Spro štapovi

Jeste, taj je. Početnik sam u šaranskom ribolovu, pa sam mislio da uzmem nešto jeftino za početak. Mislim da mi za tri-četiri odlaska na ribnjak godišnje netreba neka preterano skupa oprema.
 
Ne treba preskupa oprema jer po meni pecanje u ribnjak je isto sto i pecanje u malo veci akvarijum :) Nemoj se ljutis, zasto ne probas da odes na neku reku ili jezero da osetis draz slobodnih riba ...
 
Aj da ne reklamiram ovde, ali sam umesto pomenutih SPRO štapova kupio dva tele-carp štapa i upario sa kvalitetnim mašinama. Štapovi su 2.200 dinara svaki, ali su zaista neverovatni. 3.60m 3lb, ali izuzetno izbalansirani i oštri. Nisu glibavi parabolici, kakve nam ovde svi prodaju. Ako si zainteresovan šalji PM! Evo kako izgledaju.
 
Upoređivao sam sa Robinsonom, Lineom i sličnim markama u ovoj kategoriji i ne mogu ni da mu prismrde! Ćale mi je stari šarandžija sa iskustvom od preko 30 godina. Kad je video štapove, odmah mi je dao pare da sebi kupim druge! Mogu se, naravno koristiti i za štuku, soma... A najbolje je što su još i teleskopski!
 
Moj najveći šaran je 5.8kg - divljak. Ove tovljene ne računam u šarane, a hvatao sam ih po 10 kila na Adi Safari, nisam merio. Krpa iste težine ivlači se teže! Ćale je hvatao divljake i do 10kg na Moravi, ali to su stare priče, klasično pecanje šarana bez današnjih skalamerija... Zadnjih 10 godina smo obojica uglavnom u takmičarskom ribolovu, na šarana idemo samo rekreativno leti kad kampujemo, ili na lokalnim šljunkarama...
Ako si mislio na neku drugu ribu, pitaj.
 
Znam da zvuči blesavo, ali svaki put kad mi treba neki štap, ja gledam redom po radnjama, pa i u Magnumu. Na kraju završim kod ovog prodavca više nego zadovoljan. Rekao sam već ranije. Svi štapovi do 100 evra su SIGURNO made in China blankovi, čak i SHIMANO. Ovi što ih ja kupujem su bez posredstva kompanija kao što su LINEA, ROBINSON, HAKUYO, FORMAX, a tog su kvaliteta. Jedina je razlika što se kupuju na crnjaka, pa ne mogu da se knjiže i kucaju preko fiskalnih računa. Nema zvaničnog izvoznika-uvoznika, direkto braća Kinezi, s tim što ovaj čovek prodaje jeftinije od samih Kineza! Šta da kažem kad sam čak video solidan meč za 2.500 din. Jeste da ja pecam sa NEW ERA (to ti je u rangu današnjeg Antaresa, ako uopšte takav štap danas može da se kupi!), ali da za početnike i rekreativce bih ga svakako preporučio! Probao sam tridesetak različitih šaranskih štapova i oni po 100 i više evra jesu dobri, ali ovi što sam ih uzeo definitivno pobiše svu konkurenciju u rangu do 50 evra, pogotovu u tele-carp kategoriji, a duplo su jeftiniji. Mislim da imam dovoljno iskustva da procenim šta je dobar štap. Javi se ako si zainteresovan.
 
Moj najveći šaran je 5.8kg - divljak. Ove tovljene ne računam u šarane, a hvatao sam ih po 10 kila na Adi Safari, nisam merio. Krpa iste težine ivlači se teže! Ćale je hvatao divljake i do 10kg na Moravi, ali to su stare priče, klasično pecanje šarana bez današnjih skalamerija... Zadnjih 10 godina smo obojica uglavnom u takmičarskom ribolovu, na šarana idemo samo rekreativno leti kad kampujemo, ili na lokalnim šljunkarama...
Ako si mislio na neku drugu ribu, pitaj.

Ne kolega pitao sam cisto onako informativno, po meni tezina ulovljene ribe nije merilo kvaliteta ribolovca, pre bi rekao da je u pitanju ribolovacka sreca. Inace iskustvo ribolovca je mnogo vaznije od tezine ulova, BTW sta ste hvatali jos sem sarana i dali samo njega jurite ?
 
Ma nismo mi šarandžije! Kažem ti, zadnjih godina hvatali smo medalje. :-) Imamo punu kutiju za cipele, ne može da se zatvori! Inače, i po neko somče, smudj. Ja na jesen volim da blinkerišem štuku, ali nisam još uhvatio neku veliku, ali kad idem, često uhvatim i po nekoliko komada 1-1.5kg na terenima gde je baš i nema puno. Za jedno popodne sam u oktobru namlatio 10.5 kila u 8 komada. Nisam imao više kopči, pa sam prestao da pecam i odneo ih u jednu drugu baru, gde ih nema skoro uopšte.
Dakle, pecam sve osim pastrmke na mušicu (kad bih imao gde, verovatno bih i to!), ali sam prvenstveno plovkaroš!
 
Zar ti male Resava i Mlava pa da nemas gde da pecas na musicu!?A meni je Resava blizu sela koje je opet nekih 37-8km od Jagodine pa ti vidi,na 40-50 km od grada imas dve bas lepe reke za to AKO si zainteresovan da probas,imas u Moravskom Trofeju u PN-u neke jeftinije musicarske stapove (mislim da su od Juznokorejskog Hakuya) pa...
Pozdrav 8)
 
molio biha da iko ko zna gde mogu da nabavim jos jedan spro mysterious stap bio bih zahvalan jer imam 2 u kompletu i jako mi je potreban treci!! ako je neko voljan da proda jedan polovan ko isto tako nije uspeo da kompletria tri komada ja cu drage volje da ga ratosiljam jednog pa mozda i oba ako je cena ok!! unapred zahvalan!!
 

Back
Top