Sport i politika

Rebecca, shvataš sada besmisao svega? Vidiš da mu karijera stagnira baš kad treba da skače?

Eh, Srbijo.... Ni vreme, ni mesto, ni način... Neko bi rekao da je to potez glupave osobe, a neko da je pametan potez...


Ја бих се задржала на овом цитату :

.............

Nisam imao nameru nikoga da provociram. Moju zemlju cepaju na komade... Moj cilj je bio da podršim sopstveni narod. Šta moja majica može da promeni u namerama SAD, UN, Evropske unije? Oni su već odradili svoj posao. Sve što sam želeo je da podršim moj narod. Moja jedina uloga ovde je da budem lider i da prenesem pozitivnu energiju - pojasnio je Čavić svoj gest.

..............

Па нек' ме ко год хоће назива глупачом.:|
 
Lupaj, lupaj... Ali oštećena je karijera mladog čoveka.

Prvo nije Cavic ovo uradio zato sto mu je neko naredio,vec zato sto voli svoju zemlju za razliku od nekih.Drugo,bio je svestan eventualnih posledica,ali je ipak uradio sto ga cini jos vecim.Trece,karijera je tek pred njim i nije mu drasticno ostecena,a uzeo je zlato i oborio rekord.Trece nemoj ga ti braniti od njega samog.I,cetvrto, prestani da zakljucavas neke teme koje se tebi licno ne svidjaju,jer ukazujes da si paranoican!
 
Činjenica je da je Čavić ispolitizovan. Uneo je politiku u sport. Ako je sportista, treba da ostane sportista, a ne da služi političarima, da ih promoviše i obavlja prljave političke poslove.
 
Koshtunica je ugardio mikrochip u mozak poshtenog mladogdemokrate djindjicevca Chavica,choveka koji obozava USA i njihov sistem vrednosti ali avaj,zli Mlohavi je unishtio karijeru jednog perspektivnog mladitja time shto ga kontrolishe.:(
 
Pa dok je bilo bombardovanje velika vecina nashih sportista u inostranstvu je posle mecheva skidala dresove a ispod bile majce sa natpisom:"Stop bombing!" ili tako neshto...
I to je bila politichka manipulacija a niko od tih zlih manipulatora-sportista nije odgovarao.
 
Poenta je da su natpisom kakav god bio prenosili politichku poruku-da prestane bombardovanje.
I to je valjda meshanje politike u sport?
I ima takvih primera milion,ne samo u vezi nas-kada neko zeli da iskaze svoj stav jer na to ima PRAVO kao slobodan chovek a ne rob.
Ako je ishta politichko u ovome kom Chavica to je da je on suspendovan iz politichkih razloga jer je javno izneo stav koji nekim mocnicima ne odgovara da se plasira chak ni kao simbolichan protest-u p[revodu-nemate prava ni da se bunite shto smo vas bombardovali da bi vam oteli deo teritorije.
 
Ili tako nešto ili tome slično?


:roll:

Стварно не разумеш или се правиш ?:shock::roll:

Нико неће обратити пажњу на мене, петог или десетог, ако на улици носимо мајицу са тим натписима али на познате спортисте, а уз то такве величине као што је тренутно Чавић, Ђоковић и слични, свакако цео свет обраћа пажњу, а тиме се и шаље порука том свету који крши сва међународна права када је у питању...гле чуда...ова мала Србија !:mad:
 
Ако не постоји Устав и Закони, не постоји ни Држава!
Можемо одмах да се вратимо у камено доба и да престанемо да плаћамо порезе и издржавамо политичаре
и државу!



Колико неке речи изгубе сваки смисао и колико се отрцају, када се употребљавају у погрешном
контексту...

А ова реч је саставни део жутог вокабулара, када на неке ствари немају адекватан одговор, онда
једноставно кажу - то је реалност ....и мисле да су решили том једном речју све проблеме.

Море кад вам дохвати народ мотку и клепи вас по тинтари, видећете све звезде, али не оне на застави
ЕУ, већ праве и најзад ћете схватити значење речи реалност!:twisted:

znaci,po tvome KiM kontroliše naša vojska i naša policija, važe naši zakoni itd i sve je u redu,normalno putuješ po KiM kada hoceš.......zar je to realnost,a?
 
Било би лепо када спорт и политика не би били повезани,али то је немогуће .
Али...
Ово што је урадио Чавић нема везе са политиком !
Још једном свака част,поносим се што има још увек и таквих ...
...И Косово и Метохија јесу Србија....Ако тренутно можда и није тако на "терену"...
 
Prvo nije Cavic ovo uradio zato sto mu je neko naredio,vec zato sto voli svoju zemlju za razliku od nekih.Drugo,bio je svestan eventualnih posledica,ali je ipak uradio sto ga cini jos vecim.Trece,karijera je tek pred njim i nije mu drasticno ostecena,a uzeo je zlato i oborio rekord.Trece nemoj ga ti braniti od njega samog.I,cetvrto, prestani da zakljucavas neke teme koje se tebi licno ne svidjaju,jer ukazujes da si paranoican!

Tesla, pa ko je rekao da mu je neko naložio d to uradi, a? Kakav ste cirkus! :lol:

Da je svestan o čemu se radi, ne bi sad kukao na press-u. ;)

I da vidim junaka hoće li ponoviti ove napade nacionalizma tamo gde im nije mesto.
 

Back
Top