ZA GENIJALCE

J

jah

Gost
imam jedan stvarno neverovatan problem: kad slusam muziku na kompu (mp3 ili cd audio), s vremena na vreme mi se desava da pesme zvuce otegnuto i usporeno, slicno kao i kad vam na vokmenu oslabe baterije, pa je sve sporo razvlaci se, jer se kaseta sporo okrece. za pustanje muzike koristim winamp v2.91 ili windows media player 9, operativni sistem winXP, zvucna kartica nVIDIA nFORCE(tm) audio (integrisana). problem resavam tako sto resetujem kompjuter.... tj. ne resavam ga, jel? :) ako iko ima bilo kakvu ideju...
 
driveri su ti OK ?
nisi probao da napravis Update drivera ili skines neki novi driver? Ako nisi, probaj!
ili lepo reinstalacija Windowsa:) to resi "vecinu" problema:)
poz.
 
Prijatelju imas isti problem kao i ja skoro. Resenje ti je: Startuj Antivirus jer si pokupio neki program sa neta. Verovatno ti i ton ne valja kada pustas filmove a verovatno i slika. Naravno ako imas Norton Utiliti on ce ti sigurno resiti problem jer ti je navedeni "program" sa neta po celom kompu pod raznim imenima i sa raznim ikonama tako da ih je ludnica sve pronaci. Sta da ti kazem sem "SRECNO"!!![/size] :twisted:
 
jah:
imam jedan stvarno neverovatan problem: kad slusam muziku na kompu (mp3 ili cd audio), s vremena na vreme mi se desava da pesme zvuce otegnuto i usporeno, slicno kao i kad vam na vokmenu oslabe baterije, pa je sve sporo razvlaci se, jer se kaseta sporo okrece. za pustanje muzike koristim winamp v2.91 ili windows media player 9, operativni sistem winXP, zvucna kartica nVIDIA nFORCE(tm) audio (integrisana). problem resavam tako sto resetujem kompjuter.... tj. ne resavam ga, jel? :) ako iko ima bilo kakvu ideju...

Posto nisi dao bas puno podataka o svom kompu mogu samo da kazem da winamp v2.91 trazi prioritet u radu i zaposljava resurse PC.
Tako da ako radis u nekom zahtevnom programu ili preko NETA caskas sa prijateljem van "grane" normalno je da dolazi do isprekidanog zvika ili do razvlacenja tona.
 
Imao sam problem ali samo u winampu sa razvlacenjem zvuka ali je stvar bila u tome da na podesavanju zvucne kartice imas opciju koja razvlaci ili ubrzava zvuk,mislim da su neke vrednosti tipa +2,+3 tj. -2,-3 a normalno je 0 . Ne znam zasto sam ovo rekao mozda glupo
 
meni se to desava samo kada instaliram nesto pa mi razvlaci i prekida muziku.
ovako pri normalnom radu ne. Mozda bi trebalo da proveris koliko procesa ti radi?
 
aman ljudi, pa nemate vi pentium1 masine pa da vas zayebava pustanje mp3 muzike....

ako ne radi kako treba - imate problem (95% ploca, BIOS, veza izmedju mostova, losi drajveri i slicno, eventualno procesor)

u svakom slucaju, probajte da recimo winampu stavite real time prioritet, pa ako vas opet zeza onda je sistemski problem..... DAMN!
 

Back
Top