Instalacija audio i video kodeka na Kubuntu 6.06.LTS

falco

Ističe se
Poruka
2.007
Zdravo,
pre neki dan sam istalirao kubuntu. Ali imam problema sa instalacijom kodeka. Nalazio sam neka uputstva na netu, ali nista nije moglo (verovano nisam znao da pravilno pokrenem jer sam potpuni pocetnik). Tako da bih vas zamolio ako bi ste mogli da mi objasnite kako da instaliram kodeke. Znam da mi je drajver za zvucnu karticu instaliran, jer cujem kada mi stigne nova poruka preko kopete-a. Hteo sam jos da vas pitam kako da instaliram flash plugin za firefox. Unapred hvala
 
Hm, malo matora distribucija... al` ajde... bolje i to nego... Ovako, instalacija kodeka je vishe nego prosta... Ubaci bilo koji cd sa muzikom i gledaj shta se desava... ako nemas instalirane kodeke sistem ce te pitati hoces li da ih instalirash i ponudice ti opcije... Shto se firefoxovih plugina tiche... Eto, otvori recimo pochetnu krstaricinu stranu i dobiches odgovor...
 
Hvala.
Originalne diskove hoce da pusti, ali mp3 i dalje nece. Nece da mi pusti ni filmove, dok tv preko neta mogu da gledam ali bez zvuka :(

Nasao sam na fourumu kubuntu-a da treba da instaliram sledece:

sudo apt-get install gstreamer0.10-pitfdll gstreamer0.10-ffmpeg gstreamer0.10-plugins-bad gstreamer0.10-plugins-bad-multiverse gstreamer0.10-plugins-ugly gstreamer0.10-plugins-ugly-multiverse gxine libxine-main1 libxine-extracodecs ogle ogle-gui

ali opet nece. Kako to da resim. Hvala unapred
 

Back
Top