poljuljano ti je samopouzdanje... sve ce to proci, ali moras se i sama potruditi... razgovaraj sa psihologom i sa detetom naravno.... znam da nije lako, a to ste ste u sobicku, znam mnoge koji zive u jadnim uslovima, ali su srecni. nije sramota biti siromasan, sramota je biti necovek....

ovakve misli me i drze u koliko toliko normalnom stanju.

a sto se tice dokazivanja vlasnistva nad escajgom i rigips zidovima. trenutno nemam ni zivaca ni nerava za to. sigurna sam da zbog toga gresim, ali jednostavno toliko drugih stvari mi je sada na pameti.

gospodin nesto ne zuri sa predlogom za razvod. ja sam mu cak rekla da moze i da tuzi sto se mene tice. sa detetom se koliko toliko sama borim, nemam tako losu platu, iako moram priznati brze bi mi islo ovo sredjivanje i ponovna kupovina (dodatni krevet, radni sto-posto je tamo u stanu to bilo uradjeno po meri i ne moze da se premesti) osim toga neka joj ostane ta sobica, kada ode za vikende, zasto da joj to ,,rusim,, kad je budala sve sj....
 

Back
Top