Drugarica

MARTINA86

Početnik
Poruka
3
cao svima! pisem jer me zanima zensko misljenje. imam 22 godine i puno drugarica i drugara sto iz skole,komsiluka,sto sa faksa.neka od tih prijateljstva su veoma duga a neka od pre godinu,dve.od svih tih ljudi sa kojima se druzim imam tri najbolje drugarice jos iz osnovne.sa dve od te tri se vidjam bez ikakvih problema,kad se dogovorimo(kao i sa ostalim ljudima sa kojima se druzim),kad koja ima vremena.a sa trecom(inace,ja studiram u drugom gradu,a ona je ostala u mestu odakle smo mi) i ne bas.to i jeste normalno s obzirom na okolnosti da ja ne dolazim cesto kuci.ali mene interesuje,sta biste vi rekle na to kad osoba sa kojom eto,uvek imas sta da pricas,sa kojom se uvek slatko ismejes,jednostavno vise ne moze da odvoji vreme za jednu kafu sa tobom.nkad nismo imale neku svadju,kad se vidimo pricamo o naim zivotima,bez ogovaranja drugih ljudi,bez smaranja sa nebitnim stvarima.jednostavno,u zadnjih 6 meseci,kad god dodjem,i uvek obeca pa otkaze,li nadje neki razlog.imam ja i ovde sa kim da izadjem to nije problem,ali za mesec dana treba da idemo na putovanje(inace idemo na njenu inicijativu),sve smo vec uplatile i jednostavno hocu da se dogovorim sa njom oko nekih sitnica.a vise mi je bezveze i da je zovem,ispadam kao neka dosada koja nema pametnijeg posla.nemam ni ja uvek vremena za svakoga ali kad hocu da se vidim sa nekim,nadjem nacina,ako ne danas,onda za 5 dana.sta biste mi vi rekle,kako da se postavim?inace za devojku ne mogu nista lose da kazem,studira,pametna je,obrazovana.izvinite ako sam vas smorila,ali me interesuje sta misle druge devojke i zene o tome,da ne bude subjektivno posmatranje.i izvinite zbog gramatickih gresaka.
 
Evo po sebi. Ja sam pomalo neorganizovana i nisam se videla sa super drugom jos od Nove godine, jer ni on ni ja nemamo sad vremena, spremamo se za fakultet, ali se razumemo. Vidimo se na ulici, u gradu, ali se jos nismo dogovorili za to da izadjemo zajedno, na kafu. Mislim da kad god imas vremana, treba da je nazoves, jer posle 100og puta, mislim da ce naci vremena, bar 20ak minuta, ali je i razumi.
 
Стави је пред себе и реци:''Слушај, таква и таква ствар...''...и реци јој све што си сад нама.
 
Hmmm. Možda je zaista zauzeta, mada trebalo bi da nađe vremena. Mislim da imate nešto nesređeno u odnosu. Ona možda oseća da si je zbog nečega izneverila. Možda nisi svesna neke svoje greške ili postupka koji je nju naveo da tako počne da se ponaša. Zato je najbolje da pričate. Ako ne možeš da je vidiš napiši joj email.
 
e,dobri ste :) hvala vam lepo.svako od vas je u pravu,vec neko vreme hocu da joj kazem to sto sam i vama,a nikako da je uhvatim :) razmisljala sam i da je otkacim,ali opet,dugo se druzimo,a ja se svojih prijateljstava ne odricem tako lako.i cudno mi je sa jedne strane nema vremena da odemo na kafu,a sa druge me zove da na to putovanje,a relacija nije bas kratka,niti je broj dana mali.sta znam,ne mogu da sudim dok ne popricam s njom,samo me zanimalo sta ce da kazu na ovu situaciju ljudi koji ne znaju ni mene ni nju
 
cao svima! pisem jer me zanima zensko misljenje. imam 22 godine i puno drugarica i drugara sto iz skole,komsiluka,sto sa faksa.neka od tih prijateljstva su veoma duga a neka od pre godinu,dve.od svih tih ljudi sa kojima se druzim imam tri najbolje drugarice jos iz osnovne.sa dve od te tri se vidjam bez ikakvih problema,kad se dogovorimo(kao i sa ostalim ljudima sa kojima se druzim),kad koja ima vremena.a sa trecom(inace,ja studiram u drugom gradu,a ona je ostala u mestu odakle smo mi) i ne bas.to i jeste normalno s obzirom na okolnosti da ja ne dolazim cesto kuci.ali mene interesuje,sta biste vi rekle na to kad osoba sa kojom eto,uvek imas sta da pricas,sa kojom se uvek slatko ismejes,jednostavno vise ne moze da odvoji vreme za jednu kafu sa tobom.nkad nismo imale neku svadju,kad se vidimo pricamo o naim zivotima,bez ogovaranja drugih ljudi,bez smaranja sa nebitnim stvarima.jednostavno,u zadnjih 6 meseci,kad god dodjem,i uvek obeca pa otkaze,li nadje neki razlog.imam ja i ovde sa kim da izadjem to nije problem,ali za mesec dana treba da idemo na putovanje(inace idemo na njenu inicijativu),sve smo vec uplatile i jednostavno hocu da se dogovorim sa njom oko nekih sitnica.a vise mi je bezveze i da je zovem,ispadam kao neka dosada koja nema pametnijeg posla.nemam ni ja uvek vremena za svakoga ali kad hocu da se vidim sa nekim,nadjem nacina,ako ne danas,onda za 5 dana.sta biste mi vi rekle,kako da se postavim?inace za devojku ne mogu nista lose da kazem,studira,pametna je,obrazovana.izvinite ako sam vas smorila,ali me interesuje sta misle druge devojke i zene o tome,da ne bude subjektivno posmatranje.i izvinite zbog gramatickih gresaka.


Ja imam sličnu situaciju ''u kući'' što bi se reklo. Moja dobra drugarica još uvek studira (i ako ima 33 godine), živi sa dečkom od skoro, ima svoj stan i finansiraju je roditelji. Znači, živi vrlo lagodno i lepo.

Ja radim dva posla, studiram, živim sa dečkom i imam psa (čitaj obavezu).

Kad god je zovem da se vidimo, ona je u nekoj frci, nema vremena i zauzeta je :shock:

Smešno mi to ..... Više je i ne zovem da se vidimo ..... Vezane smo i dalje, ali jednostavno ne želim da ona postavlja sebe u prvi plan i objašnjava mi svaki put kako nema vremena da udahne vazduh od obaveza .... Pored nje se osećam kao da sam ja lenja i nemam ni jednu jedinu obavezu, a ona je ta koja i radi i studira i bla bla bla.


Odgovor na temu:
Mislim da je veliki problem u organizaciji. Neke osobe jednostavno u svom životu imaju red i sve mogu da stignu (pored brdo obaveza), a neke osobe jednostavno ništa ne mogu da stignu i strašno su neorganizovane...... Problem je u glavi.
 
Evo po sebi. Ja sam pomalo neorganizovana i nisam se videla sa super drugom jos od Nove godine, jer ni on ni ja nemamo sad vremena, spremamo se za fakultet, ali se razumemo. Vidimo se na ulici, u gradu, ali se jos nismo dogovorili za to da izadjemo zajedno, na kafu. Mislim da kad god imas vremana, treba da je nazoves, jer posle 100og puta, mislim da ce naci vremena, bar 20ak minuta, ali je i razumi.

Nisi se videla sa NEKOLIKO drugova jos od Nove godine... :p razumecu ako bude bilo i dvajes minuta, razumecu... xaxa!
 
Ja imam sličnu situaciju ''u kući'' što bi se reklo. Moja dobra drugarica još uvek studira (i ako ima 33 godine), živi sa dečkom od skoro, ima svoj stan i finansiraju je roditelji. Znači, živi vrlo lagodno i lepo.

Ja radim dva posla, studiram, živim sa dečkom i imam psa (čitaj obavezu).

Kad god je zovem da se vidimo, ona je u nekoj frci, nema vremena i zauzeta je :shock:

Smešno mi to ..... Više je i ne zovem da se vidimo ..... Vezane smo i dalje, ali jednostavno ne želim da ona postavlja sebe u prvi plan i objašnjava mi svaki put kako nema vremena da udahne vazduh od obaveza .... Pored nje se osećam kao da sam ja lenja i nemam ni jednu jedinu obavezu, a ona je ta koja i radi i studira i bla bla bla.


Odgovor na temu:
Mislim da je veliki problem u organizaciji. Neke osobe jednostavno u svom životu imaju red i sve mogu da stignu (pored brdo obaveza), a neke osobe jednostavno ništa ne mogu da stignu i strašno su neorganizovane...... Problem je u glavi.

Imam slican slucaj, drugaricu koja ne radi NISTA ali bukvalno - ne studira, ne radi, a od mame i tate sve na tacni! Ja radim do 5, spremam ispite i uvek imam vremena za sve a ona je u fazonu - joj ustala sam u 1 pa me boli glava, joj moram da se kupam i da se feniram ne znam kako cu isl. U pocetku sam kulirala ali me sada ubija u pojam, stvarno da radi u rudniku bila bi odmornija i imala bi vise slobodnog vremene ... da saberem sve...takve osobe se tesko menjaju... ti je lepo pozovi ako moze izadjite ako ne, ona gubi... ne moras nista da seces u smislu vise ne komuniciramo uopste ali nemoj se cimati oko toga i uzivaj sa drugim ljudima koji su manje "zauzeti"
 
Ima tu i dosta onoga, da sto vise obaveza imas vise i stizes da uradis. Kada nemas neku fiksnu obavezu, uvek imas osecaj da sve mozes u svakom trenutku i onda otezes i odugovlacis stvari. Isti slucaj sam ja imala koja sam jedina u drustvu radilla od 8-16 i studirala, pa sam i najbrze od svih zavrsila faks i imala uvek vremena da se vidim sa nekim. A neki jos uvek studiraju i stalno su u fazonu, ne mogu da stignem, ucim, feniram se, peglam se, sta god. Ali znam ja i po sebi, kada imam dosta slobodnih dana, onda sve nesto odlazem za drugi dan. To je stvar onoga da kada imas malo vremena na raspolaganju za nesto,onda znas da ne mozes da odlazes, to ti je sto ti je, pa ako ne iskoristis, nema vise.
 
Mislim da su se vecina nasli u slicnoj situaciji...tako i ja...
Bar sam naucila da se i ja ponasam u tom djiru,kad se cujemo,cujemo ,kad se vidimo ,vidimo:)Bolje mi je tako,ne opterecujem se vise...uvijek ce biti takvih osoba koje su kao stalno zauzete,zaposlene,puuuuune obaveza,a ja kao da dzabalebarim,radila ne radila...pa tako rekla sam nema vise,i rekla sam im da me vise ne zanimaju ti razlozi,ali ni ja nisam vise na raspolaganju,prvo porodica,obaveze,pa sve ostalo...:)
 

Slične teme


Back
Top