Javasluk na carini

lazovic

Početnik
Poruka
1
Dana 21.03.2008 kompletna smena na CI Terminal Beograd se napila na radnom mestu.
Molim novinare, posto nemam kome drugom da se obratim da dodju da snime kako organi koji predstavljaju drzavu Srbiju obavljaju svoj posao, verujte nece te se pokajati.
Mozete videti kako uvoznike maltretiraju,ucenjuju i pljackaju, kako se izvoz carini po 5 sati, kako se bahato ponasaju..
Kako stati na put javasluku???
 
Dana 21.03.2008 kompletna smena na CI Terminal Beograd se napila na radnom mestu.
Molim novinare, posto nemam kome drugom da se obratim da dodju da snime kako organi koji predstavljaju drzavu Srbiju obavljaju svoj posao, verujte nece te se pokajati.
Mozete videti kako uvoznike maltretiraju,ucenjuju i pljackaju, kako se izvoz carini po 5 sati, kako se bahato ponasaju..
Kako stati na put javasluku???

NIŠTA NOVO ....

Grčka carina na Evzonima .... preko polovina službenika je UVEK pijana.
Ja sam jednom zvala policiju da dođe iz Soluna, došli su posle sat vremena ( realno vreme).
Ne znam kako se završio uviđaj. Nisam mogla da dobijem uvid.
Naravno da su mi rekli da su me zapamtili, i da će mi svaki put kada ponovo dođem rastaviti auto na delove ....

Jedino rešenje je napraviti prijavu na licu mesta, pa šta bude .....
 
Za 26 sati samo 17 pregleda ,nemoze se tome stati na put ,ovo je Srbija!

Bez namere da branim carinu htela bih da navedem par cinjenica:
1- na granicnim prelazima uvedeni su crveni i zeleni kanal- u crveniulazite ako imate sta da prijavite u zeleni ako nemate ali to ne znaci da vas carinik koji stoji u istom nece zaustaiti ako mu se ucinite sumljivim na osnovu utvrdjenih standarda
2- kako bi se ubrzalo kretanje robe i putnika ni na jednom granicnom prelazu se vise ne vrse kontrole svakog bogovetnog uvoznika, analizom prethodno dobijenih podataka i rizika odredjuju se uvoznici, prevoznici, spediteri i roba koja se kontrolise (naravno postoji roba koja se svaki put mora pregledati i uzorkovati)
3- jedan od novijih principa kontrole koji je uveden prosle godine je i kontrola nakon carinjenja tj. kontrola u prostorijama uvoznika tokom koje se pregledaju dokumenta koja se ticu uvoza, placanja, prevoza... kako se ova vrsta kontrole bude razvijala broj kontrola na granicnim prelazima ce jos vise opasti i ici ce se na davanje odredjenih olaksica/ pojednostavljenih procedura za uvoznike (zbirne deklaracije na kojima se navodi sva roba koju uvoznik uvozi tog meseca ili u periodu duzem od mesec dana). Naravno nece svi uvoznici dobijati olaksice...
 
Ovde se ne radi o graničnim prelazima nego o carinskim ispostavama gde se vrši redovno carinjenje robe, a ne po skraćenom postupku, kako se zove carinjenje na GP.

Npr. na CI Željeznička stanica Subotica, običan C7 se radi do 3 dana, dok na CI Javna skladišta Subotica se to završi za 5 minuta.

Na prvoj CI kad vam se prilikom kucanja JCI omakne greška u kucanju na nebitnoj rubrici, znači ne tarifiranje ili sl., odmah ti se piše mandatna kazna od 2.000 din., dok na ovoj drugoj ti lepo ukažu na grešku i vrate te da prekucaš deklaraciju.
 
Jeste znali da vam se omakla greska kad ste JCI predavali?
Opet ne branim ih ali ako vec podnosite dokumenta ona valjda treba sve da bude popunjeno kako valja, vi ste cini mi se morali polagati neki kurs za speditera da bi ste dobili dozvolu za bavljenje tim poslom?
 
Ako znas da imas gresku na JCI tada ga ne predajes,zar ne ... a svaki covek koji radi taj i gresi,mada kod nas svaki ispostava svoju politiku vodi ma kako to smesno izgledalo,nije ista procedura na javnim skladistima Subotica i recimo na Luci Beograd,nisu to neke bog zna kakve velike razlike ali to su te finese sa kojim mozes da "zaradis" mandat od 2.000 din.
Da se vratim na temu..pijanstva i bahatosti na carini ima kao sto toga ima i u nekim drugim sferama posla ali mislim da bi za takve propuste na carini,policiji i spediciji trebalo mnogo rigoroznije da se kaznjava, posto to fizicko lice-putnik ili vozac-uvoznik prvo koga srece na ulasku u nasu zemlju su oni,i u neku ruku na osnovu njihovog ponasanja tj.ljubaznosti ili obrnuto stvara sliku o nasoj zemlji.
 
Evo zbog čega sam ja popio jedan od mandata.

Na JCI Rubrika 20 u prvoj podeli se upisuje paritet, u drugu mesto isporuke i u treću brojna oznaka pariteta odn, mesta isporuke.

Ja sam za robu iz Nemačke u prvu podelu upisao EXW, što je oznaka pariteta za isporuku u mestu prodavca; u drugu Minhen; u treću 0.
Greška je ova 0, jer ona označava mesto isporuke na granici Srbije, a uz nju ide oznaka DAF u prvoj podeli. Znači, umesto 0 trebao sam upisati 3, što je oznaka za mesto isporuke van Srbije.
Ako je u prvoj EXW u trećoj mora biti 3.

Ova greška mi se potkrala jer mi se prst smakao na tastaturi sa 3 na 0, što ja nisam primetio. Kad godinama radite jedno te isto onda radite po automatizmu.

Carinik na CI Ž. stanica mi je pisao mandat iako sam mu objašnjavao kako je do greške došlo i da ću se za 5min. vratiti sa novom otkucanom JCI.

Drugi primer, ovaj put sa CI J. Skladišta.
Radio sam izvoznu deklaraciju za Hrvatsku. Već dvadeseti dan za redom jedna te ista roba. JCI sam popunjavao kroz izmene da ne bih morao sve kucati. Menjao sam samo reference poput težine, vrednosti i sl.
Prethodni dan robu je vozio šleper iz Hrvatske sa njihovom reg. oznakom. U rubrici 21 stajao je broj tablica vozila/prikolice, a odvojeno HR, oznaka za Hrvatsku.
Taj dan robu je vozio naš šleper sa KI tablicama. Ja sam izmenio registarske oznake, ali mi je promaklo da HR prepravim u RS.
To je priznaćete mnogo ozbiljniji prekršaj od onog predhodnog, jer da nije primećeno vozač je mogao imati problema na izlasku iz SRB, odn. na ulasku u HR.

Carinkinja pregledač, zadnja u lancu obrade JCI, koja je to primetila, je pitala šefa smene šta da radi i ovaj me je uputio da to ispravim i nije ih mrzilo da ponovo pečatiraju i potpisuju JCI.

Toliko o korektnosti jedne u odnosu na drugu CI u okviru iste carinarnice.
 

Back
Top