Aneurizma trbusne aorte

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

7sins

Primećen član
Poruka
553
Molila bih strucna lica za savet. Mom tati (57 godina) je ultrazvukom utvrdjena sledeca dijagnoza:

"Prosta aneurizma zadnje trecine ....(ovde ne moze da procita necitko je) duzine 6cm sirine 3,6cm, bez disekacije (misli da je disekacije - necitko) zida vene". Od terapije nema nista, predlozeno je da se stanje prati i da se javi za tri meseca na kontrolu. On inace ima bolove u stomaku koji su nekad jaci nekad slabiji i zivi s time vec nekoliko meseci. Inace bolestan je od hronicnog Hepatita B vec vise od 10 godina, takodje i od dijabetesa. Citala sam na netu o aneurizmi trbusne vene i bas sam se zabrinula. Nekako sam stekla utisak da je to tempirana bomba u organizmu koja ako pukne dovodi do smrti. Lekar nije za sada predlozio operaciju, pa me zanima i vase misljenje o ovome, da li da tata potrazi drugo misljenje i mozda insistira na operaciji. Hvala unapred na odgovorima
 
Niko vam ne moze zabraniti i drugo misljenje.Sta vise,mozda je i dobro da ga cujete.
Inace,detaljnije informacije se ne mogu dati bez pregleda,pa ih ne ocekujte ovde.
Neke aneurizme aorte se ne moraju operisati i dovoljno ih je pratiti.U slucaju da se stanje pogorsa,to omogucava pravovremenu reakciju.
I,da,pravilno se pise "disekcija" i trbusna aorta je arterijski sud(ne radi se o veni).
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top