KAKO SA PSOM U INOSTRANSTVO???

Tinar

Veoma poznat
Poruka
10.368
Htela bih za uskrsnje praznike da odem do Budve sa psom (zenski pinc, stara skoro godinu i po). E sad, nikad nismo putovali sa njom, nigde, ali znam da postoje razne procedure sto se tice dobijanja pasosa za EU... Da li su potrebna neka dokumenta za kuce, s obzirom da idemo kolima, i da nama nisu potrebni pasosi? Verovatno je potrebno imati knjizicu sa vakcinama itd. ali sta jos za CG?
Hvala unapred
 
Imi cemo u CG za uskrs,na jedno 20tak dana!!!!!!!
Jedva cekam, nadam se da ce biti lepo vreme posto u sklopu imanja imamo i jezero da ovaj moj konacno ovlazi sapice!!!!!!!!
Sve sto je Vilus rekla je tacno, ali bi ja samo dodala da ti je potrebno i malko srece da te ne uvaati neka budala na Srpskoj granici, ovi u CG su vise nego pristojni!!!Ja idem cesto( bar 4 puta godisnje)i NIKAD nisam imala problema sa Djeticima, ali zato su me ovi nasi par puta iscimali za sve pare!!!!!!!!!
 
Nemam Gizmov pasos pri ruci ali u njemu ima posebnih odeljaka za vakcine protiv besnila, polivalentne, potvrdu o chipovanju i veterinarske preglede. Uz zalepljenu fotku (po mogucnosti, overenu od veta-ne znam kako ostali ali moj Sasa ima faximil) i sve sto treba popunjeno i overeno, ne bi trebalo da bude problema. Na kraju krajeva, to je validni dokument koji izdaje Republika, cak je izdvojila kintu za papir sa vodenim zigom!
 
Hm, ja sam totalno neobavestena, a kako se vadi taj pseci pasos? Ako neko ima energije da objasnjava. Ja imam samo internacionalnu zdravstvenu knjizicu, sa imenom, slicicom, brojem cipa, svim vakcinama, bla bla... Sve ovo pitam jer mi mnogo ljudi govore da nema potrebe da se ista vadi, sem potvrda o zdravstvenom stanju, za Crnu Goru.
 
Nemam Gizmov pasos pri ruci ali u njemu ima posebnih odeljaka za vakcine protiv besnila, polivalentne, potvrdu o chipovanju i veterinarske preglede. Uz zalepljenu fotku (po mogucnosti, overenu od veta-ne znam kako ostali ali moj Sasa ima faximil) i sve sto treba popunjeno i overeno, ne bi trebalo da bude problema. Na kraju krajeva, to je validni dokument koji izdaje Republika, cak je izdvojila kintu za papir sa vodenim zigom!

Dal' sam gori ego-manijak ili skriboman kad citiram sama sebe? :lol: I + se smejem na svoje sale!
 
neces imati problema sa prelaskom u crnu goru, slao sam i stence relativno skoro u budvu bez ikakvih problema, izvadio sam potvrdu o zdravstvenom stanju stenaca na vet fak i sve je proslo ok. neki moji prijatelji iz cg su isto dolazili kod mene sa svojim psima i uz minimalnu ali obaveznu dokumentaciju su bez teskoca prelazili tu neku izmisljenu granicu. vec za druge zemlje ( ne sve ) pas ti mora biti u karantinu.... srecan put.
 
Ako je pas redovno (sto ce reci ove godine) vakcinisan protiv besnila, svakako je dobio i cip i pasos u kom ima i poseban odeljak za potvrde veterinara o zdravstvenom stanju tako da nikakvi dodatni papiri ne moraju da se vuku i cuvaju. Spakujes mu uredno popunjen pasos i ne mislis. A karantin uglavnom vazi u ostrvskim zemljama i onima koje ih kopiraju. Recimo Britanci se cuvaju od besnila koje, za razliku od kontinentalnog dela Evrope, nisu nikad imali.
 
Planiram sa porodicom da idem u Grcku na ostrvo Skijatos, a ne zelim da ostavim svog psa da ga neko iz sire porodice cuva jer ne znam kako ce ga odrzavati a da pocnem od toga da moj pas mora da se ceslja barem dva puta dnevno:-(!!! Pa ako neko moze da me posavetuje!
 
Dossadila sam i Bogu i narodu i samoj sebi ponavljajuci se:ako ti je pas ove godine vakcinisan protiv besnila, sigurno je dobio i mikrocip i pasos koji je finansirala Republika a stampan je u Topcideru sa sve vodenim zigom na papiru. u njemu imas podatke o vlasniku, o psu sa sve mestom za fotku, o cipovanju, o vakcinacijama protiv besnila, o ostalim vakcinama, o lecenju od eventualnih bolesti koje je imao i o veterinarskim pregledima. Ovo poslednje ionako moras da uradis pred put u inostranstvo, imao pas pasos-nemao. I mora da bude vakcinisan i obelezen, po mogucnosti cipovan posto je Grcka clanica EU u kojoj su jaki zeleni i tetoviranje se smatra nehumanim. Raspitaj se u grckoj ambasadi na vreme je li ti to dovoljno (vakcina, cip i potvrda da je pas zdrav) ili ti treba jos nesto. I raspitaj se da li tamo gde idete mozes uopste da povedes psa (koja je politika hotela/pansiona/gde vec odsedas) i razmisli koliko bi vremenski tamo bio s tobom, razmisli o mogucnosti da ga ukradu (cula sam da se po Grckoj to radi) pa oceni sama sta ces i kako. Ima odlicnih pansiona sa full-tretmanom, desavalo se da pas nece nazad kod vlasnika. :lol:
 
Evo, ja sam cipovala svog psa, samim tim je dobila i vakcinu protiv besnila, i dobila samo International certificate of vaccination, a mislim da to nije pasos. Svejedno, za CG je potrebna samo potvrda da je dobila vakcinu protiv besnila i zdravstveno uverenje. Nista vise...
 
Evo, ja sam cipovala svog psa, samim tim je dobila i vakcinu protiv besnila, i dobila samo International certificate of vaccination, a mislim da to nije pasos. Svejedno, za CG je potrebna samo potvrda da je dobila vakcinu protiv besnila i zdravstveno uverenje. Nista vise...

Koliko si to platila? Ovo drzavno za sta mogu da konkurisu i privatne ambulante i stanice kosta 100 dinara i ima plave korice. Vakcina je nemacka i jako kvalitetna a cip je spanski i takodje kvalitetan.
 
Dossadila sam i Bogu i narodu i samoj sebi ponavljajuci se:ako ti je pas ove godine vakcinisan protiv besnila, sigurno je dobio i mikrocip i pasos koji je finansirala Republika a stampan je u Topcideru sa sve vodenim zigom na papiru. u njemu imas podatke o vlasniku, o psu sa sve mestom za fotku, o cipovanju, o vakcinacijama protiv besnila, o ostalim vakcinama, o lecenju od eventualnih bolesti koje je imao i o veterinarskim pregledima. Ovo poslednje ionako moras da uradis pred put u inostranstvo, imao pas pasos-nemao. I mora da bude vakcinisan i obelezen, po mogucnosti cipovan posto je Grcka clanica EU u kojoj su jaki zeleni i tetoviranje se smatra nehumanim. Raspitaj se u grckoj ambasadi na vreme je li ti to dovoljno (vakcina, cip i potvrda da je pas zdrav) ili ti treba jos nesto. I raspitaj se da li tamo gde idete mozes uopste da povedes psa (koja je politika hotela/pansiona/gde vec odsedas) i razmisli koliko bi vremenski tamo bio s tobom, razmisli o mogucnosti da ga ukradu (cula sam da se po Grckoj to radi) pa oceni sama sta ces i kako. Ima odlicnih pansiona sa full-tretmanom, desavalo se da pas nece nazad kod vlasnika. :lol:

Hvala puno na odgovoru! Necu vise ponavljati pitanja!
 
Za Grcku ce verovatno trebati i test na kolicinu antitela u krvi jer je i ona clanica EU a bez toga se tamo ne moze.
Referentna laboratorija u nasoj zemlji je Pasterov zavod u Novom Sadu. Najmanje 3 nedelje nakon vakcine protiv besnila krv se salje u laboratoriju i titar antitela u krvi mora biti veci od 0,50 IU/ml da bi pas dobio zeleno svetlo za put.
 
evo da konacno i za svagda razjasnimo neke stvari...OVO je PASOS koji se dobije ove godine,kad se pas vakcinise protiv besnila i cipuje...stavila sam korice,da vidite kako izgleda,prvu stanu-potvrdu o cipovanju i drugu-potvrdu o vakcinaciji...


 

Back
Top