Problem sa filmovima

Milan_ns

Ističe se
Poruka
2.342
Imam maaaalo veći problem... Naime, neke filmove koje sam skinuo sa neta, kad pokušam da gledam samo mi izbaci da ima problem (BSPlayer has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the incovience. Bla, bla...)
problem je što mi se to dešava sa svim plejerima, a imam instalirane BS player, vlc player, quick time, winamp, windows media player, znači sve i svašta... Od kodeka K-lite i ffdshow. Sa ta dva mi je uvek radilo... Moje pitanje: Da li je to do kodeka ili ima nešto više?
P.S. Filmove koje neće da pusti sam već gledao i znam da rade, a pošto hoću da ih režem na DVD, hteo sam da prevedem, imam drugare koji ne znaju eng, ili japanski... :D

Drugi problem: Ovo je možda trebalo da ide u drugi PDF, al reko da mi je sve na gomili...
U folder filmovi mogu da uđem samo preko Windows komandera. Ako probam preko explorera desi mi se ista stvar kao i gore...

P.P.S. Windows je star dve nedelje...
 
Nešto si zeznuo prilikom instalacije novog Windowsa.
smiley_emoticons_denker.gif
 
... imam instalirane BS player, vlc player, quick time, winamp, windows media player, znači sve i svašta... Od kodeka K-lite i ffdshow.

A sta ce ti sve i svasta? I u okviru k lite imas i ffdshow.

Predpostavka: Problem je do kodeka.
Verovatno su ikonice u tom folderu namestene kao thumbnails i pri otvaranju win explorera win pokusava da ocita prvi frejm.
Probaj desni klik na folder pre nego sto ga otvoris(ili jos bolje iz commander-a) pa properties,customize pa izaberi documents ili music. Ako ga posle toga otvoris i pojave se male ikonice bez problema onda je kodek sigurno.
 
@DekiM: Nema sile... Reinstaliram sam windows već tri godine i sebi i drugarima, uvek sve OK, po defaultu radim, nikad nije bilo problema...
@mornar_popaj: pa ono... Uvek sam imao neki snimak koji nije neki plejer da pusti, pa od tad uvek imam sve i svašta... Elem, uradio sam ovo što si rekao, i kad sam kliknuo desni na njega, da ga propertujem, izbacio mi je istu poruku, koju sam iskulirao, podesio da bude folder za pesme, i tek onda kliknuo don't send. Uspeo sam- lista je. Al opet isto... :|
jel imaš još koju ideju?! Koji kodek/-ci su po tvom mišljenju najbolji?! Ili ne mora biti najbolji samo da mi ne pravi s***a... thnx...
 
Ako ti se sigurno ni jedan video nepojavljuje kao thumbnails u tom folderu ili u nekom drugom pod folderu(<-obrati paznju na ovo) a opet imas problem,onda mozda i nije do kodeka.
U svakom slucaju vredi pokusati sledece.Pomeri iz tog foldera jedan po jedan video zapis u neki drugi folder pa probaj da ga otvoris.Cilj je da izolujes problematicne fajlove u jedan folder.Zatim inst. k lite codec pack ponovo (skini poslednju verziju za svaki slucaj).Zatim start->all programs->k lite->tools->gspot.Ispitaj ga koji je kodek u pitanju pa ako je neki levi pronadji ga na netu i skini.
 
@mornar: Mislim da sam uspeo sa novim k-lite kodecima... :D Hvala, imas spanać od mene... :D
@Nemanja96: Zato što sam i imao gomilu kodeka, zato mi se i poje*alo... Sad imam samo jedan, bre sve radi... Al hvala u svakom slučaju...
 

Back
Top