Prolecno sredjivanje

Zefirra

Iskusan
Poruka
6.123
S jednim osvrtom na moguc nezeljeni rezultat: http://www.srd-mladi-upi.com/anoreksija2.jpg http://img62.imageshack.us/img62/3271/41ei9.png
Moj drug redovno ide u teretanu.Elem tog dana tu je bila jedna devojka koja je radila vezbe za ruke.Lagane vezbe s tegovima od oko 1kg.Zatim se onesvestila i morala je da dolazi hitna pomoc da je povrati.Posto je on bio u blizini cuo je kad su je iz hitne pitali ''Sta si jela danas?''
Odgovor je bio ''Jabuka i kisela voda.''
I jedan komentar:
Ukoliko zivite na jabukama trebalo bi da znate da vashe telo vishe energije potrishi da svari jabuku nego sto je dobije iz same jabuke.Isto vazi i za kuvani krompir.Shvatili ste poentu.Nema zivota na jabukama.


A inace tema se odnosi na vasha iskustva prilikom prolecnog razmrdavanja.Dijete , trcanje , vezbanje,meditiranje i sl.
How do you do it? :)
 
S
Ukoliko zivite na jabukama trebalo bi da znate da vashe telo vishe energije potrishi da svari jabuku nego sto je dobije iz same jabuke.Isto vazi i za kuvani krompir.Shvatili ste poentu

oni koji i inhače nameravaju da provedu dan na jabuci shvatili su iz tvoje priče jedino da je strava to što jabuka samu sebe potroši.. al neka ih..

meni to razmrdavanje nema nikakve veze sa godišnjim dobom. u tertane krećem i prestajem da idem u ciklusima koje ni samoj sebi ne mogu da objasnim... jedino što kad je lepo vreme mnogo više šetam.
 
Takvo uskracivanje hrane je ozbiljan psihicki poremecaj i obicno nema nikave veze sa izgledom i kilazom. To je izuzetno ozbiljna stvar!
Vec sam videla u jednoj temi na Lj&S koliko to forsiranje ideala lepota (pitanje je da li je to zaista lepota, obicno nije) moze da sj... neciji mozak i potpuno se slazem sa tim!
 
Mislim da je strashan pritisak , najvishe na jako mlade devojke 14-15 god , to medijsko agresivno popularisanje perfektnog izgleda.Vidjala sam devojke 8-mi razred , ne verujem da imaju vishe od 35kg.

Mislim da je za lepotu najzasluzniji unutrashnji mir.Jer neko ko je cist iznutra , nema potrebu ni da se prejeda , ni da pushi cigarete i nekontrolisano pije...to je neki moj stav.
 
prestala sam da se spremam za prolece/leto
sto radim radim cele godine
a posto sam zena neverna uvek menjam,do jesenas sam se volela sa steperom,pa pauza od 2 mes.sad se vidjam jednom dnevno na pola sata s onim bajkom za nordijsko skijanje
daleko sam od anoreksije hehe
 
Ja stalno pokushavam da radim nesto kontinualno i istrajem. Al se u zadnje vreme cesto razboljevam.I kad mesec dana uzimash antibiotike , dzaba ti bilo sve ostalo.To me sjebava stalno , nekad me izmori.A bash jedem raznovrsno , nego mi je imunitet tupav ko letva.
 
Ja stalno pokushavam da radim nesto kontinualno i istrajem. Al se u zadnje vreme cesto razboljevam.I kad mesec dana uzimash antibiotike , dzaba ti bilo sve ostalo.To me sjebava stalno , nekad me izmori.A bash jedem raznovrsno , nego mi je imunitet tupav ko letva.

Ja rokala Ehinacea sirup za imunitet i neki biljni caj iz one biljne apoteke u Tadeusa Koscukog i sad sam ki nova.. Teram bajs i rolam :lol:
 
Mislim da je strashan pritisak , najvishe na jako mlade devojke 14-15 god , to medijsko agresivno popularisanje perfektnog izgleda.Vidjala sam devojke 8-mi razred , ne verujem da imaju vishe od 35kg.

Slažem se, samo što je teško djevojkama (djevojčicama) u tim godinama prihvatiti svoje tijelo ako nije "savršeno"...a o popularisanju manekenskog izgleda da ne počinjem...
u principu, bitno je zdravo se hraniti i ne dopustiti da se organizam ulijeni, ali ne pretjerivati ni u čemu...tokom cijele godine, a ne samo u proljeće, jer zaboga ide ljeto...vrlo bitno, bitnije je voditi računa o svom zdravlju...a izgled dosta zavisi od genetike, građe tijela, sklonosti mršanju ili debljanju...
 
ja htedoh da se pohvalim kako sam preslagala ormare, izbacila zimsku garderobu itd.:lol:
A što je najgore, već dva puta otvaram temu, pročitam prva dva reda i pomislim da sam pogrešila temu jer se nigde ne pominje veliko prolećno spremanje:mrgreen:
 
Ja stalno pokushavam da radim nesto kontinualno i istrajem. Al se u zadnje vreme cesto razboljevam.I kad mesec dana uzimash antibiotike , dzaba ti bilo sve ostalo.To me sjebava stalno , nekad me izmori.A bash jedem raznovrsno , nego mi je imunitet tupav ko letva.
Nisam skapirao da li ti imas problem sa viskom kg ili anoreksijom..a kratkorocne dijete su glupost..moras experimentisati sa svojim telom na vreme..da ne budes kao baba u 40 i kazes necu da se menjam pod stare dane..to znaci na vreme jacas imunitet hranom..sportom..cajevima itd..i takav nacin zivota ti bude kao dobar dan.
 
E pa sredjivanje kuce apsolutno spada u prolecno sredjivanje. Na kraju zar se ne osecate super kad operete te prozore i gledate cistu divnu sliku , nadam se nekog drveta , kroz njih.
Kad sredite onaj pozeleneli akvarijum i gledate lepotu zivota u njemu...bla bla...ali definitivno i to je veliko osvezenje.
 
Nisam skapirao da li ti imas problem sa viskom kg ili anoreksijom..a kratkorocne dijete su glupost..moras experimentisati sa svojim telom na vreme..da ne budes kao baba u 40 i kazes necu da se menjam pod stare dane..to znaci na vreme jacas imunitet hranom..sportom..cajevima itd..i takav nacin zivota ti bude kao dobar dan.

Ne , ja nikad nisam drzala dijetu u zivotu.Nisam ja taj tip da mogu da odredim sebi nesto tako striktno.Imam neka svoja pravila ishrane , npr ako jedem meso ne jedem krompir uz njega nego povrce.Ako jedem pomfri , onda samo jedem pomfrit preliven pavlakom, bez leba i mesa, itd...
Jedem voce , povrce sve ok.Imam 55kg na svojih 165m , sto je normalno.Nego mi je imunitet haos i katastrofa , od detinjstva...

Inache volela bih da prodiskutujemo i o tome ako ste raspolozeni. Ono da li vi imate dane ''pada imuniteta''? Npr pred menstruaciju,kad krenete da se bavite aktivno nekim sportom,kad prolazite kroz neke probleme i nervirate se...meni su to visokorizicni dani i razbolim se od takvih gluposti da je to strashno.
 
Auuuu, al' sam matora i otišla u .... :shock:
Ja mislila pranje prozora, zavesa, iznošenje tepiha i sl:oops::lol::mad:

Хех, фазон је у томе што то и ЈЕСТЕ једино моје пролећно сређивање...:roll:
Мислим, ко ће, бре, да се смара са неким вежбањем, :(..пробала сам једном, прошле године, да ''одлучно'' почнем да вежбам..и вежбала сам цела два пута! :(

Тако да сам сада одустала од свих одлука такве врсте.... А у пролеће ми се ионако смао спааава...
 
pocela pre malo vise od mesec dana, nakon zimskog raspusta koji je potrajao dobrih mesec i po dana. u principu, nije problem jer vezbam stalno, sa dva tri prekida u toku godine. pocela sam i onu laganiju letnju hranu da spremam - ribe, morski plodovi, paradajz, masline... + rad u basti sve u 16, racunam da je dovoljno fizickih aktivnosti.
prave dijete ne bih ni pocinjala - nisam karakter da izdrzim na njima dugo.
 
Хех, фазон је у томе што то и ЈЕСТЕ једино моје пролећно сређивање...:roll:
Мислим, ко ће, бре, да се смара са неким вежбањем, :(..пробала сам једном, прошле године, да ''одлучно'' почнем да вежбам..и вежбала сам цела два пута! :(

Тако да сам сада одустала од свих одлука такве врсте.... А у пролеће ми се ионако смао спааава...
Па какав си ти то Ован у хороскопу?:D
 

Back
Top