E sad vi meni pomozite

G

GZ

Gost
I ja sam ovde davao koje kakvih pomoci sad vi pomozite meni..
O cemu se radi.. Nedavno sam imao problem sa jednim kompom, mojim, koji sam formatirao i naravno instalirao WIN XP pro ali, sve je u savrsenom redu sem jedne stvari.. NE RADI MI ZVUK... Ni to ne bi bio problem da nisam negdje zagubio drajvere, tako da nemem ni jednog CD sa drajverima a da stvar bude gora ne znam koja mi je zvucna kartica niti kako da trazim drajver.. Sve ostalo je XP lijepo pronasao i instalirao sem toga. Pa vas molim ko zna da mi kaze na koji nacin mogu da identifikujem svoju zvucnu karticu da bih trazio drajvere za nju.. HVALA UNAPRIJED...
 
E ovak odes lepo na

Start/ControlPanel/System/Hardware/Device Manager
U novootvorenom prozoru ces videti instalirane hardware! Oni koji nisu instalirani imaju UPITNIK pored sebe, sto automatski znaci da ih trebas instalirati. Tu ces i videti kako se zove taj neinstalirani hardware zove. Kad budes to nasao idi na
www.DriverGuide.com
Username: driver
password: all
Skini odatle driver ( ima ga 100%)

Pozdrav
 
DEVIL:
E ovak odes lepo na

Start/ControlPanel/System/Hardware/Device Manager
U novootvorenom prozoru ces videti instalirane hardware! Oni koji nisu instalirani imaju UPITNIK pored sebe, sto automatski znaci da ih trebas instalirati. Tu ces i videti kako se zove taj neinstalirani hardware zove.

A šta da vidi ako mu tu piše 'Multimedia Device Controler'? :shock:

DEVIL:
Kad budes to nasao idi na
www.DriverGuide.com
Username: driver
password: all
Skini odatle driver ( ima ga 100%)

Pozdrav

Koliko je meni poznato ima dva načina da vidi koja je zvučna kartica:
- ako je integrisana trebalo bi da piše u prospektu od matične
- šrafciger (a ponekad i lupa da bi pročitao šta piše na čipu).
 
Sve je to OK sto ste vi napisali ali ja imam bas blesav problem jer ne znam koja je jednostavno.. Zagubio sam i diskove sa drajverima kao i dokumentaciju ali mi se racunar ne otvara jer je jos pod nekom garancijom da bih ocitao koja je zvucna. Nego vas pitam kako mogu preko softvera i kojeg ako je moguce da ustanovim koja ja a drajvere cu vec naci negdje na netu... TO je problem sto ne mogu da znam ime zvucne.. a gospodin koji mi je preporucio adresu je pogodio mjesto ali samo da znam njeno ime do vraga pa ovaj sajt moze da pruzi drajver samo IME zvucne.. Jos jednom hvala ako ima jos predloga i tako hvala...
 
G-dine hvala na pomoci, skinuo sam pomenuti ali ne ide, prilikom instalacije mi kaze da instalisanje ovog drajvera moze doci do ugrozavanja sistema i da mogu da budu odredjeni problemi.. Naravno da to nije taj, ostaje mi da probam jos nesto, s tim da bih vas zamolio naravno sve oni koji bolje poznajustvari da mi kazu koje to najcesce se zvucne kartice upotrebljavaju pa da skidam jednu po jednu dok je ne nadjem... Hvala vam jos jednom svima....
 
Malo nisam bas najbolje shvatio ovo u vezi bekapovanja drajvera ali, kako rece jedan da nazovem tamo gdje sam kupio... Ne bi bio problem nego sam kazem i CD koji sam dobio uz komp i sve sto potice iz firme negdje zagubio. Vec danima uzaludno trazim bilo kakvu informaciju ali nista.. Da sam mogao doci do neke informacije ne bih trazio pomoc od vas. a da nosim sve to tamo nekih 500 KM pitanje je koliko me sve to kosta a rekoh da pokusam nesto brze i jevtinije... Pozdrav...
 
Bas vam hvala na odgovorima. Bio sam odsutan neko vrijeme pa nisam uspio da isprobam vase preporuke ali evo u nekoliko narednih casova naci cu vremena da isprobam neke od vasih savjeta te cu vam javiti rezultate.. Hvala na razumijevanju...Pozdrav od Goshe..
 
E dobri ljudi, uspio sam detektovati svoju zvucnu karticu ali, uz pomoc ovog hwinfa ali intelova stranica mi ne da da se skinu drajveri. Kaze tamo da nije moguce da se skine do vraga ali eto ipak za svaki slucaj kazem da je to 82801DB I/O Controller Hub 4 (ICH4) ba tako ju je otkrio ovaj programcic. Nego sada ko neko zna gdje se moze skinuti neka javi. Jos jednom hvala svima na trudu. Upolovio sam posao. Poz..
 
Oprosti prijatelju, nisam bas nevjest ali AIDA mi ne radi pod windowsom pa izgleda da moram nekako iz DOS-a.. Uputi me jer sa DOS-om nisam bas nesto naj. Hvala, mada cu u mdjuvremenu probati preko dos prompta...Poz..
 
Rijesio sam problem nakon stvarno dugo vremena.. U svakom slucaju nista bez dobre stare 98-ice. Naime pomocu sistemske diskete sam otvorio AIDU koja mi je dala informacije o tome koja je moja zvucna kartica da bih skinuo drjver i to je to. Zvuk konacno radi. HVALA SVIMA KOJI SU NASLI VREMENA ZA MENE I DA SE NADJU NA POMOCI I SAVJETIMA, TAKODJE ZAHVALJUJEM OSOBAMA KOJI SU BAS UTICALI NA RJESENJE MOG PROBLEMA.. POZDRAV SVIMA I SRECNO.. H V A L A!!!!!
 
Dobro ljudi, nemamo svi bas toliko moci na internetu pa se snalazimo kako znamo i umijemo ali i ovakvi odgovori mi mnogo znace jer svaki komentar meni je dobar jer od svega moze da se nauci. Jos jednom HVALA svima.. Poz..
 
Hvala ti vec sam napisao da sam rijesio problem, ipak hvala na javljanju... Nasao sam i koja je i nasao sam drajvere.. Sve radi kako treba i sve je OK.. Poz.PS zvucna jeste integrisana i to sam znao mada mi nije vrijedilo jer nemam niti jednom CD-a sa drajverima. Negdje sam ih zaturio da ne kazem izgubio. Poz.
 

Back
Top