Prolećno sređivanje vol. 2

hahahha, eto ja sredila ormane. izbacila zimsku garderobu, poslagala je u velike kutije, stavila one mirisne kesice unutra i kutije poslagala na police u podrumu.
Čim se prolepša vreme, pranje zavesa i prozora, a bogami i tepiha:p
 
Od krecenja ove godine nista, nadam se da cemo uspeti da se preselimo u veci prostor.
Nama je problem garderoba, kako smanjiti guzvu u garderoberu, decije stvari koje je izrasla, a kolicina istih raste neverovatnom brzinom...
Bas me interesuje kako resavate taj problem, garderoba koja se ne nosi, sto zato sto nije sezona, sto zato sto je mala ili sta ti ja znam iz kog jos razloga.
Zao mi je da bacim, narociti te bebece stvari, sve su skoro kao nove, sve se nadam bice jos neka beba u okruzenju, pa cu da udomim. Pa onda neke moje stvari, koje sam u nekom naletu ludila kupila, sad mi se bas nesto ne nose, opet, ko zna, mozda opet hoce i tako...
Nesto sam kao smislila da ih popakujem i otpremim kod drugarice koja ima kucu i mesta gde to da drzi, a da joj ne smeta...
Ne znam sta bih da se nisam nje setila!
Imate li kakav pametan predlog?

PS. Da li sam mozda trebala da otvorim novu temu?
 
Ja sam za pocetak oprala prozore i sredila kupatilo.Kupujem saksiju da presadim moju dragu chamedoreu :) http://www.houseofplants.co.uk/Resources/600_chamaedorea.jpg
Za ormar josh nemam zivaca , a i koristi se josh uvek zimska garderoba.

Pa sto se tice odstranjivanja starih stvari , u pocetku sam ih davala crvenom krstu.Medjutim pomislila sam nesto da je to licemerno , jer njima trebaju pare i hrana a ne stare stvari.Tako da sad ostavljam pored kontejnera.
Ako ima nesto sto ne mogu da nosim , preusko ili preveliko , prvo vidim da li se nekoj mojoj drugarici svidja.
 
ja sam nedavno promijenila stan, znači - generalka...bacila sam svu odjeću koja mi je bila višak (po principu: nisam obukla prošle godine, sigurno neću ni ove i pravac smeće), i još brdo sitnica za koje sam se vezala onako bzvz, a fakat mi ne trebaju, niti su tako bitne...tepihe sam očistila Vanish-om, super su, zavjese oprane, posuđe, ma sve...sad sam spremna da uživam u proljeću :)
 
Bas me interesuje kako resavate taj problem, garderoba koja se ne nosi, sto zato sto nije sezona, sto zato sto je mala ili sta ti ja znam iz kog jos razloga.

preko tele sopa imas one vakum kese za garderobu.ja sam iste takve nasla kod kineza jedna velika za 150 din.natrpas,izvuces vazduh usisivacem.moj muz je pod bracnim krevetom napravio veliku fioku na tockice,pa sve sto mi ne treba,ali mora da bude u kesama zbog prasine, guram u tu fioku.
 
ja sam jednu mini generalku odradila, sad me ceka ona veelika - treba da okrecim jos jednu sobu, sredim drugo kupatilo, mozda odradim staklenik i pocnem potkrovlje...prebrojacu na jesen sta je odradjeno.
plakari ispraznjeni, stvari prepakovane, tepihe nemam, jos dva prozora za pranje - nisam ni tako losa kad razmislim :)
 
Posto je moja soba 2 sa 2 , i imam samo jedan orman.I deo ispod kreveta.Moram da pravim dobre strategije za kupovinu i skladishtenje odece. Eto nadam se za jedno 2-3 godine , zivecu nadam se u nekom vecem prostoru.Do tada sve nepotrebno mora napolje iz kuce.
 
Bas me interesuje kako resavate taj problem, garderoba koja se ne nosi, sto zato sto nije sezona, sto zato sto je mala ili sta ti ja znam iz kog jos razloga.

a kako resavate ono sto vam je dosadilo? garderobu? ili neke sitnice koje su simpaticne i zao je da bacite ali vam ni ne trebaju i prave gomilu? je l to amerikanci prodaju na onim kucnim rasprodajama? nesto tog tipa... mada nisam ni sigurna da mi ne trebaju...
sve se svede na baci-pokloni, ok mozda je to i ok.

mozda neko pamti da ovo pitam milioniti put ali nemam pojma nisam gledala odgovore ili ih nije bilo...

valjda u evropi npr stara garderoba tj ne stara nego polovna, koja ti recimo dosadi ide preko e-bay-a ali kod nas to ne ide tako. mada ne mogu da kazem da imam neke ultra primerke i sta bih htela... heheh ko kad se deca-devojcice menjaju za barbikinu garderobu..
 
e,vec sam o smeni gardorebe pisala na onom prvom prolecnom sredjivanju,zanela sam se...to najvise volim,kada se oslobadjaam svih habastih stvari...a u generalnom sredjivanju kuce,stana uzivam,ali stvarno,nekako me to opusti,***,pustim muziku i sredjujem i bude mi lepo...i to od pre par godina...od kada imam potrebu da mi sve bude sredjeno i na svom mestu...a izbacivanje svih onih gluposti iz fioka,uuu to mi je onako poseban uzitak,kada se nadjem u centru sobe,okruzena svim fiokama iz kuce i svim stvarima iz istih,pa razvrstavanje,ono sto se sigurno baca,ono sto se mozda baca,ono sto treba da se vrati na mesto,gde god to bilo...i tako...
 
pocela sam krecenjem kuhinje,i relookingom iste.jos nisam zavrsila,polako skupljam iz raznih prodavnica i zemalja :lol:
sledece je relooking wc-a i kupatila i krecenje
usput primenjujem feng shui-tj onu stavku o bacanju
na kraju cu sve to da ponovim u spavacoj sobi,pa dnevna i decja(ovo je lista po rastu predvidjenih troskova)
jos nisam zamenila letnje za zimsko,ali skupljam kese sa garderobom koju sigurno vise nikad necemo nositi
onda sam jos smislila da ispraznim podrum tj da sakupim na jedno mesto sav namestaj i sve sto mogu da prodam u jednu radnju sa polovnom robom(troccante,mojra je l imas iskustva?) i onda mozda kupim nesto lepo
aa da terasa,hocu ovog leta da napravim sebi lepu oazu na balkonu
za sve sto sam smislila ima da me kosta ko sv petra kajgana :(
 

Back
Top