Jedini motiv zbog kog su Srbi "branili" Srbiju od NATO 1999. bio je - NOVAC!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

- Дробњак -

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
173
Mjesecima traju ovi protesti Srba. Sve su ogorceniji i ogorceniji!
Jasno stavljaju do znanja da im jenovac bio jedini motiv da brane Srbiju.

http://www.blic.co.yu/drustvo.php?id=34508

"Blic"
-----------------------------------------



Više desetina rezervista povređeno u sukobu sa MUP-om

Autor: Tanjug - Beta | 18.03.2008 - 20:02

rezervisti-beg-v.jpg


Jake žandarmerijske snage onemogućile su danas oko pet hiljada rezervista iz leskovačkog kraja da blokiraju autoput Beograd-Skoplje, a u tuči koja je tom prilikom izbila nekoliko desetina rezervista je povređeno, rekao je večeras Tanjugu predsednik udruženja veterana "Gvozdeni puk" Dejan Milošević.

Dežurni lekar Vladimir Milosavljević rekao je agenciji Beta da je do 18 časova u Urgentni centar Opšte bolnice u Leskovcu primljeno osam osoba sa lakšim telesnim povredama i da su svi pacijenti posle ukazane pomoći pušteni kućama.
"Reč je nagnječnim povredama trupa i udova. Jednom pacijentu smo stavili gips zbog povrede kolena", kazao je Milosavljević.
Prema onome što su novinari videli na terenu, privedeno je oko dvadeset demonstranata.
"Tukli su nas kao marvu pendrecima i šutirali nogama, vukli nas po blatu. Pred mojim očima su mi prebili druga", kazao je Beti rezervista Miodrag Ivanović.

Oko 5.000 rezervista danas je protestovalo jer je Vlada Srbije odbila prošle nedelje da donese odluku o isplati dnevnica za učešće u ratu na Kosovu i Metohiji.
Protest je počeo u 12 sati ispred sedišta opštine Leskovac, odakle su se rezervisti pešice uputili do sela male Kopašnice, udaljenog oko 12 kilometara od centra Leskovca, s namerom da blokiraju raskrsnicu na kojoj se spajaju stari deo autoputa sa novim autputem Beograd - Skoplje.
Usput su dva puta probili kordon leskovačke policije, ali ih je u blizini sela Grabovnice, kilometar od mesta na kojem su nameravali da blokiraju autoput, sačekao kordon od 150 žandarma, pristiglih autobusima iz Niša.

Posle kraćeg ubeđivanja sa žandarmerijom, demonstranti su trčeći zaobišli kordon i tom prilikom je došlo do napada žandarmerije na učesnike protesta. Iako su prečicom, preko njiva stigli do autoputa Beograd - Skoplje, demonstranti nisu uspeli da blokiraju put jer ih je dočekalo nekoliko dobro raspoređenih grupa žandarmerije.
Protest je okončan oko 17 sati, ali je oko 1.000 demonstranata oko 18 sati ušlo u zgradu Skupštine opštine Leskovac.
"Čekamo da nam se neko obrati od čelnika opštine i okruga", kazao je Beti demonstrant Nenad Stojanović.

Predsednik udruženja veterana "Gvozdeni puk" Dejan Milošević rekao je Tanjugu da je nezadovoljstvo veliko, atmosfera među ljudima veoma loša i da strahuje da bi moglo doći do nemira širih razmera, kao i da neki od njih zagovaraju polazak za Beograd.
Leskovački rezervisti nezadovoljni su zbog toga jer nisu postigli sa vladom dogovor o isplati neke vrste pomoći na ime razlika u ratnim dnevnicama za vreme provedeno na Kosovu i Metohiji tokom NATO intervencije 1999. godine. Oni su tokom proteklih meseci imali više razgovora u Vladi Srbije i dobili obećanje da će se prema njima postupiti isto kao i prema rezervistsima Topličkog okruga kojima se novac po istom osnovu već isplaćuje.
 
REZERVISTI BLOKIRALI PUT

frontpage1_1.jpg



KURŠUMLIJA - Više od 1.000 vojnih rezervista blokiralo je juče kod Kuršumlije magistralni put Niš - Priština. Vojne rezerviste je dočekao kordon od oko 200 policajaca, ali su demonstranti, ipak, posle kraćeg "ubeđivanja" s predstavnicima policije uspeli da blokiraju put prema Prištini. Saobraćaj je zaustavljen u oba pravca, a incidenata nije bilo. Rezervistima iz Kuršumlije, koji protestuju zbog neisplaćenih ratnih dnevnica, pridružili su se i rezervisti iz Boljevca, Blaca, Prokuplja i Niša.
Vođa štrajkačkog odbora Dejan Milošević rekao je agenciji Beta da će vojni rezervisti ostati sve dok im se ne obrati neko iz Vlade i ne sasluša njihove zahteve.
- Ukoliko ne ispune obećanje i ne obrate nam se danas, mi ćemo u ponedeljak u još većem broju doći i blokirati put Niš - Skoplje, rekli su predstavnici štrajkačkog odbora.

Beta
 
pazi,nije novac,ali ga je bilo,tj,bilo je plata....ipak,nekako moraju da te nagrade za to sto si odvojen od kuce,mnogi imaju porodice,salju lovu,deca i zene jedu,placaju acune...a ocevi pozvani u rat,napustivsi radna mesta gde im se staz,koliko se secam ne zamrzava,ali nemaju platu za taj period...e zato je vojska davala lovu...

u hrvatskoj su nam davali platu...dodje oficir,nosi aktn tasnu,onako vezanu...seda u neki improvizovani stab,otvara koferce i deli......po cinu....a novcanice nove,ispod cekica...crvene behu,nesecam se vise koja je cifra bila na njima...bili smo posle par meseci toliko puni sushki,da nismo znali gde cemo ih....stizalo je i pivo...u gajbama...pa likovi,stariji,rezervisti i dobrovoljci,treba da se skinu,da idu kuci,smena im istekla...4 meseca je bila.....a oni nece kuci...krenu,pa vide usput kamion sa pivom,i odmah rikverc...kakva kuca kad ima piva za dzabe :)

u bosni am dobijao...ne za vreme posavine 92,tad sam jos bio na jna jaslama,94 smo dobijali i od srbije lovu,a nesto i od rs...jer smo se vodili kao instruktori oficiri....a i ta lova je stigla iz srbije....tada je bilo i maraka...koliko hoces,ali se mnogo i kockalo,bili smo oko gradova,drzali ih pod opsadom,a dosadno teku dani....onda se na razne nacine kocka i kladi u 100 maraka...pocev od ko dalje baci bombu,pa do ko ce da pogodi "raketu" koja viri u gradu:(
tada je bilo love isto,jer su nas silom poterali u bosnu,dok su bosanci setali knezom...to su morali da plate,jer smo bili besni ko risevi

kosovo...tada sam vec ja bio oficir,komandant tenk.cete i ja sam dobijao lovu od pukovnika da podelim mojim momcima....uglavnom sam prolazio dobro,jer su me castili sitninom....ali tada je vec drzava bila u qur..cu pa su i pare i te dnevnice bile manje...nekako ta je lova bila smesna u poredjenju sa hrvatskom i bosnom...meni i nije jer sam bio oficir,ali generalno,mogli su da se vise otvore...ipak smo ratovali protiv celog sveta:):)
mada tada jeste bilo drugacije...lova se mnogima tj,glavnina love se delila u vojnim odsecima...pogotovo po pocetku bombardovanja,a nesto je love samo stizalo kao dzeparac....bilo je mnogo ozbiljnije tada baratanje sa lovom nego u tim prvim ratnim godinama...

sto se tice ovih iz kursumlije..i treba da traze pare,nema dzabe ni kod babe,a kamoli da ratujes protiv amerike na lepe oci...ima to vas srbe patriJote da kosta:):)nema za badava sir:)
 
Ih Drobnjak, otkrio si toplu vodu...:D Pa ovo je i vrapcima na grani jasno. Sve one pijane horde cetnika koje su isle u rat umjesto zenica u oku imale su novac, nakit, zamrzivac, frizider, ves masinu... Kakva Srbija, srpstvo i bakraci, tad im nijesu bili ni na kraj pameti. Cist primjer je Dubrovacki aerodrom Cilipi, to sto je moglo da se ponese ponijeto je, a o privatnim kucama da i ne pricamo. Ovo sto od drzave Srbije traze je smijesno, to je sad samo fore radi, kao lose im je bilo u ratu ha ha ha... Price za malu djecu.
 
Ih Drobnjak, otkrio si toplu vodu...:D Pa ovo je i vrapcima na grani jasno. Sve one pijane horde cetnika koje su isle u rat umjesto zenica u oku imale su novac, nakit, zamrzivac, frizider, ves masinu... Kakva Srbija, srpstvo i bakraci, tad im nijesu bili ni na kraj pameti. Cist primjer je Dubrovacki aerodrom Cilipi, to sto je moglo da se ponese ponijeto je, a o privatnim kucama da i ne pricamo. Ovo sto od drzave Srbije traze je smijesno, to je sad samo fore radi, kao lose im je bilo u ratu ha ha ha... Price za malu djecu.

А ви сте били анђели:roll:. Туђман са месићем наредио да се сви Срби побију у Крајини. Да им се сва имовина одузме. А тек кад ухвате Србина па му дају избор да ратује за усташе или да буде убијен.....
 
Potpuno izvrnuta teza..ratovali su jer su bili pozvani i odazvali su se . Ratne dnevnice nisu izmislili nego su im obracunate po vazecem zakonu. Jedni su primili drugi nisu i javlja se revolt,a najbolji primer zasto, je covek koji se obratio za savet advokatu na tv. Covek je dobio radnu knizicu sa 40 god radnog staza i podneo zahtev za penziju. Vraceno mu je resenje da iako ima upisanih 40 god nisu mu uplaceni doprinosi za 60 dana za vreme provedeno u uniformi tokom rata i mora to sam da plati? zato strajkuju.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top