Srbi žele ponovo u NLB a hrvati se smeju na našu pomisao o rukometnoj ligi Balkana...

SerbiaUnited

Primećen član
Poruka
989
Dakle...

dogovor je pao...

NLB liga ponovo i iduće godine.

Na meniju:

1. Razigravanje hrvatskih i slovenačkih klubova za Uleb Cup
2. Srpski timovi (favoriti sa dosta zvezda) putuju u bivše države SFRJ i pune im dvorane - svi bi da gledaju Partizan, Zvezdu, mali FMP ili Hemofarm
3. Dvorane u Srbiji - prazne kada se igra NLB (ko će da gleda loosere poput Širokog, Splita ili Heliosa)
4. Dvorane u Srbiji poluprazne kada se igra Srpska liga
5. Nema nas u najvišoj organizacionoj strukturi NLB lige dakle niko nas ne pita ni za šta
6. Slabi srpska košarkaška reprezentacija, jača bosanska, slovenačka...



Na pitanje naših rukometnih stručnjaka o formiranju jedinstvene rukometne lige predsednik Hrvatskog rukometnog saveza je cinično odgovorio kako su druge države mnogo slabije i kako Hrvatska ne bi trebali ni da pomišlja o takvoj ideji.


Rezime:

hrvati - dobri menadžeri, pokvareni ali snalažljivi
srbi - OVCE
 
Ne vidim interes osim u tome sto ULEB Cup prihvata Jadransku (sa 3-4 ucesnika u narednoj sezoni) dok bi nam u našoj priznali samo jednog).

Ali mislim da bi više gledalaca bilo na bilo kojoj domaćoj utakmici nego na utakmici grupne faze Uleb Cupa.

Dakle glavu dajem ako nema više gledalaca na

Zdravlje - Hemofarm, Vojvodina - FMP nego na Zvezda - Eiffel Towers ili recimo FMP - Šarlroa

tako da je i ovo diskutabilno...
 
potpuno rasulo
kakav je interes igrati protiv Splita, Heliosa, pa mi bez velikih problema dobijemo i Olimpiju i Buducnost, ni Cibona nije nesto posebno
posecenost u Pioniru nece biti veca koja god liga da se igra, ali valjda je bolje popuniti hale u Kraljevu, Nisu, Cacku, Leskovcu
i zasto Tepic, Velicko i ostali moraju da odigraju 70 utakmica u toku sezone, ipak je to maltretiranje
 
Jeste,sve je to lepo,ali kako bi rekao TOdoric(koga isto nesto ne gotivim) dok nema sloge medju srpskim klibovima,nece nista biti ni od istupanja iz NLB Lige. Preobelm je da sutra Partizan istupi iza Lige,Zvezda bi rekal da ce ostati,i to bi bilo to.Kad bi se svi dogovorili za isto,NLB bi nestala u roku od dva meseca,jer ta Liga bez nasih klubova nema svrhy postojanja.
 
liga bi se raspala jos pre 4 godnie da Zvezda nije usla
mozda ona trenuno nije jaka, a nije bila ni tad jaka, ali je bila ime koje je dalo sa nase strane priznanje lige i napunila tamosnje hale
Buducnost je bila 3 puta jaca, ali da se ne lazemo to je ipak samo Buducnost
kasnije je Partizan nateran da udje i kao nesumnjivo najjace ime kod nas, a najjaci klub na prostoru NLB i to drzi tu ligu
popio sam pola litre vina nisam bas siguran da sam dobro napisao ono sto sam hteo
 
pa normalno da ima razloga, gde ti zivis
JUCE SMO TUKLI PRVAKA EVROPE I USLI MEDJU 8 NAJBOLJIH
vidim da ne gotivis ekipe koje vodi Homer, ali moras da priznas da smo juce odigrali fenomenalno

treba osnujemo novu regionalnu ligu (ako vec zelimo da igramo neku regionalnu ligu i da imamo koristi od nje), mi, Grci i Turci
npr. liga od 10 klubova, 4 grcka, 3 turska i 3 nasa
to je verovatno nemoguce, ali za nas jedino isplativo
 

Back
Top