pozivnica za vencanje

Znam da ima već tema, sigurno nekoliko, pa malo pretražite ;).
Pretpostavljam da neće neki klasični, čim tražite ideje. kad ode gde će joj se praviti pozivnice, tamo će sigurno dobiti da pročita milion tekstova, pa može bar neke delove iskoristiti; pošto već nije sama kretaivna. Mi smo na početku napisali klasiku, ono vreme, mesto ko se udaje ženi i sl. I na kraju umesto 'nadamo se da ćete svojim šrisustvom uveličati naše slavlje' i slične patetičnosti; mi smo napisali 'ko izda, ... ' :mrgreen: Zna se šta je.

I najbolja čestitka mi je bila - nisu vas izdali ....... :D
 
Najbolja drugarica mi se udaje u maju i potrebne su ideja za tekst na pozivnici,
svi predlozi su dobrodosli:mrgreen: Hvala!

Mislim da nema potrebe da lupas glavu oko toga... Tamo gde cete otici da izaberete pozivnice, vec imaju vise ponuda tekstova, fontova i sl. Moj muz i ja smo imali neki bog zna kakav tekst, a to nije moglo da se uklopi ni u jednu pozivnicu, bilo je dosta teksta i nije moglo... Na kraju smo prepustili toj firmi da sve odradi i zadovoljni smo. Samo podjite tamo i izaberite, pozivnice, tekst, font, boju.. i nema greske.
Cestitke drugarici!
 
Pošto radimo pripremu za štampu, često su išle i pozivnice. Standard je da se upišu svi važni podaci o vremenu i mestu događaja, a sve ostalo je stvar ukusa. Uz obaveštenje idu obično i neke prigodne sličice (srca, burme, golupčići, cveće...) i po mom mišljenju, to je dovoljno. ALI - da ne bi sve bilo monotono, cela pozivnica se začini i stihovima i to tipa "ne idi molim te, dođi volim te" ali nekom sličnom brljotinom koja od dostojanstvenog događaja unapred napravi teški kič. Po meni - dovoljni su sličica u zlatotisku i osnovni tekst, u koji bih ja dodala neku ljubaznu frazu, tek toliko da pozivnica dobije na toplini. Napr.: "Od sveg srca Vas pozivamo" ili "Unapred se radujemo susretu sa Vama" ili "Iskreno se radujemo zajedničkom veselju" a za bliske prijatelje "dođite na žurku!" ili već tako nešto... To bi bilo u mom stilu, mada, o ukusima ne vredi raspravljati. Ali kada se sledeći put budem udavala svakako ću smisliti nešto originalnije i podeliću to i sa vama.
Uh, baš sam smarač...:heart:
 
Hvala vam svima puno!!!
Pogotovu tebi K aja :)
Uzela je Kosta Invitations,prelepe su bez-zlatkasta podloga sa cvetcem i nekim radom od plisa pa preko ide kao matirani papir na kome je ispisan tekst zlatnim slovima,i gore pri vrhu ima masnica zlatna od tila.
A tekst je takodje nadjen na netu:)ide ovako,mozda nekome zatreba kao sto je i nama trebalo:

Ko će da kaže DA a ko možda NE?
Ko će čije prezime da uzme?
Ko će koga prvi da nagazi?
Ko će da uhvati bidermajer?
Da li će mlada da igra po stolovima?

I to i još mnogo drugih spektakularnih detalja
saznaćete ako dodjete na pravo mesto u pravo vreme.

Dakle, dragi naš gostu,
pozivamo te da svojim prisustvom uveličaš naše slavlje.
Matičar i živi muzičari potrvdili su dolazak na veselje,
a mi ćemo biti sretni ako i ti dođeš.

Meni je ovaj tekst bio ubedljivo najoriginalniji i nasla sam ga na starim temama,ali se njima nije bas svideo previse je "sasav" za njihov ukus,verujem da cu ja neki ovakvog tipa imati:

Najzad sam mu došla glave!
Završni udarac će se odigrati tad i tad, tu i tu u toliko i toliko sati.
Dodjite, imaćete priliku da uživate u saznanju da niste jedini koji su se zeznuli.
Ne zaboravite da ponesete poklon, ulaz nije besplatan (sve je poskupelo u poslednje vreme).
I lepo se obucite, nemojte tamo da me blamirate.

P.S. Ne škrtarite na poklonu, javno ćemo čitati ko je šta doneo (kao u onoj reklami)!
 
koliko je to glupo! To jemoje misljenje i mislim da je oliko glupo! ja prva ne bih dosla na vencanje pa da mi je najblizi rod! Znaci, njima nije stalo do veselja vec do poklona i DOSLA SAM MU DO GLAVE, ako je tako onda ne treba da se vencava! Uh,,,
 
da znas da se slazem sa tobom, srecice.
kapiram da svako zeli da se na neki nacin izdvoji, da bude originalan, ali vencanje mi je stvarno posebna prilika, ne treba se bas sprdati sa tim.
vise sam za klasiku, lepe pozivnice, uobicajen tekst, mozda neka lepa recenica o ljubavi i sl. , nista previse pateticno, eto.
 
Izabran je gornji tekst,ovaj sto pocinje ko ce reci Da a ko mozda Ne..a ovaj drugi sam rekla da se meni osobno svidja,nece oni imati klasicnu svadbu nego svadbu-zurku,maticar samo dolazi i onda party,"zurka" je samo za mlade znaci bez roditelja,njihovih prijatelja bla,bla..
"Najzad sam mu dosla glave" je meni bas simpatican i saljiv...ukusi su razlicti...
 

Back
Top