Del Ponte: Umnik voli Haradinaja

Negrutin76

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
160
:heart:
http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=3&status=jedna&vest=118120&datum=2008-03-18

Ako ovo nije prava ljubav, onda je nema nigde na svetu :lol::lol:

Citat Del Ponte:

U knjizi "Lov, ja i ratni zločinci" piše da je tužilaštvo imalo velike probleme kako bi došlo do dokumenata koja su bila u posedu Unmika. Neka od njih su bila selektivno odabrana i napisana tako da nisu mogla da se koriste u sudnici.
Osim toga, Unmik nije mario ni za zaštitu svedoka koje je tim Del Ponteove trebalo da izvede da svedoče protiv Haradinaja.
- Obavestila sam Kofija Anana o jednom plakatu u centru Prištine sa likom Haradinaja i porukom podrške Sorena Jesena Petersena - piše Del Ponteova o svojim teškoćama. - Prenela sam i da je u jesen, 2005. godine, drugi čovek Unmika prisustvovao svadbi jednog bliskog Haradinajevog rođaka. On se saglasio da je to neprimereno.
Anan je tada saznao od Del Ponteove i da svedoci koji bi trebalo da potvrde optužnicu protiv lidera OVK, nemaju poverenje u Unmik.
- Umesto da štite svedoke, oni ih zastrašuju - ogorčeno je rekla Del Ponteova.
Izgledalo je, međutim, da se šef Unmika Soren Jesen Petersen više protivi podizanju optužnice od samog Haradinaja - beleži Švajcarkinja u knjizi.

Opsirnije u Novostima ili u Knjizi Del Ponte. :heart:
 
ma daj...pa sto nije to pricala na sva zvona i u svakom intervjuju dok je bila neko i "nesto"...tada je svaku priliku koristila samo da pljune po Srbiji i Srbima...sto nije izvrsila pritisak dok je mogla,sad njeno lajanje nikoga ne interesuje...al nema veze...mozda je zbog toga rokne Haradinaj...pravda je spora ali dostizna...a onda pustimo Legiju da sudi njemu....
 

Back
Top