UNMIK: nasilje organizovano

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

zvezdarac81

Aktivan član
Poruka
1.559
Zamenik šefa UNMIK-a Lari Rosin demantovao je ministra za Kosovo u srpskoj Vladi Slobodana Samardžić da je postojao dogovor sa UNMIKOM da se ne preduzimaju nikakve akcije pre nego što on lično ne bude razgovarao sa radnicima srpskog pravosuđa koji su nekoliko dana proveli u objektu Okružog i opštinskog suda na severu Mitrovice.

Lari Rosin je takođe rekao da je nasilje na severu, u ponedeljak, Kosova bilo orkestrirano.

"Za nas je jasno da su, počev od spaljivanja graničnih prelaza, okupacije suda prošlog petka i onog sto se desilo juče, napadi na policajce i vojnike bilo orkestrirani. Imam mnogih sumnji i ideja, ali mi verujemo da znamo ko je odgovoran za to. To, međutim, nećemo obznaniti u ovoj fazi zbog istrage. Što se tiče uloge srpske Vlade, mi verujemo su ona, ministar Samardžić i ostali ministri vršili odlučujući uticaj na sve političke lidere na severnom Kosovu", izjavo je Lari Rosin na zajedničkoj konferenciji za štampu sa komandantom KFOR-a Gzavijeom de Marnjakom i komesarom UNMIK policije Lari Vilsonom.

BBC
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top