Naduvenost stomaka!

ninaninanina

Početnik
Poruka
22
Imam problem sa stomakom vec par meseci!
Ugojila sam se 2-3kg, a imala sam 56/57kg..... Slabije se krecem nego ranije, fakultet mi je preko puta zgrade pa nema vise onog pesacenja koje je bilo dobro :D
Pri tom, u zivotu nisam imala problema sa kilazom,:D, stomak uvek ravan, ukoliko nesto pojedem u normalnoj meri bi se povecao, ali sada......
Pojedem jedan sendvic ujutru a moj stomak :shock: ocaj, bude naduven ko balon.....
Nedavno sam otisla u apoteku i objasnila im u cemu je problem, a oni su mi dali GAsvan i kao to ce da ti sredi....... medjutim, nisam primetila preteranu promenu.............
Resila sam da sutra kupim neke tablete za mrsavljenje koje su mojim drugaricama pomogle, da skinem ta 3 kg viska, pa da vidim da li je uzrok u tom visku..........
Iako su mi sa nekog sajta preporucili da idem kod doktora jer verovatno imam problem sa zeludcem............
Sta vi kazete?
Kontam da ako odem kod doktora, on ce me lepo izbaciti napolje i reci da ima milion drugih ljudi koji imaju neke bolesti i kojima je potrebna njihova pomoc , a ja se brinem za ravan stomak.... :(
:D:D
 
Imam problem sa stomakom vec par meseci!
Ugojila sam se 2-3kg, a imala sam 56/57kg..... Slabije se krecem nego ranije, fakultet mi je preko puta zgrade pa nema vise onog pesacenja koje je bilo dobro :D
Pri tom, u zivotu nisam imala problema sa kilazom,:D, stomak uvek ravan, ukoliko nesto pojedem u normalnoj meri bi se povecao, ali sada......
Pojedem jedan sendvic ujutru a moj stomak :shock: ocaj, bude naduven ko balon.....
Nedavno sam otisla u apoteku i objasnila im u cemu je problem, a oni su mi dali GAsvan i kao to ce da ti sredi....... medjutim, nisam primetila preteranu promenu.............
Resila sam da sutra kupim neke tablete za mrsavljenje koje su mojim drugaricama pomogle, da skinem ta 3 kg viska, pa da vidim da li je uzrok u tom visku..........
Iako su mi sa nekog sajta preporucili da idem kod doktora jer verovatno imam problem sa zeludcem............
Sta vi kazete?
Kontam da ako odem kod doktora, on ce me lepo izbaciti napolje i reci da ima milion drugih ljudi koji imaju neke bolesti i kojima je potrebna njihova pomoc , a ja se brinem za ravan stomak.... :(
:D:D



Upravo tako, sto vise kretanja odnosno naj bolje je brzo hodanje i neces imati problema
takodje izbaci grickalice tipa cips,smoki itd.
 
Imam problem sa stomakom vec par meseci!
Ugojila sam se 2-3kg, a imala sam 56/57kg..... Slabije se krecem nego ranije, fakultet mi je preko puta zgrade pa nema vise onog pesacenja koje je bilo dobro :D
Pri tom, u zivotu nisam imala problema sa kilazom,:D, stomak uvek ravan, ukoliko nesto pojedem u normalnoj meri bi se povecao, ali sada......
Pojedem jedan sendvic ujutru a moj stomak :shock: ocaj, bude naduven ko balon.....
Nedavno sam otisla u apoteku i objasnila im u cemu je problem, a oni su mi dali GAsvan i kao to ce da ti sredi....... medjutim, nisam primetila preteranu promenu.............
Resila sam da sutra kupim neke tablete za mrsavljenje koje su mojim drugaricama pomogle, da skinem ta 3 kg viska, pa da vidim da li je uzrok u tom visku..........
Iako su mi sa nekog sajta preporucili da idem kod doktora jer verovatno imam problem sa zeludcem............
Sta vi kazete?
Kontam da ako odem kod doktora, on ce me lepo izbaciti napolje i reci da ima milion drugih ljudi koji imaju neke bolesti i kojima je potrebna njihova pomoc , a ja se brinem za ravan stomak.... :(
:D:D

u pravu su svi prethodni - za pilule za mrsavljenje i to, mada, nemoj toliko da si lenja kada je zdravlje u pitanju...(i nista ne treba da ti bude glupo da pitas doktora!)
moj predlog: mogla bi (za svaki slucaj da ti budes sigurna) da odneses uzorak stolice na pregled (to ti je osnovno).
Ja patim od hronicne kandidijaze godinama, mozda ( ne mora da znaci) moze i da bude gljivica kandida (nista strasno, samo jako dosadno!).
Simptomi: konstantno nadimanje stomaka, gasovi, lose varenje, jaka potreba za slatkisima (nikad sita!), pad koncentracije... itd. zvuci poznato?
bolje ti za svaki slucaj odnesi stolicu na pregled, to ti nije ni skupo, kupi flasicu u apoteci za 10 din. i odnesi u (neznam odakle si) neku zdrav. ustanovu da ti to prekontrolisu - sto je sigurno sigurno!!!

pozdrav i sve najbolje!! ;-)
 
Upravo bas tako, ja mislim da je problem u Candidi ali to najbolje mozes da utvrdis ako odneses uzorak stolice na pregled,i to na bakterije,gljivice i parazite, jer i ako odes kod doktora, zbog pomenutih problema njemu nece pasti na pamet da ti ovo predlozi,zato me poslusaj.Ja mislim da imas problem sa Candidom jer sam je i ja tako posle jako dugog mucenja slucajno otkrila, i sad se lecim od nje.Najbolje je da ujutru kad ustanes prvu pljuvacku, dok jos ne operes zube,ubacis u casu sa vodom ako krene da se razvlaci u komadima i da pada na dno,vvideces belicaste je boje gusta, to je znak da je imas i vese nego sto treba u tvom organizmu.Takodje moras i na dijetu,ali prvo uradi test.
 
Cini mi se da sve vise ljudi ima frku sa naduvanim stomakom...
Evo, imam i ja slican problem, naduven stomak i bole me creva. Slabo se krecem :( Znam da se terabija i diajgnoza ne daju preko foruma, ali samo zelim da pitam lekare da li ovakve stvari mogu da nastanu od nekretanja. Cisto da znam, da grdim sebe.
 
Imam problem sa stomakom vec par meseci!
Ugojila sam se 2-3kg, a imala sam 56/57kg..... Slabije se krecem nego ranije, fakultet mi je preko puta zgrade pa nema vise onog pesacenja koje je bilo dobro :D
Pri tom, u zivotu nisam imala problema sa kilazom,:D, stomak uvek ravan, ukoliko nesto pojedem u normalnoj meri bi se povecao, ali sada......
Pojedem jedan sendvic ujutru a moj stomak :shock: ocaj, bude naduven ko balon.....
Nedavno sam otisla u apoteku i objasnila im u cemu je problem, a oni su mi dali GAsvan i kao to ce da ti sredi....... medjutim, nisam primetila preteranu promenu.............
Resila sam da sutra kupim neke tablete za mrsavljenje koje su mojim drugaricama pomogle, da skinem ta 3 kg viska, pa da vidim da li je uzrok u tom visku..........
Iako su mi sa nekog sajta preporucili da idem kod doktora jer verovatno imam problem sa zeludcem............
Sta vi kazete?
Kontam da ako odem kod doktora, on ce me lepo izbaciti napolje i reci da ima milion drugih ljudi koji imaju neke bolesti i kojima je potrebna njihova pomoc , a ja se brinem za ravan stomak.... :(
:D:D

Nisi napisala koliko si visoka; pretpostavljam da si u ranim dvadesetim; da li si primetila promenu u menzesu, ili u stolici; osim "viska" kila sta je jos drukcije i poslednjih par meseci npr. u ishrani ? A sto se tice toga da li ce neki lekar da ti zameri sto si dosla da se pozalis na gore navedene simptome, budi uverena da bi te vecina (nazalost ne mogu da garantujem za sve) prihvatila kao svakog pacijenta. Dakle, javi se lekaru opste prakse, koji cete mozda uputiti u zavisnosti od nalaza kod gastroenterologa , a mozda i kod ginekologa.
 
Pozdrav svima!

Ja moram potražiti pomoć. Moj problem je mnogo veći i ozbiljniji od prethodno pomenute nadutosti zbog neaktivnosti.
Ja 15 godina imam hroničan zatvor i bez JAKIH laksativa nemam niti jednu stolicu. Ja sam inače sertifikovani fitnes instruktor i do porođaja (pre 3 god) sam svaki dan imala po 2 do 3 treninga ali moj problem sa crevima nije se rešavao niti jednog momenta.U trudnoći i po porođaju sam morala da se snađem i klistiram se svaki drugi dan da ne bih prekinula dojenje.Sasvim sam svesna težine svoje odluke ali ništa blaže a dozvoljeno mi nije bilo od pomoći.Sada imam takav meteorizam (nadutost) da to prelazi sve granice normalnog. Skoro da nema dana da nisam kao balon naduta. Nemam toliko vremena za treninge jer sam dnevno samo 5 sati sa detetom i žao mi je da čipnem od tog vremena. Znam da mi je fizička aktivnost preko potrebna ali isto tako znam da mi nije dovoljna.
Iskreno sumljam na Candidu i planiram da se testiram. Svi oni narodski recepti tipa čaša tople vode na prazan stomak itd. mi nisu ni najmanje dovoljni. Čak šta više 2 kašike ricinusa meni ne pomogne ni za vetrove. Po struci sam zdravstveni radnik ali već 10 godina ne radim u struci. I kada sam radila na hirurgiji i savetovala se sa "milion" lekara onako u prolazu svi su to uzimali olako i nisu svatali težinu moje situacije.Nisam naišla na osobu sa težim vidom opstipacije a u poslednjih 2 godine i meteorizmom. Molim vaše mišljenje i neki savet.Pila sam neke biljne lakstive ali nikakve razlike niti poboljšanja.Od elkova uzimam na-pikosulfat,Bekunis,mukolax,laxomucil i slične čisto radi promene i eventualnog rasterećenja creva od jakih laksativa ali nema razlike. Posle pražnjenja creva me boli ceo stomak i svi organi a o nadutosti sutra dan da ne govorim. Pomozite mi makar informacijama.

Hvala u napred!
 
Pozdrav svima!

Ja moram potražiti pomoć. Moj problem je mnogo veći i ozbiljniji od prethodno pomenute nadutosti zbog neaktivnosti.
Ja 15 godina imam hroničan zatvor i bez JAKIH laksativa nemam niti jednu stolicu...

Mislim da bi najpametnije bilo da odes do gastroentrologa (valjda se tako kaze). Ako nisi sigurna u drzavnu sluzbu preporucujem ti privatnog lekara jer su efikasniji i pedantniji, iako se cesto radi o lekarima koji inace rade u drz. sluzbi deo vremena.

E, sad, da usi otpadaju nama pacijentima od cena - otpadaju. Nazalost, vec vise puta sam se uverila da kad mi je zaista bilo mnogo, mnogo lose i hitno - pomoc sam nasla kod privatnog lekara. U drzavnoj sluzbi nisam uspela ni savet da dobijem kad mi je bilo kriticno. U ostalim slucajevima je podnosljivo.

P.S. Ne znam da li si probala Bilax caj/kapsule ili senu u prahu (mislim da se cak ni ne kuva). Znam da postoje cajevi protiv opstipacije koji se ne kuvaju, ali ne znam tacne nazive. I da ne zaboravim, meni su u tu svrhu fenomenalne breskve i mekinje koje mesam sa jogurtom. Probaj, ako nisi.
.
 
Ne radi se o naduvenosti al da ne otvaram novu temu.

Elem od jutros mi je mama lose, ima dijareju na svakih 15 minuta iako od sinoc nista nije jela, boli je stomak i jutros je imala 37 temperaturu a sad ima 37,5. Popila je baktri suptil(tj onu zamenu) i ranisan ali ne prolazi. U DZ da ide nema sanse iz ociglednih razloga:D Brine me sto bolovi ne prestaju a ni dijareja cak ni od lekova. Otrovala se nije jer smo juce sve isto jele. Imate neki predlog?
 
Ne radi se o naduvenosti al da ne otvaram novu temu.

Elem od jutros mi je mama lose, ima dijareju na svakih 15 minuta iako od sinoc nista nije jela, boli je stomak i jutros je imala 37 temperaturu a sad ima 37,5. Popila je baktri suptil(tj onu zamenu) i ranisan ali ne prolazi. U DZ da ide nema sanse iz ociglednih razloga:D Brine me sto bolovi ne prestaju a ni dijareja cak ni od lekova. Otrovala se nije jer smo juce sve isto jele. Imate neki predlog?

Vlada neki stomacni virus.Sigurno je to.Nek jede samo kuvani krompir ili pirinac i nek pije dosta tecnosti (npr caj od sipka - super je za stolicu ili caj od nane,smiruje stomacne tegobe) Takodje moze kupiti Orosal on je odlican za rehidrataciju - pogotovo kod proliva ili povracanja. DA bi joj stao proliv trebalo bi da pije prvi dan samo caj,pa kad se stolica malo regulise onda bareno povrce. .............. je odlican kod proliva i Liobif. Liobif sam ja davala mom sinu i prosao mu je proliv. Ti virusi su dosadni,ali ne traju dugo.U svakom slucaju procice je.Ne sekiraj se;).
 
Poslednja izmena od moderatora:
Imam problem sa stomakom vec par meseci!
Ugojila sam se 2-3kg, a imala sam 56/57kg..... Slabije se krecem nego ranije, fakultet mi je preko puta zgrade pa nema vise onog pesacenja koje je bilo dobro :D
Pri tom, u zivotu nisam imala problema sa kilazom,:D, stomak uvek ravan, ukoliko nesto pojedem u normalnoj meri bi se povecao, ali sada......
Pojedem jedan sendvic ujutru a moj stomak :shock: ocaj, bude naduven ko balon.....
Nedavno sam otisla u apoteku i objasnila im u cemu je problem, a oni su mi dali GAsvan i kao to ce da ti sredi....... medjutim, nisam primetila preteranu promenu.............
Resila sam da sutra kupim neke tablete za mrsavljenje koje su mojim drugaricama pomogle, da skinem ta 3 kg viska, pa da vidim da li je uzrok u tom visku..........
Iako su mi sa nekog sajta preporucili da idem kod doktora jer verovatno imam problem sa zeludcem............
Sta vi kazete?
Kontam da ako odem kod doktora, on ce me lepo izbaciti napolje i reci da ima milion drugih ljudi koji imaju neke bolesti i kojima je potrebna njihova pomoc , a ja se brinem za ravan stomak.... :(
:D:D
Probaj da jedes dzem na hleb,zitarice sa jogurtom koji sadrzi laktobacilus acidofilus i neke laganije stvari.Mozda ti taj sendvic smeta ili nesto sto je u njemu (npr kuvano jaje ili stogod)
 

Back
Top