Privatni vrtic

Kada budete otvorili...dakle kada budete zaposhljavali osoblje nudim se za rad u vrticu:

Trogodishnje iskustvo i diploma obrazovanog vaspitacha, trenutno studiram uchiteljski fakultet. Imam iskustvo sa razlichitim pravcima pedagogije: Reggio-Emilia, Waldorf, Montessori i "Ur och Skor" - specijalna shvedska pedagoshka grana.
Ukoliko ste dalje zainteresovani mogu poslati CV, diplome i reference :).
 
Da li neko zna sta je sve potrebno da bi se otvorio privatni vrtic?

Koliko je otprilike potrebno novca da se ulozi?

Ja takodje planiram otvaranje privatnog vrtica,otprilike za to ti je glavno ministarstvo prosvete i prosvetna inspekcija.Takodje ce ti izaci i sanitarna inspekcija.Otprilike za 2 nedelje imam sastanak u ministarstvu,cekam da se vrate sa odmora.
Trebas otprilike da imas neki program po kojem ces raditi,bankarske garancije odnosno depozit za godinu dana poslovanja kao i odredjene uslove sto se tice prostora broja dece,i zaposlenog kadra...

Ukratko zavisi da li iznajmljujes prostor ili imas svoj ali bez nekih 150 m2 nemoj ni da se upustas u posao.
Ja licno gledam da iznajmim neku kucu sa dvoristem,otprilike od 200-250 m2 to zadovoljstvo ti je otprilike od 1000-1500 Evra pa i vise mesecno zavisi od lokacije.Mada znam da se obdanista otvaraju i po stanovima u stambenim zgradama...

Kada iznajmljujes obavezno pravi ugovor da vlasnik ne moze nikako podici kiriju (u evrima) u narednih minimum 5 godina,jer po mojim iskustvima dosta rentijera koji iznajmljuju PP i lokale kada vidi da neko dobro radi dizu mu kiriju,dalje sve kapitalne investicije u sredjivanje objekta:plocice,kupatila,grejanje,klime obavezno trazi da ti se odbije od kirije.Ili barem pola-pola zavisi kakav si pregovarac.Otprilike onome kome gori pod nogama pristace na sve.

Takodje svi krupni kvarovi tipa pucanja cevi...moraju ici na teret vlasnika,odnosno da se odbija od kirije,dalje insistiraj da pocnes placati KADA pocnes sa radom ne onda kada se dogovorite jer dobijanje dozvole i radovi znaju da se oduze.Pristaces da das neku kaparu da bi pokazao da si ozbiljan,ali nemoj pristajati na nesto sto tebi ide u stetu ,ko hoce hoce ako nece onda juri drugog i cekaj jos xx meseci da neko udje u taj prostor.

Ono bez cega ne mozes je sledece:Igracke,kreveci odnosno kreveti za decu,namestaj za decu,mali stolovi stolice,podne obloge,kuhinja sa kuhinjskim uredjajima (za ovo moram proveriti da li se moze uzimati hrana od neke ketering firme ili ne),eventualno neko ulaganje u grejanje i klimu...

Otprilike po nekoj mojoj racunici treba ti oko 10000-20000 evra naravno zavisi sta se radi,da li se nesto sredjuje i koliko,koliko dece planiras,da li planiras samo decu preko 2 godine ili i one mladje... takodje spremi pare za jedno vreme poslovanja u slucaju da ne krenes od pocetka sa punim kapacitetom.
 
Zivim u Kraljevu,ovde ima dosta tih privatnih vrtica,uglavnom ih prave u vecim stanovima,jedan moj projatelj je otvorio to pre par meseci,i rade porodicno,potrebno je da imas jednog prijavljenog vaspitaca,koliko se secam mora da se ispune i higenski uslovi,i tako to.njih je sve skupa kostalo 5000-6000eura i sradili su veoma lepo,ima igracaka,tv dvd,racunar,i tako to,obroke om sprema jedan lokalni restoran koji se bavi keteringom a cesto i sami kuvaju i to je to,za sad imaju posla,jer ovde je guzva u vrticima velika,a kod njoh je mesecno od oko 50e po detetu(od 7-3) do 70e za ceo dan,i to je to.Nadam se da sam ti malo pomogao,i mislim da je to isplatljiv posao,nakupis 20-30 malisana iz kraja i to je to,vrtici u srbiji su zapusteni i prepunjeni a ovako se sa manjom grupom dece moze mnogo bolje raditi nego u vrticu gde ih ima mnogo vise
 
a kod njoh je mesecno od oko 50e po detetu(od 7-3) do 70e za ceo dan,i to je to.e

U Beogradu(a sticem utisak da su nasa beogradska deca stvarno mnogo veci potrosaci nego druga deca u srbiji) drzavni vrtic kosta 7.500 za jedno dete (mada uopste nece da mi prime decu jer ja ne radim a ne mogu da nadjem posao ako deca ne idu u vrtic ) a privatni koliko sam ja informisana cene se krecu od 200 eura pa navise po detetu...
 
moje drugarice se zale da niko ne prima bebe starosti od puna 3 meseca--a one moraju nazad na posao...
jaslice u centru grada bi bile super,negde oko beogradjanke,tu ima parking...doduse negde gde ima i parking...
 
U Beogradu(a sticem utisak da su nasa beogradska deca stvarno mnogo veci potrosaci nego druga deca u srbiji) drzavni vrtic kosta 7.500 za jedno dete (mada uopste nece da mi prime decu jer ja ne radim a ne mogu da nadjem posao ako deca ne idu u vrtic ) a privatni koliko sam ja informisana cene se krecu od 200 eura pa navise po detetu...

Kod vas se onda i isplati otvoriti vrtic........
Kod mene u Loznici, prvo dete 2800, drugo dete 2500 dinara.......
 
Коста то је државни

Приватни вртић да отворите за било шта озбиљно треба минимум 30.000евра
али ако идете само на чување деце и мању групу довољан вам је стан и мало играчака
али то је неозбиљна прича ,у НС је најозбиљнији приватни вртић Земља Чуда ,кућа је наменски прављена велико двориште и добри васпитачи храну дају деци али је они не кувају имају само део за сервирање.Жена која је отворила тај вртић је пре тога годинама радила као васпитач у Малом Принцу до тада најјачем приватном вртићу у граду.

Међутим мене увек овде чуди да желите да кренете да радите нешто о чему појма немате
 
Коста то је државни

Приватни вртић да отворите за било шта озбиљно треба минимум 30.000евра
али ако идете само на чување деце и мању групу довољан вам је стан и мало играчака
али то је неозбиљна прича ,у НС је најозбиљнији приватни вртић Земља Чуда ,кућа је наменски прављена велико двориште и добри васпитачи храну дају деци али је они не кувају имају само део за сервирање.Жена која је отворила тај вртић је пре тога годинама радила као васпитач у Малом Принцу до тада најјачем приватном вртићу у граду.

Међутим мене увек овде чуди да желите да кренете да радите нешто о чему појма немате
Може он да буде власник вртића, али мора да запосли квалификоване раднике, од васпитачица, медицинске сестре, до сервирки.
Да, кошта пуно, макар 30,000 како си рекао, али и треба наћи одлично место и локацију која одговара потребама,
Ипак родитељи то плаћају а онда желе конфор за децу.
Лепо двориште, да нема криминала у крају итд....
 
Kada budete otvorili...dakle kada budete zaposhljavali osoblje nudim se za rad u vrticu:

Trogodishnje iskustvo i diploma obrazovanog vaspitacha, trenutno studiram uchiteljski fakultet. Imam iskustvo sa razlichitim pravcima pedagogije: Reggio-Emilia, Waldorf, Montessori i "Ur och Skor" - specijalna shvedska pedagoshka grana.
Ukoliko ste dalje zainteresovani mogu poslati CV, diplome i reference :).

jel bi radili kao baby siter kod kuce? mi imamo bebu od 13 meseci.
 

Back
Top